Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

dagmik
18. říj 2013

@bambulka24 no tak já budu zřejmě případ té citlivější tam dole 🙂 a ještě asi teda i míň šikovnější....nebo prostě ladycup L je pro mne moc velký...jo a stopku jsem taky rovnou odstříhla, protože všichni to říkali, že tam vadí....no a mně tam chybí, já na no fakt skoro nedosáhnu...

tento měsíc jsem byla na dovolené, tak jsem zas používala tampony, nevím, jestli příště ještě zkusím opět kalíšek....já fakt na to nemám moc nervy

rosny
24. říj 2013

ahoj holky, zvazuju prvni koupi kalisku, mate nekdo yuuki? Co si o nem myslite?

vevi1
7. lis 2013

Zdravim holky, nezvladam precist cele forum, ale potrebovala bych prosim nutne poradit.dneska jsem poprve vyzkousela kalisek, mam luno a je to katastrofa 😠 asi jsem strevo a neumim to, ale kompletne mi protika, v kalisku par kapek. Muzete mi poradit, co delam spatne?zavadela jsem dle navodu.predem diky! A tak jsem se na nej tesila......

andelka
9. lis 2013

@vevi1 trénovat. Já s kalíškem bojovala první tři MS..ale pak jsem našla grif,získala jistotu a posledního půl roku nepoužívám nic jiného a bez nehody. Zkus různé pozice, vědomě uvolnit svaly, prstem obkroužit jestli je celý rozvitý, dávat bacha na směr čípku..Máš dobrou velikost?

lucinkafr
11. lis 2013

@vevi1 také mě napadlo, jestli máš dobrou velikost. Já jsem se snažila trénovat zavádění už před první MS, během první mi občas protekl, ale pak jsem se naučila, jak zkontrolovat, zda je dobře zavedený, jako píše
@andelka , a teď je to už v pohodě.

vevi1
11. lis 2013

@andelka
@lucinkafr holky dekuju za rady, opravdu jsem ho mela spatne zavedeny-uplne se nerozvinul, ted uz funguje, tak je to dobre 😉

lucinkafr
11. lis 2013

@vevi1 tak super, ono se zdá, že sedí, ale stačí, aby nebyl dokonale rozvinutý a pak to protéká. Tak tfuj tfuj.

petkula
11. lis 2013

@rosny taky uvažuji o yuuki 🙂 Nemáte ho někdo?

rosny
11. lis 2013

@petkula ja ho uz mam doma a cekam na ms, takze zatim nemohu slouzit 😉

petkula
12. lis 2013

@rosny aha, a dala bys mi pak prosím vědět?

rosny
13. lis 2013

@petkula jasne 😉 Jinak kolegyne si ho ted kupovala taky a je moc spokojena.

marta68
13. lis 2013

@rosny Já jsem nedávno začala používat Softcup. Na poprvé nic moc, ale teď bych neměnila.

petkula
13. lis 2013

@rosny přímo ten yuuki? A nevíš, jak je to s velikostí? Platí, že když už máš děti, tak raději tu větší?

rosny
13. lis 2013

@petkula ten yuuki no. Ja mam ten vetsi, kolegyne (jeste nerodila) si ji vzala taky, ale rika, ze by ji mozna stacila i mensi velikost, pac nema az tak silnou menstruaci a navic teda jeste nerodila.

monr
14. lis 2013

@petkula väčší yukki v porovnaní s väčším mooncupom: yukki je o dosť väčší, aj pevnejší, možno by stačila aj menšia veľkosť. ale zato drží nepriestrelne. toľko moja skúsenosť.

petkula
14. lis 2013

@monr ty máš yuukki i mooncup?

monr
14. lis 2013

@petkula áno, a mala som aj melunu soft, ta mi nevyhovovala, bola strašne mäkká na môj vkus. ale s týmito dvomi absolútna spokojnosť

petkula
14. lis 2013

@monr díky 😉

petkula
14. lis 2013

@monr a ještě prosím tě, ten yuuki máš soft nebo classic?

monr
15. lis 2013

@petkula myslím že classic. lebo je fakt tvrdý.

pajenka
19. lis 2013

Ahoj holky, tak jsem dnes taky vyzkoušela kalíšek a samozřejmě si jdu pro radu 🙂 zavedení ok, i se pěkně rozvinul, že ho vůbec necítím, ale když jsem chtěla zkusit, jestli je dobře rozvinutý, tak se otáčel, to je asi špatně že? Přicucne se a drží na jednom místě předpokládám 😕 když tahám za stopku, tak ven nejde, jen to otáčení se mi nezdá. Díky za každou radu 🙂

ivca_doubek
20. lis 2013

@pajenka Já myslím, že otáčet se kolem své osy může, to nijak nesouvisí s podtlakem. Pokud drží na jednom místě (v jedné výšce) a nejde vytáhnout, tak tam ten podtlak je a vadit by to němělo...

pajenka
20. lis 2013

@ivca_doubek Díky za reakci, už jsem zjistila, že to nevadí, protože neprotékal 🙂

maricca55
22. lis 2013

Nema tu niektora z vas kalich yukki??????ak ano aky mate tvrdsi ,alebo makksi?neviem sa rozhodnut...dakujem

maricca55
22. lis 2013

@monr prosim ta vedela by si mi poradit aohladne kaliska yukki?dakujem

monr
22. lis 2013

@maricca55 mam ten tvrdší, ak budem vedieť, poradím

maricca55
22. lis 2013

@monr no ja som si tiez objednala yukki,ale musim rozhodnut ,ci ten soft ,alebo normalny..bude to moj prvy kalisok 😀 tak sa uz aj tesim...si s nim spokojna?nerozmyslala si nad soft,alebo preco si sa tak rozhodla,podla coho teda ...dalkujem 🙂

monr
23. lis 2013

@maricca55 soft som nechcela, nakoľko som mala doma melunu soft, a tu som mala problém zaviesť, resp. sa nechcela rozvinúť. mooncup je tiež z tých tvrdších, tak pri yukki som neváhala vybrať ten tvrdší. ale zas každému vyhovuje niečo iné, kamoska ma melunu soft, a je spokojná náramne, takže je to asi o preferenciách každého, prípadne časom ako u mňa o potrebe mať ich viac doma a striedat 🙂

maricca55
24. lis 2013

@monr vdaka...a aku mas velkost?

monr
24. lis 2013

@maricca55 väčší, písala som o pár príspevkov hore, ze je moc veľký. stačila by mi menšia veľkosť