Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

lalus
4. srp 2010

@majklice ja som kalíšek použila zatiaľ iba pri jednom cykle a tiež som takmer okamžite dostala kvasinkovú infekciu 😝 a to som ju už nemala poooriadne dlho a tiež som si ruky poctivo umývala. Preliečila som sa voľnopredajnými čípkami, chcem dať kalíšku ešte jednu-dve šance...ak sa to bude opakovať každý mesiac, tak to pojdem asi prebrať s mojou gyndou 🙄 tiež by mi to bolo ľúto, lebo už aj ten prvý cyklus s kalíškom bol super - fakt pohodlie 😎

majklice
4. srp 2010

@lalus ...ja se taky lecim cim se da :(
Pristi cyklus zkusim pouzivat zase vlozky 😖 a uvidime...ale bez kalisku byt nechci,takze nevim, co budu delat. Vzhledem k tomu, ze s manzelem nemuzeme mit deti, je pro me MS.doslova utrpeni a kdyz jsem mela kalisek, tak jsem o ni skoro ani nevedela.

Tak me napadlo, jestli to nemuze byt treba nejaky druh alergie na silikon??? Je to mozne??

emjee
4. srp 2010

@sussanah je to individualne - niekomu staci vylievat rano a vecer a niekto (aj ja) musi vylievat kazde 4 hodiny a niekto aj castejsie

som hodila dnes kalich oprat a hned vyzera menej osumely (mam ho od r. 2006 😀)

lalus
4. srp 2010

@majklice no neviem, neviem, či existuje alergia na silikon 😕 a ak aj, tak je strááášne zriedkavá...veď všetko,čo sa robí pre vnútrotelové použitie je zo silikónu (prsné implantáty a pod.) práve pre to, že je najbezpečnejší...skôr to bude tým, že jednoducho sú niektoré na infekcie náchylnejšie a v čase MS je každá ešte náchylnejšia. A ak si doteraz používala vložky a nie tampóny (ako ja, tampóny fakt len príležitostne, keď som potrebovala), tak si si vlastne dovnútra tela nešahala rukou 😅 tak sa nič neprejavilo, lebo sme to prostredie nikdy "nadmerne nezaťažovali" čo aj perfektne umytými rukami....no uvidíme....

bambusko
4. srp 2010

nemoze to byt aj prilisnou hygienou? ja si ruky neumyvam vzdy mydlom, ked instalujem kalich. zbytky mydla mozu zvysovat ph v posve a tym umoznovat nastup mykozy

izina
4. srp 2010

Ahoj děvčata, dnes jsem si všimla této diskuse poprvé a velice mě zaujala. Už jen proto, že jsem to zrovna dnes dostala prvně od zjištění těhu /2roky/ a už teď mi vložky lezou na nervy. Nečetla jsem úplně všechny příspěvky, proto se ptám, zachytí kalíšek všechnu krev, i cuckatou, neproteče nic? Mně tampony nedělaly dobře, bolelo mě břicho, proto nevim, zda kalich koupit či ne. Díky

zitaje
4. srp 2010

@izina Ked je kalich zavedeny spravne, zachyti vsetku krv. A da sa s nim aj kupat. 😉

pifina
5. srp 2010

zistila som, ze Mooncup sa da kupit v Kosiciach v niekolkych lekarnach a z jednej mi prave odpisali, ze ho maju, takze po praci si pren idem 🙂 este stihnem odskusat koniec ms, sa normalne tesim 😀

iguanna
5. srp 2010

@pifina to váážne, v KE majú? a v ktorej lekárni prosím ťa? lebo mne sa tiež veľmi nechce objednávať, radšej by som zašla si kúpiť.. 🙂 a ozaj, za koľko?

izina
5. srp 2010

@zitaje děkuji. pořád se rozhoduji, ale vložky mě fakt štvou.

pifina
6. srp 2010

@iguanna na stranke www.merien.sk je zoznam parnerskych lekarni, ja som bola v TIP-TOP pri starej radnici a mooncup stal 25,35, co je lepsia cena ako pri objednavani 🙂 uz ho testujem a som spokojna 😀

jonki
6. srp 2010

@pifina fiiiha som prekvapena ze ho maju 😵 ...ked som ja zhanala pred rokom tak na mna pozerali ze co za zazrak to od nich chcem...nakoniec som to vzdala a objednala som si ho cez ebay 🙂

pifina
6. srp 2010

@jonki mna to tiez vobec nenapadlo, ze by mohli mat 😵 tu v diskusii pisali, ze len niekde v prahe sa to dali v lekarni kupit 🙂 ale treba prelozit www.merien.sk, je tam kopec partnerskych lekarni, aj v inych mestach 🙂

kacenka1977
6. srp 2010

ahoj holky,
tak i já jsem si ve středu (přišla mi nečekaně o 4 dny dříve MS 😝 ) objednala kalíšek a dnes přišel, ale byli jsme zrovna na nákupu, takže na mě bude čekat na poště - i já totiž trpím na mykozy a tak poté, co jsem si přečetla poslední stránku této diskuze mám trochu obavy 😅 nicméně jsem už celá natěšená a snad mi to půjde nainstalovat (toho se taky bojím, zda to zvládnu dobře zavést) a pak mi to snad nebude činit žádné problémy, každopádně se s vámi o své zkušenosti podělím, tak zatím čau 😀

anica
6. srp 2010

baby, chcem sa poradit. Kalisok uz pouzivam asi 4 mesiace. Teraz som isla na dovolenku a vychadzalo mi, ze na konci by som mala dostat MS a tak som zobrala kalisok zo sebou. Bol vlozeny v tom latkovom vrecusku a ja som vrecusko s kaliskom strcila do balicka s vlozkami. / VLozky som zobrala pre istotu.../ Aby som to mala pri sebe a nepovaloval sa po kufri. Az potom som si uvedomila, ze sa nema davat do plast. sackov... 😒 neviete, co mi hrozi? znici sa kalisok?

pifina
6. srp 2010

@anica podla mna sa neznici, len by si ho mala asi znova sterilizovat pred pouzitim 😵 myslim, ze to latkove vrecusko je preto, aby sa kalisok neparil a nemnozilo sa tam kadeco 🙂

anica
6. srp 2010

@pifina aha, dik 😉 ja ho stale pred a po sterilizujem.
A este k tym kvasinkam....ja vobec nemavam kvas. infekciu, ale prvykrat- ked som pouzivala kalisok, tak po skonceni MS, po par dnoch som dostala kvas. infekciu 😠 som to nedavala do suvisu s kaliskom...ale teraz tu citam, ze nie som sama....ktovie, ci to je tym kaliskom? ale dolezite je, ze sa mi to neopakovalo v nasledujucich mesiacoch. Asi sa priklanam k nazoru, ze to moze zapricinit prehnana hygiena / zvysky mydla na rukach....aj to ztazene vkladanie a vyberanie kaliska- predsa sa len ucime s nim zaobchadzat- a mne to rozhodne neslo na prvykrat 🙂

madlina
8. srp 2010

Mám dotaz.Používáte kalíšek i při plavání v bazénu?

luvie
8. srp 2010

@madlina já ano. není problém, akorát po plavču zalezu do oddělené sprchy, abych si ho mohla vylít, je to pro mě tak lepší 🙂

madlina
8. srp 2010

Díky. A na noc spíš nepoužívat?

bershka
8. srp 2010

ahojte baby, ja neviem, mne to pride strasne nechutne.. cely ten kalisek.. nemozem si pomoct 😨

luvie
8. srp 2010

@madlina používá i na noc. Tampony jsem darovala, hlavně na zač. periody používám občas slipové vložky, kdyby náhodou něco (ale vetšinou nic - už to mám vychytané 🙂)

@bershka ahoj, každému přijde nechutné něco jiného - mně třeba nacucaná vložka v odpadkovém koši.... ☹

bershka
8. srp 2010

@luvie a nepohne sa ti to vo vnutri? ja by som sa bala, ze sa mi to otoci a vytecie

madlina
8. srp 2010

Bershka,jde jen o zvyk.jsem si to neuměla vůbec představit.Použila jsem ho zatím jen jednou ale v pohodě.

luvie
8. srp 2010

@bershka ne nepohne, to bys musela mít úplně totálně povolené svalstvo a tak, aby se kalíšek otočil, to snad ani nejde...

sulky
8. srp 2010

@bershka , prečítaj si toto: "Zelená menštruácia alebo revolúcia jedného pohárika?" 😎
http://klingacik.sk/section/preco#poharik

dana3262
8. srp 2010

Ahojky! V bazárku prodávám kalíšek, kdybyste měla některá zájem 😉

pifina
9. srp 2010

@bershka ja mam za sebou prvych par dni a mozem len doporucovat 🙂 je to ovela pohodlnejsie ako tampony 😵

pajinkaa28
10. srp 2010

Ahojky holky! Dneska jsem kalíšek dostala od manžela k narozeninám,už předtím jsem o něm hodně četla a jen mu ho ukázala na netu a něco mu o tom řekla a hle,mám ho doma.Právě mám menstruaci a zítra ho chci poprvé vyzkoušet,tak jsem na to zvědavá.
Jak jste ho poprvé vysterilizovali? Bojím se ho vyvařit,aby se třeba nerozpustil,ale máme doma Milton tbl. dají se použít? Děkuji za odpověd.

sussanah
10. srp 2010

@pajinkaa28 silikonovy se normalne vyvaruje, jako dudliky, jen at je poradne ponoreny ve vode. Ja osone bych do zadnych tablet nesla, proste vyvarit cca 10min a je to 😉