Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

kacabacka
3. dub 2007

hm, ale když ho zmáčknete dole, tak se ta krev z toho kalichu nahrne nahoru a vyleje.... Jsem ráda, že "tam" strčim jeden prst s tampónem, nevim, jak tam budu strkat dva... ☹

len
3. dub 2007

Kacko - nevyleje 🙂 Nikdy není plný, maximálně tak do 1/2 výšky a nahoře je mnohem širší. Věř mi, že MS mívám první dny hodně silnou a nevylila jsem ho ani jednou 😉 Tampón je suchý a nezavádí se zrovna nejlíp, kalíšek je úplně hladký a dva prsty na začátek pochvy strčíš bez problémů, ženská je tam překvapivě pružná 😉

kacabacka
3. dub 2007

a jak hluboko se teda ten kalich strká? 😀

len
3. dub 2007

To poznáš 😀 Prostě aby se tam celý vešel a dobře to sedělo 🙂

evule
3. dub 2007

Ahoj holky, já si ho taky pořídila. Zkoušela jsem ho zatím bez menstruace, tam šel jakž takž, ale zpátky hůř, skrz vchod. Zdá se mi dost široký. Myslíte, že by to mohlo být tím, že jsem to zkoušela bez menstruace? Díky za odpovědi.

len
3. dub 2007

Evule, je to možné. Zkus ho předem namočit, jde to snáz 🙂 Já jsem v některých dnech hodně suchá (během MS nikdy 😉 ), takže to by opravdu šlo těžko 😒

evule
3. dub 2007

Zkusím to, snad to pomůže. Velikost jsem si objednala správnou, takže snad to bude dobré. Díky.

listicka77
3. dub 2007

No jo, ale když já mám taky pocit, že se mi tam dva prsty moc nevejdou. A když to zmáčku ve spodní třetině, tak se mi prostě neodsaje, i kdybch se na hlavu postavila.
Jinak si myslím, že špatné vyndavání nesouvisí se zkoušením bez MS. Mně to teda přijde v tom momentu, kdy prolejzá ven zesílený okraj, docela bolestivé. Možná že praxí se dá leccos vychytat. Ale stejně mi ta manipulace přijde dost "brutální". Každopádně po své zkušenosti bych to nedoporučovala nikomu, kdo je moc cimprlich a už vůbec ne příliš mladým holkám. Na rozdíl od tampónu, který se vytáhne za šňůrku, tohle opravdu vyžaduje mírné "pohrabání" ve vlastní pochvě.
Kalíšek mi přijde poměrně velký a zvlášť ten jeho okraj je hrozně mohutný (mám mooncup). Včera jsem dokonce cítila takovou tupou bolest v podbřišku, až jsem si říkala, jestli to tam fakt moc netlačí a jestli jsem si nekoupila moc velký (mám ten větší, protože jsem sice bezdětka, ale je mi třicet). Dnes to ale nebolí, tak se snad vše poddá. Ta představa osvobození od vložek a tampónů je skvělá.
A ještě jedna věc: Nepřijde vám divné, že se tam ta krev může libolovně přelévat? Když to jednou nasaje tampón, tak to v něm prostě je. Ale když je to v kalíšku a já se třeba při sportu postavít na hlavu (nebo si třeba jen lehnu), tak to samozřejmě v kalíšku nezůstane a klidně si to tak přetéká zpátky k děloze a tak. Nemůže to dělat nějaké problémy?

len
3. dub 2007

No, určitě ne holkám, které toho za sebou moc nemají... přeci jen pár let pohlavního života se na nás nějak podepíše 😉
Každopádně díky za další zkušenost (i když já mám opačnou) 🙂
Jinak pochva snese ledacos, do dělohy se to zpátky nedostane a pořád mi přijde lepší, když mám v pochvě jenom čistou vlastní krev nežli kus savé hmoty, ve které se určitě všemožným bakteriím moooc líbí 😉

chechta
3. dub 2007

ahojda, konečně jsem dočetla celou diskuzi - o kalíšku jsem už slyšela, ale zatím jsem si ho neobjednala, protože jsem mezitím otěhotněla, ale až to bude aktuální tak si ho chci určitě pořídit. Zdá se mi to super a je fajn, že jste to tu tak podrobně rozebrali a že případné mé otázky tu už byly zodpovězeny. 😀
Ještě teď musím přečíst tu diskuzi na idnes

Listicko - přesně o tom přelévání tu už holky mluvili, tuším, že na straně 4 tak to zkus dohledat 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
betynka
3. dub 2007

ahoj holky, tak jsem prave poprve uspesne zavedla mooncup 🙂 a neda mi to nenapsat pocity - takze ten precnivajici cancourek jsem musela ustrihnout skoro cely, jinak mi hrozne precnival a hloub uz to fakt neslo... ale ted je to dobry, necitim ani vsede, ani vestoje, pri chuzi, takze po menstruaci muzu poreferovat, jaky to bylo dal 🙂

listicka77
3. dub 2007

Ahoj, tak se omlouvám, že jsem dotírala s něčím, co už se probralo. Neměla jsem čas předtím číst celou diskuzi, protože u internetu zacláněl manžílek. Asi je to s tou krví vevnitř opravdu přirozené, jen jsem si potřebovala ujasnit, že to fakt problém není.
Len: Já své zkušenosti nepovažuju za tak negativní. Jen jsem si představovala, že to bude procházka růžovým sadem a náraz tvrdé (a nebojím se ani slova brutální) reality mě trošku vrátil na zem. Ale jinak své koupě nelituju. Doufám, že problémy se poddají a pozitiva samozřejmě zůstanou.
Nevím, jestli budu někdy úplně "bez", zatím používám intimku (a občas se i trochu špiní, ale to je asi spíš mou neobratností, kdy na ní pak odeteče ta trocha, která zůstala na sliznici po vyjímání).
Musím ale říct, že mám trochu problém jít s mooncupem na velkou. U tampónu mi to nevadilo, ale ten kalíšek je tak velký, že mám pocit, že se opírá až do střeva a brání průchodu stolice. No ale co, normálně chodím vždycky ráno, tak to spojím s vylitím kalíšku...
Jo a nechci dělat reklamu, ale koupila jsem na stránkách menstrucnikalisek (nebo poharek?; jsem teď zmatená, ale jsou to ty dvě holčiny) a platila jsem jen 634,-. Platila jsem předem z účtu a kalíšek přišel doporučeně poštou, za což jsem neplatila nic. Jen bylo totálně zdeformovaná krabička, ale to je snad každému šumák.

listicka77
3. dub 2007

Omlouvám se za překlepy, uuuuuuuuuffffffffffff 😒

chechta
4. dub 2007

lištičko to je v pohodě , přečíst někdy celou diskuzi je fakt časově náročný 😀 😀

bjanka
4. dub 2007

ahojte,
tak já mám mooncup už pár cyklů a musím říct, že to bylo poprvé, co sem se na MS těšila 😀 Tu tyčku jsem při druhém cyklu ustřihla úplně, s ní sem ho musela zavádět jakoby dost hluboko a někdy byl problém s tím, aby se správně rozvinul a taky to vyndávání bylo horší. Když je tam, kde má být, tak se krááááásně rozvine a vyndá se taky docela snadno.
Přetekl mi jednou, první dny mívám ms hodně silnou, takže v měním ráno, kolem oběda v práci, když přijdu domů a večer, ale to jen druhý den, ostatní dny vydržím celou pracovní dobu.
Ve srovnání s tampony je báječně pohodlný - ale je fakt, že ze začátku to vyndávání široké části docela bolelo, ale chce to se pořádně uvolnit, on takový málo nasáklý tampon je taky celkem brutální.
Taky jsou trochu víc kontaktní, takže pokud má někdo k ms krvi naprostý odpor, tak ať si ho nekupuje.
Každopádně jsem moc ráda, že jsem ho objevila, protože je báječný 😉

mobina
4. dub 2007

Listicko já M vytahuji za tu tyčku. Poprvé jsem se taky docela lekla, protože po noci mi M zajel dost dozadu a na tyčku jsem nedosáhla. Napadlo mě trochu zatlačit a M povyjel. Chytla jsem to za tyčku a pomalu vytahovala ven, tak si i pomalu uvolňoval ten přetlak. Tak to praktikuji do dnes, než abych musela bolestivě bořit prsty do pochvy, raději pracuji poševním svalstvem 😉
Bjanko já už to tady někde psala, ale s M na velkou taky nemám šanci, takže musí ven, ale tak to bylo i s tamponem 😉

listicka77
4. dub 2007

Tak já zkusím taky víc pracovat se svaly. Uvidíme. Ale aby celý povylezl a já ho mohla v klidu zmáčknout dvěma prsty proti sobě, tak to se asi stejně nepovede. Tahání za tyčku mi právě přišlo dost šílené - prát se s přicucnutým kalíškem je snad ještě horší než s nenasáklým tampónem. Musím ale říct, že už mi to jde líp. A to je to teprv 3. den. Ještě pár cyklů (nebo let?) a budu to mít v paži. Zatím si to ještě fakt neumím představit jinde než doma (taky jsem to zatím jinde nepotřebovala...), ale pokroky snad přijdou.

vanusak
4. dub 2007

Tak hlásím donesený MC z pošty. Ještě není vyvařený, takže zkoušet nemůžu, ale hned zítra se do toho pustím a budu trénovat 😉
Ale holky, zdá se mi taky nějaký velký a navíc ten okraj je dost pevný... Představovala jsem si měkčí, jemnější materiál. Při zkoušení srolovat ho do co nejmenšího tvaru mi to i tak přijde jako dva super tampony dohromady 😲 Jsem tam dole trošku citlivka, tak jsem na to zvědavá, jak si s ním poradím ☹ Přesto za ten pocit osvobození při MS mi to stojí!
Jo a ještě něco 😉 Jestli navíc dojde ke zlepšení při maželských radovánkách (jako u gedren třeba), manžel říkal, že by sem přišel osobně poděkovat. 😀

listicka77
4. dub 2007

to vanusak: Držím palce. Jestli jsi "trošku citlivka", tak to bude asi fakt drsné. Ale vytrvej, bude se to zlepšovat. Já to tam napoprvé nemohla narvat! A pak jsem to nemohla vyndat! Ale už třetí den používání jsem jistější. Tak s chutí do toho. Sex napoprvý asi taky nebyl nic moc, ne?

majenka
4. dub 2007

Vanusak: určitě vytrvej-potvrzuji, že první zavedení a vyndavání není nic moc, ale za jednu MS jsem si zvykla a příští se vůbec nebojím!Opravdu jde jen o cvik 🙂

vanusak
4. dub 2007

No, jsem na sebe zvědavá 😀 Už se těším/netěším, jak se s tím budu prát... Ale je fakt, že jde určitě jen o zvyk. A taky se trochu bojím, že budu muset dávat bacha asi na nehty, abych se moc neskřípala a neštípala, když budu bojovat s prostorem a umísťováním MC😉

majenka
4. dub 2007

Tak to určitě, první den jsem se poštípala docela slušně 😀 . Ale i nehty se dají zvládnout, neboj 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
spagina
5. dub 2007

ahojte, tak jsem další, kdo o kalíšku taky uvažuje. Osm let jsem používala výhradně tampony, ale tak před půl rokem začaly být docela nepříjemné - po "jahodových dnech" jsem měla pochvu asi tak 5 dní docela podrážděnou, zvláště při mazlení. Takže jsem se radši dala na vložky - jenže si s nima připadám jak v plenkách ... Takže kalíšek vidím jako super řešení 🙂

Jen jedna věc mi trochu vrtá. Když jdete na malou, tak ho nemusíte vůbec vyndavat (rozdíl v porovnání s tampony)? ... ???

betynka
5. dub 2007

Používám sice teprve třetí den, ale bez problémů, chodím normálně na malou i velkou bez vyndání - včera jsem sice měla pocit, že slezl níž, ale stačilo párkrát zatnout svaly a vrátil se na místo 🙂 Ustřihla jsem ten cancourek úplně, a je to úplně perfektní, vyndám ho stejně tím, že zmáčknu tu spodní část. Je to neuvěřitelné, jaká je to pohoda, nemuset si brát vložku ani tampon z pokoje (bydlí nás víc dohromady, tak to nemám v koupelně)... jsem nadšená 🙂

mobina
5. dub 2007

spagina s malou nemám žádný problém, v pohodě zvládám s kalíškem uvnitř 😉

len
5. dub 2007

Já ho teda cítím, když jdu na malou, to bych zase kecala, že ne, ale vyndavat ho určitě nemusím 🙂

valeriem
5. dub 2007

len: a co si kupuješ za tablety na dezifekci kalíšku?