Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

hofikos
27. dub 2007

Já tu stopku úplně ustřihla hned první den 😉

majenka
27. dub 2007

Já jsem ji také ustřihla první den...hrozně mě tam rozčilovala, tak jsem si řekla, že to musím zvládnout i bez ní...a zvládla 😉

kacabacka
27. dub 2007

ahojky, ještě se chci zeptat, jestli se to dá koupit normálně někde v lékárně, nebo jen přes net?

mobina
27. dub 2007

Kacabko, Brundik na předešlé stránce píše o nějaké lékárně, kde ho lze zakoupit, tak jí zkus písnou IP 😉

mikyluna
28. dub 2007

ahoj holky, ja jsem na tuhle vecicku prisla, kdyz jsem vybirala latkové pleny pro svého syna. A doslova jsem se na menses tesila, ovsem, nejen kvuli tomu, take je pro me menstruace obdobi zvlastni hrdosti na to ze jsem zena a libi se mi i zesilena vnimavost pri ni... ale netusila jsem ze po porodu mi natolik ochabnou panevni svaly, ze mi toho snad polovina vzdycky protece mimo, az se ptam zda-li to ma vubec smysl cpát si jej dovnitr a tak ci tak pouzivat vlozky...
treba mam spatnou techniku ale mam pocit jako by mi "cestoval" a co chvili vypadne ven, a kolikrat ho tak i najdu na hranici...a je mi to dost neprijemny.
Nato je asi kazda rada drahá, co, snazim se kdykoliv si vzpomenu pri kojeni procvicovat svaly panevniho dna, ale i tak vysledek necitim, nehlede nato ze kdesi trvrdili ze se projevi az po pul roce 😒

majmuna
29. dub 2007

Tak se musim pridat....
Kalisek je super!!!! Po zakoupeni jsem otehotnela a tak byl pripraveny a porad jen okukovany kamaradkami 😀 Ted nastal v sobotu den D a po revizi prisla prvni MS....takze uz mam i vlastni zkusenost 🙂 Cancour jsem nechala jen v delce drazek abych se mohla v pripade neuloveni pojistit nehtama. 😀 V noci bez problemu neproteka a i kdyz jsem se pri prvnim vyndavani lekla ze ho snad nevylovim tak uz jsem nasla ten spravny grif....i diky vam! Proste ho dvouma prstama po zatlaceni zmacknu a vyndam....trosku ztuha ale zatim vzdy 😀 Takze kalisku zdar!!!!Jo a taky nepozoruju zadny umatlani zvenku...to jen pro vahajici 😀

zirafka105
29. dub 2007

Tyjo, holky, koukam, ze vas byla spousta co hned po zakoupeni kalisku otehotnela 😀 😀 😀

haluskacz
29. dub 2007

no tak to bych ho asi hned tak kupovat nemela 😀 ja ted fakt otehotnet nechci 😀

mihapiha
30. dub 2007

Ahojte všechny, tak jsem pročetla celou diskuzi a zajímalo by mě, jestli jste se některá z Vás zmínila o použivání menstruačního kalíšku svému gynekologivi či gynekoložce? Docela by mě zajímal názor lékaře, co na to? Určitě nejpřirozenější je použivání dámských vložek,ale je fakt, že nás to pěkně otravuje. O koupí kalíšku uvažuji, ale ... Nedůvěra je na místě, ikdyž je Vás spousty, které jste spokojeny. Pár negativních ohlasů v začátku použivání, ale asi to je opravdu jen o zvyku a cviku.

mihapiha
30. dub 2007

Ahojte všechny, tak jsem pročetla celou diskuzi a zajímalo by mě, jestli jste se některá z Vás zmínila o použivání menstruačního kalíšku svému gynekologivi či gynekoložce? Docela by mě zajímal názor lékaře, co na to? Určitě nejpřirozenější je použivání dámských vložek,ale je fakt, že nás to pěkně otravuje. O koupí kalíšku uvažuji, ale ... Nedůvěra je na místě, ikdyž je Vás spousty, které jste spokojeny. Pár negativních ohlasů v začátku použivání, ale asi to je opravdu jen o zvyku a cviku. Ještě by mě zajímalo, zda třeba nemáte během použivání kalíšku více nafouklé bříško nebo jestli Vás nějak netlačí, nepřekáží. Já s tampony vydržím jen v práci,pak pěkně šup z těla ven, nějak mi vadí. A taky strašně vysoušejí. Tak díky za další příspěvky, snad se odhodlám a zakoupím. A kdyby ten kalich byl tak zázračný, že bych ho nemusela na nějakou dobu použít, tak to by bych byla taky happy 😀

listicka77
1. kvě 2007

Já jsem měla nafouklé a bolestivé břicho první den. Ale to mívám vždycky. Stejně jsem ho ale radši vyndala a znovu zavedla až potom, co mě bolesti přešly. Jinak (později) jsem žádné problémy necítila. A ten první den, kdybych ho nevyndala, tak by možná bolesti odezněly úplně stejně jako vždycky. Byla jsem ale hodně nejistá, protože první den používání... no žádný med. Příště to zkusím od prvního dne jako už malinko zkušenější a uvidíme. Jinak fakt neměj strach. Kalíšek rozhodně nevysušuje, na rozdíl od tampónu.
Mám dojem, že se tu některá zmiňovala o tom, že to probírala s gyn. Nebo možná to byla jiná diskuse... Ale myslím, že lékaři proti tomu nic namítat nemůžou (pokud to na něj nevybalíš a on to slyší poprvé a vůbec neví, co to je, tak pak třeba může reagovat nepřiměřeně).

majenka
2. kvě 2007

Ahoj holky, tak mám pomalu za sebou druhou MS s kalíškem. A musím znovu říci, že jsem více než spokojená a mile překvapená. Tampony nesnáším,ale kalíšek je něco jiného. V pondělí jsme byli na výletě v Praze, takže jsem měla premiéru vylévání kalíšku na veřejných toaletách...žádný problém! Láhev s vodou nosím stejně vždy u sebe kvůli pitnému režimu, takže jsem ji použila na výplach kalíšku. Fakt ho považuji za skvělý vynález, připadám si, jako když MS vůbec nemám. Moje MS je po prvním dni už slabá, takže mi stačí vylévat ho jen ráno a večer. Teď mi připadá, že ho vychvaluji jako nějaká manažerka firmy, která kalíšek dováží 😀 😀 😀 , ale ne ne ne, jsem jen spokojená uživatelka 😀 . Mě zatím jen zklamalo to koupání (viz. diskuse výše)...

haluskacz
2. kvě 2007

majenko,
s tim koupanim to nechapu, co te zklamalo?

majenka
2. kvě 2007

Halusko, při koupání jsem ho měla plný vody. Ale nebylo to klasické plavání, ale blbnutí v aquaparku. Holky mi pak radily, abych ho zkusila zavést hlouběji, že to je divné, protože ony měly kalíšek bez vody. Ale od té doby jsem v bazénu nebyla, tak nevím...Ale holky zde několikrát psaly, že byly s kalíškem plavat a bez problémů...musím to také znovu vyzkoušet! Jinak mi samozřejmě vůbec neprotéká...ani ve dne ani v noci 😉

mobina
2. kvě 2007

Majenko třeba jen špatně seděl. Já chodím plavat pravidelně a ani jednou se mi tam nedostala voda, ale žádné brikule ve vodě nedělám. Klasické plavání...

bednaroi
2. kvě 2007

holkyyyyyy,tak mam kalich doma 😀
prolitala jsem malem cely London (no trochu prehanim),le konecne je doma.neni ani tak velky jak jsem cekala,a na navodu je nakresleno jine skladani kalisku nez na strankach s ceskym textem,a to se mi zda na zavadeni jednodussi.No tak uvidim jak se s tim poperu,zitro to ma prijit,tak dnes vecer hned zkusim natrenovat zasun a vydlab 😀

bednaroi
2. kvě 2007

tak vyzkouseno,a docela horor 😅 jsem myslela ze mi to pri vyndavani vycucne vnitrnosti 😀
No a taky se mi podarilo nejak vycucnou krev,a to mi ma menzes prijit az zitra,ale asi tam byl prilis velky tlak 😅
hele holky,jak hluboko si to strkate,ja mam furt tendenci narvat to co nejdal,ale ono se tomu ani nechce hloubeji,jen tak ze mi ani neprekazi ta stopka,ale kdyz si ji vsichni ustrihavate,tak to si to asi ani nedavate tak daleko

mobina
3. kvě 2007

Bednaroi já jsme caflík nestříhala a kalíšek dávam hluboko poměrně dost. Kraj kalíšku je zhruba na délku mého ukazováku. Jinak já ten caflík střihala asi na třikrát než jsem našla optimální délku 😉

mihapiha
3. kvě 2007

bednaro
Za jak dlouho Ti ten kalíšek přišel??? Já jsem ho objednávala ve út večer, takže počítám spíše středu, MS má dorazit zítra, tak jsem zvědavá jestli dorazí. ☹ Už se na něj docela těším, ale asi to bude boj,jak to tady čtu. 😀

bednaroi
3. kvě 2007

mihapiha ja ho neobednavala,ja ho koupila v drogerii 😉 ale to v CR nehrozi

mihapiha
3. kvě 2007

Jo, jasně!
V Londýně, už vím.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kukinka
3. kvě 2007

taky ho pouzivam a je to super vec 😉

bednaroi
3. kvě 2007

gedren asi je to k smichu,ale ja nemam ani poneti kde se nachazi delozni cipek,krom toho ze v deloze 😀

vanusak
3. kvě 2007

Já zjistila, že čím hlouběji, tím problematičtěji při vyndávání... Mám ustřihlou šťopku asi na polovinu a zasouvám ho jen tak hluboko, že šťopka je cca zároveň s kůží, asi jen 0,5 cm nekouká. Je pravda, že potom poševními svaly jeho polohu doupravím, ale hluboko ho už nezasouvám, to pak zajede snad ještě víc dovnitř, že na něj pak po celém dni ani nedosáhnu. Je pravda, že když je hluboko, nevím o něm prakticky vůbec, ale pak ho prostě nedokážu vydolovat... Takže já asi tak 😉

majenka
3. kvě 2007

Holky, kalíšek se nemá zavádět nějak moc hluboko. V podstatě ho tam složený strčím tak, že zůstane hned na kraji a poševními svaly poupravím. Cancourek mám ustřižený a když "tam" sáhnu prstem, lehce kalíšek nahmatám, ale samozřejmě nekouká ven.

Bednaroi: musíš před vyndaváním zrušit ten podtlak a pak to nebolí (nebo jen malinko při konečném vyklouznutí kalíšku skrz poševní vchod). Já jedním prstem zajedu na kraj kalíšku a prstem ho odchlípnu od stěny. Je úplně slyšet a cítít, jak se tlak zruší a pak ho dvěma prsty vyndám ven za tu špičku (cancourek nemám).

sheherazada
3. kvě 2007

Ahoj holky, tak já ho mám taky doma a vyzkoušela sem, Zavedení v pohodě, vyndání taky, zmáčkla semš špičku, uvolnil se podtlak a v pohodě, bezbolestně. Zatím má celou stopku, ale asi jí ustřihnu. Byl to trénink bez MS a šla sem sním do vany, ale byl plný vody, tak nevím jestli nebyl moc na kraji, chci ho použít u moře, tak doufám, že se to nějak naučím

mmmk
3. kvě 2007

Damy, ted je na menstruacnikalisek.cz akce. 625 Kc + darek. Jen v kvetnu. To pro ty, ktere ho jeste nemaji 😵

majenka
3. kvě 2007

Sheherezada: to je přesně můj problém. Nezavádím kalíšek hluboko a při MS je to v pohodě (vůbec neprotéká), ale ve vodě byl plný vody. Takže se asi musí zavést hlouběji, má-li se používat ve vodě. 😉 Musíme to vymyslet, protože holkám se tam voda nedostane..takže nějak to jde!

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz