Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

samsara
21. dub 2009

Ahoj,baby,
prosím Vás ,prvý krát cez tento menzes som použila kalíšok,som maximálne spokojná,ALE...Nie som žiadna citlivka,lenže mňa to dosť bolí pri vyberaní a robím to presne podla návodu,Vás to nebolí?

tictac
21. dub 2009

samsara, ja jsem citlivka, ale bolelo me to jen na zacatku, kdyz jsem jednou poradne nezrusila podlak. Jinak neprijemne trosku to je, ale nic hrozneho 😉 Takze si dej pozor na to, abys zrusila podtlak a prstama kalisek zmackla pri vytahovani tak, aby byl po obvodu co nejmensi 😉 to je asi strasna blbost, co jsem ted napsala 😀 no proste aby byl jakoby trsoku slozeny (drzim ho ukazovackem, prostrednickem a palcem a primacknu k sobe, abych ho nahore trosku zmensila)

quika
21. dub 2009

simply.vero - praveze mne pretecie aj po 2h, co len doma pobehujem okolo maleho, varim a pod., ziadne divne polohy, cvicenie... nechapem. ked sa to stalo prvykrat, tak som si myslela ze som ho dala zle, lenze potom som davala uz dost velky pozor, kontrolovala... vyzeral dobre pricucnuty, napriek tomu tieklo okolo 😲 a cely tyzden! striedala som ho s tamponmi mimo domu, doma som stale skusala a stale rovnaky problem. tak uvidim co bude o mesiac, dufam ze sa umudri 😒

samsara, mna to zozaciatku tiez ukrutne bolelo pri vyberani. nasla som si sposob, ako ho vybrat tak ze to uz boli len trochu, uplne bezbolestne to asi nebude 😖 treba ho odcucnut aby sa zrusil podtlak a potom poskladat takmer do takej polohy ako bol pri zavadzani, len samozrejme trochu menej aby sa nevylial. to sa mi osvedcilo, ale obcas riadne dolujem 😀 a najlepsie sa mi vybera postojacky s vylozenou jednou nohou, napr. posediacky mi to nejde vobec. skus si najst polohu ktora ti bude najviac vyhovovat.

martina46
21. dub 2009

mna tiez bolelo vyberanie zo zaciatku, akoby som vyberala ziletku 😝
no kedze som hodne cvicil vkladanie, zo zaciatku aj 10x po sebe, za chvilu som prisla na sposob, ako ho vybrat bezbolestne a teraz uz velka pohoda.

janka12
27. dub 2009

Ahoj holky, rada bych se s vami poradila. Chystam se koupit si kalisek, radeji bych nektery z levnejsich. Na jednech strankach jsem cetla srovnani praktickeho pouzivani (pouze) 2 ruznych znacek. Muzu se zeptat, jake znacky pouzivate?? mate nektera zkusenost s vice znackami? Pozorovaly jste rozdil?? Doporucily byste nekterou konkretni znacku? Nejradeji bych sla do českeho yuuki. Mocp rosim o jakoukoli zkusenost. Dekuji ahoj

lentilka11
27. dub 2009

janka, s yuuki tu psala zkušenost (a jen krátkou) jmakovka - viz předchozí stranu, zkus IP..

taky tu někde byl odkaz na srovnání různých typů - nějaké angl. stránky (nebo to nebylo tady 😕 😀 ), tam vycházel nejlíp ladycup (údržba, "uživatelská spokojenost"..design..no a taky je českej.. 😎 takže tak..

janka12
27. dub 2009

Lentilko, moc diky. Budu patrat. Yuuki je take cesky 🙂.
Diky ahoj J

kili
27. dub 2009

došla vám správa, že MC sa dá kúpiť už aj v lekárni, teda len v jednej v Auparku 😉

bubba
27. dub 2009

ano dnes to doslo a ze sa treba ist popytat do lekarni ci by to nechceli distribuovat...

jasumat
27. dub 2009

Baby ja som ho včera vyhrala v tej ich súťaži na nete, no teda nákup u nich v hodnote 29.90 EUR- táááák sa tešíííím 😀 😀 😀

mobina
27. dub 2009

Janko tak já mám teď kraťoulince ke srovnání Ladycup s dlouholetou zkušeností s Mooncupem a LC tedy po jednom dni užívání vede. Oproti MC se jednodušeji zavádí. Je měkkčí, poddajnější. Jsem fakt spokojená. MC mi totiž začal po porodu protýkat, i když jsem rodila císařem.

janka12
28. dub 2009

Mobino: diky moc, stejny zaver udelala nejaka uzivatelka techto 2 znacek na rodine. Stejne duvody jako Ty. Mockrat dekuji.

jmakovka
4. kvě 2009

Taky jsem cetla ze LC by mel byt udajne nejlepsi - tady ho maj dost levnej 🙂 kdyby nekdo chtel: http://www.rodinkov.cz/index.php?main_page=prod...
Ja mam yuuki - podle obrazku mi prijde dost podobny - vyhovuji mi ty drazky na spodku. Zatim ho zkousim 2. mesic, ale nejak s nim bojuju 🙂 asi budu muset usmiknout tu stopku uplne, pak se ty drazky budou hotit jeste vic..docela se to za to da i vyndat (nevim jak u LC). Skoda, ze nemuzu provnat s jinymi kalisky.

jmakovka
5. kvě 2009

tak jsem usmikla tu stopku..a je to OK - takze to bude asi spis hodne individualni, pocitam ze velikosti kalisku ruznych vyrobcu jsou taky +- stejne. Kalich zacal fungovat jak ma, tak uz jen zbyva doladit pouzivani 😀.

akvi
9. kvě 2009

Viete mi poradit stranky, kde maju ten ladycup v dobrej cene? A kde nebude stat postovne 250 korun ☹ ?
Dakujem

bihan
9. kvě 2009

bambusko dávala super link na ebay http://stores.ebay.co.uk/LadyCup-PinkCup-menstr...

akvi
9. kvě 2009

Diky za link..
este otazka - to ti poslu aj na Slovensko zadarmo?? neviem dobre po anglicky, tak sa v tom neviem velmi zorientovat.. ☹

nelinkav
9. kvě 2009

Ahojte holky, používala jsem mooncup rok před těhu a byla jsem spokojená, teď ale nevím, jestli bude potřeba ten větší...no a ráda bych věděla, jestli se to dá zjistit dřív než přijde MS - jako kdyby měl protékat, tak mimo ms sklouzává dolů nebo tak. Ráda bych to prubla předem, abych si příp. mohla objednat nový a až to přijde, tak nemusím shánět tampony nebo podobnou havěť.

bambusko
9. kvě 2009

akvi, ano 🙂 je to cesky predajca, kludne im napis slovensky 😉

pitruskaskarolinkou
10. kvě 2009

Ahoj holky, vlastním kalíšek Yuuki, zkouším právě 2.cyklus a jedním slovem PARÁDA 😎 Vkládání mi šlo uplně napoprvé bez problémů, první vyndávání byla trochu "makačka " 😅 , ale s každým dalším pokusem lepší a lepší. Teď při druhé MS bez problémů 😉 spokojenost po všech stránkách. DOPORUČUJI 🙂

pitruskaskarolinkou
10. kvě 2009

ještě odkaz, kdyby tu zavítal někdo, kdo neví o jakém MK je řeč 😉
yuuki

saska.t
10. kvě 2009

nelinka - väcsi kalisok je urceny zenam po 25-tke a po porode, mensi do 25 r a zeny ktore nerodili, takze ten mensi ti skor uz bude sklzavat dole kedze porodne cesty a panva sa rozsirili 😉

tana74
13. kvě 2009

Už som sa skoro rozhodla pre kúpu, ale potrebujem ešte zistiť, ako je to pri športovaní, intenzívnom - korčule, beh, tenis, bicykel..... Je používanie tiež úplne v pohode? A hlavne plávanie...... chodievate s ním niektorá aj plávať? Ďakujem.

ikke
13. kvě 2009

bicykel v pohode 😉
(ake v kazdom pripade kup vacsi)

cecil
14. kvě 2009

Tana...nesportuju intenzivně, ale když jsem si tvůj dotaz přečetla,tak mi naskočilo do hlavy, že včera jsem na kalíšek málem zapomněla a šla s ním spát s nevylitým a pak jsem vzpomínala, kdy že jsem ho naposledy vymývala....no prostě já vůbec nevím že ho mám a fakt se může stát, že zapomeneš že vůbec menstruuješ....supr pocit 😵 . Takže si myslím, že Ti u sportu nebude nijak vadit 😉 .

A palavat se s ním chystám v létě, myslím, že to bude bez problémů.

pralinka25
14. kvě 2009

to plavanie by zaujimalo aj mna. Dnes som si ho prave objednala a dufam ze ked mi MS padne zrovna na dovcu tak kalisok to zachrani.
Tak ked s nim niekto chodi plavat dajte vediet ci je to ok 🙂

roasha
14. kvě 2009

pralinka,plavanie uplne bez problemov 🙂

pitruskaskarolinkou
16. kvě 2009

tak za mě hlasuju i pro sport 😉 konkrétně mám ozkoušené plavání a aerobic 😉

olinka6226
17. kvě 2009

plavanie a korcule su u mna s kaliskom OK

pastuska
17. kvě 2009

Ok baby, presvedčili ste ma 🙂 Už dlho nad ním uvažujem, idem objednať 🙂