Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

leishmania
17. bře 2009

lentil mne ta teoria ale vobec nesedi 🙂 pozistujem teraaz o tom viac ale pride mi to velmi malo pravdepodobne, nakolko endometrioza nemusi byt len v malej panve, moze byt to tkanivo najdene dokonca v mozgu, a tam to uz iste nepretieklo 😀 co mi svedci skor pre nejaku poruchu pocas embryogenezy...

lentilka11
17. bře 2009

leishmania, samozřejmě to není stoprocentní, nikdo přesně neví, jak to vzniká (já zase neslyšela o té teorii s poruchou embryogeneze 😉 ), taky se neví, jak se může vyskytovat endometrióza např. u dívek s Rokitanski-Kuster-Hauser (když tyhle dívky vůbec nemají dělohu, přesto je u nich pár případů popsáno)
existuje teorie transportní, že se ty buňky dostávají do těla cévní nebo lymfatickou cestou (to by mohlo vysvětlit ten mozek), teorie metaplastická, kdy se mění původní typ na endometriální bb, teorie luteinizovaného neprasklého folikulu...a asi mnoho dalších

myslím, že my dvě to tu nerozlousknem, ale tyhle diskuze navštěvuje dost snažilek nebo budoucích snažilek a jestli se některá z nich na základě téhle debaty rozhodne vypustit v době ms inverzní pozice při cvičení, tak to jejich tělu ani duši nejspíš neublíží a možná to některé pomůže

lentilka11
17. bře 2009

syndrom - vypadlo mi to - Rokitanski - Kuster-Hauser syndrom

bubba
17. bře 2009

toto vyzera na osobny rozpor... 😀 😀 😀
k teme :aj ja uz mam doma kalich 😵 poslali mi zlu velkost 🙄 a cakam na vyskusanie 🙂 kazdu chvilu by to malo byt...

lentilka11
17. bře 2009

bubba 😀 😀 😀

leishmania
17. bře 2009

lentilka no my dve na to iste neprideme tu na konovi jak to s tou endometriozou je 😀

bubba a aku znacku si si objednala?

bubba
18. bře 2009

merrien..inac akurat ho uz testujem 😅 😅 a stipe ma ta stopka hnusoba..odstrihnut ju este nemozem(i ked kusok som uz dala prec)sak s tym neviem robit este😒

bubba
18. bře 2009

no tak zla velkost sa potvrdila..preteka to musim to poslat naspat ☹ ☹

lentilka11
18. bře 2009

ne, tentokrát to nebude o endometrióze 😀

přišel mi růžovej LC 😵
při pohledu přímo do "průměru" mi přišel dost velkej, ale hodnoceno zkušeným okem více ze strany, jsem usoudila, že "to pude" 😀
jinak ale doufám, že to prubnu nanečisto a pak ho ještě na pár měsíců odložím do šuplíku

bubba, co je, zač ten merrien? nenašla jsem ho nikde..

janeyzelvicka
18. bře 2009

Lentilko, tak nějak... Velikost mě zděsila, ale pak jsem si řekla, že po porodu to tam mám beztak ještě nějaké vyčvachtlé a kdoví, jesi to ze mě nebude vypadávat 😅

johanda
18. bře 2009

janey, vyčvachtlé🙂)
Já měla kalich koupený asi rok po porodu a těšila jsem se na ms 😅 , snad poprvé v životě. A ta potvora na sebe nechala čekat ještě další rok.🙂 Velikost mě též překvapila, ale ono i jiné věci mají podobný průměr a vejdou se bez problémů 🙂
Jinak LC drží skvěle, nemusím mít ani slipovku, boží vynález 😵

bubba
18. bře 2009

lentilka Ip 😉

a ja som zhrozena velkostou hlavne prei zavadzani a vytahovani... 😅 mohli to urobit mensie... 😅 a inac mam to uz od rana(prvy den)a uz sa celkom dobre...ale ked sme boli vnoku tak som hodila tampon pre istout 😀 😀 najskor to chce testovanie ze co to vydrzi :oD..
a ozaj da sa to zaviest aj "zle"?lebo ja mam pocit ze pri roztvoreni si to vzdy najde tu svoju idealnu polohu..

karlicka111
18. bře 2009

Holky máte některý zkušenost se sterilizací kalíšku v mikrovlnce (myslím, že Johanda psala, že to plánuje). Vím, že se tak např. sterilizují kojenecký lahve a spol., ale nevím jak v praxi....Jako kolik vody, na jak dlouho a tak... 😅

kili
18. bře 2009

bubba, dá, niekto to zavádza moc hlboko, ako tampón a potom je to úplne zle (ako napríklad ja prvú ms)

janeyzelvicka
18. bře 2009

Johando, taktéž se na ms těším. První přišla k mému zklamání asi 5 měsíců po porodu, tak si říkám, nic moc, ale aspoň si udělám radost a objednám kalich. Kalich je dávno doma, jenže další ms nikde 😖 😀

lenki33
18. bře 2009

kili, ja som sa ho snazila zaviest nizko, aby som ho nemala tak daleko ako tampon, ale on sa mi vzdy "vcucnul" dnu, podla mna tak isto hlboko ako tampon, ja si myslim ze to zavisi aj od toho ako je kto usporiadany, aspon ja mam ten pocit, mne sa to nikdy nedarilo mat nizko 😕

leishmania
18. bře 2009

mne sa to tiez vcucne vyssie, mam tiez pocit ze pomaly jak tampon, a nepreteka vobec....

samsara
18. bře 2009

Ja mávam velmi silný menzes hlavne prvé 3 dni,to si musím meniť vložku niekedy aj za pol hodinu,myslíte,že by som mohla mať menštr.kalíšok aj pri takto silnom menzese?Bojím sa,že ked niekam pôjdem,aby zo mňa nekvapkalo... 😒 Máte niektorá silný menzes a používate ho?

samsara
18. bře 2009

A ešte sa chcem opýtať,ako to robíte,ked ste napr,niekde v reštaurácii a idete na wc a potrebujete vyliať kalíšok? To si neviem dosť dobre predstaviť,že stiahnem nohavice,vyberiem kalíšok,vylejem do wc,ale potom pred nasadením si ho potrebujem opláchnuť,to mám ísť so spustenými nohavicami k umývadlu a čo ked niekto iný čaká na wc,ako si to mám opláchnuť?

leishmania
18. bře 2009

samasara ja nosim so sebou lactacidove jednorazove vreckovky, len raz som zatial mala pocit ze si ho musim vymenit, ale asi by to aj vtedy pockalo kludne az domov, to som si ho vyliala do zachodu, bala som sa aby mi nevypadol, poutierala lactacidovymi vlhkymi utierkami a nasadila, samozrejme som si predtym umyla ruky. inak v pohode, nemala som nejaky problem to tam nasadit spat...a moja sestra ma tiez strasne silnu menstruaciu a pouziva kalich, ale myslim ze 4 hodiny vydrzi kazdej, to musi byt uz fakt brutal krvacanie aby 4 hodiny nevydrzal

kili
18. bře 2009

samsara, určite môžeš, len budeš musieť vylivať často. ako často zistíš sama, ale istiť sa vložkou budeš musieť asi vždy. rozhodne skús

kili
18. bře 2009

myslím, že niekto musel vylievať po dvoch hodinách. ale kalich určite vydrží dlhšie ako vložka, takže nebude ho treba tak často ako meniť vložku, takže určite do toho choď 😉

martina46
19. bře 2009

Mňa už z toho kalicha šľahne! 😠 preteká a ešte viac ako pri prvej a to mám strašne slabú mrchu, cvičila som aj celý mesiac ako blázon... ☹ ☹ ☹ ☹

bihan
19. bře 2009

Leish, tak ja som mala také brutál krvácanie, že som vylievala po 3/4h a bol plný ;) ale to bolo len prvé po pôrode, ale bol to teda horor a jatky a všetko dokopy.

Samsara, podľa mňa kalich vydrží omnoho viac než vložka, to len my máme ten pocit, že strácame polovicu krvi v tele ale v skutočnosti je to len malé množstvo. Ak náhodou potrebujem vyliať kalich mimo domu (čo sa mi od tej prvej super silnej mrchy nestalo), tak to riešiem tiež intým vlhčenými utierkami, niekto to robí tak, že si berie fľašu vody so sebou, ale myslím, že sa to vždy dá tak zariadiť, aby si nemusela vylievať práve vtedy, keď sa ti to nehodí. Kalich nie je tamón, dá sa vybrať aj keď nie je úplne plný a bez akejkoľvek újmy na zdraví.

Martina, podľa mňa nemáš dostatočný podtlak a nemá kalich "prilepený", týmpádom preteká okolo.. predpokladám hlavne keď sedíš.

bubba
19. bře 2009

martina 46 aj mne ☹

martina46
19. bře 2009

bihan, ale nech robim co robim, proste to nejde ☹ potrebujem asi vacsi kalich, nejake XXXXXXXL
bubba ☹ zalozime klub 😒

martina46
19. bře 2009

podla tohto clanku zvladne lady cup 300ml krvi! 😀 😀

http://www.lady.sk/index.php?kategoria=33&mesia...

bihan
19. bře 2009

hm... ja som napríklad zistila, že mi nevyhovuje to skladanie, kde sa jedna časť preloží dovnútra, lebo potom sa hrozne rýchlo roztvorí a neurobí sa podtklak, ale keď ho poskladám na štvrtiny, tak sa otvára ťažšie a tým pádom sa mi zavádza lepšie...lebo ak máš slabú MS a preteká, tak fakt neviem kde inde by mohol byť problém. 😒

roasha
19. bře 2009

mna pobavilo,ze rataju MS/pouzitie vloziek za 15r/,to su dobre skoro v "prechode" 😅 😀

bihan
19. bře 2009

Roasha, to bude skôr tým, že výrobca garantuje kalich na 15r, tak to prerátali na tú dobu 😉