Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

sussanah
19. zář 2011

@lupena me teda tampon prave moc neudrzel ani ty 2h, takze za me je zase spolehlivejsi kalisek. Ono je to asi fakt hodne i o anatomii, ja bych teda kalisek rozhodne nemenila.

lupena
19. zář 2011

@sussanah môže byť. aj keď neviem, či je to o anatomii, keď ho vylievam plný.
@simsalabim no toto ma nebaví každé dve hodiny byť "celá" od krvi

molka
20. zář 2011

@lupena to je fakt blbé, keď ho musíš tak často vylievať. Ani mňa by to asi nebavilo. Ja mám šťastie, že mám slabú ms. Teraz naposledy som si to rátala a vylievať kalíšok som musela počas celej ms celkovo len 5x.

simsalabim
20. zář 2011

@lupena no ja ked som pouzivala tampony, tak ten za 1 hodinu pretiekol 😖 a vlozky boli tiez bleeeee. U mna to vyhrava poharik na plnej ciare, kedze ho potrebujem vylievat menej casto, ako by som menila tampony ci vlozky. U mna tu ide o 1-2 dni (vacsinou iba 1). Potom vylievam iba rano a vecer (stacilo by aj raz denne, ale podla mna to nie je hygienicke) - a to mam na tieto dni ten najmensi poharik na trhu - melunu S.

sussanah
20. zář 2011

@lupena myslela jsem to spis na ty tampony, protoze ty mi teda fakt nevydrzely 😖

henushka
20. zář 2011

Ahojte, mozno ste to uz v diskusii riesili, skusim sa spytat rovno. Mam Mooncup a problem, ze mi preteka a pritom vobec nie je plny, casto ani z polovice. Ako by to slo okolo. Neviete, v com robim chybu? Zeby som ho zle zavadzala, alebo moze byt, ze mi nesadla tato znacka? Velkost mam spravnu, tu vacsiu. Vopred dik za radu.

dasulag
21. zář 2011

@henushka a zkontroluješ ho, když ho zavedeš? já jsem jednou zapoměla zkontrolovat večer a ráno jsem se vzbudila celé od krve. To bylo jednou jedinkrát, kdy jsem měla s kalíškem nehodu. jinak si ho nemůhu vynachválit. mám ho cca 1,5 roku.

simsalabim
21. zář 2011

@henushka tiez ma napadlo, ci ho mas spravne zavedeny...vela zien robi tu chybu, ze krcok im nesmeruje do poharika, ale mimo neho. Krcok maternice nie je kolmo smerom nahor, ale smerom dozadu k chrbtici a nahor - takze poharik musi smerovat tym smerom. Dalsia vec, ktoru by si mala overit, je to, ci mas poharik cely rozvinuty (ak nie, moze ti pretekat po strane) a ci sa ti tam utvoril podtlak.

henushka
21. zář 2011

@simsalabim To ci je rozvinuty kontrolujem, aj ked ho vyberam, tak je tam ten podtlak a tie smiesne zvuky 😅 Pozriem este raz navod, ci to mam dobrym smerom, ako pises. Lebo ma to stve 😠 , inak by to nemalo chybu 🙂

henushka
21. zář 2011

@dasulag To, co pisem, sa mi stava aj po hodine, preto si moc netrufam na dlhsie na von. ☹

henushka
21. zář 2011

Myslela som aj na to, ci moze byt problemom znacka, ci maju rozne znacky ine velkosti alebo vlastnosti? Kedze toto je moj prvy MK, nemam s cim porovnat.
Zatial dik za odpovede!

dasulag
22. zář 2011

@henushka já mám yuuki, větší veliikost. taky je to můj první kalíšek

lupena
22. zář 2011

@molka počas celej ms? tak to máš fakt šťastie, lebo to ja tak musím počas jedného dňa...
@simsalabim a to si mala tampóny mini?

simsalabim
23. zář 2011

@lupena v moje "silne dni" som pouzivala tampony super, co si ze mini 😀 Tie by mi vydrzali hadam 20minut 😝 Ja mam velmi silne krvacanie 1-2 dni, potom uz iba take akoby spinenie, pouzivat vtedy tampony bolo opat na nic, lebo sa mi zle zavadzali (bolo tam sucho). Preto som s poharikom maximalne spokojna, ze sa hodi aj na slabe aj na silne krvacanie, zavadzanie je bezproblemove....

@henushka ja som skusila niekolko znaciek, ale nakoniec som skoncila pri Melune - pouzivam velkost M a S (koli polohe krcka maternice, pri menestruacii ho mam velmi nizko). Obcas sa stane aj mne, ze poharik trosku pretecie, ale paradoxne, je to ten vacsi, velkost M. Pri S som nepretiekla nikdy...
Ako dlho poharik pouzivas? Ak este iba mesiac-dva, myslim, ze casom sa to mozem zlepsit...ziskas viac skusenosti a tak...

caramilla
25. zář 2011

@lupena Já jsem měla s Melunou L první cyklus OK, druhý jsem během prvních dvou dní taky furt bojovala. Ještě to asi musím vychytat, nejsem si na 100% jistá, že se kalíšek rozvinul dobře:( Ale asi jo, páč další dny už to bylo na 100%. Teď jsem si objednala YUUKI větší - což je absolutně největší kalich na trhu, tak pak napíšu, jestli mi to pomohlo a už se můžu spolehnout, a nebo je to k ničemu. Já totiž mám to jako ty, strašně silné první dva dny, kalíšek jsem měla třeba za 2 hodiny plný! 😕 ☹

caramilla
28. zář 2011

Tak mi dneska přišel yuuki, ale teda oproti MeLuně soft to je tak neskutečně tvrdý! 😕 Mám pocit, že to ani nejde složit 😀 No, ale zase se to bude dobře rozvinovat 😀
Pak podám refecence srovnání těchto 2 kalichů 😀

permonik7
11. říj 2011

já používám Lunette větší velikost a spokojenost maximální. Po porodu mám neskutečně silnou MS, použila jsem 8-10 vložek super za den. Takže co 2 hodiny nejdýl. S kalíškem vydržím v pohodě 3-4hodiny a je tam ještě rezerva. Má objem 30ml a to mi vyhovuje, ještě se mi nestalo, že by přetekl, což s tampony super naprosto běžně. Takto silnou MS mám tak 1-2dny a to je fakt paráda, když můžu spát rozvalená a neřešit, jestli někde proteču nebo ne😉 Za mě Lunette má výbornou..i v nejsilnějších dnech vylévám max. 3x za den ( ráno, poledne a večer) a pohodičkaaaa 😎

kaara1980
17. říj 2011

baby,používate kalíšok aj na noc?

lauri
17. říj 2011

@kaara1980 jasne...

kaara1980
17. říj 2011

@lauri ja sa ho nejak bojím použiť na noc 😕 😅 ....predsa len mám blbý pocit,že bude pôsobiť ako štopel.Túto noc som zababrala celú posteľ a to som mala vložky nočné 😠

lauri
17. říj 2011

@kaara1980 hmm... stupel? Ako to myslis? ved ked cez den funguje, tak preco by nemal v noci ? U mna ak je nahodou plny, tak pretecie...
Daj si na noc kalich a pre istotu aj vlozku a uvidis 🙂 Lepsie ako iba vlozka 😀

molka
17. říj 2011

@kaara1980 noc s kaliskom je supeeeer! Vyskusaj a uvidis ten komfort.

kaara1980
18. říj 2011

@lauri
@molka ja mám blbý pocit,že keď si ľahneš,tak sa v podstate vyleje 😅 túto noc to vyskúšam.Mám ladycap a dnes som si ho dala po druhom pôrode prvý krát cez deň (nejak som sa k tomu nešla odhodlať 😕 ),takže skúsim to aj na noc 😉

pifina
18. říj 2011

@kaara1980 neboj, je to len psychicky blok 😅 ja som s kaliskom chodila aj na jogu a bezne sme robili sviecky a ziadna nehoda nebola 😵

kaara1980
18. říj 2011

@pifina ono to asi bude tým blokom 😀.Dík 😉

lauri
18. říj 2011

@kaara1980 ale ved ono sa to nema kam vyliat 🙂 to bude v pohoo 😎

permonik7
18. říj 2011

na noc v pohodě taky a super se vyspím, v porovnání s dobou, kdy jsem měla na noc vložky...to jsem se bála pohnout, abych zase neprotekla..teď je to fantazie
Je to určitě blok, já první dva cykly měla takovej " divnej" pocit... ale je to pryč..hlavně když někam jedu s malým, tak je to paráda, neřeším nic, co si obleču, kde se přebalím..fakt paráda

caramilla
19. říj 2011

@kaara1980 Kalíšek se nemůže vylít, je tam přece podtlak, je tam přicucnutej 😉 Noci jsou s kalichem fakt super, vůbec nic se nemusí řešit, nemusí člověk bejt "nabalenej", hezky větrá 😀 😀 😀

Jinak přidávám srovnání kalíšku Yuuki a Meluna Soft. Mám teď nově oba.
Tak pokud někoho zajímá srovnání:

MELUNA SOFT (KULIčka)
+ Je měkkoučký, skvěle se vyndavá, vyndavání nebolí, perfektně se chytne za kuličku, ten materiál, ze kterého je, neklouže tak jako ty ostatní kalíšky. Když ho chytnu prsty rovnou za spodek, nevyklouzne mi (yuuki ano)
Na vyndavání podle mě nejlepší kalíšek, vůbec to nebolí, jde lehce přisložit.

- Nesnadné rozvinování, jak je měkký, tak moc nespolupracuje, Je to hodně o cviku, když se to natrénuje, tak se rozvine.
- Přijde mi, že se tam nedělá moc extra silný podtlak - což je příjemné při vyndavání, ale nepříjemné v tom, že jakmile je cca do 3/4 plný, začne protékat (mě, možná je to jen u mě, nevím).
- Mám extra silnou menzes a první 2 dny mi vydrží tak hodinu, max. dvě a musím vylévat. Jak to hodně teče, tak tam moc nefunguje asi podtlak nebo je hned ten kalíšek hodně plný, to nevím, prostě po 1 - 2 hodinách, proteče a je nemůžu se na něj spolehnout.

YUUKI
+ V podstatě sám se rozvine - je celkem dost tuhý, takže po zvedení udělá "plom" a je vykulenej. Tato "akce" teda docela bolí. Není to nic strašného, ale je to cítit. První 2 dny, když jsem bolavá, tak mě bolí i to vytvoření podtlaku. Není to příjemné, ale zase vím, že kalíšek sedí na 100%.
+ Objem (mám extra silnou menzes a tampon nebo menší kalich vydrží max. tak 2 - 3 hodiny) - yuuki mi vydrží i první 2 dny menstruace 7 hodin (!!!), a celou noc i při prvních dnech.
+ Vytváří hodně silný podtlak, díky kterému v podstatě vůbec neprotéká.
+ super kelímek s větráním, který je na uskladnění 😀

- Je hodně tuhý a zavádění je trošku nepříjemné.
- Dost nepříjemné je vyndavání - ač má vroubky, tak mi v prstech klouže. Podtlak je tak silný, že nepomáhá moc ani "zatlačení". Hodně me to bolí na hrázi (mám i poporodní poranění, které je citlivé), kalíšek moc nejde přisložit, protože je hodně tuhý. Vyndavání je celkem nepříjemné, ve srovnání s MeLunou je to nebe a dudy ☹
- Dělá se jen v čiré barvě a ta se krví zbarví do "rezava" 😀

Neměla jsem v ruce klasickou tužší MeLunu, třeba ta by byla dobrý kompromis na rozvinování a vyndavání. Ale pro mne určitě by byla na první 2 dny malá. Takže pro mne je ideální volba na první 2 dny Yuuki a na další dny MeLuna. Na Yuuki se opravdu mohu spolehnout, drží jak čert a jelikož ho zavádím a vyndavím jen 3x denně tak ty nepříjemné pocity (které s MeLunou vůbec nemám) vem čert 😉

kaara1980
20. říj 2011

@permonik7
@caramilla tak skúsila som aj v noci a fakt super 😉 .Len by ma zaujímalo,koľko x ho v noci vylievate?A po viliatí len opláchnete,či aj niečím dezinfikujete?

permonik7
20. říj 2011

@kaara1980 v noci nevylivam,v noci spim🙂 pri vylivani ho umyvam intimnim gelem.