Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

elana
16. črc 2009

Lucien, já si první koupila taky Lunette, ale nijak jsem k němu nepřilnula, je takový kluzký, těžko se mi vyndaval. LC je jakoby víc drsný (ne ve smyslu prolamovaného povrchu, ale materiálově...jako když hladíš balónek nebo tak🙂), takže se za něj líp lape, někdy je to fuška, když je to uvnitř celý takový stažený a ještě oslizlý, tak je docela bonus, mít se čeho chytit🙂

lucien
16. črc 2009

elana:
Díky, tak už mám asi rozhodnuto 🙂 Jdu objednávat 🙂 Jen musím vymyslet, jakou barvu 😉

lucien
17. črc 2009

Tak dneska jsem si objednala žlutý LadyCup 🙂 Příští týden už bych tedy mohla testovat 🙂 Už se těším - zkušenosti vás všech mě nalákaly 🙂

annaluci
17. črc 2009

Můžete mi někdo poradit, máte skušenost s kalíškem české výroby Yuuky? Chystám se ke koupi. Děkuji. 🙂

jmakovka
17. črc 2009

Ahoj tak uz par mesicu pouzivam kalisek Yuuki, konecne se zadarilo spravne vkladani, tak ted testuju uplne bez intimek a pohoda. Zjistila jsem, ze pokud se sprchuju po vkladani, tak uplna pohoda bez spineni. Jsem ted doma na RD tak dobry, horsi to bude casem, az budu muset do prace ☹ , asi to budu resit latkovou intimkou, nejak mi prestaly vyhovovat ty igelitovy - alespon v tomhle horku. Jinak stopku jsem ufikla uplne uplne, zavadim co nejniz a od te doby pohoda. Uz jsem zkousela i trampolinu a salta na ni a kalich vydrzel.

Na vymenu jsou idelani WC invalidu - uz jsem otestovala, bohuzel ne vsude k dispozici ☹ .

Volila jsem levnou variantu kalichu, protoze jsem nevedela jestli mi bude vyhovovat a jsem i tak spokojena. Jesti ma nekdo zajem o popis kalisku je na str. 95 a 97. Nejsem zadna "reklama", ale prijde mi za tu cenu dobrej. Nemuzu ovsem porovnat s ostatnimi, ale myslim, ze je to dobra varianta pro nekoho, kdo nevi do ceho jde 😀.

Jo jeste ke sterilizaci, me se teda vyvaret nechce, tak ho supnu na 3min na plny vykon do mikrovlky. Koupila jsem si na to "nadobu - sklenenou konvici", kterou pouzivam jen ta kalich, kalisek zaleju co nejteplejsi vodou z kohoutku tak, aby byl uplne cely ponoren. Zatim kalich preziva 😀 a ja taky.

lucien
17. črc 2009

annaluci:
Neměla bys odkaz? Nějak mi ho vyhledávač nechce najít :-/

jmakovka
17. črc 2009

zkus yuuki.cz s mekkym i 🙂 a pred to vis co....

jmakovka
17. črc 2009

jesti jeste nekdo "mikovlnkujete" tak napiste jak..treba to jde delat jeste lip 😀

yuuki je za 399,- kc i s postovnym, coz je fakt pekna cena (zatim nezdrazili) - kdo vaha jestli kalich ano nebo ne..tak doporucuji tento.. 😉 , kdo vi, ze kalich chce - at se rozhodne mezi vsemi co jsou na trhu (ja cetla ze nej je LC, ale podle obr. mi prijde yuuki dost podobny) a udajne je taky cesky 😉

lucien
17. črc 2009

jmakovka:
😀 Nj, to mě nenapadlo 🙂 Předpokládala jsem, že je to správný název 🙂

Cena je určitě super, ale je pravda, že v těch kalíšcích nevidím moc velké rozdíly 🙂 Co jsem ale četla na diskuzích mimo Beremese a ModryKonik, tak nejčastěji se používá MoonCup nebo LadyCup.

jmakovka
17. črc 2009

puvodne jsem chtela Mooncup...pak jsem cetla ze lepsi je Lunette, ale pak sjem cetla nejake hodnoceni zahraicni uzivatelky...a ta psala ze LC je jeste lepsi (yuuki nehodnotila), a kdyz porovnam opticky LC a Yuuki..tak mi prijdou dost podobne...na LC vyzdvihuji..ze je mekky (nemuzu posoudit jak moc oproti yuuki), ze se dobre cisti - ze vevnitr ani zvenku nema nic "drsnyho" - to yuuki ma..ale neprijde mi ze by se cistil spatne...a naopak ty rysky dole zvenku mi prijdou dost prakticky pri vyndavani, kdyz tam neni ta stopka 😀

jmakovka
17. črc 2009

on ten yuuki ma podle me dost spatnou reklamu, LC je skoro v kazde lekarne..takze dost neporovnatelna konkurence...krom toho na netu yuuki taky hledas tezko..ja ho taky nasla nahodou na zahranicnim portale...takze asi tak. Proto se podle me o nem tolik nevi....nikde ho nenabizi, jen ten vyrobce...a v diskuzich byl do nedavna taky opreden tajemstvim nepouzivani a neznama...

annaluci
17. črc 2009

Tak jste mě tady přesvědčily a koupím Yukki. Jen co se pánové vrátí z dovoléné objednávám. Už se na něj hrozně těším, v létě je menstruace fakt otrava. Nepoužívám tampony, protože mám tělísko a dr.řekla že tampony ne, a už mě to fakt štve. Nikde jsem nenašla že bych kvůli tělísku nemohla kalíšek, tak doufám že jej můžu používat. Máte některá tělísko a "kalíškujete"??? 😉

jmakovka
17. črc 2009

nekde jsem cetla ze to prej neva...ale radeji si to over od nekoho kdo ho pouziva 🙂

evicka7
18. črc 2009

annaluci, mám tělísko a používám kalich, ale když jsem se ptala doktora na tampony, tak neměl námitky

ooo
20. črc 2009

ahojte. chcela by som sa opytat, aku asi velkost ladycup-u by som si mala vybrat? 😕 😅 som z toho akasi zmatena. 😀 mam 27 rokov a este som nerodila. (a neviem, ci to je nejaka relevantna informacia, ale pouzivam uplne najmensie tampony 😀 ) A este info, zvazujem, ze si dam predpisat vaginalny kruzok.Nebude sa to spolu potom nejak "bit" ? dakujem.

lucien
20. črc 2009

ooo:
Ještě záleží na tom, jestli sportuješ (máš zpevněné poševní svaly) a případně kdy plánuješ mimi - uváděná životnost kalíšku je 10 let, takže pokud bys třeba za rok chtěla dítě, tak by to za menší možná byly vyhozené peníze.

ooo
20. črc 2009

som taky rekreacny sportovec 😀 a dieta este nejak neplanujeme. mozno o 2 - 3 roky. takze teoreticky by bol dobry aj ten vacsi? ono by to malo sadnut tak ci tak, ze?

janeyzelvicka
20. črc 2009

ooo: My jsme s kamarádkou nedávno porovnávaly větší a menší ladycup, a podle mě ten rozdíl byl dost vidět 😅
Já už jsem po porodu, takže mám ten větší, ale když jsem ho poprvé vytáhla z krabičky, málem jsem jela k zemi, připadal mi hrozně velkej 😀 ta kamarádka má menší a i když už pracujou na miminku, v obchodě ji doporučili ten menší, že ho určitě bude mít i po porodu (ona je taková drobnější a štíhlá).
Možná se může stát, kdybys měla menší, že jak to tam má člověk po porodu takové všelijaké, mohl by možná "vypadávat", ale to se asi cvičením spraví... A zas mít před porodem hned ten větší.. Jo, je to dilema 😀

ooo
20. črc 2009

ved to, ze mne sa to uz na obrazkoch zda byt nejake velke a to je este ten mensi 😀 😀

lucien
20. črc 2009

ooo:
Taky bych řekla, že záleží na postavě - já jsem třeba drobná a hubená, takže rozhodně malý využiju hodně dlouho 🙂 Takže bych spíš řekla, ať si objednáš ten menší. A nebo se zkus zeptat přímo paní, co to objednává - "wé wé wé tečka kalisek tecka cz"

lucien
20. črc 2009

ooo:
A mmch. - LadyCup malý je do 25 let, má průměr 40 mm a délku 46 mm a MoonCup malý je do 30 let, má průměr 43 mm a délku 50 mm. Takže i když se věk liší o pět let, jsou rozměry hodně podobné. Velké velikosti mají u obou značek průměr 26 mm, takže bez obav objednej menší LC.

lucien
20. črc 2009

* tedy velké - 46 mm 🙂

matilko
20. črc 2009

Tak som si včera objednala ružový Ladycup, no teším sa na to, som trošku aj nervozna, ako mi to pôjde, ale snád sa naučím rýchlo 😀 no a ešte MS k tomu by mohla prísť, že? 😀

lucien
20. črc 2009

matilko:
Jsem na tom stejně - taky už se těším 🙂 Měl by dorazit ve středu a MS v pátek 🙂

ooo
21. črc 2009

baby, dakujem za rady 🙂

pbauerova
27. črc 2009

Ahoj zkušené kalíškářky 😉 ,
moc vás prosím o radu, s kalíškem teprve začínám, používám ho teprve třetí den, koupila jsem ho vlastně na základě tady téhle diskuze a jak jste tu s ním spokojené, můj problém je, že i když už jsem ušmikla úplně celou stopku, tak po nasazení mi po chvilce začne kalíšek vadit, protože ho začnu cítit už jakoby dole u vchodu do pochvy, je to normální a mám si na to zvyknout, nebo ho nějak špatně umisťuju, nebo mám oslabené svaly pánevního dna a mám posilovat? Mám kalíšek Mooncup velikost A, je mi přez třicet a rodila jsem.
Prosím poraďte. Petra

bambusko
27. črc 2009

idem vam napisat skusenosti s dovolenkovanim s kaliskom 🙂 leteli sme 3. den cyklu, takze som nutne potrebovala niekde cestou vyliat. kupila som si kvoli tomu intim vlhcene obrusky saforelle - bioodburatelne, bez vsetkeho mozneho sajrajtu... na verejnom wc som kalich v kabinke vyliala, utrela ho obruskom, aj seba, kalich vrazila dnu a vtom ma vsetko zacalo nenormalne stipat, no na nevydrzanie 😢 tak som kalich vybrala, ruky si ako tak poutierala od krvi, a s kaliskom v dlani a dcerou v petach sla k umyvadlu, kalich umyla a cupitala nazad do kabinky 😒 esteze som mala pooitnu vliozku. bola som taka nervozna, ze som si ho nevedela nasadit, trvalo mi to nekonecne dlho, normalne ho dam na 1-2x. dcera uz pred kabinkou fnukala, ze co robim... takze vlhcene obrusky nikdy viac a wcko bez umyvadla pre mna velky problem. potom uz bolo vsetko ok, cesta v pohode, aj kupanie v mori, som rada, ze mam ladycup, inak by som asi schla na plazi 1/3 dovolenky ☹

mracik
27. črc 2009

bambu, ja na dovolenku plánujem kúpiť druhý kalíšok. Teda nie len na dovolenku, ale na vymieňanie vo verejných záchodoch všeobecne.

bambusko
27. črc 2009

dobry napad 😉

bihan
28. črc 2009

V takýchto prípadoch používam len toaletný papier al. vlhčené obrúsky, ktoré mám vyskúšané... Bambu, nezávidím 😅
Druhý kalich kupovať nebudem, lebo mi príde super práve to, že na nič náhradné nemusím myslieť.. vylejem, očistím, založím.