Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

janeyzelvicka
25. únor 2009

Kili, ráda bych podpořila, ale zatím ho mám jen doma a jsem nachystaná na vyzkoušení, jenže ms se nedostavuje...

verulka
25. únor 2009

kili, je to na webe? ja by som napisala, len ja som cerstva pouzivatelka na sucho 😅 cize skusenost ziadna...inak mne drzi ako kliest, takze si nemyslim, ze by sa mi uvolnil 😉

kili
25. únor 2009

na ich stránke je archiv, ale to bude až zajtra. ale včerajšok mi sputiť nejde, ale vy budete hádam chytrejšie

tara2
25. únor 2009

caute
aj mne vcera prisiel mooncup, ale este som ho nevyskusala...

kili - dobre si to napisala, ja som telku vypla po uvodnych slovach "erudovaneho" gynekologa ze o tom este ani riadne nepocul a isla som radsej s malym von. Bolo to viac osozne ako kukat to. A ta cast s BKM vytocila aj mna lebo sa to skoncilo tak, ze pri BKM sa nepouzivaju plienky a mile redaktorky si to nevedia ani predstavit...hovoria o veciach o ktorych nemaju ani sajnu a este to aj daju do telky...tu sa odzrkadluje uroven STV...a to maju ludia ziskavat informacie 🙄

aplless
25. únor 2009

ahojte pozerala som ten magazin no nejako som z toho pochopila ze ten kalisek sa neda ani zohnat kupit vy ho kde kupujete?

ikke
25. únor 2009

inak to je uzasne, ze niekto ide robit relaciu o niecom a ani sa neunuva vytukat dve slovicka do google a poklikat par odkazov... 😝

aplless, pozri v google napr. menstruacny-kalisok.ladycup, kalisok, latkovky, ekoobchod, lekarennawebe, ebay, ... 😉

aplless
25. únor 2009

no ale ja som myslela ze ci sa to da kupit bezne v obchode alebo v lekarni je mi to jasne ze na nete s tym neni problem len v tom magazine to tak vypravali ako keby to na slovensku nikde ani neoredavali alebo co?

ikke
25. únor 2009

v obchodoch alebo lekarnach na slovensku vraj nie, otazka je, ci je to malym dopytom alebo neznalostou/lenivostou obchodnikov... 😕

tictac
26. únor 2009

kalisek mi vcera prasknul, asi 1.5cm prasklina od horniho okraje. Ale muzu rict, ze customer service LadyCup funguje skvele, hned vecer jsem jim o tom psala (mela jsem ho jen 3 mesice) a jeste toho vecera jsem mela odpoved, ze mi zasilaji novy 🙂 , ze byl asi ze spatne serie, kde byla mikrotrhlinka u jednoho otvoru.

holcicka.motilek
26. únor 2009

Ahojky všem, už dva dny pročítám tuhle diskuzi, protože se mi v úterý po tamponu udělalo neskutečně špatně 😒 . Díky tomu jsem vlítla na net na diskuze o tamponech a potkala se s informací, že někdo používá menstruační kalíšek. Taky jsem koukala jak z jara, netušila jsem, že něco takovýho existuje. Tampony jsem se naučila používat v bývalý práci, protože to vzhledem k mým prvním "bujarým" menstruačním dnům jinak vyřešit nešlo a odběhnout kdykoliv na záchod nebyla možnost. To skončilo teď v úterý, jak už jsem psala, kdy jsem celý den hezky protrpěla. Trvalo mi do druhého dne, než jsem si přečetla spoustu příspěvků, abych sedla a objednala kalíšek 😝 . Takže tyhle dny přežiju s vložkou, kterou teda snáším jen s velkým sebezpařením a příští snad už i s kalíškem. Objednala jsem si růžovej 🙂 .

verulka
26. únor 2009

inak kalich sa da kupit v bA va NTC a este niekde 😉 myslim ze aj v zivici ho maju..ale jasne ze vyjde o dost drahsie ako z netu 😉

bihan
26. únor 2009

Teda práve som si pozrela ten "úžasný" príspevok o kalichu na STV.. nemám čo dodať.. 🙄

verulka
26. únor 2009

fuu, nemam slov..kili uz som im pisala 🙄

bihan
26. únor 2009

kam ste písali? na mail? lebo ja som fakt poriadne rozčarovaná.. oni tam rozprávajú o niečom, o čom nemajú ani jeden ani potuchy, nie sú schopný si ani kalich zadovážiť na ukážku a navyše to volajú lievik, ako keby v ňom bola diera alebo čo.. no a poznámka o tom, že pri športe by mohol byť "vypudení" brušným svalstvom či čím to.. to bol fakt klinec..

Ale vyplachovanie močom by mi nikdy nenapadlo 😀

johanda
26. únor 2009

holky dejte link, ať se taky rozčílím 🙂

bihan
26. únor 2009

Páči sa 😀
http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/damsky-ma... je to z 25.2. a ku koncu

roasha
26. únor 2009

je to od 45.minuty,ja som to pretocila narychlo,a pozrela som si len ten koniec.
poviem vam na to,ze som teda bola rozcarovana.ved moderatorky nemali paru o "kalisku/podla nich lieviku/,a tie "perly"o ocikani.... 😲 😅 ....ked uz chcem o niecom rozpravat,aspon si to nastudujem,naozaj viacej som sa dozvedela tu v tejto diskusii/dovolim si tvrdit vsetko/,keby som poctivo precitala vsetky stranky. 🙄
...alebo to,ze to moze vypadnut...no pri podtlaku uz logicky uvazujuci clovek nevypusti z ust taku kravinu. 🙄
mali ste im dat link na tuto diskusiu,ale urcite by to zvrtli,ze to urcite pisu "ekologicky" 😅 😀

johanda
26. únor 2009

😀 😀 😀 ale ten dr. si cosi nastudoval, baby, abychom mu nekřivdily🙂
I vy slovenské ženy, jakou to máte mentalitu - nerady do sebe strkáte cizí věci - to byla perla 😀 😀

jinak, jestli podobní odborníci pracují na jiných příspěvcích a zpravodajství STV, tak potěš pánbů

roasha
26. únor 2009

johanda,asi tak 😅 😀

bambusko
26. únor 2009

johanda, ale ja som ozaj dlho vahala kvoli tomu, ze som nemala chut strkat si nejaku vec do seba - chap ako nieco umele 😝 ani tampony nepouzivam. ale behat 2 dni kazdu hodinu na wcko, 2x denne aj v noci sa napriek tomu prezliekat a prat zakrvavene oblecenie a mat vyzraty zadok ako novorodenec v pamperske - tak to ma dostatocne nastartovalo 😀
ale inak, mozno ste si vsimli, mam 3 deti 😀 😀 😀 nie je to s mojou mentalitou az take zle, co? 😎

johanda
26. únor 2009

bambu - jasně, s tvou mentalito to špatné nebude 😀
Mi přišlo, že dr. byl docela kalichu nakloněn, ty dvě slípky ho ale vždycky nějak uřvaly

eriqe
26. únor 2009

tak ja som z tych co maju daky blok si tam nieco pchat. Kalich uz doma mam, ale este som sa neodhodlala ho vyskusat. Na to radu asi nemate co? 😅

eriqe
26. únor 2009

mne inak tiez prisiel ten lekar tomu nakloneny, ale tie zenske boli riadne nemozne

bihan
26. únor 2009

to som ti tiež hovorila, že na to, že je to chlap a gynekológ, tak sa tváril veľmi pozitívne 😀 a sliepky s ekologickým vydieraním boli veľmi "vtipné" 😀

Erika, ja by som aj mala.. po pár drinkoch bývajú ženy povoľnejšie, tak možno by to zabralo aj na tvoje zábrany 🙂

johanda
26. únor 2009

já si dovnitř hamtala i kolem porodu, v jakém stavu mám čípek 😅 , takže blok nemám. Nesnášela jsem ovšem zavádění tampónů - takže jistý problém s mentalitou též pozoruji

bambusko
26. únor 2009

ale hmatanie a pchanie su 2 veci 😀 😝

eriqe, u mna sa to zlomilo pri poslednom cykle, ked som uz fakt bola na nevydrzanie, len som nadavala, navyse mi bolo aj zle, tak som sa nastvala...

eriqe
26. únor 2009

tak mne sa treba tiez asi nastvat a nemat pri sebe dieta, lebo ked mi visi dieta na krku, tak sa to proste neda 😅 skusim vecer

verulka
26. únor 2009

eriq, ja sice nemam blok, mna dohnala k tomu ohromna zvedavost..tiez mam desne silne krvacanie a hlavne teraz na dovci som si zabudla vziat na svah vlozku( po 1,5r pauze som si odvykla) a nadavala ko chora vrana...kalich bol uz vtedy na poste...
men tiez prisiel ten chlapv pohode, ako aj moja gynekologicka..ale ten prispevok bol total neprofesionalny 🙄

martina46
26. únor 2009

No musím si ten magazín pozrieť, lebo som to len povedala manželovi a on hneď prevrátil oči 😀
Ad podtlak- ja už som stopku odstrihla, takže či ide von- to už nevyskúšam ☹ ale myslím, že by nešiel. Ale aj tak, striedavo, stále trochu špiním, ☹ no neviem. Ale dnes už nie, bo mrcha končí, no keď skončí, naplno rozbehnem cvičenie prepotrebného svalstva a o mesiac ma tu máte znovu s referenciou 😉

simply.vero
26. únor 2009

no tak jsem na to koukla taky - to jsou kačeny, ty dvě grácie! škoda mluvit. ani jsem si to radši neměla pouštět, zbytečně jsem se rozčílila.

jinak abych se vyjádřila k anketě, já blok neměla vůbec. asi jsem měla větší problém s rovnátky v puse než s kalichem...