Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

simply.vero
20. únor 2009

ani ty nejsou moje, já brýle nenosím 😀 tak zkusím jinou, tam brýle nemám, tak mi aspoň bude vidět do (reálného) obličeje 😀 ale brzo to asi vyměním za nějakou normální 🙂

simply.vero
20. únor 2009

tak, brýle nebyly ono, blond afro taky ne, tak jsem to vyměnila za skutečnou fotku 🙂 takhle vypadá aktuální reálné foto jedné z nadšených uživatelek menstruačního kalíšku (to abych nebyla úplně off topic 😀)

martina46
21. únor 2009

holky, dakujem vam za rady.
no po dnesnej noci (vecer mi ta stopka na pocit vadila), som rano zrazu nemala ziaden zly pocit. a ked som kalich vytahovala, bola som rada, ze tam ta stopka je, lebo sa mi sam zasunul hlbsie 😕 😕
no to nechapem.
takze stopka ostava, aj teraz ho mam asi hlboko, nejako sa takto sam usadza. sned to nevadi. ci je obopnuty, to neviem, ale mal by byt, nie?
ibaze dnes rano pri velkej potrebe mi zacal vyliezat, tak som ho radsej vytiahla, aby mi nedajboze neclupol kamsi medzi..... 😝 🤐

simply.vero
21. únor 2009

marti 😀 pokud ti neprotéká, tak by mělo být vše ok. pokud by protékal (ještě před naplněním), tak by to znamenalo, že netěsní správně - pochva je totiž dole úzká a nahoře širší (je to pěkně vidět na tomhle nákresu https://www.zdravcentra.cz/zc/img/On-lineknihov...), takže nahoře by pak mohl kalíšek jakoby "levitovat" 😀 ještě taky zvaž, jestli ti nezalézá hlouběji kvůli té samotné stopce. a rozhodně doporučuju používat při vytahování ty poševní svaly stopka-nestopka 🙂

leishmania
21. únor 2009

mne sa tiez vzdy kalich potom posunie sam vyssie akoby si tam nasiel svoju polohu, a ja stopku vobec necitim, ani ju neplanujem strihat, niezeby som kalich vytahovala stopkou, ale vzdy si ho za tu stopku nahmatam a mam taky lepsi pocit

martina46
21. únor 2009

Žeby sa zasúval kvôli stopke? Hm, pretiecť zatiaľ nemal ako, mám slabý menzes, vždy som mala, a dnes 1.deň, tak to duplom. Stopku zatiaľ nechám a skúsim nacvičovať vyťahovanie, ako keby tam nebola. No ale zatiaľ som v používaní dosť neohrabaná, pri vyberaní som mala ruku od krvi a ešte na dôvažok som si ju aj ocikala. Takže vedľa kúpeľňa a behanie hore dole bez gatiek je zatiaľ nevyhnutnosť. Ešte že som stále doma. Tak pekne budem trénovať 😀

leishmania
21. únor 2009

nemyslim ze kvoli stopke sa zasunie, on si len najde svoje miesto...sestra si odstrihla stopku a jej sa tiez trochu zasunie potom jak chodi a hybe sa...myslim ze to je normalne...a ved za stopku sa to neda vytiahnut ani, ved tam je ten podtlak, ja si ju tam len tak pre pocit nechavam ze sa mi lahsie nahmata a nemam pocit ze je tak daleko hehe

simply.vero
21. únor 2009

marti 😀 my máme taky záchod a koupelnu zvlášť, tak to řeším tím, že si nechávám na wc tu pet lahev s vodou na oplachování kalichu, takže v případě, že se zašpiním, můžu si tím opláchnout rovnou i ruce. nebo můžeš v tréninkovém období vytahovat přímo v koupelně 🙂

martina46
21. únor 2009

no tak som dobre nastvana, pretiekol mi uz 2x a to som mala v nom iba trosicku krvi!! uz som kvoli tomu aj odstrihla stopku, aby som ho nemusela zasuvat hlbsie, je pekne otvoreny, neviem v com je problem, uz rozmysla, ze som vyhodila peniaze zbytocne, do kelu!!! 😠 😠 😠

bihan
21. únor 2009

Martina, možno v malom podtlaku... keď sa mi podarí zasunúť kalich tak, že je v ňom veľa vzduchu, tak mi preteká.. zase otázka zvyku... musí sa poriadne rozvinúť až vnútri, mierne povyťahovať, krútiť.

martina46
21. únor 2009

takto ale budem musiet nosit aj tak vlozku, lebo ako mozem vediet, kedy mi zas pretecie? ☹
pravda je, ze sa mi zacina rozvijat uz pri zakladani. no neviem....

martina46
21. únor 2009

krutit som s nim krutila.

martina46
21. únor 2009

prave som si precitala info, ako ho spravne vlozit. lady cup pisu, ze po vlozeni este skusit pootocit, aby sa spravne umiestnil - otvoril.
mooncup sa ma pricucnut o steny posvy, znamena to, ze ak by sa pootocil, pricuc sa zrusi a moze sa pri napriklad tlaceni na wc vysunut (to sa mi aj dnes stalo), alebo pretiect 😅
no a co teraz...

johanda
21. únor 2009

martino - mám taky lady cup a po zavedení vždycky projedu po jeho obvodě, jestli není někde trochu srolovaný - na jednom místě jakoby vcucnutý. Pokud je, trošku s ním zakvedlám, pootočit většinou nejde - nebo to neumím bez zrušení podtlaku.
Možná, že ti neprotéká, jen stéká ta krev, co je pod ním, kolik jí je? Občas trochu špiním, ale o krvácení nemůže být řeč.
Jak jsi na tom s pevností svalů pánevního dna?🙂

martina46
21. únor 2009

johanda, mne pootocit ide, nie uplne lahko, ale nemam pocit, ze by tam bol podtlak, kt. by branil otoceniu.
aj u mna by sa dalo povedat skor o spineni, ale aj to moze prejst z nohaviciek na nohavice a koniec koncov, ani na nohavickach nie som z neho nadsena 😝
no a pevnost svalov...... neviem.... asi moc dobre nie, ale neviem to asi dobre posudit.

roasha
21. únor 2009

http://menstruacny-kalisok.ladycup.eu/otázkyaod...
mati,skus pozriet aj tu,mas tu odpovede na zakladne otazky.myslim je tam aj pretekanie.

martina46
21. únor 2009

roasha, kukla som. no nic z toho na mna neplati. no teraz uz je zas dobre, mam ho asi hodinu a v pohode. snazim sa ho dat vzdy rovnako. asi budem musiet chvilu nosit slip. vlozky, kym to vychytam. snad to vychytam..... tie muchy.... 😀

martina46
21. únor 2009

tak zas pretiekol, asi poleti do kosa...... 😠

leishmania
21. únor 2009

no mne par krat pretiekol ale nie zeby som bola nejak od krvi, skor take spinenie...a mne sa rozvinie az ked je na spravnom mieste, zatial davam pozor nech ho drzim nech sa neotvara kym neni cely dnu....potom sa pokusim potiahnut stopku a nejde to za ten podtlak, tak si to tak overujem...

martina46
21. únor 2009

no toto nie je mozne!!!!! proste som ho tam uz 100x daval, uz aj pustim az ked je dnu a stale. teraz akurat mi zacal zas pretekat, vybrala som, zastrcila otvoril sa, ale ide mi lahko tocit. otvoreny je urcite. mam pokazeny cely vecer, by som im to poslala spat, ale nemam uz zarcny list. ja dement som ho vyhodila.

johanda
21. únor 2009

martina - pokud ti jde lehce otočit, zkus trénovat pánevní dno - vagina je svalový orgán a dá se zpevnit.🙂 Je škoda to vzdát hned po prvním nevydařeném cyklu (taky těch peněz...). Počkej měsíc, uvidíš, jak to půjde. Zahodit můžeš kalich vždycky.
http://www.celostnimedicina.cz/aktivace-panevni...

kili
21. únor 2009

marti, náááádych, výýýýdych
neboj, ono sa to zlepší, 1x s ním bojuje každá, niektorá menej, niektorá viac. ja som tiež dosť bojovala, niekoľko dní, bola som v nemocnici bez prístupu na net, tak mi len MM vytlačil návod a skúšala som podľa neho a čo som si pamätala s diskusie.
mne ide tiež otočiť, ťažko, ale ide. skús ešte po zavedení "vyprdeť" vzduch, čiže potlačíš. ale tiež to vidím na tie ochablé svaly, takže trénuj a do ďalšej MS to už hádam bude dobré

martina46
22. únor 2009

Johanda, ďakujem za odkaz 🙂
snáď to vyrieši problém, som z toho mierne v depke ☹
Aj kili, ďakujem za povzbudenie 🙂
Pravda je, že som sa po pôrode posilňovaniu týchto svalov nevenovala, nejako som na to nevedela myslieť, no a pritom bolo treba 😖

verulka
22. únor 2009

mata, normalne chytam depku...men akurat LC odpociva na poste...prvu mrchu som absolvovala bez neho na lyzovacke a s velkou nadejou som vzhlizela ku kalichu...snad budem spokojnejsia ako ty 😖

roasha
22. únor 2009

mati,a velkost mas dobru?
ja som skusala iba ten jeden raz"na necisto",a asi som ho dala dost hlboko,lebo ja som ho strcila az ku krcku/ako tampon/,riadne sa tam pricucol,ja som ho vobec nedokazala pootocit/taky podtlak tam bol/.pochybujem,ze by pretiekol/aspon teda mne/,idem este pozriet ten navod,ako ho mam teda davat,aby som bola pripravena v pripade potreby.☺

kili
22. únor 2009

roasha, tak hlboko nie. fakt len na začiatok.
ja som zo začiatku robila tiež tú istú chybu a pretekal. divila som sa, lebo mi tam tak pekne sedel, úplne, akoby tam mal byť, ani som ho necítila. potom mi MM vytlačil návod a tak som skúšala dať nižšie. tam ma ale tlačil a tiež pretekal, tak som si spomenula, že to tak je, keď je dlhá stopka, tak som ju furt skracovala a skracovala, už nepríjemný nebol, ale stále trošku pretekal, tak som ešte skracovala (vždy potroške, radikálne som sa bála) a keď mi zostala asi 0,5cm, tak už to bolo OK 🙂

roasha
22. únor 2009

no mozem sa ja potom divit,ze ho neviem vytiahnut,ked ho dam tak hlboko.☺

kili
22. únor 2009

ja som si tiež pri prvých vyťahovaniach pomaly vyvrátila maternicu 😅

roasha
22. únor 2009

ved aj ja.☺

johanda
22. únor 2009

kili 🙂)) Já s dělohou problémy neměla, ale zdálo se mi, že před každým vytažením budu muset podstoupit nástřih 😝 😅