Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

nnikka
26. bře 2009

elana - ja som uz po desiatich minutach boja myslela ze volam gynekologicke ale nakoniec to volajako povolilo... no neviem jak si to budem vyberat niekde na verejnych WC, 😀 no uvidim podtlak tam je tak som zvedava 😅

elana
26. bře 2009

No já zodpovědně můžu říct, že po ránu i po téměř půlroce používání kalicha, tahám někdy i 20minut, jsem sprostá, zpocená až na pr....ale zatím teda jsem na pohotovost nemusela, ani manžela jsem potupně nezatáhla do boje🙂 Ono nejhorší je, jak je to uvnitř kluzký, mám problém kalich zachytit. Navíc jak je tam ten podtlak, tak se prostě odmítá posunout dolů, abych ho líp čapla, je to boj🙂 a nebýt to takový vynález, tak už jsem se na to vybodla dávno.

Jinak už se tu mockrát psalo, že kolikrát je třeba ho vybírat opravdu na veřejných záchodech...vydrží až 12h, tak se to vždy dá vydržet až domů, případně vybrat ještě doma.

bora8
26. bře 2009

no sama som bola prekvapená ako hlboko sa dostal..... to sa vždy tak posúva? no uvidíme nos a potom ráno.....

mne išlo hlavne o to že to nemusím tak často meniť, lebo v mojej práci nikdy neviem kedy sa dostanem na wc a strachovať sa o to či pretečiem sa mi nechce

elana
26. bře 2009

Mě zajíždí (hlavně v noci) docela hluboko. Ale ono mu jde pomoct poševními svaly (tlačíš jako když potřebuješ na velkou, tím se uvolníš a úplně cítíš, jak kalíšek slézá dolů), jenže pro mě je problém soustředit se na tlačení, posun, jednou rukou rozvírat vchod, druhou rukou se v sobě vrtat a lapat něco, co s každým nádechem vyleze o kousek výš🙂 a k tomu je to kluzké. Ale tak zatím jsem to vždy vylovila, tak snad horší už to nebude. V nejhorším co, ujede mi jeden bus, za pět minut jede další😀

Mě se právě na tom taky líbí, že se nemusí vyměňovat tak často, navíc je mnohem diskrétnější než vložka a hygieničtější než tampon (i než zas ta vložka). Takže proto s ním mám (u mě nebývalou) trpělivost a prostě ho přeperu🙂

nnikka
26. bře 2009

tak to si dam na noc neekologicku vlozku, lebo keby ze mam rano lovit tak na to nebudem mat cas 😅

elana
26. bře 2009

No já už dokonce (protože mám MS obecně slabou a v noci nekrvácím prakticky vůbec) koketovala s myšlenkou, mít kalich jen přes den...ale nevím, jak dlouho může být venku, aniž by pak bylo třeba ho znovu vyvářet. Nerada bych si tam zavedla nějakou mršinu a 8h je přece jen dost na pomnožení kdovíčeho...a zas ho vyvářet každé ráno, na to nemám ani čas, ani si nemyslím, že by mi kalíšek poděkoval.

bora8
26. bře 2009

no ja mám času haba kuk, lebo som doma ešte na materskej a chcem sa to naučiť používať než nastúpim do práce..... 😀 a robím v mužskom kolektíva a v kancelárii mám tiež troch kolegov, tak mi je to vždy trapné vyberať tam vložku keď idem na wc.... síce sú ženatí a vedia o čom je reč, ale nemusia vždy vedieť kedy mrchujem 😀 😉

johanda
26. bře 2009

elana - já v noci kalich též nepoužívám a přiznám se, že ho nevyvařuju. Myslím, že, pokud se kvalitně umyje, brebery se tam nějak dramaticky nepomnoží. Nemají na čem. Znám holky, které kalich nevyvařují vůbec (třeba keeper se nesmí), jen ho myjí a používají x let bez problémů. Si říkám, že ani manžel se nedesinfikuje před každým zásunem, tak se nebojím 😅

bora8
26. bře 2009

johanda - s tým zásuvom to bolo dobré prirovnanie 😀

bihan
27. bře 2009

Ja sa tiež priznám, že nevyvarujem, len dobre oplachujem dezinfekčným mydlom na konci cyklu.

roasha
27. bře 2009

bihan,viacere sa"priznali"ze nevyvaraju,a tiez nemyslim ze je to cosi nenormalne,ved ani tampon nie je sterilny/k chlapovi uz ani neprirovnavam/ 😀
pokial zena nema nejaky problem/vytoky,a pod.,../je predpoklad ze je "to tam"oki. 😉

bora8
27. bře 2009

no tak sa idem podeliť o prvé skúsenosti s používaním kalíčka za jeden a pol dňa - zatiaľ spokojnosť - zatial bez pretečenia.... vyberanie je síce troška divné ale zvyknúť sa dá na všetko

elana
27. bře 2009

Johanda, Bihan, děkuju za zkušenost, to ranní dolování z hlubin duše🙂 byla má poslední kalíšková noční můra...takže teď už to snad bude dobrý🙂 Budu taky ráno jen mýt, vezmu to antibakteriálním gelem, potom pořádně intimmýdlem a to by bylo, aby nebylo.

Bora8, šikulka 😅 já když si vzpomenu na svůj první den a půl s kalíškem, tak se opotím ještě teď😀 léčila jsem si z toho dlabání ven podvozek ještě dva dny🙂

tictac
27. bře 2009

pouzivate nektera gel na zavadeni kalisku? jsem to zkusila poprve (bo byl pribaleny) a po nekolika vterinach omyt a zacit znovu 😀 nejak mi to hlava nebere, ze by to slo s gelem zavest v pohode dovnitr 😀

bora8
27. bře 2009

no ja som fakt len začiatočník ale gél som ani neotvorila - čo som čítala tak som si ho opláchla len teplou vodou a zaviedla tak, už takto sa mi to šmýka neviem čo by bolo s gelom

mumumu
27. bře 2009

Koukám po pár dnech na reakce na svůj dotaz🙂))
Zdá se, že rozdíly mezi ženami jsou i v tomto ohledu velké. Díky za vaše reakce, některé mě dost pobavily. Teď už vím, že je nás víc s podobnou zkušeností/vaginou 😀, no a pár dalších, co to tam mají jinak a nejde jim to do hlavy. 😉

bambusko
31. bře 2009

pridavam sa k spokojnym uzivatelkam 🙂 a som velmi rada, ze som sa po dlhom vahani nakoniec rozhodla pre kalisok. bez vloziek to je ina parada, kebyze mi nie je blbo, ani neviem, ze mam ms 😎 hlavne som sa bala po roznych opisoch tu, ze ma bude nieco tlacit a tak, lebo ja som citlivka 😝 ale ozaj nic necitim, vkladanie aj vyberanie uplna pohoda - staci si dobre prestudovat navod a poznat svoje telo 😉 a prisla som este na dalsiu vyhodu, co sa tu este asi nikto nezmienoval. po sprche sa mozem poutierat bez toho, aby som zakrvavila uterak 😅

pralinka25
1. dub 2009

ahojte. Uz davejsie som o kalisku pocula ale akosi som sa nim nezaoberala. Ale teraz by som ho uz konecne chcela vyskusat. Diskusia je strasne dlha tak by som bola rada keby sa nasiel niekto kto by mi poradil, lebo nam cas to cele citat.

Da sa kalisok kupit aj v lekarni alebo je len na objednavku????

bambusko
1. dub 2009

pralinka, len cez net. a ked si snazilka, rychlo ho kup, je tu par takych, co po prvom vyskusni ostali tehu 😝 😉

kamiska
1. dub 2009

elena: neboj, zenskou anatomii mam zvladnutou. pochva je trubice a ten kalich jsem tam proste zavedla nakrivo, nevytvoril se podtlak a kalich protikal. pro koho jet to k nepochopeni, necht se dale nesnazi a je spokojen, ze to nemusi resit.

pralinka25
1. dub 2009

dik bambusko 🙂
a este by som rada vedela ci sa s tym da plavat aj vo vode. Myslim ci to potm nepreteka. Rada by som to vyuzivala pocas dovolenky pri mory. Tampony sa moc neodporucaju tak ci toto by slo.

janeyzelvicka
1. dub 2009

pralinko, já s ním normálně plavala a všecko bylo v pohodě. Když ho zavedeš dobře, myslím, že nebude problém 😉

bambusko
1. dub 2009

tiez sa chystam, v pripade, ze sa trafim s terminom, pouzivat kalisok na dovolenke 🙂

nnikka
1. dub 2009

tak ja som bola tiez spokojna a nechala ho aj v noci a posledne 2 dni som ho zalozila rano a vytiahla vecer...

aj som si nacvicila taky hmat na vybratie... nebola to sice otazka par sekund, ale bolo to rychlo...

a vobec som ho necitila ani pri vylucovani - davam mu 98,5 bodov zo 100

pralinka25
1. dub 2009

oki. Tak to skusim. Ja sa na dovolenke dos cvachtam vo vode tak preto ma to zaujima. v podstate som cely cas vo vode 😅

bambusko
1. dub 2009

u mna je vybratie mozno 3s 🙂 chytim za tu spicku na spoduukazovakom a palcom, trosku stlacim, uvolnim svaly a vyberiem. akurat na wc bez umyvadla si to neviem predstavit, ten kalich je dost osliznuty a umyvat ho z flasky nad wckom 😖

bora8
1. dub 2009

tak ja tiež chválim, len som spravila chybu, bez toho aby som to vyskúšala ufikla som v polovičke špičku - mohla zostať troška dlhšia no ale čo už.....

nnikka
1. dub 2009

bambusko suhlas bez toho aby tam bolo umyvadlo na wc je to tazke - to radsej dojdem domov

ja mam tu spicku strasne kratku od vyroby a tiez by som prijala jeby bola dlhsia

bambusko
1. dub 2009

bora, ja mam stopku tiez 1/2, ale chytam to za spodok kalichu, ako su tie vycnelky, aby to neklzalo

nnikka
1. dub 2009

ono ked sa ten poharik aj trosku stalci za spodok tak aj ide lahsie von