Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

artuse
22. srp 2009

bambusko, proč mám ten blok nevím 😅 asi proto, že jsem začátečnice 😅 ale rozhodla jsem se, že to spaní zkusím 😀

matilko
22. srp 2009

artuse, tak ja som kalich zaviedla práve na noc, aby som ráno bola pekne čistučká a vyplatilo sa 🙂 s kalichom som sa rozvaľovala po posteli tak, ako obvykle, nespala som strnulo v jednej pozícií, aby som nepretiekla, fakt je to super.

artuse
22. srp 2009

holky díky za reakce🙂 ještě bych se chtěla zeptat na koupání ať už v bazénu či moři... to by neměl být problém ne?...někdě na začátku diskuse jsem četla, že někdo měl po koupání v bazénu kalíšek plný vody...

bambusko
22. srp 2009

artuse, kupala som sa s kalichom v mori mesiac dozadu, vsetko ok 😉

novako
22. srp 2009

Ahoj holky. Chci se jen zeptat. Kdysi dávno byla někde akce na kalíšek. Pokud nevyhovoval, bylo možné jej vrátit i když byl použitý. Nevíte, jestli to ještě pořád platí? A pokud ano, tak kde. Moc by mi to pomohlo. Díky.

Artuše: S kalíškem jsem absolvovala několikero plavání s kojenci a i několikero celodenních výletů do bazénů. Nikdy mi do něj voda nenatekla.

novako
22. srp 2009

Matilko, super, že ses odhodlala! Ad tlakování. Zkus kalíšek jinak poskládat. Některé sklady tlakují víc a některé míň. Mně vyhovuje zmáčknout kalíšek a pravou stranu přeložit ke dnu kalíšku. Sklad se, tuším, jmenuje sedmička.

ojika
22. srp 2009

Ahoj holky a maminky,
tak jsem si přečetla diskuzi, a tak jsem se pro kalíšek nadchla, že jsem neváhala, skočila na www.menstruacnikalisek.cz a hned si jeden objednala!
Tak to jsem tedy zvědavá:
1) kdy dorazí (snad to stihne do MS)
2) jak to zvládnu zavést (tampony jsem zvládala... tak snad to půjde)
3) jaké budou pocity (bude spokojenost?)
Jestli budu jelito, tak si napíšu o radu, ju? Můžu? 😉

konja
23. srp 2009

Tak jsem se rozhodla, že si taky kalíšek pořídím. Jsem rok po porodu a právě mě dorazila první mrcha 🙄 Tak snad budu spokojená 🙂

leishmania
23. srp 2009

ojika neboj budes spokojna, ja si neviem predtsvait co by som robila teraz na dovolenke bez neho, malasom asi vyse tyzden dlhu mrchu...a s kalichom som v pohode chodila k moru a uzivalasi jak by nic nebolo 😉

artuse
23. srp 2009

ojika, myslíš, že budeš spokojená 🙂 já ho mám teď prvně a fakt dobrý, zavádění a vyndávání celkem bez problémů, sice to chviličku trvá 😉 a to já tampony téměř nepoužívala...a zvládla jsem s ním i to spaní, ale šla jsem jej v noci zkontrolovat🙂) jinak jsem ráda, že se s ním normálně koupete v moři, v bazénu, protože jedu po letech k moři a zrovna samozřejmě ms...jen mám ještě jeden dotaz - já s kalíškem nedokážu jít na velkou stranu 😅 😨 musím ho vyndat, protože mám pocit, že se posouvá hrozně dolů a že by mi snad vystřelil do mísy 😀 zvládáte to bez problémů?

leishmania
23. srp 2009

raz sa mi stalo ze som citila ze sa vysuva tak som siho vybrala, inak s nim, aj ked mam pocit, ze mi pri tom prekaza nejak som si zvykla...ved to neni problem vybrat predtym ked to robi velky problem...

kili
23. srp 2009

artuse, už sa niekomu stalo, že vtedy vypadol do mísy, ale neboj, dá sa dať pozor, chce to možno len cvik, alebo si ho môžeš pridržať. a netreba sa báť, ak vtedy ide nižšie, je to normálne

ojika
23. srp 2009

Taky si myslím, že to bude super. Včera byla diskuze s manžou - kulil na to oči, měl hromadu otázek a pak jen konstatoval, že když mi to bude vyhovovat více, tak proč ne, jemu se to líbí (hlavně prý nemusím každý den vynášet koš z koupelny). Ale že prý, jestli chci šetřit penízky na dámských potřebách, tak to prý nemusím, klidně je prý můžeme kupovat dál... 🙂 Není on sladký? Myslel si, že si kalíšek objednávám, abych ušetřila do budoucna peníze 😀 (dělala jsem si z něj srandičky, že je Žid)

leishmania
23. srp 2009

ojika no ved v DNA nieco bude mat 😀 aj ten moj si hovori ze je len po DNA 😅

leishmania
23. srp 2009

asi skoro kazdy chlap na to 1x cumi ze jake velke

ojika
24. srp 2009

Ahojda, tak jsem dnes v práci říkala kolegyni o kalíšku a ta reakce mi trochu vyrazila dech! Prý jsem čuně, když chci používat něco, co se "jen" desinfikuje a používá se to znovu a znovu 😝 Tak jsem si pomyslela něco o ..... a neřeším to. Je to ale normální? Nic o tom nevědět, nic si nezjistit a po první větě takhle odsoudit a ještě urazit, že jsem čuně (řekla prase)... Nechápu. Setkaly jste se, děvčátka, taky s podobnou reakcí okolí, nebo mám jen já zaostalé kolegyně?

lotosek
24. srp 2009

Přečti si nějakou internetovou diskuzi pod článkem o kalíšku a dovíš se něco o prasáckých ekologistkách a středověku. Já kolikrát kroutím hlavou, jaké emoce může vyvolat taková "blbost". Fakt kolikrát přehlídka inteligence. 😔

artuse
24. srp 2009

holky, a rozebíratal jste některá kalíšek s gynekologem? já teda ne, ale docela by me zajímalo, jaký na to mají názor... já akorát slyšela v tv mluvit gynekoložku o kalíšku a nezavrhovala jej...

frisbee
24. srp 2009

oji...je to lekársky silikón a výhoda je tá,že krv nepríde do styku s telom,nemnožia sa baktérie..na rozdiel od tampónov a vložiek,kde sa to vesele množí a smrdí to jak sviňa 😀 .Nejde o ekológiu,ale o to,že to žena ani nepozná,že má menzes..a to je myslím pre nás všetky podstatné...to nie je známka inteligencie kritizovať niečo,o čom nemám ani tušenie,takže ojika,kašli na blbé reči...kalich je super. 😉

ojika
25. srp 2009

Ahoj holky, to víte, že na hloupé řeči házím bobek. Ale to, že mě reakce mé kolegyně "rozhodila", je teda pravda! Kašlu na ní a jí podobné. U tamponů a vložek se taky dívá na krev, stejně jako když vyndá kalíšek. Kalich má ale hromadu výhod. A já poznám, co je pro mně dobré a co ne. No ne?

zuzkka
26. srp 2009

dievcata, ospravedlnte ma, ale neprecitala som si 105stran o kalisku 😀 takze sa asi budem opakovat, ale opakovanie je matka mudrosti, vsakze 😎

rozmyslam, ze si ho tiez kupim ALE - to fakt je jednoduchsie vkladat ako vyberat? lebo stavme sa, ze ja budem prva, ktory bude mat problem aj s vkladanim.. ked som zacinala s tamponmi, tak mne nesiel vtlacit ani mini tampon (no dobre, odvtedy som rodila vaginalne, takze teraz sa to uz da 😀 ) ked som totiz citala, ze aj poskladane to ma 2cm v priemere.. ved to nie je vela? Neotvara sa to cestou dnu? Ako viete, ze uz netreba vyssie vtlacit? a teraz ak mozem tak potrebujem si presne predstavit ako "to" robite na WC 😅 myslim vymenu alebo vyberanie.. ked ste na wc a nie je tam umyvadlo, tak si ho asi nevyberate vsak? lebo uz ste medzitym chytili klucku a uz by to nebolo hygienicke.. takze ak si nebudem moct umyt ruky bezprostredne pred vyberanim/vymenou, asi sa neodporuca pouzivat kalisok, vsak? neviem, ja mam prave z takychto hygienickych otazok plnu hlavu.. neviem si to presne predstavit ako, kedy umyvat ruky, vyberat, vylievat, oplachovat, vkladat.. ci vlozite rano a vyberiete doma?
ako dlho ho mate priemerne vnutri?
sorry za kopu otazok, ale dost by mi to pomohlo, keby ste mi napisali vase tipy, rady, skusenosti 😉 dakujeeeeeeeem

mracik
26. srp 2009

zuzi, keď idem na záchod, tak si tam umyjem ruky a kľučku chytám jednou rukou a vyberám/vkladám kalíšok druhou 😅 utieram ho zvnútra svojou papierovou vreckovkou
ale už som si kúpila aj druhý kalich, mám lepší pocit, keď je kalich úplne čistý.

bambusko
26. srp 2009

zuzka, bez umyvadla na wcku je to aj pre mna problem, jedine v sprche potom. priemer 2cm sa ti zda vela? pomeraj manzela 😝 😀

martina46
26. srp 2009

mam zlavovy kupon (15 percent) na lady cup, ak ho niekto chcete, poslem. ozvite sa do ip. 1. zaujemca ho ma. dufam, ze je este platny 😅

emjee
26. srp 2009

ojika kolegyni treba povedat, ze tampony a vlozky tiez nie su sterilne a pcha si ich tam 😀

zuzkka
26. srp 2009

bambusko 😀 😀 😀 😝
sak ale ani tampony nemaju 2cm v priemere... tak ja len preto 😉 😎
martina - 15% z akej sumy?

martina46
26. srp 2009

Zuzkka, ja som kupovala z ladycup.sk tak asi od nich. Kukni cenu tam.

kili
26. srp 2009

zuzkka, kľud, nepanikár 😀
ale to sú také typy otázok, ako keď ja nad niečim premýšľam o čom vôbec neviem, takže ťa plne chápem 😎
takže u mňa asi tak, síce máme wc v kúpelke, ale nevylievam nad wckom, čiže si čupnem pred umývadlo a tak, čiže ak máš záchod zvlášť, nie je problém "to" robiť v kúpelke, zo začiatku určite v sprche či vani, kým sa naučíš. Verejné wcka ešte nerozoberaj, dosť možné, že to nebudeš nikdy potrebovať, alebo moc výnimočne.
vnútri môže byť 12h, ale ja sa priznám, že mám aj dlhšie (raz som na neho zabudla a mala ho tam tuším 36h 😅 😝 😝 😝 )
no a zvyšné otázky typu vyberania vkladania, tak tie polož, až keď to bude aktuálne a budeš si to vedieť predstaviť, vyskúšať, takto čisto na teoretickej rovine to fakt nemá zmysel. Takže kľudne do toho choť a potom sa ozvi 😉

bubba
26. srp 2009

ahoj martina este ti to preteka??

bambusko
26. srp 2009

asi nie, ked je tehu 😅