Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

mamkamarketa
11. led 2011

@vanusak jee super! tak doufam,ze se to stane i me 🙂 uz jsem uplne nestastna z tech vsech mykoz 😖

vanusak
11. led 2011

@mamkamarketa Držím palce, ale věřím, že i na tebe bude mít K stejný účinek! Tj. ten léčebný! 😉

permonik7
11. led 2011

@ikke @sussanah díky holky, MS mívám po porodu šíleně silnou, spotřebuju balík vložek za den... takže asi teda ten větší. Právě jsem si myslela, že dokud kojím, tak MS není a ono ejhle...a prej se to upraví až kojit nebudu, tak už nekojím, mám první nekojící MS a teda žádnej rozdíl nepozoruju☹
Tak moc holky děkuju😉

sussanah
11. led 2011

@permonik7 no tak to urcite ten vetsi. Ja to mela po porodu taky silene, kalisek jsem behala vylivat max po 2h, jinak to slo skrz. Ale porad lepsi nez tampony, ktere protekly tak do pul hodiny. Za zacatku ale doporucuju mit vlozky na jisteni, nez ziskas trochu praxi a nez vysledujes, jak casto musis vylivat 😉

sussanah
11. led 2011

@mamkamarketa taky se pridavam k tem, kterym kalisek v kombinaci s latkovkama uplne vylecil veskere mykozy 😉

permonik7
11. led 2011

@sussanah no tak to každopádně půjdu do toho většího. Ještě to vysvětlit a patřičně odůvodnit doma a je to😀 To jištění je jasný, k tamponům jsem taky vždycky jištěná🙂 Už se těším.

mamkamarketa
11. led 2011

@sussanah jeste musim nejak poresit ty latkovky 🙂

sussanah
11. led 2011

@mamkamarketa jeste jsi se neodhodlala? 😉

mamkamarketa
11. led 2011

@sussanah vcera jsem si koupila lady cup, coz samo o sobe neni levny a dalsi 400 za popolini... tak to bude muset pockat 😖 mas s nimi zkusenost?

sussanah
11. led 2011

@mamkamarketa jj s tema popo latkovkama jo, jsou fajn, mekke, ke kalisku supr 🙂

mamkamarketa
11. led 2011

@sussanah fajn, tak prsti mesic snad na ne dojde 🙂 jo a diky za tip na obchod, kde to prodavaji 😉

sussanah
11. led 2011
mkatka
11. led 2011

Ahojte, v čem vyváříte kalíšek?

sussanah
11. led 2011

@mkatka v hrnci ve vode 😀 Je silikonovy, takze vyvarit jako normalne dudliky. Jen si davej pozor, at je cely kalisek ponoreny a je tam dostatek vody, at si ho neprismahnes 😉

mkatka
11. led 2011

Normálně v hrnci, ve kterým vaŕíš? To mě se právě ekluje. Budu si na to msuet pořídit něco extra. Něco malýho....pro mě asi nejlíp, kdybych to mohla hodit do pračky na 90 😀

sussanah
11. led 2011

@mkatka ja nevim, me to zas tak divne neprijde 😅 Nejprve ho poradne umyju ve vode Lactacydem a pak hodim vyvarit a hrnec potom taky umyju. Ja nevim, jestli se to s tou hygienou nekdy neprehani nebo ty si vyvarujes i ruce, kdyz se obcas pri vymene kalisku zaspinis? 😉

mkatka
11. led 2011

Jasně že jenom umyju. Protexem. Já kalich ještě nemám. Takže si na všechno teprve zvykám. Možná že s tím po čase taky nebudu dělat vědu. Zatím mi to přijde neslučitelný - nádoba na přípravu jídla a menstruační kalich. 😒

sussanah
11. led 2011

@mkatka ja nevim, asi jsem v tomhle divna, ale je to krev jako kazda jina. A kdyz se nahodou riznu pri krajeni cibule, tak taky jen nuz a desku umyju a nevyhazuju hnedka. A to bych rekla, ze ja jsem jinak na cistotu docela pedant, ale asi odkud potud, vyvareni mi prijde jako dostatecne

bambusko
11. led 2011

@mkatka si vegetarianka? lebo v kazdom mese, co varis, je krv. a s mydlenim ruk pri manipulacii zo zaciatku s kalichom opatrne, vela uzivateliek si zrejme prave takto privodilo mykozu

mamutka
12. led 2011

@mkatka ja viem co myslis 😀 ja teda nahodou mam taku malu konvicku, v ktorej sa kedysi na sporaku varila voda na kavu, tak na jeden hrncek, tak to pouzivam na kalich a nedavno som v tom chcela uvarit narychlo trolinku cestovin malickych, lebo som mala hrnce v umyvacke a normalne som sa pozastavila, ze no fuj, ja v tom kalich vyvaram a teraz jedlo 😀 😀 😀 ale to je len podmienene tym ako zijeme, ked som sa nad tym zamyslela - je to dokonale cista krv, vsetci sme z nej zili 9 mesiacov, kalich tam davam uz krasne umyty, hrniec potom umyjem, neni o com 😀 ale normalne to som knou podvedome hrklo, ze ci ho pouzijem na cestoviny.....
ved si zober inu vec - po velkej potrebe sa utierame toaletakom - no nie je to trochu nechutne, tu vec osuchat zo seba len tenuckym papierom a ist??? no z ruky si .... one.... osuchat len papierom, to by mi asi nestacilo.....ja teda uz pouzivam vlhceny toaletak, a mam lepsi pocit 😎 sorry za nevhodne nechutne opisy kdecoho, ale ten poharik je oproti tomu co vsetci robime cisty ako lalia 😅

mamutka
12. led 2011

@mamkamarketa omluvam sa ak ste to tu uz riesili, ale na mykozy si neskusala anionove vlozky? ja si to dam vzdy ked vyleziem z nejakeho bazena ( co mi v minulosti vzdy darovalo par tyzdnov trapenia ) a nemam nijaky problem cely rok, klop klop 😉

mamkamarketa
12. led 2011

@mamutka o tom jsem nikdy neslysela 😕 muzes mi to trochu popsat, prosiim?

mamutka
12. led 2011

@mamkamarketa tu su nejake obrazky...
http://www.anionovevlozky.sk/
ja teda pouzivam slipove, lebo na mrchu mam kalich a latkove slipovky, ale takto na leto so sebou vzdy vezmem par anionik a ako ideme od vody, hned jednu supnem....ked nahodou nemam a zacinam citit svrbenie a pod.co najskor si ju doma dam a je pokoj....
no nedam na toto dopustit, co som sa ja natrapila kazde leto - raz do vody a potom cele leto nic!
tu je dajaky popis ako to funguje, rozumiet tomu moc nemusim, ale ked to pomaha a nemusim zhanat lieky a maste, tak sa mi hned lepsie dycha 😀
http://www.anionovevlozky.sk/anionove-vlozky-wi...

mamkamarketa
12. led 2011

@mamutka ty blaho o tom jsem nikdy neslysela 😕 😔 ja jsem uz s kazdou mykozou nechodila na gyndu, pac to vzdycky bylo stejny. dostala jsem naky globule a masticku, ster byl ok problemy se po nekolika dnech vratily 😠 ☹ takze jsem se snazila lecit doma. se divim,ze mi to jeste nikdo nikdy neporadil 😒 diky moc za tip!!!!

mamutka
12. led 2011

@mamkamarketa no moja skusenost je super, ale nie som odbornik, ci to pomoze kazdemu.... no a ked vidim reklamy na kdejake masticky a ako sa tam teta usmieva, je mi z toho na grc, lebo je to sproste drahy biznis, zena do seba pcha kde co, hlavne ze vyrobcovia zarabaju a pritom sa da mykoze krasne predchadzat...ale na co by nam to dakto vravel, ked im to kazi biznis...gynekolog dostava od nich darceky, tak nema dovod nastudovat si alternativy a poradit...
to je ako s kaliskom, v obchode regaly plne vloziek a ja sa len usmievam ake pohodlie si uzivam a uz je to v podstate davno zadarmo.....

mamkamarketa
12. led 2011

@mamutka uz jsem si je obednala 🙂 teda doufam,ze mi pomuzou. nasla jsem si eshop, kousek od nas, kde si to muzu vyzvednout, tak alespon nemusim platit postovne 🙂 jeste jednou diky za tip 😉

mamutka
12. led 2011

😀 no to je rychlost 😀 len dufam, ze ti pomozu! 😎 ja to kupujem z eshopu na vychode slovenska a mala som to v BA skor nez som sa stihla spamatat, tak som mohla hned testovat.

vanusak
12. led 2011

@mamkamarketa Můžu se zeptat - tys našla nějaký český obchod na ty anionové zázraky? 😉 můžeš sem hodit odkaz? Dík. 😉

vanusak
12. led 2011

@mamkamarketa To asi nebude vono... 😀 Židle se mi tam nevejde... 😀