Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

martina46
26. srp 2009

😀
no, ja som ho fakt prestala pouzivat ( este pred tehu 🙂 ), lebo som to nevedela vriesit so zypchou, ten navrety kalich mi asi blokoval nejako crevo, ze som mal z toho zapchu, myslela som, ze snad asi z toho nie, skusila som to testovat, no nakoniec sa mi to zial potvrdilo ☹ takze ja som dokalichovala.
ale presakoval mi teda obcas este (to nebolo priamo pretekanie)

majenka
26. srp 2009

Ahoj holky, když není na toaletě umyvadlo, beru si s sebou malou pet láhev s vodou, kterou si můžete umýt jak ruce, tak i kalíšek 😉

mracik
27. srp 2009

martina a aký máš kalíšok? Lebo mne MC robil riadnu zápchu, ale s LC je to oveľa lepšie 😉

martina46
27. srp 2009

mracik, praveze mam LC ☹

petrunka01
28. srp 2009

Ahoj..Mám za sebou první noc s kalichem a dobrý.Vůbec jsem o něm nevěděla a nic nikde neproteklo 🙂 .Teď ráno ho ale při chození cítím.Není to vyloženě nepříjemný,jen o něm vím...Mám pocit,že je dost nízko(ale nevím,jak daleko má být),ale nejde dát dál.Ať se sanžím,jak chvi,výsledek je stejný.Možná si jen potřebuju zvyknout,nevím.Ale špatně zavedený asi není,když ani v noci neprotekl.

emjee
28. srp 2009

menili ste niektora kalich po cisarskom reze za vacsi? mam mooncup a 30 o par dni, ms som po porode este nemala

giza
28. srp 2009

emjee ak si mal tu mensiu velkost, tak by si si mala dat uz tu vacsiu, neviem ci o tom rozhoduje to ze si mala cisarsky...

emjee
28. srp 2009

no vyskusam najskor ten co mam doma, len ma zaujimaju vase skusenosti
giza a preco - ved mi tade nic neslo, tak nemozem byt "roztahana" 😀

dahlia23
28. srp 2009

emjee, tuším nad 30 je už väčšia veľkosť. ja som rodila spontánne, takže neriešim vek, musela som väčší kúpiť hneď. 😀

petrunka, skús si ho dať vyššie, ja som mala tento istý problém. určite ho máš dobre, keď nepretiekol, ide len o to pohodlie. niekedy ani neviem, že ho mám a niekedy mi to vadí pri chodení/behaní, ako ty hovoríš. ale stačí ho posunúť vyššie.
tedaaa, ja som teraz tehu, takže odpočíva v pokoji, ale takto to fungovalo. 😀

kili
28. srp 2009

emjee, úderom polnoci určite nepotrebuješ väčší kalich. určite zatiaľ skús ten, čo máš a keby pretekal, tak až potom choď do väčšieho. Možno ti ešte pár rokov poslúži a potom si kúpiš nový.

kili
28. srp 2009

petrunka, a odstrihla si stopku? možno len tá ti vadí, tak ju skús minimalizovať. Keď ti nejde dať vyššie a máš pocit, že ti sadol ako má, tak to bude asi OK.

ojika
28. srp 2009

Ahoj holky, tak jsem dnes vyzvedla LC na poště a nepřijde mi zase tak veliký, jako jste některé psaly. Teda, oproti tamponu je určitě větší, ale když porovnám s manželem ... 😀

Jedeme na víkend k rodičům - tak tam se mi nechce, ale hned doma ho vyzkouším (i bez MS, alespoň nebudu mít depky, kdyby to nešlo napoprvé).

Takže přeji krásný víkend. Papa 🙂

petrunka01
28. srp 2009

Kili...stopku jsem odstřihla,ale i tak mám dojem,že je dost dole.ALe nijak zvlášť mi to nevadí a možná to ještě časem vypiluju a bude to dokonalý.Zatím převládá spokojenost a šířím informace dál...

kili
28. srp 2009

petrunka, tak s ním skús potočiť, aby sa "uvelebil" 😅 😀

artuse
28. srp 2009

petrunka, já mám také pocit, že jej mám dole, ale nějak zásadně mi to nevadí, myslím, že nemá bý nějak moc vysoko, dává se právě níž než tampony...ale zpočátku jsem měla pocit, že je opravdu hodně dole, tak stačilo trošku pošoupnout dovniž a nějak se to uvelebilo, jak píše kili 😀

klarka.0011
29. srp 2009

Ahoj, kalíšek mám už asi 14 dní. Zkoušela jsem si ho zavést ještě před tím, než jsem dostala MS. Zavést mi šel dobře, ale horší to bylo s vyjmutím. Šlo mi to špatně a horzně to bolelo. Zkoušela jsem to asi třikrát. Chtěla bych ho používat, protože mi přijde skvělý. Jen si nevím rady s tím vyjmutím. Může to mít něco společného s tím, že jsem ještě panna? Je mi teprve 16. Předem děkuji za odpověď 🙂

vanusak
30. srp 2009

Petrunka01 - já si uvelebuju K tak, že zasunu prst podél K až pod okraj a objedu ho kolem dokola. Pokud cítím, že se spolu s prstem K točí dokola taky, je to OK a je na svém místě. Anebo taky zkus párkrát zatnout poševní svaly, někdy si tam do správné polohy naskočí sám 😉

Klarka.0011 - to asi souvislost má, bo tam je míň místa a nemůžeš tam moc šťourat, když tam není prostor 😅
Já svoje vyndávání popisovala:
vanusak • 2d • 11. srpen 2009 v 17:05
Sue - určitě namokro, suchej tam neleze
Při vyndavání se mi osvědčilo z boku podél K prostě strčit prst až pod okraj K a odchlípnout od stěny, tím pádem to to pšoukne a zruší se podtlak a pak už jen za tu odchlíplou část jakoby nakrčením prstu a zaháknutím K táhnu ven. Mně vyviklat nejde.

saska.t
30. srp 2009

klarka - sadni si na zachod a tlac ako keby si isla na velku potrebu, on sa posunie nizsie a tak lakbude lpsia manipulacia a aj podtlak, kedze je urceny pre panny nevidim dovod preco by to mal byt problem 😉

kocky ako cistite tie vzduchove dierky na kalisku, nech ho cistim akokolvek furt sa mi zda, ze su zakazene- spinave a nejde to ocistit 😠

meleri
30. srp 2009

holky, psala sem na to téma látkové vložky, a nikdo mi nenapsal..
nenajde se tu někdo mezi vámi kdo je používá? nenapsali byste když tak pro a proti? jaké to je, kolik jich máte, jak to perete, atd...myslíte že stačí tak deset na zkoušku?

simply.vero
31. srp 2009

Klárko, holky mají pravdu, já bych k tomu ještě dodala, že při menstruaci se s kalíškem manipuluje líp a vyndávání jde snadněji, takže žádný strach, klidně jdi do toho. Při začátku menstruace trénuj ve sprše, po pár "nacvičováních" ti to půjde samo 🙂

Sasko, mně se kalich (dírky obzvlášť) začal špinit po dlouhodobějším používání (asi po dvou letech) a vyčistit to nešlo už ani kartáčkem. Když byl kalich nový, nic se nezanášelo, stačilo lehce opláchnout a byl čistý. Vyřešila jsem to nákupem nového, mám lepší pocit, když používám kalich čistý.

petrunka01
31. srp 2009

Holky,díky za rady,už je to lepší,nebo jsem si mižná zvykla,nevím...Každopádně mi pomalu končí první MS s kalichem a jsem spokojená a snažím se předávat info o kalichu dál🙂

ojika
1. zář 2009

Už je to tady! Zkoušela jsem kalich a ouvej - nelze! ☹
Se zavedením není problém. Jenže, kalich se nechce otevřít - zůstává venvnitř pořád složený. Točím s ním, snažím se s ním vyklat, skoro dělám přemety- nic nepomáhá 😠 . Že bych byla moc úzká? Netuším, co ještě vyzkoušet? Měla jste některá stejnou potíž? Poraďte - díky.

kili
1. zář 2009

ojika, že by si bola moc úzka, tak to pochybujem, akú máš veľkosť? (myslím kalichu 😀 )
a nemôže sa ti len zdať, že sa neotvoril? každý má skôr problém, že sa otvorí pri rýchlo. však to je jak vystrelovací dáždik 😅

angelik
1. zář 2009

ojika, mne sa to tiez sem-tam stane, vacsinou, ked ho dam hlbsie, ako by mal byt
niekedy pomoze zatocenie, inokedy musim vybrat a skusit este raz

jula81
1. zář 2009

Ahoj holky! tak před cca třemi čtyřmi týdny jsem se tu ptala, jak to s tím mentruačním kalíškem funguje a tak, pak jsem si ho objednala, když přišel, nanečisto vyzkoušela, vše se zdálo ok, no a pak jsem si udělala test, ten vyšel pozitivní a použila kalíšek jen na tři dny při slaboučkém špinění, které přišlo místo MS 😀. Zdá se, pokud všechno bude ok, že se mi bude hodit zas až za pár měsíců!

ojika
1. zář 2009

kili: Velikost, jo? 😉 Mám ten větší (brala jsem dle věku, i když jsem ještě nerodila). Že se neotevřel se mi opravdu nezdá, nahmatám ho a je opravdu složený. Možná, jak píše angelik, vkládám ho příliš hluboko. Zkusím znovu a uvidíme.

jula81: No, tak to je super! Nejsi první, která tady píše, že sotva si objednala kalíšek, tak otěhotněla! No jejda, že bych se měla začít "obávat"? 🙂

Budu to s kalíškem i nadále zkoušet, ale jsem už tak trochu vzteklá, že mi to nejde, když jsem normálně taková holka šikovná 😀

ikke
1. zář 2009

ojika - raz sme to tu uz rozoberali - asi ho mas naozaj hlboko a "zahackol" sa ti o krcok maternice
skus mozno iny sposob skladania

ojika
1. zář 2009

ikke: A jak se dá jinak složit? Znám jen sklad: zmáčknout strany k sobě a jakoby přehnout napůl. Jak jinak se to dá ještě složit mi nejde do hlavy. Asi mám malou fantazii 🙂

ikke
1. zář 2009

no ja som mala rovno v navode viac sposobov skladania (mam mooncup)

https://www.youtube.com/watch?v=H_O-X9EQfRw

asi od 1:00 min.
http://community.livejournal.com/menstrual_cups...

niekto mozno doda este par lepsich linkov 😉

ojika
1. zář 2009

Jejda, ikke, děkuji pěkně. Mrknu na to a mám o zábavu postaráno 😀