Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

teufelchen
12. zář 2009

Sasi dik...no fakt sa bojim jedine ci mi sadne velkost..uz nicoho ineho 😉

emjee
12. zář 2009

renda no a co? tak bud prva 😀 z mojich kamosiek co viem, zatial ho nepouziva ani jedna, hoci som im o kalichu hovorila uz pred 3 rokmi, ked som si ho zadovazila ja - nevedia, o co prichadzaju 😀

bambusko
12. zář 2009

z mojich kamosiek v okoli tiez nik, len tie z kona pouzivaju 😅 a teraz uz skoro vsetky 😀

renda71
13. zář 2009

ahoj holky,tak jsem o tom mluvila včera dokonce i s manželem 😀 a jemu se to zdá být celkem dobrý nápad,takže si ho objednám 😵 akorát mám zrovna po ms,takže budu muset s prvním použitím počkat na další,myslím si,že bych neměla mít problémy,měsíčky mám docela slabé a trvají jen 3 dny,takže se nemusím bát,jak tady některé psali,že jim kalich přetekl 😀

saska.t
13. zář 2009

no ja ked som to oznamila mojim kamoskam tak pozerali na mna ako teliatka, ze o com rozpravam 😀 , ale dodnes ho ziadna nema, jedine co povedali "take velke tam strcis?" tak sa viac o kalisku s nimi nebavim, presne, nevedia o ake pohodlie prichadzaju 😉

renda71
13. zář 2009

téda,já už jsem na něj zvědavá 😀 😀

simply.vero
13. zář 2009

teufelchen, na silnou ms jdi určitě do většího, bez ohledu na značku. Například Mooncup nebo Divacup mají sice tu danou věkovou hranici 30 let, ale stejně bych šla už do většího. Jedině že bys o sobě na 100% věděla, že jsi fakt hodně úzká (třeba kdyby ti to řekl gynekolog) - to bych brala malý. Ale ta silná ms by mi nedala...

vanusak
13. zář 2009

Saska.t - OK, tak za 3 dny, až K propustím ven ze služby 😝 a nebudu ho potřebovat, půjde na očistnou kúru do pračky 😀 A pak poreferuju 😎

vanusak
13. zář 2009

Renda71 - nečekej na nic, holky jsou hloupé... No fakt, já bych neměnila ani za nic! 😵 A já jsem dobrá agitátorka, už jsem jich pár k tomu přemluvila 😉 Jenom jim vždycky závidím, páč před 2 lety takový barevný výběr nebyla a teď jim chodí pink a fialový a takový hezky barevný 😵

frisbee
13. zář 2009

súhlas s vanusakom 🙂 ,ja ho mám a v piatok som ho objednala aj pre dcéru 😉 😉 😉

renda71
13. zář 2009

tak holky,mám ho objednaný 😵

jaroe
13. zář 2009

aj ja sa hlasim k cerstvym majitelkam mooncupu 🙂
len este trochu musim natrenovat vkladanie, lebo niekedy ma to tlaci, inokedy v pohode.

renda71
16. zář 2009

ahojky,tak kalíšek dnes dorazil 😵 mám za sebou první pokus a je to docela sranda,no uvidím jak bude fungovat při ms 🙂

vanusak
16. zář 2009

Renda71 - neboj se nic, nanečisto to není ono, až v praxi za běhu poznáš, že je to ještě lepší než zkouška... 😉

sisa.b
21. zář 2009

ahojte. ja skusam druhy raz kalich, ale stale mi to nejde ☹ ani tolko spodneho pradla nemam, kolko potrebujem, lebo mi hrozne preteka. ked si ho dam hlbsie, tak sa mi nechce poriadne rozvinut, ked si ho dam viac na kraj, tak mi staci, aby som sa zohla a uz mi to tecie po stehnach. pritom v kalichu skoro nic nemam ☹ chodim sa sprchovat kvoli tomu kazdu pol hodinu, aj tak mam vsetko zapraskane a bojim sa niekde si sadnut.
nateraz som kalich zabalila a supla si tampon. myslela som si, ze na stvrty den, ked uz nemam mrchu taku silnu, to bude lepsie, ale vobec nie je ☹

renda71
21. zář 2009

sisa a jaký typ kalíšku máš?? nestraš mě já to prubnu až za 14 dní 🙂

sisa.b
21. zář 2009

mam lady cup a fakt mam podozrenie, ze stale cosi robim blbo. lenze dnes som makala, potrebovala som to doma vylestit, tak som nemala cas riesit kalich kazdu pol hodinu a teda poriadne ma to vytacalo ☹ a to som bola len doma, neviem si predstavit, ako by som to riesila vonku 😒

renda71
21. zář 2009

sisa,jestli bys nepotřebovala spíš Moon cup,já tomu tedy nerozumím,ale když jsem se rozhodovala který by měl být pro mě,tak rozhodoval nejen věk ale také podle porodů 🙂

mracik
21. zář 2009

sisi, ja som tiež mala na začiatku problémy, dokonca raz kalich zo mňa skoro vypadol, keď som bola na prechádzke s chalanmi. Ale odkedy som začala cvičiť Kegelove cviky + mojžišovú je to oveľa lepšie. Okrem toho som sa asi zlepšila trošku aj v technike. Keď sa mi prvý krát podarilo kalich zaviesť tak, že kvôli podtlaku som ho nemohla vytiahnuť, tak som bola celá happy.
Teraz jmi už stačí mať prvé tri dni slipovú vložku, potom už vôbec nepreteká (ale slipku nosím pre istotu aj potom)

sisa.b
21. zář 2009

mracik, kegela som cvicila aj ja. no ja mam skor pocit, ze by som nemala mat kalich tak nizko. lenze ked si ho dam vyssie, tak mi vznikne taky podtlak, ze sa nerozvinie naplno. doslova to citim, ako ma ten vzduch "zatiahne" vnutri

mracik
21. zář 2009

a aj vtedy ti preteká? lebo ja keď cítim, že sa to tak zatiahne, tak nepreteká vôbec. 😕

sisa.b
21. zář 2009

no vtedy sa bojim si ho nechat tak, lebo ho nemam rozvinuty, ale taky polostiahnuty 😒

agatka77
21. zář 2009

ahoj holky,tak také mám kalíšek a spíš jsem měla obr problém vůbec ho dostat dovnitř.Rodila jsem císařem,takže dole žádná změna a mám ten větší ☹ .Ale jinak super spokojenost, necítím ho tam vůbec, nic nevytéká, v noci můžu spát ve všech polohách a nebojím se, že si zamažu pyžamo a vyndavání jsem už trošku vypilovala 🙂

sisa.b
21. zář 2009

agatka, zavidim ☹ lebo ten hnusny suchy pocit po tamponoch neznasam. v tomto je kalich bez konkurencie

bambusko
21. zář 2009

sisa, ak ho mas hlbsie vnutri nerozvinuty, trosku nim potoc, mal by sa rozvinut a pricucnut 😉 alebo skus iny sposob skladania

certicake
21. zář 2009

ahojte....
tak tiež by som chcela skúsiť kalich...len neviem ani aký....či by nebol problém ho tam dávať,atď...
ak by ste mi mohli poradiť,aký je dobrý...budem vám vďačná...
podotýkam,že som ani nerodila....

sisa.b
21. zář 2009

bambu, vyskusam zas na noc 🙂 ved vlozky nemam doma ziadne, tak mi nic ine neostava, len prist na to 😀

emjee
21. zář 2009

sisa ked ho zavedies bud s nim potoc alebo akoby "obehni" prstom okolo neho, tym by sa mal dokonale rozvinut

frisbee
21. zář 2009

certi...ja som kupovala minulý týždeň našej mladej ladycup malý...ona nerodila,má 24 rokov,tak myslím,že ten by ti mohol sedieť.Ja mám veľký,staršia osoba,a vobec o ňom neviem..je to bomba,škoda,že som sa dostala k informáciám o ňom až tak neskoro,mám ho od júla,trhám si vlasy..je supééééér

agatka77
22. zář 2009

fris a jak moc velký velikostní rozdíl je mezi malým a velkým? přemýšlím, že si koupím ten malý 😕