Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

rebeca10
7. kvě 2008

neviem sa rozhodnut ci si objedna ten Lady cup,alebo mooncup,poradite mi? cenovo su dost odlisne,ale ako je to s kvalitou?a materialom? 🙂

emjee
7. kvě 2008

scai tazko tazko - aj mne obcas zajde hlbsie (vacsinou ked uz krvacam len malicko) a mam kratke prsty 😅 tak taham za tycinku a snazim sa ho vykyvat k okraju, aby som ho vedela uchopit za ten spodok

rebeca no netusim ako ti poradit, neviem ci je tu niekto kto pouziva viac znaciek, aby ti vedel poradit, ze ktory je lepsi - skus si prestudovat stranky, na ktorych su popisane arozhodni sa podla toho, ja osobne mam mooncup a som spokojna

elana
7. kvě 2008

Rebeco, já bych šla do ladycupu, není vůbec strukturovaný, líp se myje, když je povrch úplně hladký, taky by měl být pružnější (to mi psala paní na Scoutdooru, kde jsem se ptala).

Nevím jak na Slovensku, ale v ČR jsou právě LC a MC plus mínus stejně drahé, okolo 650Kč. Cenově se vymyká jen Lunette a Divacup, ty naopak stojí přes 800Kč.

scai
7. kvě 2008

emjee jenže já už mám tu šťopku bohužel natrženou, jak jsem šíleně tahala přes ten podtlak a zarývala do ní nehty, takže se bojím příští menstruaci to už budu muset dělat bez šťopky... 😉

scai
7. kvě 2008

je zajímavé, když holky píšou,že jim ta šťopka vadila a proto šla pryč, mě vůbec nevadí, já ji mám prostě tak 5 cm hluboko 😉 ale o to je pak horší to vyndávání ☹

emjee
7. kvě 2008

ja som si ju skratila len par milimetrov a tiez mam obcas pocit, ze ju "utrhnem" ale ja nemam nechty 😀 teda nie take, ktore by stopku nacali

misanda
10. kvě 2008

ahoj holky, přidávám se do klubu, dneska jsem si objednala po pročtění všech možných diskuzí a webů mooncup a hrozně se na něj těším a budu doufat, že neotěhotním abych mohla aspoň jednou vyzkoušet 😀 😝

hlavně mi MS vychází i na svatbu, takže kalíšek je nejlepším řešením, tampony mi vadí, způsobují mi křeče, vložky jsou pro mě zase nehygienické a nepohodlné. s tamponem musím lítat každou hodinu, nedovedu si představt, jak hned po obřadu letím na zámku na záchod, ještě s těma obručema v šatech 🙂. takže do kalíšku vkládám plnou důvěru, mám měsíc na jeho vyzkoušení atd...tak se těším 🙂

bethanka
12. kvě 2008

rebeca10: já jsem si koupila ladycup protože je úplně hladký, takže se velmi jednoduše umývá a jsem s ním i jinak naprosto spokojená. Ale porovnat samozřejmě s mooncupem nemůžu, ten jsem netestovala.

rebeca10
12. kvě 2008

tak ja som si nakoniec objednala ten Ladycup, a uz neviem dockat kedy pride 🙂

milhauz
26. kvě 2008

Ahoj holky, máte nějaký trik jak zavádět a vyndávat MC? Já na to pořát nějak nemůžu přijít, pokaždé mi asi po 5 hodinách začne protékat, takže tam asi nedrží tak jak by mněl. A když ho potom chci vytáhnout tak to pro zmněnu vůbec nejde, nedaří se mi zrušit ten podtlak, takže všude plno krve, já zedřená jako kůň 🙄. Nakonec ho vždycky nějak vydoluji, ale trvá to strašně dlouho, takže MC používám jen o víkendu. Nedovedu si představit že bych s ním takhle zápasila v práci ☹ .

kili
26. kvě 2008

milhauz, takže pri zavádzaní ho zložíš, strčíš dnu a pustíš a potom ešte potočíš, akoby si ho tam zašróbovala, a on si tak dobre sadne. Možno na to pretečenie potrebuješ ocvaknúť kus stopky alebo aj celú, u mňa to tak bolo. Síce mi nezavadzala, ale kôli tomu pretekal. Pri vyťahovaní si čupni (aj keď teda každý to robí inak, možno si nájdeš svoju polohu), uvolni svali a tak akoby zatlač, aby trošku sám povystrčil a ty dočiahla na spodok MC a stlač ho, aby sa zrušil podtlak a potom striedavým poviťahovaním jednej a druhej strany ho vitiahni von.
Neboj, chce to len cvik a za chvíľku v tom budeš profík, ja si ho už mením nad koberčekom v kúpelni, takže sa vôbec nebojím, že by som niečo zašpinila 😉

scai
26. kvě 2008

milhauz já měla první menstruaci a sním podobné problémy, někdy jsem ho dolovala i deset minut. Ale při druhé už úplně bez problémů. Jak píše kili, je lepší si dřepnout a zatlačit a pak se snažit chytnout za spodek a zrušit ten podtlak. Ono to chce jen cvik, taky ti to pak už určitě půjde! 😉

milhauz
26. kvě 2008

Díky za rady. To vytahování zkusím, ale s tím pootočením jak píše Kili teda nevím, když ho tam dám a pustím tak se hned přisaje a už s ním ani nehnu, natož ho otáčet 😢 Budu trénovat a snad to časem půjde. Už s ním zápasím druhou menstruaci. Jinak je MC výborná věc 🙂

vanusak
26. kvě 2008

Milhauz - já s ním taky nehnu, jen co se přicucne. Ale neprotéká. Mám ustříhnutou šťopku na 0,5 cm a při vyndávání ruším podtlak v K přitisknutím ukazováčku k jedné stěně a pak jakoby takovým poddloubnutím kalíšek vytahuju ven za jeho boční stěnu (jakoby se trochu složí). Když ho chytnu za dno, tak mi zrušit podtlak prostě nejde. Každá si holt musí ten svůj grif najít sama. Ale při vyndávání je opravdu důležité dostat svalama K co nejníž.

sherley
26. kvě 2008

A keď ho vyberáte sa nevyleje?

vanusak
27. kvě 2008

Nikdy není K tak plný, aby se mi vylil.

milhauz
28. kvě 2008

Ahoj holky, musím se vám pochlubit že jsem včera poprvé zvládla kalíšek zavést i vyndat úplně v pohodě 🙂 . Jsem šťastná jako blecha 😀

katka76
28. kvě 2008

tak sa pridavam do klubu drziteliek MC. ked som ho dostala a uvidela tu velkost, tak ma takmer vystrelo, ale ked ho zlozim, tak je to v poho. teda som s nim velmi spokojna, lebo prvy den MS zo mna leje a MC mi vydrzi tak 3 hod(najvacsi tampon som po hod musela menit)
s vytahovanim nemam problem, ved ako pisu, treba ho zavadzat len na spodok a nie hlboko ako tampon.

momka
28. kvě 2008

Ahojte!

Pridávam sa tiež, včera mi dorazil Lady Cup akurát vhod, lebo mám "svoje dni". Zo stopky som odstrihla hneď značnú časť. Vôbec nič necítim, zavádzanie a vyberanie ide v pohode, akurát riešim problém s presakovaním, neviem, čo robím zle. Aj s tým po zavedení pootočím, ako to tu píšete a predsa vyteká. Nie veľmi, ale intímku potrebujem.Keď som si to povytiahla úplne dolu, aby to nebolo hlboko, potom som zas cítila aj ten kúsoček stopky. Tak neviem.
Kočky vy používate intímku alebo ju vôbec nepotrebujete??? Ani trošku vám to nepresakuje?

kili
28. kvě 2008

momka, možno práve zavadzá tá stopka a musíš ju ufakliť úplne

momka
28. kvě 2008

Kili už som nad tým rozmýšľala, že by som ju ufaklila celú, len sa bojím hneď takto za čerstva, čo keď potom kalíšek bez stopky nevytiahnem? 🙂

scai
28. kvě 2008

momka já intimku por jistotu používám,ale nevnímám to jako problém, mám totiž alergii na prášek a tak ji používám furt, menstruace nemenstruace... 😀 první menstruaci mi kalíšek taky malinko protékal, ale ted podruhé jsem měla intimku čistou. Asi to chce jen cvik.

momka
28. kvě 2008

Vo všeobecnosti by mi používanie intimky vôbec nevadilo, len mi to vychádza aj na dovolenku pri mori a tam by som bola najradšej úplne bez... 😀 Ale možno sa do toho dovtedy zapraxujem. 😉

lyongirl
28. kvě 2008

ja používam tiež intímku a to neustále, takže pri kalíšku mi to tiež nevadí, len mi vadí trochu to sem, tam presakovanie. Odstrihla som zo stopky už 2x, ale ešte tam stále kúsok mám/pre istotu/ a potočiť mi s kalíškom vôbec nejde. Ako ho zavádzam, on sa postupne otvára a pricucne sa o steny a potočiť nie a nie. Ale zas ja kalíšok nepoužívam stále, tak preto mi možno chýba tá prax. Zvykám si naňho, ale trošku pomalšie to ide a nevyhovuje mi zatiaľ mať ho 24 hod denne 😉 .

kili
28. kvě 2008

scai, skús prať v slize na pranie (je tu o tom téma) a na miesto aviváže dať pár lyžíc octu, to by mohlo byť OK, na tvoju alergiu

kili
28. kvě 2008

momka, tak skús ocvaknúť ešte kúsok, aby ti tam ešte stopka zostala, alebo sa zatiaľ cibri vo vyťahovaní bez stopky aj keď tam tá stopka je a keď si už budeš na istom, tak ju ocvakneš.

momka
29. kvě 2008

Kili už som tú stopku prestala cítiť, dokonca aj s presakovaním to bolo lepšie. Ale časom ju určite odstrihnem.
Čo som mi však stalo v noci, taký nepríjemný zážitok, šla som na malú potrebu a nejako som sa nevedela poriadne vycikať len trošku, kalíštek mi tlačil na močový mechúr, musela som ho vybrať, až tak to išlo...ale tá bolesť a pichanie, potom ma to ešte hodnú chvíľu neprešlo. ☹ Neviem, cez deň som problémy nemala, celú diskusiu som dozadu nečítala, tak neviem či som jediná, čo má problémy s močením počas používania kalíšku. 😒

emjee
29. kvě 2008

momka mne obcas kalisok tlaci na mechur a bud chodim cikat stale 😀 alebo sedim na wc a ani kvapka az kym si kalich nevyberiem 😀 obcas sa to hold nepodari zasunut na to spravne miesto, ale ked budes mat cvik s vkladanim a vyberanim, nebude ti robit problem vyberat kalich castejsie (ak sa napriklad nebudes vediet s nim vycikat)
bolest a pichanie - hm take problemy s kalichom nemam

cazadora
29. kvě 2008

momka je to přesně jak píše emjee, já se ze začátku taky buď nemohla vyčůrat nebo sem seděla na wc pořád a pokaždé jen s kapičkou a opravdu se musí vyndat a nandat znova, mám ho teprv 4ms a stává se mi to občas pořád 😉 no a na velkou si ho musim vyndat vždycky. ale píchání a bolest jsem nikdy necítila 😒

scai
30. kvě 2008

tak mě močení s kalíškem nevadí a teď jsem zjistila že s tím můžu i v pohodě na velkou. Sice jsems e bála že ho vytlačím, ale ne, ten furt zůstává na svém místě 😀