Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

milwa
15. srp 2008

halusko, no potes... Ja nechciiii :( K tomu teda musim podotknout, ze nez jsem ten kalisek koupila, tak jsem na wc musela co hodinu, to teda driv fakt nebylo... No budu doufat, uvidim pristi mesic.

haluskacz
15. srp 2008

milwo, no toz ti preju, abys nedopadla jako ja 😀 ja u tech dalsich deti hrozne doufala, ze to urcite bude potom lepsi, no neni no...

endel
15. srp 2008

ahojte, taky se připojuji k prosbě o radu, který kališek je lepší jestli Lunette nebo Mooncup nevím jak se rozhodnout a nemám na to číst celou diskuzi. děkuju 🙂

elana
15. srp 2008

Lunette je pružnější, Mooncup levnější. Vol podle priorit🙂

Mi přijde jako nejrozumnější kompromis český Ladycup-je levný jako MC a pružný jako Lunette 😝

Já mám Lunette, protože LC tenkrát neprodávali, ale dneska bych neváhala.

hana_r
15. srp 2008

Mám mooncup, ale dnes bych taky volila ladycup. MC má uvnitř drážky a ty se musí pečlivěji čistit, LC by měl být uvnitř hladký.

bihan
15. srp 2008

Ja mám Diva Cup a keby som kupovala znovu, tak kúpim taký istý, lebo bol pre mňa najdostupnejší a najlacnejší 😅 podľa mňa je kalich ako kalich.. účel plnia všetky rovnako.. možno by drážky nemuseli byť vnútri, blbo sa to čistí, ale je to len raz za mesiac, tak ten silikón vydrhnem 2x denne a je to.

hana_r
15. srp 2008

Ale divacup k těm nejlevnějším nepatří. Pokud nechytneš nějakou akci. Nejlevnější je momentálně ten ladycup.

bihan
15. srp 2008

Hana, preto som písala, že bol najlacnejší pre mna.. za 25 doláčov 😉 keby som kupovala na Slovensku, tak kúpim Lady cup.

hana_r
15. srp 2008

Tak to potom jo, v cizině to asi vychází jinak.

endel
16. srp 2008

Holky děkuji za odpověd. Ještě jsem někde četla, že ten Mooncup snad míň protéká tak nevím.

simply.vero
16. srp 2008

Endel, a nevzpomínáš si, kdes to četla? To by mě zajímalo, tohle srovnání. Něco by na tom být trošku mohlo (Mooncup má menší dírky na uvolnění podtlaku než třeba LadyCup), ale spíš bych téhle informaci velkou váhu nepřikládala

melory
16. srp 2008

ako riesite taku vec, ze ste cely den na nakupoch, alebo v inom meste a potrebujete si kasiscok vyprazdnit a umyt a mate k dispozici verejnu toaletu?

elitera
16. srp 2008

melory - na záchod s flaškou vody (ně slazenou minerálku, jak píšou i v návodech 😀) 🙂

melory
16. srp 2008

jaaaaj, to ma nenapadlo. dik za typ

haluskacz
16. srp 2008

zensky, mate to nekdo srovnany, kterej kalich ma nejvetsi objem?

kili
16. srp 2008

haluska, asi by si hneď menila, čo? že by si vylievala každú 1,5h namiesto každú hodinu 😅
ty máš aký?

haluskacz
16. srp 2008

mooncup

haluskacz
16. srp 2008

ja bych potrebovala nejaky pro slona 😀

kili
16. srp 2008

a nemôžeš si vyrobiť vlstný? že by si si na hrnčiarskom stole spravila zhliny, potom napatlala na to tú tvrdnúcu gumu, potom do toho naliala vosk, potom na vosk zasa hlinu, roztopila vosk, vypálila a máš mustru, už len do toho naliať silikon a rozbiť 😀

kili
16. srp 2008

ospravedlňujem sa, ak je tu niekto v obore a práve som napísala totálnu hovadinu 😅 😀

haluskacz
16. srp 2008

kili 😀

maca793
16. srp 2008

normálne o ňom premýšľam, ako si ho mám zaopatriť? u gynčiara? a koľko stojí? prepláca niečo poisťovňa?

bora.b
16. srp 2008

halusko:

diva cup pojme až 30 ml tekutiny, což je přibližně jedna třetina průměrně celkového množství za celý menstruační cyklus a tudíž jej nemusíš vyprazdňovat tak často jako měnit tampóny/>
DIVA CUP 28 ml. Doporučený obsah tekutiny 20 ml./> 35 ml. Doporučený obsah tekutiny 25 ml./>
MOON CUP 25 ml. Doporučený obsah tekutiny 13 ml./> 28 ml. .

opsano ze slunecni zeny, ktera je ma vsecky v nabidce. s vendulou prave skypuju, tak uvidim, co napise

(jeste je totiz lunette a keeper, ladycup neznam)

bora.b
16. srp 2008

Size S(mall)-diameter 40mm; length 46mm; length of the stem 19mm; max. volume 15,5ml
Size L(arge)-diameter 46mm; length 53mm; length of the stem 13mm; max. volume 26ml
*ladycup*

bora.b
16. srp 2008

a Lunette je nejvetsi, tvrdi slunecnizena.cz 😀

hana_r
17. srp 2008

Maca, na tampony a vložky ti pojišťovna přispívá? 😀 Kalíšek stojí mezi 600 - 900, záleží na značce a prodejci. Koupit se dá na internetu, např. na menstruacnikalisek.cz, nebo kalisek.cz, a spoustě dalších.

ezi
17. srp 2008

Holky, link na dobre webove stranky:

http://www.zemezena.cz/

haluskacz
17. srp 2008

ja to musim nejak nastudovat - objem a prumer. Mozna se najde pro me lepsi varianta, nez je mooncup

skuli
17. srp 2008

Mám mooncup a nechápu,jak jsem bez něj mohla vůbec žít.Pro holky,které o kalíšku teprve přemýšlejí-NEVÁHEJTE a jděte do toho.

bora.b
17. srp 2008

ja mam mc tak rada, ze i moje predtim dlouho milovane kytickovane latkovky lezi v supliku (ci kde) 😀