Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

lenki33
1. led 2009

simply, ja prave aj ked som si to zaviedla len tak na krajicek, tak sa mi to proste vcuclo dovnutra, sa bojim ze ked si stopku odstrihnem uz ho nevytiahnem 😕 😅

nebude problem v tom ze sa tam nevytvori ten podtlak?????
kalisok by sa predsa nemal vobec hybat, nie???
resp minimalne, ale nie tak ze mi "zmizne" vnutri po par minutach

trochu sa bojim toho ze je to kvoli porodnemu sitiu, som totiz stale akoby otvorena , jazvu nemam dobre ukoncenu 😔 tak je to mozno tym

a ta bolest je sposobena tym tuhym okrajom, ale to by som uz nejako vyriesila

simply.vero
1. led 2009

lenki, kalíšek i bez stopky vytáhneš snadno, ale pro začátek ji můžeš pro jistotu stříhat po kouskách, pokud máš pocit, že ti pomáhá.

neřekla bych, že by kalíšek seděl jako přibitý - mně se teda hýbe, i když v něm podtlak je.

myslím, že u tebe to bude buďto kvůli tomu šití nebo kvůli tomu, že jsi tak prostě "narostlá" - ona má pochva tvar takového jakoby obráceného kužele, směrem nahoru se rozšiřuje, navíc je uvnitř "klouzavá". u někoho víc, u někoho míň. zkoušej a uvidíš, nakonec to určitě půjde 😉

lenki33
1. led 2009

simply, diky za povzbudenie 😉
ako fakt dufam ze to pojde, lebo je to podla mna super vec
aj tak by ma zaujimalo ci sa to ostatnym hybe az tak moc ako mne, lebo mne sa to fakt doslova vcucne 😅

vikinka27
1. led 2009

lenki, ja som si hned na zaciatku musela strihnut ten dzindzik, lebo mi vadil. vyberam to tak, ze zatlacim ako na velku potrebu (sustredim sa na posvu) a ono sa to zosunie dole. potom zrusim ten podtlak a vyberam.
neviem tym vcucnutim co myslis.
mne sa to par krat hybalo zo zaciatku, kym som prisla na system. to som istila vlozkou. potom to uz bolo ok.
a treba to dat ozaj co najvyssie. lebo potom sa to zvykne otacat.

kili
1. led 2009

lenki, myslím, že to v cucnutie je v pohode, kalištek si proste sám sadne kde má. Keď si čupneš a zatlačíš svaly ako písala viki, tak ti zas sadne nižšie. u mňa je to tiež tak, neviem či zrovna tak hlboko, ale tiež sám vystúpi vyššie.
prvý krát je to proste pre každú hotová tragédia, človek si mylsí, že to nikdy poriadne nepôjde, ale na ďalší pokus je to lepšie a lepšie a pri ďalšej MS už v pohode a pri 3tej si profík 😉 .
myslím, že stopku skráť aspoň na polovicu, keď sa bojíš, tak si najprv nacvič vytiahnutie, aby si stopku vôbec nepotrebovala, čupneš si, zatlačíš svaly a či dočiahneš na spodok kališku. Vyberaj tak, že spodok stlačíš a vyvyklávaš von.

lenki33
1. led 2009

cize ked mate kalisok zavedeny, tak ho nenahmatate rukou zvonku??
mne sa totiz zda ze ho mam az tak hlboko ako tampon a prave preto si myslim, ze asi nie je o steny posvy "prilepeny" ze tam nie je podtlak, vdaka ktoremu by ostal aspon trochu na mieste

lenki33
1. led 2009

ja som si totiz myslela ze kalisok ma byt asi v takej hlbke ze ta stopka je pred posvovym vchodom,z toho dovodu sa ma casom odstrihnut
lenze mne sa posunie tak ze je vnutri uplne cely aj so stopkou a mam pomaly problem dociahnut tu stopku

kili
1. led 2009

lenki, ti poviem, že MM raz pozeral a kalištek nevidel a to som vtedy mala ešte asi 1cm stopky a roztiahnuté nohy ako u gynekologa 😅 . Až keď som zatlačila svaly a posunula ho nimi nižšie, tak ho videl. Ale neviem ti povedať, či ho nahmatám teraz, skúšať sa mi to nechce a nikdy som to nerobila. Ale ak ho dáš na kraj a nie úplne hlboko hneď na začiatku, tak sa ti tak ako je tampon myslím nikdy sám nemôže dostať, len ti proste sám sadne tam kde má a pokiaľ nepreteká, tak to nerieš. Ak ti preteká, skráť stopku, teda tú môžeš, aj keby ti nepretekal, ale ak preteká, tak to môže byť tou stopkou a nie zlým zavedením.

lenki33
2. led 2009

tak diky za rady, idem teda skusat 😉

marcela.m
2. led 2009

Tak som uz aj ja vyskusala ten kalisek,vcera som si ho uz dala.Asi tak na stvrty krat sa mi to podarilo.Treba na to obe ruky.Aspon mne.Fakt super.Len ked ho davam vonku,trocha ma to boli,ten okraj je tvrdsi a velky,tak ked ho taham,tak je to trocha neprijemne.Vllozky uz nechcem.Davam si len intimku.Tu stopku som najprv nechala zo strachu,ze potom ho nebudem vediet vytiahnut,ale nakoniec som ju odstrihla,lebo mi vadila,ked som si sadla a potom sa postavila,tak sa mi tam niekde zadierala,co nebolo prijemne.Ale vyberiem si ho v pohode aj bez nej.Na tom mooncupe su zdola take drazky,takze sa to da dobre uchytit.Odporucam vsetkym.
Inac,ktore ho este nemate,oplati sa kupit cez niekoho,kto ho uz ma.Davaju zlavu 50,-sk.A pre tie,co ho uz maju tiez.Treba zadat kod,a bude zlava.Inak poslali mi aj e-mail na dalsie vyrobky.Napr.nieco na cikanie,mozme cikat ako muzi 😀 Ja mam ten kalisek od merien.sk.

lenki33
2. led 2009

tak ja ho mam dnes od rana,s jednou vymenou, mam ladycup, stopku som nechala celu lebo ja ju mam uplne vo vnutri, takze mi vobec nevadi. To vyberanie je stale problematicke, ale inac super, nic necitim, nepreteka. Vybrala som ho na prvy sup bez vyliatia 😉 bola som uz aj na zachode a ani som ho nemusela vyberat, aj ked ja sa vyprazdnujem skoro bez tlacenia
skratka oproti vcerajsku je to super, lebo vcera som teda bola fakt odradena

kili
2. led 2009

lenki, no vidíš, a na ďalší krát to bude zas lepšie 😉 🙂

vikinka27
2. led 2009

este dodatok: ja mam mooncup, zatlacam ho co najvyssie, az skoro nedociahnem prstom. ked chcem vybrat, vytlacim svalmi dole (dobre civcenie 😉 ) a vyberam.
stopku som tiez musela strihnut uplne, tiez mi vadila. vobec to pri vyberani nevadi, ked ho zosuniem dole, tak sa to da vybrat bez problemov.
pekny den.

parybka
2. led 2009

report z prvních pokusů na ostro 😀
povedlo se mi vyndat v pohodě (raději nad vanou). Je to super, žádná vložka... že já na to nepřešla už dávno 🙂
uvidím, co první noc

parybka
3. led 2009

tak nevím, jestli jsem něco udělala špatně... v noci jsem vylívala jednou a to proto, že to "přetíkalo" (?), plné to nebylo, jestli to vytíkalo těma dírečkama... ??? A ráno zase.. Je to tou ležící polohou?

kili
3. led 2009

pary, ležanie by tomu vadiť nemalo. skôr je niečo zle, môže byť zavedenie moc hlboko, al. vadí stopka, al. neviem čo ešte. treba skúšať a ono na to prídeš 😉

olinka6226
3. led 2009

kili no tak mne po roku prvy krat pretiekol kalich. nejak som si ho tuto ms nevedela nasadit... neviem cim to bude. pretiekol mi teraz 3-4x. tak verim ze dalsiu ms budem zase zrucna 😀 ako dost nechapem preco si ho po roku neviem nasadit 😀 nazvime to chvilkovou indispoziciou 😀

parybka - tou polohou to nebude. nemala si ho dobre nasadeny. urcite. tak ako ja teraz. na to prides

novako
3. led 2009

Parybka: Stalo se mi něco podobného. Před porodem byla noc OK, ale po porodu mi kalíšek v noci vždycky protekl. Dokonce jsem někdy při otáčení cítila, jak se podtlak ruší a kalíšek se začíná hýbat a protéká. U mne to způsobily povolené svaly pánevního dna. Začala jsem intenzivně cvičit a teď při třetí poporodní ms to bylo už výrazně lepší. 🙂

Holky já vám tak závidím ty měsíce bez ms. Kojím jak šílená, nepřikrmuji a přesto mám za sebou třetí cyklus. Chjo. ☹

parybka
3. led 2009

já mám druhou MS od porodu... bylo to super bez MS
Včera to bylo s kalíškem v pohodě, dneska to nějak vůbec nedrží... Můžete s ním vevnitř točit? já jo, ten podtlak se mi asi moc nedaří. Když jsem šla ven, tak jsem cítila, jako by mi ucházely bublinky 😀
Ale za chvilku po kalichu, tak špiním, netuším, jak to tam mám vložit, jako by to fakt nedoléhalo na stěny. Zbytková krev to není, se po vložení osprchuju. Že by fakt povolené svaly?
Novako, jak cvičíš? jenom zatínáš jako na udržení močení?
Jsem z toho taková nějaká roztrpčená... 😒

novako
3. led 2009

Parybko: Z toho co tady popisuješ, bych to na to pánevní dno docela viděla. Tady máš odkazu na pár cviků. http://aktivne.com/cviceni-praha-2005/cviky/pan... Já tedy hlavně zatínám svaly, postupně konečník, pochvu a močovou trubici. Nejlepší je to na boku nebo v leže. V sedě to jde hůř, protože Ti brání zemská přitažlivost.

parybka
3. led 2009

novako, díky, pocvičím a to by nebylo, aby to nedrželo.
A jak je to s tím točením.. dá se to nebo by se to nemělo dát?

sonulah
3. led 2009

jak vás tu čtu.... existuje vůbec ještě nějaká koníkářka, co "nekalichuje"? 😀

já jsem zatim jednou pokusně zandala a vyndala, ms zatim nikde, ale už se na ní i trochu těšim.... 😉

kili
3. led 2009

parybka, točiť sa s ním práveže má, takže to je v pohode 🙂

sonulah, nekalichuje a je ich dosť, ja šírim osvetu, ale som asi dosť nedôveryhodný zdroj (bkm, látkovky), tak už ma nikto nerešpektuje 😀 😀 😀

parybka
4. led 2009

v AP kalichují určitě všechny 😉
a v látkovkách a bkm to bude podobné, ne? Kili, asi chodíš agitovat do málo diskusí 😉 A nebo jsou mamky hodně konzervativní. Nedokážu si vůbec tipnout, kolik našich prosincovek kalichuje 😕
Moje noc byla v pohodě, tak snad na to fakt přijdu, i když to nedávám jinak než včera a předevčírem. A taky vám to tak divně zachrochtá, když to dáváte dovnitř?? to jsou zvuky 😀

kili
4. led 2009

parybka, no ja som robila osvetu v dvojičkách, ale akosi aj záujem u niekoho bol, ale potom sa odmlčali.
ja keď zavediem, tak zatlačím, nech "vyprdím" všetok vzduch 😀

bury
4. led 2009

Ahoj holky.
Tak se přidávám ke kalíškářkám 🙂 Zkouším ho dnes nanečisto. Zavedla jsem ho v pohodě. Ale přijde mi malinko pokroucenej, tak vůbec netuším, jestli ho mám špatně zavedenej, nebo jestli je to jen tlakem ze stran... Necejtím ho, akorát cejtím mírnej tlak.
Teď se teda připravuju na to, jak ho budu vyndavat 🙂 Tak snad OK.

ikke
4. led 2009

este sa spytam aj tu... mozno sa najde nejaky iny napad 😕
nepoznate nejaku bio-eko alternativu k slipovym vlozkam? bez nich to u mna vacsinou nejde a mam pocit, ze klasicke (oolvejzky a pod) zacali v poslednom case nejako fusovat, normalne sa mi na nich rozpadava vrchna vrstva 😝

simply.vero
4. led 2009

ikke, nevím jak jinde, ale v ČR se v dm prodávají pod jejich privátní značkou Jessa. Ale musím říct, že mně osobně moc nesedí, ta vrchní vrstva mi přijde drolivá. Natracare jsem nezkoušela. Dalo by se možná uvažovat o pracích intimkách, s tím by možná mohly mít zkušenost holky, co látkové vložky používají na ms.

simply.vero
4. led 2009

jinak mně vyhovují Jessa klasické ne-bio, jsou pevné a prodyšné, nestalo se mi ještě nikdy, že by se mi rozpadly