Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

matja
10. led 2014

tiez mam taku otazku ako @evol06 - aky je rozdiel medzi Luno a Ladycup? Ďakujem.

bamb27
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
muffinka8
14. led 2014

@zelva ahoj ... Mooncup (ten väčší) to robí aj mne. Ja však mám aj kalíšok MeLuna (veľkosť L soft) a ten je super a nepreteká. Materiál Mooncupu je trochu pevnejší a mám pocit, že tým, že moje svaly nie sú nič moc tak to proste dobre nedolieha. A hoci sa dobre rozvinie, jednoducho mi nesadne tak aby nepretekal. MeLuna soft je jemnejší a je hlavne pre ženy čo nešportujú a majú ochabnutejšie svalstvo. No u neho je problém, že sa ťažšie rozvíja a chce to proste nájsť ten správny grif ako na to. Takže ja to vidím v materiály, že pre ženy čo nikdy nešportovali je treba jemnejší soft materiál. Hoci na dotyk je tam ozaj minimálny rozdiel, ale pri použití dosť citeľný.

alka221
15. led 2014

kocky, ja som zacala pouzivat Luno kalisok, ale uz po troch hodinach mam trosku krvi vonku, takze mi asi dobre netesni. neviete mi poradit co s tym?

@muffinka8 MeLunu mas s gulickou alebo ockom?

muffinka8
15. led 2014

@alka221 s guľôčkou, je to praktické, ale asi po pol roku sa mi odtrhla, no viem s tým už narábať aj bez nej. Veľa sa píše, že kalíšky nepretekajú, že to je zbytková krv čo ostala na stenách, ale keď sa poriadne utrieš aj pred zavedením aj po, tak nemá byť aká a navyše v takom množstve aby vyšla von. Mám 2 rôzne kalíšky a vidím rozdiel.

alka221
15. led 2014

@muffinka8 teraz ho mam druhy den. tiez som si myslela, ci to nie je nejaka zostatkova krv, bola som vo vani, tak som sa riadne utrela, dufam ze teraz nebude ziadna krv, mam pocit ze zavedenie by malo byt v poriadku. ja by som tiez chcela este zohnat jeden a skusim s gulickou, teraz mam stopku, ale toho vyberania bez nej sa desim 😀

muffinka8
15. led 2014

@alka221 ja som na mooncupe odstrihla stopku a vyberal sa dosť nepohodlne lebo je užší na konci a nedal sa dobre chytiť. Ale Meluna na dole širšia, má vrúbky a v pohode ide aj bez guličky. Melunu mám L soft, a mooncup ten väčší, a aj keď písané rozmery sú u neho väčšie ako u Meluna ná menší obsah, lebo je trochu inak tvarovaný. Myslím, že mooncup vzhľadom na to aký je to materiál sa rozvinie vždy, u Meluna je to trošku horšie niekedy, ale to ide ľahko skontrolovať.

alka221
15. led 2014

@muffinka8 pouvazujem nad tou stopkou. zatial si to nechcem skracovat, ajked to pri chodzi sem tam zacitim. este sa bojim, dva dni mi na trening nestacia 😀 😀 😀

a dakujem, dufam ze to s tou krvou uz bude dobre.

matja
15. led 2014

dievčatá, kúpila si niektorá z vás kalich a bol jej veľký? Po pôrode a po 30-tke sa odporúča väčšia veľkosť, preto sa pýtam, či si niektorá myslí, že by jej stačil aj menší...

muffinka8
15. led 2014

@matja som na tom ako ty a mám väčší, myslím, že menší by mi vypadol 😀 😀 ono je tam minimálny rozdiel.

bambulka24
17. led 2014

@matja mne sa zdal po prvom pôrode väčší kalich veľký, teraz po druhom som si kúpila menší ale asi chyba...šmýkal sa mi dole a na hajzli mi takmer vypadol keby som ho nechytila do ruky 🙄 už som za tie kalichy vyhodila dosť peňazí a figa z toho 😒 mne to pretekalo, ale určite nie zbytková krv, lebo toho bolo dosť stále 😒

muffinka8
17. led 2014

@bambulka24 ja mám doma 3 😝 lebo tiež jeden som malý kúpila, ale našťastie som našla taký aby mi sedel. Mooncup mi pretekal ale Meluna soft je naozaj dobrá, myslím, že je to najjemnejší kalíšok na trhu v porovnaní s ostatnými a asi aj preto dobre tesní, len je s ním viac práce, niekedy sa nie a nie rozvinúť.

alka221
18. led 2014

@muffinka8 takze ja asi tiez skusim tento soft co odporucas, mam uz druhy den problem s kalichom. nechce sa mi dobre rozvinut, uz som fakt zufala a to skusam stale. ale aj tak pretecem 😠

bambulka24
18. led 2014

@muffinka8 aj meluna soft skončila v koši u mňa 🙄 mne ten materiál prišiel nekvalitný, neviem si pomôcť no...teraz som mala lunette ale malý...po prvom pôrode sa mi zdal lunette väčší veľký, ale zjavne nebol

muffinka8
18. led 2014

@bambulka24 hmm, no je oveľa jemnejší preto tak možno pôsobí.

paskolinka
19. led 2014

Ahojte dievčatá. Ja robím asi niečo zle. Mám ladycup ten menší. Zavádzanie ide v pohodicke, pekne sa rozvinie,nepreteka. Vyberanie je horšie, pretože sa mi vždy posunie dovnútra a nejde dociahnut. Ale viem si s tým poradiť, takže ok. Čo mi ale vadí je, že ho cítim. Tlačí mi na mechúr a mám pocit že mi treba cikat aj ked mi netreba. Toto po čase prestane - asi je to tým, že pohárik sa posunie viac dovnútra. Ale aj tak mi vadí, stale ho cítim. A najhoršie je, že mi zhoršuje menstruacne kŕče. ☹ asi to nebude nič pre mňa, škoda, lebo som sa tešila že aký dobrý vynález. 😒

ifkael
19. led 2014

@paskolinka skus inu znacku... Mozno je moc tvrdy na Teba

paskolinka
19. led 2014

@ifkael ďakujem za radu, možno skúsim niekedy, keď budem mať zvyšné peniažky... Nie je to lacný špás a tento môj prvý pokus má dosť odrádza...

bianca
20. led 2014

cafte.Zacinam dnes s kaliskom.Sama som zvedava a zatial v rozpakoch,A mam podobny problem ako @paskolinka tiez mam pocit ze mi stale treba cikaaaaaat :D

jarhal
28. led 2014

mam otazocku kde ste kupovali tie kalisky z netu? alebo z lekarne? aka je alternativa kvalit a cena? dakujem krasne za odpovede...zvazujem tiez kupit ale nechcem vyhodit vela penazi zbytocne ak by to neslo.... 😉
@bianca
@ifkael
@bambulka24
@muffinka8
@alka221
@zebruska

alka221
28. led 2014

@paskolinka mne to tiez prve hodiny vadilo, takze ja by som este asi vyskusala.. ja mam skor problem, ze ho zavediem zle, a pretekam potom. musim to este natrenovat. ked ho zavediem dobre, tak je to super cely cas..
@jarhal ja som kupovala na kaliskyluno.cz

zebruska
28. led 2014

@jarhal já kupovala na www.kalisek.cz a mám LadyCup velikost L, letní švestku - fialovou, která byla v akci... v lékárně to neměli a vybrala jsem si v klidu z domova podle recenzí a ceny... jsem s ním fakt spokojená, poprvé se mi podařilo dobře ho zavést, ale pak jsem měla chvíli problém s vyndáním, od té doby bez problémů. dokonce jsem s ním zvládla i letní tábor v lesích bez elektřiny - objednala jsem si k němu totiž rovnou i tu nádobu do MW na vyvaření, v tom jsem ho opláchla pitnou vodou a jelo se dál 🙂 cenově mi to přišlo více méně stejné.... na těch webovkách, co jsem kupovala já, jsou i různá porovnání a osobní zkušenosti...

muffinka8
28. led 2014

@jarhal ja som kupovala na ekomarket.sk ale na kalisek.cz ťa to je lacnejšie dokonca aj s dovozom z CZ to bude lacnejšie.

jarhal
28. led 2014

@alka221
@zebruska
@muffinka8 dakujem dievcata a kolko vas vysli? aj s dopravou?

muffinka8
28. led 2014

@jarhal neviem už, je to skoro rok dozadu ... tak do 20€ ... ja som do toho investovala viac lebo mám aj Meluna M, ale je malý aj Mooncup ten väčší, ale tiež mi nesedí.

zebruska
28. led 2014

@jarhal taky už je to rok zpátky, ale vyšlo mi to díky akci na LadyCup celé na 500 tuším - LadyCup + sterilizační kalíček + 10 ubrousků LadyCup...

bianca
28. led 2014

@jarhal ja som kupovala z http://www.zlavadna.sk/zlava_67063_menstruacny-... za 11,99 vratane posty.Vsetko prebehlo bez problemov.Akurat so zavadzanim som bojovala ale chce to cas a cvik

alka221
28. led 2014

@jarhal mna vysiel 25e kupovala som cez vianoce

jarhal
29. led 2014

@bianca tak teraz som si to objednala cez tu zlavu dna vychadza na 11,9 e ale je to len velkost S a M dala som M ...tak vyskusam...som po cisarskom 10 mesiacov...ale tampony pouzivam stredne ..ale aj tak mi pretecu mam silny menzes..tie najvacsie tampony mi vadia su moc velike...dakujem za radu... 🙂