Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

vanusak
21. únor 2010

Majklice - malý kalíšek ti bude protékat, velký se zase naopak nerozvine zcela kolem dokola a nepřicucne se a bude ti protékat taky... Si nevybereš.

majklice
21. únor 2010

wow...to jsem ted fakt zvedava, jak to dopadne... 😒 Kalich prijde snad pristi tyden a mrcha asi taky, tak budu mit hned moznost to vyzkouset...
Kdyz nebude sedet, tak mam v planu koupit si ten Yuuki, je levnejsi a snad bude i dobry..ale manzelovi se o tom urcite radeji nezminim 😅 😉
Kazdopadne vsem diky za rady!

quika
23. únor 2010

ten velkostny rozdiel nie je taky velky, jasne ze panne bude lepsie mat mensi, ale zena po dvadsiatke co ma normalny pohlavny zivot tam vacsi URCITE zmesti - ved sa posva vie prisposobit hlavicke dietata s priemerom 10cm, tak nejaky 4cm kalich nemoze byt problem. ja myslim ze tak do 20r urcite je prijemnejsi mensi, dvadsiatnicky bez ohladu na porod mozu vacsinou pouzit bez problemov obidva typy, po tridsiatke su uz svaly volnejsie a vacsina zien ma uz aj porody za sebou (alebo blizko pred sebou) tak to by som skor kupovala vacsi.
sama za seba mozem napisat ze mam 27r, za sebou porod dietata s extremne velkou hlavickou, zodpovedajuce potrhanie a sitie, a dobre mi sedi aj velky aj maly LC.

cela
26. únor 2010

Majklice, tak potom daj vedieť ako to dopadlo. Rieším podobný problém (26 r., bez porodu,malá, útla 🙂 ), tak som zvedavá, či ti ta veľkosť bude vyhovovať

baca
27. únor 2010

Tak baby, já jse dnes zavčas dopředu testovala nandání a vyndání Ladycupu, velkého. Je mi 27, rodila jsem loni, myslím, že jsem spíš úzká. Zavedení bylo v pohodě (když si vzpomenu, jak jsem před 11 lety 15 minut rvala do sebe poprvé tampon a bylo z toho úplně vyřízená 😀 ). Horší to vyndání. To jsem si myslela, že znovu rodím - jak ten kulatý rantlík na konci vybehl ven. Nebylo to moc příjemné...Ale chápu, že to chce trénink 🙂

majklice
28. únor 2010

Tak ja uz mam za sebou taky svoje "poprve" s kaliskem LadyCup L 😉 A nemuzu ani popsat, jak jsem NADSENA!!! Cekala jsem ze zacatku opravdu jen to nejhorsi, podle toho co jsem cetla. Kalisek prisel sice az treti den menstruace, takze jsem uz mela to nejhorsi za sebou, ale zatim mi protekl jen jednou trosku...jinak je 100% a vubec ho necitim. Stopku jsem ustrihla o pulku a uz ji zatim asi tak necham, necitim ji a obcas je uzitecna. Jinak vkladani bylo uplne v pohode a vytahovani vlastne taky. Vzdycky trosku zatlacim svaly a posunu ho az skoro ke "vchodu" a pak ho opatrne vytahnu. Nic se mi nevylilo a nebyla jsem vubec spinava.Nevim ale, jestli to tak pujde, az budu mit silnou Ms.,ale to budu resit az pak. Uplne idylicke to ale neni. Presne jak psala BACA, nejhorsi je, kdyz ten kulaty rantlik vybehne ven 😖 ...to je bolest, jako by me tam nekdo prastil. Proto ho vzdycky pri vyndavani poradne zmacknu a pak je to lepsi. Jen prave nevim, jak to budu delat, az toho bude v tom kalisku pak vice ☹

Ale kazdopadne je to UZASNA VEC a nedam uz na muj kalisek dopustit!!! Dekuju vsem za rady 🙂..

Jo a myslim, ze ta velikost L neni vubec problem. Je mi 27, merim 171, jsem docela stihla a nerodila jsem a ten velky mi myslim vyhovuje. Uvidime, az budu mit prvni dny Ms., jestli nebude nejak protekat. Ale zatim spokojenost 🙂

frisbee
28. únor 2010

majklice 🙂 🙂 🙂 ...je to fakt na cviku,ten "kulatý rantlík" 😀 som preklínala prvé dva dni,a tak ako ty som zistila,že sa musí zmačnúť a drža´t,potom je to bez problémov,šťopku mám tiež na polovičku a neboj,ja som s ním pochodovala skoro 12 hodín po Londýne a šlo to vybrať bez problému...doma samozrejme vždycky vo vani.To som rada,že si spokojná.Neboj,natrénuješ,hlavné je,aby bol vždy v správnej polohe,nie tak hlboko ako tampón,to by si cítila. 😉 Vždy skontroluj,či je rozvinutý,tam okolo šťopky musí byť ako bublina,inak by ti pretekal,stačí s ním trochu zakrútiť.

majklice
28. únor 2010

frisbee dekuju 🙂 s tou spravnou polohou si jeste prave nejsem uplne jista..myslim, ze se to fakt ukaze az kdyz budu mit silnou Ms. Zatim ale nic neproteklo. Myslite, ze kdybych delala neco spatne, tak by se to projevilo uz ted???
Zvlastni taky je, ze ja ikdyz si ho dam jen ke kraji, takze mi vlastne ta stopka skoro trci, tak on se tam casem nejak ulozi sam a nakonec je pak docela daleko. Ale asi to tak ma byt..

frisbee
28. únor 2010

jj,však si šikovná žena,správne ho tam máš. 🙂 🙂 🙂 🙂

kackaka
1. bře 2010

Holky kdo ještě nemáte kalíšek a chtěly byste ho, tak na zdrave.cz je teď o ně soutěž
http://www.zdrave.cz/souteze/soutez-o-menstruac...

laylala
3. bře 2010

Tak jsem si před pár dny objednala kalíšek, mimochodem mám ho z www.kalisek.cz a objednávku jsem dala o víkendu, zaplatila na účet a v úterý ho měla doma, super a ještě za akční cenu, za 570 komplet s poštovnym 🙂 Ještě že jsem si vzala tu malou velikost, i když se blížím věkěm k 25, protože mně to stačí až až... Zkoušela jsem ho zatím nandat 3x a vyndavání dost hrůza, nějak mi nejde zrušit podtlak ať mačkám sebevíc a odfouknout za okraj nemůžu, protože je to tam prostě moc úzký :( A zítra čekám menzes, tak to asi risknu i když budu celý den ve škole... Teď mam totiž nandáno a u pokusu o vyndání ztrácim nervy, tak to prostě nechám a uvidíme, jak to zítra dopadne... Ale dost se bojim :D

aurecon
4. bře 2010

laylala: A nebylo to tím, že jsi uvnitř byla suchá? Přecejenom vkládání bez menstruace a s ní je dost velký rozdíl.

wwcko
4. bře 2010

Caute.
Chcem sa vas spytat ci je medzi jednotlivyi znackami nejaky vyrazny rozdiel, lebo je to jedno a mozem vyberat podla ceny. Su niekore kalisky lepsie a niektore horsie? diky moc 🙂

kotenko
4. bře 2010

dnes som zacala s pouzivanim poharika, je mozne, ze si ho zavadzat dost hlboko? nepreteka, iba ma jemne tlaci, ale da sa nato zvyknut, no ked si ho chcem skontrolovat a nahmatat, tak ho necitim, je cely aj zo stopkou vo nvutri. no nehybe sa, ako pisem, nepretekam a tak neviem, ci je to spravne, alebo nie.... poradte mi, ak s tym mate skusenost. dakujem. mam mooncup

emjee
4. bře 2010

kotenko mne sa mooncup sam posuva vyssie 😀

wwcko su rozdiely vo velkostiach, "hladkostiach" a farbach 😀 kazdej sadne iny, ale niekde tu bol link na porovnanie jednotlivych kaliskov

kotenko
4. bře 2010

no uz je vonku, po prvom dni si dam na noc pauzu a zajtra zas skusim vybrat, nahmatala som ho vo vnutri hned, asi som ten prvy krat hned skoro panikarila. inak brucho ma rozbolelo riadne teraz, ten podtlak je silny podla mna, ale drzalo to jak svina, takze som spokojna 🙂 uvidime, ako sa mi bude zajtra darit, dobru noc

wwcko
6. bře 2010

emjee dakujem, idem na to mrknut 🙂

brundi
10. bře 2010

Ahoj holky, pridavam svoji zkusenost a zaroven prosim o radu. Po peti letech rozhoupavani jsem konecne poridila MK v ramci nekompromisniho boje proti kvasinkam. Poridila jsem ten nejmensi - LadyCup S, ackoliv je mi uz 30, ale dost cvicim, panevni dno mam posilene, pry jsem uzsi, menstruuju ne moc silne a tampony pouzivala zpravidla mini (vetsi snesu, ale nebyvaji potreba).
Natesena jsem byla maximalne, kalisek dorazil akorat uprostred menstruace, takze hura vyvarit a vyzkouset.
Zavest mi sel pomerne snadno a sedel myslim dobre, jen jsem trochu citila ten ocasek, ale neprikladala jsem tomu velky vyznam, protoze to bylo jen trochu a rikala jsem si, ze to po vyndani zkratim. A jak si tak s nim potesene poprve sedim u PC a procitam diskuzi, tak asi po pul hodine me prekvapila silna bolest v pochve, ktera se asi behem dvou minut stala opravdu nesnesitelnou. Kalisek jsem okamzite nejak vyndala, ale silna bolest vydrzela asi jeste asi 10 minut a tak do 20i minut teprve ustoupila.
Nevim ted, jak se k tomu postavit - urcite to souviselo s kaliskem - jak casovne, tak presnou lokaci bolesti a za jine situace jsem se s nicim podobnym nesetkala. Tampony mi podobne problemy nikdy nedelaly, naopak kdyz jsem je pred lety zacala pouzivat, jakoby mi rozvolnenim posevniho svalstva pomohly od menstruacnich kreci a urychlily tak odtekani krve.
Nechci kalisek zatim zatratit - moc jsem se na nej tesila, ale trochu se ted dalsiho pouziti bojim.
Setkala jste se nektera s necim podobnym a preslo to? Dik za kazdou odpoved!

katchi
11. bře 2010

brundi ahoj, ja kalisek pouzivam uz nejakou dobu, mozna rok a pul, zatim jsem s nim zadnou bolestivou zkusenost nemela. A ani nikdo z holek, co ho pouziva, si na nic nestezoval. Mozna ho zkus zase zavest, neboj se toho a uvidis...

tictac
11. bře 2010

brundi, ja jsem s kaliskem bojovala podobne pri prvnim pouziti a ted na nej nedam dopustit 😉 rekla bych, ze jsi ho mela proste spatne zavedeny, casem to vychytas 😉

bambusko
11. bře 2010

brundi, tiez myslim, ze treba najst spravnu polohu zavedenia. mne ked po zavedeni je kalich neprijemny, vyberiem a vlozim znovu. ak je velmi nizko, moze tlacit okolo vchodu, prilis hlboko zas pri zmene pozicie moze naliehat na cipok. takze trenuj a skusaj 😉 stoji to za to pohodlie 🙂

frisbee
11. bře 2010

brundi,to stejné,ako hovoria kočky,ja mám problém s tampónom a o kalíšku ani netuším,že ho mám....fakt je to na cviku 😉

quika
12. bře 2010

brundi, ak som spravne pochopila, ty si mu nechala celu stopku? potom si ho takmer naisto nemohla mat spravne zavedeny, stopku treba skratit tak aby si ju vobec necitila - pripadne aj celu, a poriadne zahladit jej okraje. ja som ju odcvikavala postupne a vzdy po case mi zase vadila aj ten maly zbytok. a ked uz bola odcviknuta, kym som to poriadne nezahladila, tak ma to stale skrabalo. ale ak si sa chcela zbavit kvasiniek, nepotesim ta, ja mam kvasinky vzdy po pouziti vlozky (staci jedina na 2h za cely menzes), pri tamponoch vobec a mooncup je stale tak pol na pol - staci ze ho raz trosku menej sikovne vytahujem, hned sa mi tam spravia praskliny na kozi a mozem rovno bezat na gyndu pre lieky, takisto ta stopka kym nebola uplne dohladka zbrusena, vzdy mi to poskrabala a mala som mykozu.

bambusko
12. bře 2010

quika, ako si hladila tu stopku? mam ladycup a ten je uplne mekky, takze som len odstrihla stopku v polovicke a je to dobre 😅

quika
12. bře 2010

ja mam tiez LC ale mne odstrihnut nestacilo, najprv som to noznickami uplne jemne obstrihala aby to bolo oble a takmer hladke a potom este pilnikom zabrusila, az potom ma to prestalo skrabat.

mneme
17. bře 2010

objednavali ste si niektora ladycup z primisima.sk ? ja som objednala v piatok, zatial mi neprisilo ziadne potvrdenie objednavky ani odpoved na moj mail v ktorom som sa pytala, ci eviduju moju objednavku. tak neviem ci mam cakat alebo sa na to vykaslat a objednat odinadial 😕

janeyzelvicka
17. bře 2010

Ahoj, měla bych dotaz. S kalíškem jsem velmi spokojená, i moje extra silná ms se s ním dá vydžet. Blbé to je ale v noci, protéká. Přitom není plný, asi to utíká těma dírkama a já lítám na záchod tak co tři hoďky, což mě celkem štve, myslela jsem, že díky kalíšku se to změní 😝 nevím, jestli ho dávám blbě, každopádně už ho mám skoro rok a zavádím ho stejně jako přes den (a to bývá v pohodě)... Nějaká rada, nebo se s tím mám smířit? 🙄

bambusko
17. bře 2010

zelvicka, zmier sa s tym, tiez prve 2 dni krvacam velmi silno, musim vylievat kazde 2,5-3h, vecsinou zabudnem a utekam az ked pretecie, kalich je plny 5mm pod dierky, ale tym, ze je v tele nakloneny dozadu, nie kolmo k zemi, tak sa vylieva, ja to istim vlozkou na zaciatku. dalsie dni je to uz parada 😅 a vzdy lepsie ako menit vlozku kazdu hodinu a radsej sa nevzdalovat od wc 😒

janeyzelvicka
21. bře 2010

Tak to jsme na tom zhruba podobně... závidím ženským, co psaly, že ho během jejich silné ms vylévají ráno a večer, tak o tom si můžu nechat leda zdát 😀 😀