Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

lucja
14. dub 2008

elana-no ja som už bola rozhodnutá pre MoonCup lebo je najmenší a to vrozovanie by sa mi zišlo.A fakt sa to až tak zle umíva?
A MoonCup má väčší priemer aj dĺžku...
Asi ste ma prehovorili.LadyCup S bude môj. 🙂 Len mi bude asi dosť chýbať to vzorovanie... 😢

jmisa
14. dub 2008

Mně to umývání mooncupu neva, jen si člověk musí dát bacha, ale umýt to jde v pohodě.

elana
14. dub 2008

Luci, jestli Ti nevadí to vzorování a chtěla bys ho, tak si kup Lunette, je sice trochu dražší, ale ono se to ztratí v objemu toho, co i tak ušetříš za vložky a tampony...

Lunette má vzorování, ale jen zvenku, je tam jemně vytlačený nápis a ty rysky na měření jsou tam taky, jako má MoonCup. Oproti Mooncupu je ale pružnější, mělo by se s ním lépe manipulovat. Monncup je dost tuhý.

Podívej se na ty stránky scoutdoor.cz, vlevo v kolonce Cestovní doplňky je kategorie Hygiena a dezinfekce a když to otevřeš, jsi na stránce kalíšků, tam si to pořádně pročti, je tam i spousta fotografií, třeba zjistíš, že Ti vyhovuje Divacup🙂 nebo co já vím🙂 Je tam k tomu i diskuze uživatelek, ale moc se netýká jednotlivých typů, spíš se tam baby handrkujou mezi sebou😉

lenuska13
14. dub 2008

len mne tadial este mimco nepreliezlo 🙂

lucja
14. dub 2008

Ja fakt neviem...
Ale už som asi rozhodnutá:Sebe objednám LadyCup a mamine(2 klasické pôrody) MoonCup 🙂
Ďakujem vám všetkým za rady,moc pomohly-presvedčili ste ma. 🙂

elana
14. dub 2008

Luci, aspoň budete mít srovnání, hlavně té tuhosti a můžeš nám pak poreferovat. Pro mně je teda ta pružnost fakt důležitá, Lunette už mám od ledna (až teď jsem našla odvahu ho vyzkoušet), tenkrát LadyCup nebyl, tak jsem si ho objednala. Dneska bych šla do L.C., hlavně kvůli tomu mytí.

vlocka.l
15. dub 2008

Tak mám také obědnáno, nakonec jsem se rozhodla pro Lunette, uvidíme jestli se přidám ke spokojeným uživatelkám 🙂.

vlocka.l
22. dub 2008

Kališek mi dorazil a okarát můžu vyzkoušet 🙂. Po prvním dnu jsem zatím moc spokojená, doufám, že už se nebudu muset k vložkám a tampónům vrátit.

momka
24. dub 2008

Neobjednávali ste si náhodou niektorá LadyCup zo Slovenska cez net zo slovenských alebo českých webových stránok? Na ktorej web stránke to vychádza cenovo najlepšie? Ďakujem. 🙂

lyongirl
25. dub 2008

Ahojte baby, tak ja používam Mooncup už tretiu MS a nie som z neho nejak extra nadšená...
Je to síce super vecička, ale striedam to z vložkami. problém mám ten, že ak mám Mooncup, tak mám trošku bolesti v podbrušku, neviem, či ho dobre zavádzam, ale mám pocit, akoby som tam niekde mala vzduch, také ako bublinky, neviem, ako ináč to popísať. Musím používať intímku, ak ho chcem vyliať, tak medzitým mi stečie nejaká krv a musím sa utrieť s toaletným a už nie som čistá, ako pri tampónoch. Neviem si predstaviť, že by som ho používala všade, aj doma, v robote a pod., síce sa píše, aké je to bezproblémové, stačí fľaška z vodou a vypláchnuť, ale ja ten pocit nemám.

haluskacz
25. dub 2008

lyongirl, ta manipulace jde nacvicit. A s vlozkama jsem si teda nikdy "cista" nepripadala. Ja mivam hodne silnou ms, takze prvni dny musim mit i vlozku, ale je to dost velky rozdil oproti pouze vlozkam. A delam to tak, ze si pred vyjmutim - vylitim vzdycky vezmu trochu toaletaku do druhy ruky a hned otru sebe i kalich, takze nic nestece, pripadne jistim vlozkou (pouzivam latkovky) nebo zinkou. V dalsich dnech uz je to totalni pohoda. Co se tyce bolesti, neporoadim, neznam....

lyongirl
25. dub 2008

no viem, že manipulácia ide nacvičiť, ja mám pocit, že je dobre zavedený. S vložkami si čistá tiež nepripadám, ale s tampónom áno a tampony som používala neustále, teraz ale radšej Mooncup striedam s vložkami, nech si telo trošku oddýchne a nemá stále niečo vnutri pichnuté 😀 . Asi ide len o zvyk, budem trénovať naďalej 😉
No a keď ho zavediem, po stenách zostane asi nejaká krv a tá mi ešte stečie na intimku.

malok
5. kvě 2008

Holky dotaz, možná mě jen klame zrak, ale zdá se mi to nebo ne, že kalíšek trochu změnil barvu??

emjee
5. kvě 2008

malok - moj mooncup (chudak ma uz 2 roky) teda zmenil farbu a riadne 😀 ale sluzi stale dobre (co tam po farbe, ved ho aj tak vidis len ty)

malok
5. kvě 2008

Díky za odpověď....mě ta změna barvy nevadí, spíš mě jen zajímalo, jestli je to normální, nebo jsem něco udělala špatně.

des
6. kvě 2008

Ahoj, koupila jsem si nedávno Mooncup a tam píšou, že změna barvy je normální. Když ji chceš navrátit, máš to prý umýt v nějakým speciálním sterilizačním roztoku.

ikke
6. kvě 2008

ja som tiez uz druhy den spokojnou uzivatelkou 😅 (he, zakon schvalnosti nezafungoval ☹ )
vcera som mala podobne pocity a problemy ako lyongirl - na ten "pocit vzduchu" zabralo poriadne kalisok poskladat a vytlacit tak z neho co najviac vzduchu pred vlozenim; na problem s par kvapkami na intimke zatial zda sa zabera poriadne utieranie hned po zavedeni 😅 , resp. obmedzit cas medzi vybratim a znovuzavedenim na co najkratsi 😉
inak ma velmi tesi, ze problemy, ktore som mavala s tamponmi prve dva dni ms (pocit na odpadnutie, doslova syndrom upchateho sifonu 😝 😀 ) absolutne nemam 😵

lusinta
6. kvě 2008

tak to je teda sranda,že na outdoorových stránkách prodávají pohárky🙂🙂

emjee
6. kvě 2008

jaaaj ikke konnecne ho mas 😀

ikke
6. kvě 2008

ja ho mam uz mesiac, akurat minule dorazil na 4. ci 5.DC a to uz mi bol skoro na nic 😅
inak ozaj, ked ho nechcem (zatial) pouzivat na noc, staci ked ho dam do toho vrecka, alebo by som ho mala teoreticky kazde rano vyvarit? 😕 (to snad nie...)

emjee
6. kvě 2008

nie - je ho vyvaram az po resp. pred nasledujucou ms, staci vymyt, ja pouzivam na vymytie intimne mydlo

ikke
6. kvě 2008

vdaka 😅 dnes som to tak nejako spravila

emjee
6. kvě 2008

a preco ho nechces na noc? mne je to ovela pohodlnejsie, dokonca odkedy ho mam som nemala v noci ziadnu "nehodu", co predtym byvalo pomerne bezne 😅

ikke
6. kvě 2008

neviem... asi (zlo)zvyk 😅
snad casom, ked dojde zasoba oolvejsiek
navyse dnes (vobec neviem kedy, ale montovala som stol, takze som robila aj nie celkom bezne pohyby...) sa mi asi na chvilu podarilo zrusit ten podtlak a mierna nehoda sa prihodila...

emjee
6. kvě 2008

😅 stava sa 😅 ved uvidis ako si (zlo)zvyknes na kalich ked ti dojdu oolvejsky 😀

kili
6. kvě 2008

tak ja napíšem niečo na povzbudenie, mám MC asi 6 cyklov a už si ho vymieňam nad koberčekom v kúpelni 😉 😀
takže to chce len cvik, teraz sa fakt už vôbec nezababrem 😵
nehodu som nikdy nemala, pro zavedení prebytočný vzduch vytlačím

jarka007
6. kvě 2008

Ja som ho mala iba 3 cyklov, kym som neotehotnela, ale manipulacia sa mi tiez zdala tazka. A problem, ze musis mat stale po ruke vodu, alebo vlhke utierky a tiez ma trochu tlacil.
Po roznych forach som potom hladala, co robim zle a az potom mozno na ten treti, 😀, posledny cyklus mi to uz konecne islo. Pisali tam, ze musis po vkladani poharikom tocit, akoby srobovat, az kym "nezapadne" a neprisaje sa a trochu ho potom povytiahnut a pritom stiahnut vnutorne svaly (ak si uz rodila, mozno ste to cvicili pri cviceniach). Mna osobne tlacila aj ta trubicka, tam som ju potom odstrihla a bolo to lepsie.

scai
7. kvě 2008

já ho používala zatím jen jednu menstruaci, ze začátku jsem i malinko špinila,ale to jsem pak vychytala a už nic, ale měla jsem problém s tím vyndáváním. Mě totiž zajede pokaždé trochu hlouběji, a já tak hluboku nezvládnu zatlačit těmi dvěmi prsty a zrušit podtlak. Snažila jsems e i tlačit, jak tu píšete, ale pak když jsem to chytla,stejně to šlo hrozně těžko.Asi moc neumím rušit ten podtlak,a pak to mám hluboko.Jak s tím bojujete vy?

rebeca10
7. kvě 2008

da sa ten kalistek kupit aj v lekarni,alebo sa moze len objednat priamo cez firmu? 😉

ikke
7. kvě 2008

rebeca, na slovensku v lekarni pochybujem...
ja ho mam z ebay a stal necelych 25 euro aj s postovnym, co bolo o dost menej nez inde 😨