Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

andelok
10. únor 2014

@alka221 Inak ja som tiez pocula, ze pretekat moze, ak je az prilis vysoko,,,nemal by byt az tak vysoko ako tampon. Ach jaj, cela veda.

alka221
10. únor 2014

@andelok ja si musim poklopat, ja som dnes bez nehody 😀 uvidim zajtra na tu maturitu, vsak musim vstavat o pol hodiny skor, aby som ho tam stihala nasparat 😀

berus222
10. únor 2014

ahojte baby. tak uz som aj ja skusila ten zazrak po odporucaniach kamaratok. este mi len dnes zacal menzes, takze nemozem pridat ziadne odporucania. ale zavadzanie je pre mna maturita. podla mna je strasne velky a ked uz ho tam konecne mam, tak citim tu stopku. mozem to odstrihnut alebo ju budem potrebovat?

0silvia0
10. únor 2014

@andelok no keď nie je dobre rozvinutý, tak to je problém, potom jasné že to nefunguje ako má. Mne sa tiež niekedy nerozvinie na prvý krát, ale vtedy ho stačí trocha pohýbať, aby sa zbavil silného podtlaku a rozvinie sa. Nemusím to znova vyberať a dávať, stačí s ním trocha pomanipulovať aby sa do neho dostalo trocha vzduchu. Dúfam, že som to pochopiteľne vysvetlila. 😖
Inak ja si ho dávam dosť vysoko, mne tá stopka vôbec netrčí...

andelok
10. únor 2014

@0silvia0 Ale myslis, ze moze byt problem to, co som povedala? Ze sa nerozvinie, lebo tam nema dost miesta, teda ze je moc velky? Ja som dnes uz popravde skusala vsetko, dala som si ho spolu asi 15 krat...pokazde pretiekol. Ja som nim aj manipulovala, ked bol vnutri, tak ako hovoris. A nic.

0silvia0
10. únor 2014

@andelok no keď všetko čo si skúšala zlyhalo, možno je skutočne pre teba veľký. Stálo by za to objednať menší a vyskúšať ako bude fungovať ten. Ja by som na tvojom mieste vyskúšala kúpiť menší, určite.

dana_l
10. únor 2014

@0silvia0 teda prides ukazat vravis 😀 😀 😀
@alka221 no ved to, ze ked to funguje tak je to parada, clovek sa nemusi o nic starat, par hodin uplne si robit co chceme bez sledovania ci nic nevidno.
@andelok ja som mala na vyber len z dvoch velkosit - ci som rodila alebo nie. takze velky vyber nebol. ta velkost sa neda len podla toho urcit. takze je mozne ze ti preteka lebo je privelky. este len si zacala so skusanim, tak este vyskusaj posunut nizsie, vyssie, pokrutit, inak zvinut. ale ak budes stale pretekat tak mozno radsej skusit mensi, aj ked cloveka nepotesi vyhadzovat znova peniaze 😝

martinka1981
11. únor 2014

@dana_l
@0silvia0
@andelok
@alka221 baby aku mate značku ? Ja mam Meluna M ale tiež mi to s nim moc nejde. Tak som sa na to vybodla...pride mi taky tvrdy neforemny. Stopku som ustrihla lebo ma tlačila....stale sa mi to neako stoči na pravu stranu a tlači jak das...a tiež preteka 😝 ale ja budem mať asi maly....kedže mam po 30 a dva porody za sebou 😝

0silvia0
11. únor 2014

@martinka1981 ja mám LadyCup, počula som, že LadyCup je mäkší ako ostatné. S inými nemám skúsenosti, mali ho v zľave, tak som vyskúšala a mne maximálne vyhovuje.

alka221
11. únor 2014

@martinka1981 ja mam Luno, a zda sa mi teda dost makky, ale zatial v pohode. ked super zavediem, nemam problem.

marta68
11. únor 2014

Tak já jenom zírám, jak bojujete s kalíškem. Škoda, že mezi vámi není žádná, která by měla zkušenosti se Softcupem. Možná byste měly po starostech, kdybyste ho vyzkoušely. Jasně, každá z nás má své důvody, proč fandí tomu "svému". Ale já bojovat s kalichem jako mnohé z vás, už se na to dávno vykašlu.

martinka1981
11. únor 2014

@0silvia0
@alka221
ja som si minule skoro objednala ladycup ale potom som tu čitala že je teda dosť makky a je problem ho vytiahnuť. Tento čo mam ja bol pre začiatočničky čo sa makkosti tyka...teda v mojom pripade tvrdosti 😝
rozmyšlam že skusim iny a vačši len neviem ktory 😖

bambulka24
11. únor 2014

@martinka1981 tiež som po dvoch pôrodoch a kúpila som si menší, pretekal a na hajzli mi normálne vypadol...a tá meluna mne prišla hrozne nekvalitný materiál

andelok
11. únor 2014

@martinka1981 Ja mam Luno ako @alka221 a co sa tyka zavadzania a celkovo materialu, som spokojna, len ako som uz pisala vyssie, stale mi preteka...a nechapem preco, kedze podla mna vsetko robim tak, ako mam.

alka221
11. únor 2014

@andelok vidim ze sme na tom uplne rovnako. ja som doobeda nepretiekla, ale teraz uz po hodine ano ☹ takze si musim natrenovat zavedenie. aj mne sa zda dost kvalitny Luno,

@marta68 a preco by sme to mali vzdat? ved to nestoji 2e, tak hadam ho len tak nevyhodim.. ja skusam druhy cyklus, som celkom spokojna, kupu nelutujem..

andelok
11. únor 2014

@alka221 Ja tiez nelutujem, ze som si ho kupila, aj ked teda vcera mi pretiekol pri kazdom zavedeni...verim, ze nejako na to pridem a uz to pojde. Len ma trocha hneva, ze sa na to nemozem tak spolahnut, ako napr. na tampon. Ten ked si dam, viem, ze nepreteciem. Ale pri tom kalisku vlastne nikdy na 100% nevies, ci ho mas spravne vlozeny. To sa ukaze az po case a potom uz je neskoro 🙂

alka221
11. únor 2014

@andelok toto stve aj mna. ze si poviem ze je dobre a nakoniec nie je. 😀

ty aj pocujes ako sa ti rozvinie? lebo ja uz nie. predtym som pocula take cuknutie, ale teraz nic, aj skusim potiahnut, ale skoro vzdy mi vyleze hned 😀

andelok
11. únor 2014

@alka221 Nie, vobec nic nepocujem...ja ho tam dam, pustim ho, az ked je cely dnu. Potom skusim prejst prstami po okraji a vcera vecer sa mi konecne zdalo, ze citim, ze je prilnuty, nie su tam ziadne medzery. Tak som spokojne isla do obyvacky citat si a nasledne som sa pol hodku cela pretiekla 😀
Nerozumiem tomu vobec...pritom vraj ho mas spravne nasadeny, ak: ho necitis a ak ked potiahnes za stopku, nejde ti hned vytiahnut (cize sa vytvoril podtlak). U mna su obe veci vzdy splnene, ale aj tak nefunguje.

alka221
11. únor 2014

@andelok no ja ho necitim,ale ked potiahnem tak skoro vzdy mi vyleze 😀 😀 😀
teraz neviem, ci taham prisilno a aj ten podtlak zrusim, alebo tam ziadny nevznikne 😀 😀 😀

marta68
13. únor 2014

alka221
Nepsala jsem, že to má některá vzdát, jen já že bych to vzdala. Naštěstí každému vyhovuje něco jiného

gabits
14. únor 2014

tak už prišiel aj mne, no nejako ma nepotešil ☹ ... skúšala som zaviesť x - krát... ozaj veľa a ani raz sa nerozvinul... aj keď som ho dala hlbšie že som ledva dosiahla na ešte neskrátenú stopku... nič 😒 som zúfalá ☹

bibio
14. únor 2014

@alka221 @andelok Presne ako píše @0silvia0 - dôležité je, aby krčok maternice smeroval do pohárika, bol v ňom...

alka221
15. únor 2014

@bibio
@gabits
@andelok
@bambulka24 kocky, moja prva ms bez pretecenia 😀

vsak ja som uz na to prisla, ako si to mam spravne zaviest 😀 😀 😀

andelok
15. únor 2014

@alka221 Gratulujem 🙂 Mne to prve dva dni pretekalo uz po pol hodke ako som ti pisala a dalsie tri dni vobec, po 5 hodinach uplne v pohode...tak neviem, ci som sa to naucila si spravne davat, alebo je to len tym, ze som uz na treti den mala slabsiu MS.

alka221
15. únor 2014

@andelok ja myslim ze sme asi na to uz dosli 😀 😀 😀

bibio
15. únor 2014

@alka221 Super, a už len ms bez obmedzení 😀

lussyl
15. únor 2014

zdravím, neviete mi niekto poradiť prečo sa mi nikdy nerozvinie? myslíte že mám veľký kalich keď podtlak tam vždy je, ale kalich je spľasknutý? akoby vycucnutý vzduch v ňom, môžem robiť čo chcem, podtlak sa vytvorí ale nikdy sa nerozvinie ... myslíte že tam nemá miesto ??? som sa tešila že ho všetky ospevujú už po prvom použití, ale mne nie a nie sa rozvinúť 😖 už mám po 2.cykle ale vždy musím mať aj vložku, jednoducho nie a nie 😠

bibio
16. únor 2014

@lussyl Skús iné skladanie a po vložení prstom prejdi po vrchnom okraji a trochu zruš podtlak.

0silvia0
17. únor 2014

@lussyl áno, bibio má pravdu, ten podtlak treba zrušiť a rozvinie sa. Ak by ti to predsa nešlo, tak asi treba skúsiť menší kalich.

lussyl
17. únor 2014

hej to som už skúšala, všeliaké techniky, aj som skúšala zrušiť ten podtlak , ale nie a nie sa poriadne rozvinúť, asi mám nato veľmi pevné svalstvo, objednala som si menší inú značku, dúfam že to pôjde a vrátia sa mi peniaze časom lebo keď nie tak budem zlá :D