Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

martina46
23. bře 2009

aj u inych zien???????????????????????? 😕 😕 😕

leishmania
23. bře 2009

v nemocnici, neboj nemam take chutky 😀

martina46
23. bře 2009

😀

lubka131
23. bře 2009

Ahojte, pridavam sa k pouzivatelkam kalisku. Je to super vec. Najprv ked mi dosiel v balicku som sa zlakla velkosti, ze ho tam nevtrepem, ale na prvy sup som ho tam dala🙂 vobec som ho necitila a nepretekal.

Len sa chcem opytat, staci mi kalisok po menstruacii vyvarit alebo si kupit nejaky dezinfekcny prostriedok na kalisok? a potom ho opat vyvarit alebo dezinfikovat pred menstruaciou vsak?

leishmania
23. bře 2009

ja vyvaram

lentilka11
23. bře 2009

souhlasím s ikke, kolem čípku jsou klenby poševní - u dospělé ženy čípek zasahuje 2 - 3 cm do vaginy...

janeyzelvicka
23. bře 2009

Tak, dneska mám taky kalich poprvé a zatím naprostá spokojenost 🙂

lubka131
23. bře 2009

Ja uz s nim akurat dnes koncim, ale je to super pocit, ani neviem, ze mam menstruaciu ked ho mam. Ze som si ho skor neobjednala🙂

Len este to vytahovanie mi velmi nejde, ked je kalisok plnsi tak sa mi aj stane, ze sa mi trochu vyleje☹

martina46
23. bře 2009

a v tej anatomii nemam az tak uplne jasno, len z mojich laickych predstav na zaklade hmatoveho pocitu 😀 rozmyslam, preco pisu, ze nezavadzat hlboko, ved ked by bol doslova narazeny na cipku, nemal by teoreticky pretiect, ci je posva pri cipku sirsia?

lentilka11
23. bře 2009

přesně tak - kolem čípku je 2-3cm hluboký prostor (ty klenby poševní), čípek se dá v pohodě obkroužit prstem - možná tam ten průměr je na kalich příliš veliký (tj. kalich sice obepíná čípek, ale nedoléhá pevně ke stěnám). svaly dna pánevního jsou o dost níž - ve spodní třetině pochvy
(je teda fakt, že i čípek může být ve spodní třetině pochvy, ale to je pak něco špatně se závěsným aparátem 😀 )

simply.vero
23. bře 2009

nnikka, kalíšek si klidně můžeš vzít na plavání bez ms, já to tak běžně dělám, je to super

nnikka
23. bře 2009

simply.vero - dakujem... dobra sprava 😉

leishmania
23. bře 2009

ja nehovorim ze tam nie su klenby, ani som to nepovedala, ale ja teda kalich nemam prirazeny na krcku tak ze si hmatam klenby 😀 ja to mam jednoducho vo vagine a steny vaginy mi obkruzuju kalisok, uz neviem jak to mam povedat 😅

petka80
23. bře 2009

holky, to teda koukám, asi neznám úplný základy ženský anatomie 😀 Ale já si teda na čípek nikdy nesahala 😨 😀

bubba
23. bře 2009

😀 😀 😀 😀 sorry ale dobreeeee som sa pobavila...
no ja som si tiez nikdy nerobila gyn.vysetrenie sama, ako si teraz overim ci si davam spravne kalich ked neviem,ci mam krcok v kalichu a nie kalich pod krckom 😀 😀 😀 ??

leishmania
23. bře 2009

bubbik podla mna mas kalich pod krckom 😀 ale presvec sa rucne strucne hehe

lentilka11
23. bře 2009

já bych to shrnula tak: když budete mít čípek vedle kalichu, protečete na 100 % 😀

janeyzelvicka
25. bře 2009

Já mám kalíšek dneska třetí den, včera trochu protekl, ale to bylo asi tím, že jsem neočekávaně měla zase silnější ms a měla jsem ho jít zřejmě vylít dřív. O anatomii radši pomlčím, podle obrázků a teorie si to umím perfektně představit, ale jinak mám pocit, že ho tam mám nějak nějak divně naležato, našišato... kdoví jak vůbec uvnitř vypadám 😕

elana
25. bře 2009

Janey, já si to říkám taky, že třeba nejsem normální (když mi jde kalich blbě dovnitř a o vyndavání ani nemluvím 😝 )...ale pak si vždycky řeknu, že kdybych byla nějak anatomicky abnormální, tak pokud už bych to netušila sama "z domova" 😉 tak by mě snad musel upozornit nějaký z četných gynekologů, kteří se ve mě v rámci neplodnosti měsíc co měsíc hrabou😀....a zatím nic, tak asi dobrý🙂

Jinak se připojuju k těm, co nepochopily, jak je někdo schopen si při zavedeném kalichu zkontrolovat kam mu trčí čípek😀

bora8
25. bře 2009

no ja čakám menštruáciu zajtra a mám tu práve svoj prvý kalíšok.... taktiež netuším ako si ho zavediem podľa toho letáku, zatial plánujem skladanie - a to celkom ide, ale neviem ako to bude fungovať ak si ho budem chcieť vyliať niekde v práci a pod....

janeyzelvicka
25. bře 2009

elana taky doufám, že by to někdo poznal (I když jak jsem byla u gynekologa, zmínil něco v tom smyslu "Kde vy tu dělohu máte?"). S těma poševníma stěnama to chápu, i že by tam měla být nějaká klenba, ale prakticky ověřit ne 😀
A když ho vyndávám, mírně si vzpomínám na porod 😀 Možná ten nástřih u mě měl své opodstatnění 😎
Bora já ho vždycky zmáčknu v půlce a přeložím a zatím to jde. S vylíváním naštěstí nemám problém, buď jsem doma, a ve škole máme i záchody s umyvadlem dohromady.

kamiska
25. bře 2009

elana, leishmania : zkratka to jde. proste kdyz jsem zjistila, ze mi kalich protika, tak byl jakoby nakrivo a kdyz vedle nej vsunu prst, tak proste nahmatnu cipek - co je na tom k nepochopeni? 😒 . budte rady, ze vam funguje, my s ikke budem rady taky, ze jsme prisly na to, kde byl problem a neni co resit.

nnikka
26. bře 2009

tak mrcha prisla volajako skoro ☹ az som z toho prekvapena... ale aspon oskusame kalisok 😀 tak to bola poriadna maturita to zavadzanie... aj tak sa mi zda ze je vo mne volajaky pokrkvany... uvidime ci pretecie... 😕

bora8
26. bře 2009

tak hlásim premiéru v zavádzaní kalíšku - no neviem mám také akési zmiešané pocity 😖 neviem či sa vyrovnal, teda či nie je pokrčený, moc hlboko som ho nedávala a tak mám taký divní pocit že ho cítim.... uvidím či pretečiem.....

nnikka
26. bře 2009

bora8 - sme na tom rovnako 😀 😀 😀

bora8
26. bře 2009

kamiska - tak pre mna k nepochopeniu - ja som si nikdy nerobila samovyšetrenie - stačí mi že mi ho robí dr. každé 3 mesiace...... netuším kde mám čípok - teda pohmatom (teoreticky áno) a vôbec netúžim po tom aby som to zistila....

elana
26. bře 2009

No já jsem na tom podobně, o čípku už nechci ani slyšet, jednou jedinkrát jsem se do něj při samovyšetření tak rýpla, že jsem měla potíže dalšího půlroku, takže fakt do sebe už takhle nesahám, stačí mi 2x ročně stěr, který udělá dr. pod zrcadly.

Jinak Bora, Nika, já mám taky vždycky pocit, že je kalíšek jakoby zmáčknutý a nerozvinul se, ale jelikož neprotéká, tak mě to nějak netrápí, tak taky uvidíte.

Upřímně, u těch co jim protéká, tak bych nevinila čípek (to, kam trčí), protože pochva je přece "trubice" a jestliže je dobře přicucnutý a kvalitní vakuum, tak krev nemá prostě JAK kolem něj protéct. To by musela být snad pochva dvojitá, v jedné sedět kalich a do druhé trčet čípek, jinak si to vysvětlit teda neumím. Omlouvám se, jestli to zní moc sarkasticky...ale prostě se základní znalostí ženské anatomie mi to vysvětlení nesedí.

bora8
26. bře 2009

no ja už mám za sebou aj výmenu 😀 nebolo treba ale bola som zvedavá tak zatial to funguje a nič nepreteká....

nnikka
26. bře 2009

elana asi tak

no tak prve vyprazdnenie kalisku bol ohromny boj!!! ale vysiel von a aj pretiekol hoc nebol plny, uvidime co bude vecer... inak ma tam byt taky jak podtlak?

elana
26. bře 2009

No s vyndaváním já bojuju stále, ještě to odpoledno-večerní jde, ale hrozný je to ráno, tělo je stažené, kalich trůní kdesi v dálce nahoře, jsem v presu, abych stihla bus...drama😀

Podtlak tam má být, to je právě jeho princip, že se přicucne. Poznáš to, že tam je, jednak tím, že je jakoby "tvrdý" když ho zmáčkneš (ale bacha, abys ten podtlak nezrušila🙂) a druhak pak při vyndavání, udělá to takové "PUK" a tím se odcucne a potom už jde ven raz dva. Nejhorší (aspoň pro mě) je stáhnout kalich tak dolů, abych ho mohla pořádně zmáčknout a tím podtlak zrušit. Když tohle mám, tak už mám vyhráno.