Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

maricca55
24. lis 2013

@monr tak si skusim objednat aj vacsi aj mensi🙂dakujem

surf
27. lis 2013

Ahojte, zkusíte mi prosím někdo poradit? Koupila jsem si menší kalíšek, s tím, že je všude psané, že žena do 30 a bez porodu má mít menší.. Tyto faktory splňuju. Kalíšek zavedu a on se mi ne a ne rozvinout. Ať skládám jak chci i podle návodu. Když už se konečně asi nějak rozvine, tak se mi zdá, že nepřilne. Do kalíšku nic nevteče. Vše teče kolem. Dosud jsem používala tampony a chtěla jsem začít s kalíškem. Můžete mi prosím někdo poradit? Jsem z toho nešťastná... Předem díky moc za jakoukoli reakci..

andelka
28. lis 2013

@surf nemáš ho tam blbě? Dávej pozor hlavně na čípek, jednou se mi stalo, že jedna strana kalíšku se zasekla o čípek a ne až o stěnu. Vždycky kontroluju rozvinutí obkroužením prstem.

martina205
29. lis 2013

@marta68 Já Softcup používám už delší dobu. naučila jsem se ho používat docela rychle. 😉 Musím říct, že mě maximálně vyhovuje to, že ho nemusím po zkončení menstr. vyvařovat 😖 🙂 🙂 🙂
Zvlášť při cestování je to hodně fajn. Kromě toho jezdím na koni a opravdu si nedovedu představit, jaký by to bylo s tím silikonovým kalíškem..když tam má tu šťopku a v pochvě je tak nízko....

surf
29. lis 2013

Ahojte, tak musím říct, že druhá den ms už bezva. Už jsem si našla ten fígl jak skládat aby mi to vyhovovalo a vše klaplo jak má. Jsem naprosto spokojená. už mám odstřihlou i stopku a vše bez problému. Díky moc za reakce 😉 Je fajn, když si mohou ženy poradit. Ještě jednou díky moc. Kalíšek už nevyměním 🙂

evaprvni
2. pro 2013

Prosím, nemohla by sem některá napsat, kde kupuje ty kalíšky Softcup? Nějak se mi nedaří. Nebo to pravidla diskuze neumožňují? Děkuji.

surf
2. pro 2013

@evaprvni ahoj, já sice softcup nepoužívám, ale tady je stránka kde jej zakoupíš softcup.cz/nase-produkty

evaprvni
4. pro 2013

@surf Díky moc! Už mám i objednáno!

juliam
5. pro 2013

ahojte žienky. ak má niektorá záujem, mám na predaj pohárik na sterilizáciu. IP

malachit
11. pro 2013

rada by som aj ja prispela svojim nazorom i skusenostami...
o tejto vecicke som vedela uz dlhsi cas, ale len teraz som ju zacala pouzivat.. som matkou jedneho dietata narodeneho prirodzenou cestou
najskor by som povedala nieco o predsudkoch - hoci som po styridsiatke, nemam problem s prijimanim niecoho, co dokaze nielen byt setrnym voci zdraviu zeny, ale aj dokonca zmiernit kazdomesacne neprijemnosti tykajuce sa MS. su ale i take, ktorym to proste nejde... novinky sa prijimaju tazsie... co v dnesnej dobe povazujem za trosku spiatocnicke... ale ak nazrieme do historie, i ja som zazila este vlozky z buniciny, ktore boli uplne nanic, ale nase matky si ich nevedeli vynachvalit... no a ked som priniesla tie prve strasne "tehly" s lepiacim paskom, ktory mimochodom vobec nedrzal, ale bol v 80tych rokoch u nas prevratnou novinkou a moja mamka sa k nim stavala sposobom ako poniektore damy tu k spominanym kaliskom, tak prichadzam na to, ze je to proste normalny proces :D a niekto novinku bud prijme, alebo nie 🙂
ale k samotnemu pouzivaniu - vlastnim lady cup L a samozrejme i ja som trosku uzasla ked som si uvedomila, kam "to" musim dostat, lebo som ocakavala trosku ine rozmery atd.... no ale po prevedeni vsetkych tych ukonov pred pouzitim, prezreti mnohych navodov skladania atd. som naostro pristupila k zavedeniu :D v akcii....
a.... podarilo sa :D ... prve dojmy - najskor mi prekazal koncek poharika (odstraneny casom), neskor som sa lakla toho, ci poharik nie je prilis hlboko 🙂.. samozrejme som sa istila intimkou, lebo "co ak" (aj spociatku to bolo opodstatnene, verim, ze casom to potrebne nebude)... ale vyberanie nepredstavovalo nijaky problem, i nasledne zavadzanie je uz uplne ok.. teda.... chce to len cvik... a zaverom - nelutujem kupu, som spokojna a pritom nekalkulujem s dlzkou navratnosti napriklad :D.. proste mi to pride ako dobra vec, ktora urobi zivot pohodlnejsim nejednej modernej zene 🙂.. odporucam vyskusat

kaja15
13. pro 2013

Neviete, ci este byvaju zlavy na kalisky (myslim na zlavadna a pod.)???

ivca_doubek
14. pro 2013

@kaja15 Já ho kupovala přes Zapakatel, je to asi půl roku. Ale je potřeba to často projíždět, slevy nebývají moc často.

kaja15
16. pro 2013

Pouzivate niektora mensi kalisok aj po porode? Mam luno vacsi, ale je mi nejaky velky, tak by som chcela mensi.. Ale bojim sa, aby zas nebol prilis maly.. Poradite mi nieco?

maricca55
16. pro 2013

Ja som si odjednavala yukki .cz tam maju akciu 2ks podla vyberu+infuser box...dorucenie na sk za dva dni ...postovne 1,90€...komplet ma to vyso 31,80€..dnes mi dosli,hned aj skuska...som ocarena....hned na 1x sa mi to podarilo...vobec nic necitit..som zvedava ,ked pojdem na ostro:D

bambulka24
19. pro 2013

@kaja15 ja som po prvom pôrode kúpila väčší a tiež mi pripadal moc veľký, skončil v koši, teraz po druhom pôrode som si objednala menší, veľkosťou sa mi zdá fajn, ale preteká mi 😒 😒 😒 ide to aj mimo pohárika a neviem kde robím chybu...ak by mi vedel niekto poradiť, budem vďačná 🙂

ivca_doubek
20. pro 2013

@bambulka24 Já myslím že po dvou porodech je potřeba ten větší 😀. Pokud je zavedený správně, tak by se měl utvořit podtlak - a na to musí být kalíšek větší 🙂. Mě taky po začátku připadal strašně veliký, ale fakt není... Kalíšek musí těsně přiléhat, a i když to tak možná nevypadá, tak v pochvě je místa dost (když to řeknu takhle, tak vešlo se tam i miminko, tak kalíšek taky 😀).
A nebo ho zavádíš možná špatně, vytvoří se podtlak?? (kalíšek se "přicucne" a bez uvolnění podtlaku nejde ven)?

kaja15
20. pro 2013

@bambulka24 a aku znacku si si objednala?

bambulka24
20. pro 2013

@kaja15 lunette

@ivca_doubek no jasné, že je tam miesta dosť 😀 mne prosto po prvom pôrode nevyhovoval ten väčší, tak som skúsila teraz menší...no uvidím ako to bude ďalej, len dúfam, že nebudem musieť objednať ďalší, lebo ma porazí 😠 pred dvomi mesiacmi som vyhodila Melunu do koša 😒 myslím, že je zavedený správne, uvidíme časom...

jihajiha
21. pro 2013

Ahoj, já zkouším teď značku LUNO velikost tu větší a pořád mi protéká, třeba 2 hodiny dobrý a pak najednou cítím, jak to ze mě teče ven, nevím proč. zatím jsem z toho taková rozčarovaná, poradíte mi? 😖

marika80
22. pro 2013

@jihajiha Ahoj, a kalisek mas plny? Rozvinuty ho mas riadne?
Mne sa to stava ked mam velmi silnu menstruaciu a mavam aj krvne zrazeniny, tie hned zaplnia kalisok a zvysok odtece. Takze ja musim mavat vlozku aj tak.

jihajiha
22. pro 2013

@marika80 no plný asi jo, vždycky mi to vyteče, když ho trošku zmáčknu při vyndavání. MS mám hodně silnou, takže to asi bude pro to. Dneska už ji mám slabší a kalíšek zatím neprotekl, ale co 3 hodiny ho měním.

ikke
23. pro 2013

@jihajiha kalich je plny, ked je zaplneny asi do 2/3 objemu po dierky (teda kus pod dierkami). takze pri silnej MS bud velmi casto menit alebo si zaobstarat naozaj velky kalich... ale velmi vela zenam proste prve 2 dni preteka aj ked je dobre nasadeny a je poloprazdny (mne tiez niekedy...), vacsinou je to kvoli tzv. zvyskovej krvi, ktora natecie kym mas kalich vybraty na vyliatie a ocistenie

marika80
23. pro 2013

@jihajiha tak to bude tym, ze kalich sa Ti proste rychlo naplni a preto preteka a taktiez co napisala ikke. Ja nemavam vlozku len prve a posledne dni. inokedy mi ju proste treba.

alka221
27. pro 2013

caute kocky. pridavam sa ku vam 🙂 objednala som si ten zazrak, tak som zvedava co to dá 😉 dufam ze budem rovnako spokojna, ako vacsina z vas 😀

marlen02
29. pro 2013

ahojky po zavedení látkových plen a používání eko prostředků se chci pustit do používání kalíšku. Uvažuji o ladycup, poradíte prosím zda je volba dobrá a kde jej koupit levně? Moc díky a hezký den dámy 🙂

pajenka
29. pro 2013

@marlen02 Mám Ladycup a jsem spokojená a brala jsem ho na slevovém portálu

evol06
6. led 2014

Holky, jaky rozdil je mezi Luno a Ladycup kaliskem? Dekuji🙂

zelva
8. led 2014

Ahojky, používám Mooncup, velikost mám určitě správnou dle těch jejich instrukcí a přesto mi kalíšek hodně protéká. Zavádím určitě správně, protože ho necítím. Čím to může být? Že bych měla tak povolené svaly a prostě to netěsnilo? 😅 Poradí někdo?

2neluska
10. led 2014

ahojte, chcem sa opýtať či nemá niekto skúsenosti s touto značkou. ďakujem
http://www.certovskezlavy.sk/2189-menstruacny-k...