Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

roasha
19. bře 2009

bihan,tak to ma nenapadlo 😅 😀

martina46
19. bře 2009

ja som prave myslelela, ze to rychle otvorenie je dobre, o to sa cely cas snazim 😅
bihan, nepochopila som to, ako na stvrtiny? mne sa ledva toto navodove skladanie podari udrzat dostatocne dlho, aby mi to predcasne "nevystrelilo" 😖

eriqe
19. bře 2009

Bihan, tak na to stvrtinove skladanie som aj ja zvedava

bambusko
19. bře 2009

bihan asi mysli toto

http://www.solnajeskyneletnany.cz/novinky/menst...

su tam 2 techniky skladania, doteraz som vedela len o tej prvej, aj tak som to skusala

bubba
19. bře 2009

martina aj mne ale ked je to uz vnutri este sa to da pomocou tej stopky usadit do pohodlnej polohy 😉

martina46
19. bře 2009

bubba, ale prave udajne s tou stopkou by sa nemalo dat pohut - teda kalichom pomocou stopky, ak sa da pootocit, tak nie je dobre pricucnuty a vtedy moze pretekat - tak to pisu....
ja skusim este ten druhy sposob.
no teraz momentalne uz par hodin nepretiekol, ci sa mi pozastavilo krvacanie, alebo som inac vlozila, ja uz neviem.... som zas depku chytila....

bubba
19. bře 2009

martina sak ked to pohnes doprava dolava za tu stopku normalne citis ako sa to scucne k stenam 😀 teda neviem ako ty ale ja hej 😀 😀 aj mi to dobre sedi,necitim to, nezavadzia,iba ta stopka obcas potvora az nato ze to preteka som zvedava ci bude aj ked mi poslu spravnu velkost a ak hej tak potom to asi u mna bolo v zlom zavadzani 😀

martina46
19. bře 2009

Och joj, ja tam už tú stopku nemám tak neviem... Ale predtým mi šlo doľava doprava a nepamätám si to pricucnutie..

kili
19. bře 2009

marti, nepanikár, neboj, ono to pôjde 😉
otáčať kalichom sa dá, aj keď je pricucnutý, skúšala som to. teraz neviem, či som ho tam dokonca nešróbovala, aby si dobre sadol.

jmakovka
19. bře 2009

bubba - co je to zac ten "merrien"? Nikde jsem ho nenasla, kde se da koupit?

jmakovka
19. bře 2009

len - jak to dopadlo s tim nakupem shewee na to ebay? Jake s tim mas zkusenosti? 😉 je to dobry? Poslala bys mi odkazek kdes to koupila teda jestli jsi to koupila... 🙂

bihan
19. bře 2009

Pridávam návody na skladanie http://community.livejournal.com/menstrual_cups...
ja som myslela ten druhý, že sa mi pri ňom rýchlo kalich otvára, pri tom prvom "klasickom" sa mi otvára menej rýchlo, občas ho musím veľmi mierne povytiahnúť, pohýbať s nim, aby sa úplne otvoril a vtedy drží úplne super. Otvoriť sa má, lebo ak nie je otvorený, tak preteká, ale u mňa osobne ak sa rýchlo otvorí, tak nie je podtlak.
A samozrejme sa dá pootočiť, keď je otvorený, to sa predsa dá cítiť, keď držíte kalich za špičku.

bubba
19. bře 2009

jmakovka to je len firma cez ktoru som to kupila 😀 😀 😀 inac je to mooncup alias menstruacny kalistek 😀 😀

jmakovka
19. bře 2009

bubba jo jo uz jsem to taky zjistila dik 🙂

martina46
19. bře 2009

bihan, no tam je to poskladane normalne na nerozlustenie 😀
no teraz som ho vyberala a vkladala spat snad 20x, aj sa stalo, ze pri vyberani som citila, ze bol podtlak, inac to neviem zistit, ci je alebo nie.
ale preteka, ked chvilu sedim v tureckom sede, alebo take tie polohy. mozem sa snazit kolko chcem 😔

ale dolezitu vec sa chcem opytat. nemali ste problem ist s kaliskom na velku potrebu? myslim vyprazdnit sa. ja som dnes nebola a mam pocit, ze aj pri munulej menzes som mala podobne problemy.... ci som fakt nejaka divna....? 😅

novako
19. bře 2009

Martina46: Tohle, co popisuješ vypadá, fakt na hodně povolené svaly pánevního dna. Mně jednou protekl kalíšek při pohupování na míči.

leishmania
20. bře 2009

martina tak pri velkej potrebe som nemala ziadne problemy nejak neregistrujem ani ze mam kalisek cez den, vecer som ho skoro zabudla vymenit...inak skusala som ten iny sposob skladania a ani sa mi to neotvorilo 🙂))) ja to skladam klasicky stlacim a raz prelozimna polovicku

martina46
20. bře 2009

toto bude iny problem, mam asi zapchu 😀
ja som teraz skusala to skladanie akoby do sikma a to mi lepsie vyhovuje, pomalsie sa to otvori. neviem preco, ale je to tak.
to zlozite skladanie sa mi tiez neotvorilo 😀

ikke
20. bře 2009

pre mna bola zapcha pri MS az do cias kaliska tiez neznamou.
s kaliskom nemam zapchu len asi posledne tri mesiace 😕 podla mna je aj fyzicky mozne, ze proste trochu zablokuje koniec hrubeho creva... 😉

martina46
21. bře 2009

Ikke, no som rada, že niekto má podobnú skúsenosť. Ja som mala kedysi dlhodobo problémy so zápchou a nerada by som, kebyže sa mi to vráti ☹

saska.t
21. bře 2009

tak ja na velku s kaliskom nemozem, vzdy sa mi supne strasne dole takze ho aj tak musim vytiahnut a dat znova, tak sa s nim uz na velku ani nesnazim ist 😀

mumumu
22. bře 2009

Špatně zavedený kalich, máte s tím zkušenost?
Mně občas "protékal" LC, což bylo k nepochopení, rozvinutý byl, vše se zdálo ok... Teď jsem si udělala manuální vyšetření a zjistila, že čípek byl mimo něj!!! Jsem debil, mám anomální vagínu, nebo je to normální?

macik
22. bře 2009

nečetla jsem celou diskuzi, ale chtěla jsem se zeptat.....když zavádím kalíšek nebo ho vyndávám zejména na začátku ms, kdy je tato část těla silně prokrvená, tak při každé manipulaci mě chvilkově rozbolí všechny ženské orgány...je to taková vlna a pak se to zas zklidní, každopádně tělo na manipulaci s kalichem reaguje....máte to někdo taky? dokonce mě na chvíli rozbolí i klouby (kyčle, kolena), což je u mě jeden ze standardních znaků ms bolestí....(jakási forma revmatu, která se pojí a projevuje právě s hormonálním cyklem ženy-prej si užiju u porodu 😖 )

martina46
22. bře 2009

macik, tiez som tu chcela spomenut podobne veci, ja mam pocit, ze kalich proste "citim". nie je to, ze by mi vadil, ale jednak, ako som tu uz spominala, mi asi sposobuje neschopnost vypazdnit sa (dnes to uz chvala bohu slo) a za druhe proste citim taky akoby tlak... je to ine, ako ta menstruacna bolest. take zvlastne, akoby som si uvedomovala, ze kalich mi to tam proste trosku roztahuje....
mumumu, tiez mam niekedy taky pocit, ze kalich je tam akoby pololezato, citim to podla stopky, ze je proste trochu akoby nakloneny. zavadzam vzdy rovnako. a tiez to asi suvisi s tym pretekanim, vcera uplne super, drzal krasne, nepretiekla ani kvapka, dnes trochu spinim a to by logicky mohlo byt naopak, kdeze uz je menzes slabsi....
no a prave teraz som si kalich nahmatala tak trochu sikmo. musim ho asi prestelovat... hoci to uplne nechapem.... zvolila som sice iny postup skladania, ale zavadzam vzdy rovnako... no asi len skusat.... co uz.

kamiska
22. bře 2009

mumumu:
mam to stejne, uz jsem to tady kdysi psala. kdyz zavedu kalich, musim prsem zkontrolovat, ze je cipek do nej. v podstate mam cipek uplne v kalichu. taky jsem si rikala, ze jsem nejaka abnormalni. (nicmene pritel prumerny a problem neni, tak nevim 😀 ). gynekolog nikdy nic nerikal, tak asi to je normalni. zjistila sem, ze mi vyhovuje kdyz kalich prelozim a strkam tak, ze posledni oddelavam palec - takze primacknu kalich jakoby na zadni stranu a on se dopredu rozvine. zkousej, najdes zpusob, ktery vyhovuje.

kdyz vidim nektery obrazky zavadeni kalichu, tak si rikam, ze to snad neni mozny a zbytek zenskejch musi mit vaginu snad 15 a vic cm. ja si v pohode dosahnu prstem az nakonec 🙂.

verulka
23. bře 2009

cafte, tak mne rano kalich pretiekol...ale ani sa mu nedivim, kedze bol po noci total full 😅 inak je fakt sranda, niekedy mi po vlozeni zapadne hned pri kraji a inokedy vojde az uplne hlboko...

bubba
23. bře 2009

o akom cipku sa to tu toci?? 😅

roasha
23. bře 2009

bubba,ja som pochopila ze je to "krčok" 😉

bubba
23. bře 2009

a ako viete potom ze mate krcok v kalichu???? 😅

nnikka
23. bře 2009

tak sa pridavam do klubu menstruc. klaisok uz doma... ale tiez neviem o akom cipku to rozpravate, lebo citam navod a vsade pisu ze kalich ma byt co najnizsie a stopka na kalichu ma byt zarovno s posvovym vchodom... a tiez ze cim vyssie je kalich tym skor moze pretekat.... 😉