Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

bihan
24. únor 2009

Verulka, v pohode.. keď mi prišiel, tak som skúšala nasucho, lebo MS v nedohľadne a keď už to bolo naostro, tak som nemala problém so zavádzaním ani vyberaním 😉

simply.vero
24. únor 2009

verulko, já taky zkoušela i nasucho. je pravda, že naostro je to potom trošku jiné, ale aspoň si to člověk trochu "osahá" předem 🙂

kili
24. únor 2009

verul, aj v návodoch, (teda aspoň to, čo som čítala ja) je písané, že je dobré najprv vyskúšať na sucho. aby si to človek natrénoval. naučíš sa aspoň zavádzať a vyberať. umiestnenie a tak, to ti moc nepomôže, keďže nesprávne uloženie zistíš až keď kalich preteká. ale skúsiť na sucho určite odporúčam.

verulka
24. únor 2009

tak som skusala 😀 v pohode zaliezol, podtlak som ucitila a potom mi nevadil az na tu stopku, ale strihat budem az ked dorazi mrska 😉 von siel super, krasne sa uvolnil a potom spomnane svaly pomohlia bol vonku 😀 normalne som happy 😅

bury
24. únor 2009

No myslím, že se mi zrušil podtlak při těch obrácených polohách... 🙂 Ještě tomu dám šanci - asi zítra, při joze doma a uvidím, co to udělá 🙂 kdyžtak dám ještě vědět....
že bych ho měla špatně zandanej se mi nezdá, protože jsem ho zaváděla celkem dlouho před jogou a bylo to ok 🙂

martina46
24. únor 2009

Mne to nasucho šlo ťažko, hlavne som chytila paniku pri vyberaní, som myslela, že sa pôjdem nastrihnut 😅
No pri menzese je to fakt iné.
K podtlaku:
opíšte prosím, čo potvrdí vašu istotu, že podtlak vznikol? Ja sa domnievam, že tam podtlak je, snažím sa strčiť kalich, keď je dnu, rychlo pustím a počujem taký "lup", to viem, že sa otvoril. Zatiaľ stále celý deň málinko špiním, ale skôr mám pocit, že je len akoby zvyšná krv, čo sa tam ocitne pri vyberaní kalichu a nepodarí sa všetka odstrániť toalet.papierom.

bambusko
25. únor 2009

aj ja uz som vasa 😀 dnes mi dorazil ladycup, velkost taka akurat, ako som si predstavovala 😉 hned som ho vyvarila a vyskusala, dnu aj von to islo v pohode za par sekund, asi aj vdaka tomu, ze som to tu dlho citala, takze vdaka vsetkym za rady a ze pisete 🙂 uvidime ako bude fungovat v akcii 😕 martina,ja som kontrolovala podtlak tak, ze som skusala potiahnut a citila som ako je to pricucnute

leishmania
25. únor 2009

aj ja, skusam ho potiahnut za tu stopku a to je tam pricucnute jednoduchoto za stopku nevytoiahnem

eriqe
25. únor 2009

tak podavam info, prave v damskom magazine hovorili o menstruacnom lieviku. Musela som sa cely cas smiat. Zavolali si lekara, ktory o nom v zivote nepocul, zacal si o nom zhanat info, ked ho o to poziadali do tejto relacii. Nikto z nich kalich este nevidel a nevedeli si predstavit ani velkost a tak. Lekar nebol proti, odporucal ho na dlhe cesty, lebo podla neho ho staci vyliat raz za den. No proste stalo to za to 😀 😀 😀

kili
25. únor 2009

tak som teraz dopozerala dámsky magazín a teda to bol trapas. aj im tam teda niečo napíšem, pridajte sa aj vy, nech toho tam majú viac a uvedomia si, že to zas taká rarita nie je. totálne to zbabrali a zaklincovali hneď na začiatku a aj na konci ešte pridali.
takže hneď v úvode ten "doktor" povedal, že o tom tiež nikdy nepočul, až keď ho oslovili, takže si vyhladal info na nete. u nás ževraj o tom nie je nič, len v zahraničí. a že za celú jeho dlhú karieru sa ho na to nikto nepýtal a nepozná nikoho, kto to používa. že to preferujú také, čo majú enviromentálne zmýšľanie, že sa nepoužívajú vložky a tampóny, na to redaktorka, že to je také vydieranie 🙄 . Potom redaktorka ešte spomenula hygienu a dr., že to je to, čo sa hovorí, že je proti tomu používaniu, ale durhá redaktorka to zachránila, že aj tampón sa strká rukami, ale potom to aj tak zaklincovali, že ale s kalichom je určite pracnejšia manipulácia.
ináč povedal len o používaní a že to doporučuje ženám, čo idú niekam, kde nemajú prístup k vložkám a tampónom.
o zadržiavaní krvy a pod. tam nehovorili vôbec nič.

dididi30
25. únor 2009

kili aj ja som to ku, no som sklamana tu som sa dozvedela viac informacii ako od neho, sila....
ja by som to tiez rada vyskusala, nebojim sa 🙂

dididi30
25. únor 2009

a este,ze pri sporte sa to moze tlakom uvolnit 😕 tak to zas az taku dieru tam nemame, nie 😅

kili
25. únor 2009

didi, tak zrovna včera tu písala, že pri joge sa jej uvolnil, tak možné to možno je, pri takých tých krkolomných polohách, ale mne, čo len sedím pri PC, tak mne sa to ešte nestalo 😀

dididi30
25. únor 2009

klili hm, tak to hej, pri sedeni asi tazko 😀
ale asi by som sa veru mala, sakrus, tak na nakupoch a kalisek lup dole 😀 😝
a

eriqe
25. únor 2009

ved ale su tam aj svaly co ho udrzia

dididi30
25. únor 2009

mala-bala 😀

janeyzelvicka
25. únor 2009

kili jen jim tam napiš, pokud máš chuť, protože jinak se tady ta společnost fakt nehne... 😠
Proto taky dělám žurnalistiku, co si přečtu jakýkoli časopis, nikde nic jiného než vložky a tampony neexistuje, to samé s plínama, nošením atd. ale to už je zas o něčem jiném 🙂

kili
25. únor 2009

tak už som napísala 😅

janeyzelvicka
25. únor 2009

Jé, a copak?

dididi30
25. únor 2009

kili aj ja som zvedava, ze so i napisala 🙂

kili
25. únor 2009

niečo v zmysle, že bola blbosť tam zavolať doktora, čo o tom nikdy nepočul. a že je to super vec a všetky čo to skúsili si pochvalujú. potom popis, ako sa používa (že aj penis nie je sterilný) a záver, že sa kludne môžu pýtať, ale rozhodne nie chlapa 😀

janeyzelvicka
25. únor 2009

Brava dla pani 🙂))) Kili, super 🙂 To je teda fakt logika, pozvat tam chlapa, co o tom v životě neslyšel! Ale škoda, že si na netu nevyhledal třeba tuhle diskuzi, třeba by ho to tak navnadilo, že by chtěl zkusit 😀 (jako já)... Mnohem logičtější by bylo pozvat někoho, kdo to dlouhodobě používá, a pak třeba doktorku, co o tom má povědomí... co to byl za magazín?

bambusko
25. únor 2009

kili 1* 😵

kili
25. únor 2009

damsky magazin
oni teda rozhodne nevedia robiť žiadnu osvetu, ako o bkm, tak tam jedna z MK o tom hovorila, ale nebola tam osobne, len natočili u nej doma a potom tie redaktorky kládli typické otázky, ale už len tak do vetra, nemal kto odpovedať, ale tými otázkami vlastne priklincovali, že je to blbosť. Takže sa od nich fakt nedalo nič lepšie čakať.

kili
25. únor 2009

janey, logické by to bolo, ale oni si myslia, že to nikto na slovensku nepoužíva 😀

janeyzelvicka
25. únor 2009

sepíšem petici "používám ms kalíšek" a pošlem jim to tam 😀

kili
25. únor 2009

dobrý nápad, a dáme tam aj oznámkovanie spokojnosti od 1-5 😀

dididi30
25. únor 2009

kili, super si to napisala 😅 😉
ja ho sice nepouzivam, ale paci sa mi to 🙂

janeyzelvicka
25. únor 2009

😀

kili
25. únor 2009

ale baby, napíšte tam aj vy, nechcem byť sama, nech vedia, že nás je velaaaaaaa