Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

nunacek
12. srp 2016

@dana3262 Může to být jak ochablým svalstvem, tak nesprávnou velikostí kalíšku, tak nesprávným materiálem kalíšku. Každým těhotenstvím a každým porodem se tělo mění, takže kalíšek, který vyhovoval předtím, teď najednou nemusí. Takže je potřeba zkoušet a zkoušet no. Zjistit, v jaké poloze je čípek. A preventivně začít cvičit svaly pánevního dna. Zabere to pár minut a výsledky super.

nunacek
12. srp 2016

@emisekkk Obávám se, že pro nás, co máme čípek nízko, prostě hodně objemný kalíšek není reálný. Kalíšek nám z části obsadí čípek, a aby tam i pak zbylo hodně místa pro krev, tak to by musel ten kalíšek být fakt obrovský, a to by se asi technicky prostě nevešlo 😅 Já na to, že mám nízko čípek, přišla až když jsem začala řešit, proč mi nevyhovuje ani asi čtvrtá značka koupeného kalíšku 😀 Pátrala jsem, čím by to mohlo být, a paní poradkyně mi poradila zkusit ten čípek a problém byl vyřešen.

dana3262
13. srp 2016

@nunacek a jak vysoko zhruba je "nízký cipek"? Já se na něj při mytí bez problémů dosahnu a v některých dnech se dokážu omyt i za ním. Mohla bych mít také nízko cipek?

nunacek
13. srp 2016

@dana3262 Pokud je vzdálenost mezi čípkem a poševním vchodem kratší než 5 cm, tak to znamená, že je čípek nízko a musí se používat kalíšky pro ženy s nízkým čípkem. Na stránkách o kalíšcích je návod: "Jak zjistíte, že máte nízký čípek? Zaveďte ukazovák do pochvy a špičkou se dotkněte špičky čípku. Pokud je naměřená vzdálenost menší než 5 cm, máte nízký čípek."

amabilis
14. srp 2016

@dana3262 Ja vim, ze to nesouvisi s diskuzi, ale nejak mi vrta hlavou to myti. Ty se myjes uvnitr?

lucam67
15. srp 2016

@amabilis O zavádění mi tolik nejde, spíš o to vyndavání, že ho nemůžu pořádně uchopit mezi ukazováček a palec, aby zmizel podtlak a já ho mohla vyndat. Asi to chce cvik, každopádně půl hodina vyndavání a ještě když jsem ráno rozespalá, to je fakt nic moc. Do práce jsem si ho zatím brát nechtěla, protože si neumím představit ho zavádět nebo vyndavat jinde než v klidu doma ve vaně. Ale myslím, že mi kalíšek vystačí snad na celý den, tak uvidíme 😉 Ale jinak jsem nadmíru spokojená 😅

dana3262
15. srp 2016

@amabilis ano. Čistou vodou, ale ano.

nunacek
15. srp 2016

@lucam67 Tak zkusit palec +prostředník na zrušení podtlaku. Ale je to hlavně o cviku. Mně vydávání šlo krásně od začátku, horší bylo zavádění, to mi trvalo poměrně dlouho než jsem získala ten správný grif. Teď už ale je pro mě oboje otázkou několika vteřin. Ale s čím zatím stále bojuju, tak to je prostředí při vylívání kalíšku. Nejradši vylévám ve vaně. Což je samozřejmě nemožné, když jsem zrovna mimo domov.

lucam67
16. srp 2016

@nunacek to s tou vanou máme stejně. Nějak si to neumím představit vylévat třeba někde na wc. Potřebuji u toho klečet, je to tak lepší. Tak uvidíme za 3 týdny, jestli něco natrénuji. Jedu k moči, tak chci ozkoušet i koupání... 😎

adamson26
5. zář 2016

@mona01 ahoj ja mam take takove problemy berou me stavy nervozity a toci se mi hlava a nekdy me boli kostrc. Myslim ze pokud ti neproteka tak mas spravnou velikost a mensi by to nevyresil. Ale ja jsem tomu jeste dala sanci a zkusim si koupit ten femy cicle. Prej je hodne mekej a podtlak tam vznika jinak nez u beznych kalisku. Je dost drahej tak budu muset jeste setrit. Jinak s tamponama problemy nemam.

alemari
5. zář 2016

Takže píšu zkušenost🙂, dďkuji všem za rady a zkušenosti
@nunacek
@amabilis atd. Kalíšek skvělý, od prvniho hne bez intimky, jen teda to mé pánevní dno není zdaleka tak povolené a lovím kalíšek dost hluboko😀! Doporučuju všem po porodech i zákrocích na čípku🙂, je skvělý! Netlačí, neprotéká, necítím ho.

alemari
5. zář 2016
nunacek
6. zář 2016

@alemari Super 😉

nunacek
6. zář 2016

@lucam67 Koupání s kalíškem za mě super. A já vytahuju a zavádím kalíšek jakoby v podřepu.

alemari
7. zář 2016

@nunacek jo a to mé obávané cvičení s kalíškem: ani kapička, nic po hodině aktivního pohybu pánevního dna v leže, kleče na čtyrech i stojce😀...

kakamilca
9. lis 2016

Holky kdo máte zkušenosti s kalíškem. Pořídila jsem si Gaia cup velikost L, jsem s ním spokojená, ale co se týče vyndavání tak je to docela náročné dostat ho níže tak abych mohla spodek kalíšku uchopit oběma prsty. Je to normální? Používám ho dva dny a je to takové zvláštní? Měli jste taky ten pocit na začátku? Ovšem výhody to má a myslím, že určitě převažují 😀

hojda
15. pro 2016

Využil by někdo slevu 15% u Tierra verde? Mají i kalíšky.

finie
4. led 2017

Mně se nějak tahle věcička nezdá, už jen ten název mě odpuzuje. Ale pokud někomu vyhovuje, tak why not🙂

magdalenax
4. led 2017

@finie No, také ho tu mám, myslela jsem, že se s ním "zžiju", ale došla jsem k názoru, - tedy pro mne, že je spíš na domácí užívání, nicméně, u nás v práci by to ani nešlo, tam není šance, tam je problém i s tamponama, natož s kalíškem

acla88
14. led 2017

Holky dotaz, koupila jsem si ladyCup, ten větší po porodu (mám za sebou 2 porod. Je to už skoro 10m). No a mám problém, asi jsem blbá, ale za 1 nevím kde mám čípek 😀 a za 2, já si tam dám ten kalíšek a můžu s ním bez problému otáček posouvat nahoru dolu..prostě tam nevznikne ten podtlak. Podle mě se mi ani cely nerozvine. A potom i když ho dám na "krajíček" , fakt hned ke vchodu, tak stejně mi ho tělo "vcucne" hluboko dovnitř. Nějaké rady? Díky moc

magdalenax
14. led 2017

Já mám ten samý a podobný dotaz jako Ty, jen se mi nezdá, že by se mi vcucával. No, s námi se asi holky nudit nebudou....🙂

kakamilca
14. led 2017

Holky mám za sebou 3 cyklus s kalíškem a popravdě chce to čas... chce si to najít ten svůj způsob zavádění a jak ho svinout. Taky jsem ho dávala spíš blíž "ke vchodu" 😀 ale vcucne se a pak už o něm vůbec nevím a myslím, že to je tak správně. Kde mám čípek taky nevím a nějak to neřeším 😀 Jen jsem četla že se v průběhu MS poloha čípku mění takže jsem si řekla, že to zkoumat nebudu. Jinak si ho svinu jakoby dovnitř směrem ke dnu on se pak podle mého jako vystřelí nahoru než když to svinu jako k té protější straně. Snad je to srozumitelný 😀

kakamilca
14. led 2017

Jo a ještě nevěřím, že ho zavedu pokaždé správně, protože mi někdy trochu proteče (třeba když jdu na malou nebo na velkou), ale neřeším to a použiju intimku. A čekám až se to naučím 😀 😀 😀

acla88
14. led 2017

Nelíbí se mi moc představa, že s ním jde tak snadno a bez námahy točit. A jezdit nahoru a dolu..měl by tam být přece nějaký podtlak co udrží kalíšek na svém místě. Jako zatím to řeším slipovkou a ta troška krve mě nezabije, ale ráda bych se s ním sžila a nemusela to už řešit. Jéé a Magdo, jsem ráda, že nejsem jediná komu to nejde, doufám, že nebudu muset dávat další peníze za další a další kalíšky.

magdalenax
14. led 2017

@ acla88 Já na to kašlu, prostě buď si kalíšek zvykne na mne a nebo nezvykne 🙂

magdalenax
14. led 2017

Určitě se nebudu hroutit a nebo kupovat další, - jiné, to ani náhodou.

acla88
15. led 2017

@magdalenax buď si na tebe zvykne nebo nezvykle 😀😀😀 tak to je dobrý přístup. Já zkusím ještě zaposilovat pánevní dno.

diamanta
19. led 2017

Ja jsem ted mega zklamana ze vsech co mam. Byla jsem nemocna a vlozky nemela, tak jsem spolehla ciste na kalichy, a skoncila jsem u vaty. Absolutne mi uz nesedi zadny, at dam jak dam, a ten femmycycle na nzky cipek to je taky vec...mam cipek tak nizko, ze ten cycle vězí ve vchodu a to boli, a i to jeho ocki je extra nedomyslene...fakt je to cim dal horsi, a to mam tvrde, mekke, make, velke...nic neni ok. Uvazuju nad houbou.

amabilis
24. led 2017

Ahoj holky! Pokud vám kalíšek klouže, tak je možné, že potřebujete širší. Já jsem teď ve fázi, kdy mám za sebou sice tři porody, ale už pevnější pánevní dno, nicméně pořád silnou menstruaci, takže budu kupovat nový kalíšek - užší, ale s větším objemem, k tomu mám nízko položený čípek a ještě citlivý, no ale uvidím. Jinak ještě mě napadá jedna rada - pokud máte možnost, tak po každém vylití a vypláchnutí kalíšek umyjte mýdlem. On může klouzat i díky tomu, že krev je vlastně "slizká" a samotná voda nemusí stačit. Já to tak dělám a pak se přicucne opravdu krásně. Taky jsem se navykla pokaždé omýt. Mám na to mikroutěrku, kterou namočím a pak se otřu (dělám to po zavedení), protože nevím, jak ostatní, ale já se vždy prostě potřísním. Mívám to opravdu hodně, takže i ta chvilka, kdy ho nemám, bývá kritická. Na WC bez umyvadla bych se tedy nechytala. Až budu chodit do práce, tak budu možná muset popřemýšlet i nad tím vylévacím a nějak to kombinovat.

amabilis
24. led 2017

Jinak tady je takový základní "rozřazovací test" ohledně kalíšků 😀

http://www.kalisek.cz/jednoduchy-navod-pro-vybe...