Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

milada47
10. lis 2010

@emjee ...to je super, ze sa da pouzivat este pred prichodom ms bo ja mam strasne moc nepravidelnu ms a kazdy mesiac, ked uz citim ze to ide tak si davam klasik vlozku a prebalujem sa aj tyzden kym konecne dostanem....takže ked spravim bilanciu....prebalujem sa dva tyždne vkuse....co je obrovska strata na peniazoch....v tomto ma u mna kalisok velke plus .... a bola si odvtedy na gyn. kontrole? nezaznamenala tam daku zmenu, vsetko je OK? aj si jej povedala, ze nosis kalisok? ako na to reagovala? bo som citala jeden nazor gynekologa, ktory preferoval skor klasicke tampony a obycajne vlozky a kalisku moc zelenu zenam nedaval a vyjadril sa tak, ze: bolo by dobre tie zeny testovat, co to robi s ich zdravim, ze toto nie je prirodzeny oddtok krvy a nie je to dobre....ale na tampony povedal, ze toto prirodzeny oddtok krvy je....samozka, asi mu niekto plati za reklamu ... este kalisok nemam ale uz je na ceste, typujem ze zajtra ci v piatok mi uz pride a skusim si ho, ms mi konci po 3 dnoch, palenie ustupuje....som rada....

mamutka
10. lis 2010

@lalus to jo, ale tych intimiek tam moc nie je, je to na plienocky a tak a to ja uz nemozem nakupovat ☹ snad o par rokov zase bude treba 😀 na to sa uz tesim 😵

emjee
10. lis 2010

@milada47 som po dvoch rokoch pouzivania bola tehotna, porodila, rok po porode znovu dostala ms, takze ano, prehliadok som absolvovala uz nespocetne vela odkedy mam kalich 😀 a mam muza gynekologa, s kaliskom som sa mu nezdoverovala, nevidela som potrebu, kedze co gynekolog to iny nazor

milada47
10. lis 2010

@emjee ... ale aj tak, nebola si zvedava na jeho nazor??? on nevie, že niečo také používaš? ja mať muža gynekologa, tak sa ho na to spytam.... 🙂
môj mužík je programátor, ale skôr ako som si to kupila, poslala som mu stranku a ked uznal, že je to pre mna zo zdravotneho hladiska lepšie a aj na tom mozme ušetriť....nemal namietky ..... 🙂 ....proste som bola zvedava na jeho nazor, i ked moc zenskym veciam nerozumie.... 🙂

ikke
10. lis 2010

@milada47 ja len, ze emjee nema manzela gynekologa, ale jej gynekolog je muz 😉 😀
(sorry @emjee, ze ti tu robim hovorcu... 😅 )

bambusko
10. lis 2010

mam gynekologa muza, ked sa ma na preventivke pytal, kolko vloziek asi spotrebujem pri ms - kvoli silnemu krvacaniu, odpovedala som, ze pouzivam kalisok a nijako to nekomentoval 🙂 este som sa o kalichu bavila so znamym, mladym gynekologom, on o nom pocul prvykrat a nemal namietky. a svojho chlapa som informovala jednoducho o kupe a vysvetlila vo co go 😅

milada47
10. lis 2010

@ikke ....už som v obraze.... 😀

milada47
10. lis 2010

@bambusko .... ohladom toho cistenia na wc-kach bez umyvadla....stači utrieť kalíšok vlhčenými obrúskami len na okraji??? alebo celý z vnútra??? a potom doma poriadne umyt a po skončení mrchy riadne vyvariť??? či vyvárate len pred mrchou???

pifina
10. lis 2010

@milada47 ja utieram toaletakom vnutro, ked uz na to pride ... a vyvaram na zaciatku ms pred prvym pouzitim a po skonceni pred odlozenim kaliska 🙂

sussanah
10. lis 2010

@milada47 vyvaruju po ms pred ulozenim kalisku, taky si vzdycky i vyperu ten pytlicek a prezehlim zevnitr. Potom cisty ulozim a pred ms preventive vyvarim znovu, ale to se myslim uz nemusi. Wc bez umyvadla, to resim flaskou vody (nastesti jsem byla v te situaci jen asi 2x)

bambusko
10. lis 2010

@milada47 len raz som utrela intim obruskami a stipalo to, ze som skoro vyletela na mesiac. takze uz len papierom, v terene mam 2ks na vymenu 😉 vyvaram len po

mamutka
10. lis 2010

@bambusko no do frasa, esteze pises 😀 ja som ich v terene chcela na poharik pouzivat 😅

bambusko
10. lis 2010

@mamutka asi je to individualne, ja som dost citlivka, ani vlozky som nemohla mat hocijake. obrusky som mala saforelle. viem, ze niektore zeny tak bezne utieraju kalisok a v pohode 😅

mamutka
10. lis 2010

@milada47 si sa pytala na tie intimky - aha co som nasla 😀
http://www.klingacik.sk/catalog/2011/pre-zeny-a...
tie slipove Anavy, to sa mi paci, asi si musim daco dokupit 😀

emjee
10. lis 2010

@ikke v pohodicke 😀

@mamutka ja som s lactacydovymi obruskami v pohode, ale niektore zienky su fakt citlivejsie, takze je to indivindi

@milada47 toaletakom len vnutro, zlahucka vonkajsok ak je treba (ale vacsinou nie je), aby zostal kalich smyklavy a lahko sa dal zasunut 😉

petrinka
10. lis 2010

baby, viem, ze sa totu uz spominalo, ale rozsirujem statistiku🙂
objednala som si kalisok, este som ho ani poriadne nevyskusala a uz ho tak skoro potrebovat nebudem...
takze baby, ktore chcete byt mamickami, kupte si menstruacny kalisok🙂

milada47
11. lis 2010

@petrinka .... no to sa môjmu mužíkovi nebude páčiť....ale mne sa to páči a veľmi....inak, veľa žien tu písalo, že rýchlo otehotneli ked používali kalíšok....práve dnes mi prišiel, som pomaličky na ceste na poštu....xixixi.... 🙂 ....planovali ste bábo??? či sa stalo malé pošmyknutie???

sussanah
11. lis 2010

@petrinka no toz tak to asi ja jedina tu statistiku porusuju, uz ho mam pul roku a porad nic 🙄 😀

milada47
11. lis 2010

@mamutka ...tie obrusky, to sú vlhčené obrúsky??? skočím aj do lekárne sa spýtať či ich majú, vyskúšam... 🙂

...babulky, niektorá tu spomínala, že tými vlhčenými obrúskami to strašne štípe....ale neviem prečo....šak ide len o men. a nie otvorenú ranu....si myslím, že tam nemá čo štípať....či sa mýlim???

milada47
11. lis 2010

@emjee ....takze bandasku s vodou nebudem potrebovat??? ide mi hlavne o moju pracu, na wc-nemame takmer ziadne sukromie, kedze zeny stoja v rade pri kabinkach a umyvadle.....sme jedno oddelenie kde je nas asi 30 ludi....takze tak... ☹

mamutka
11. lis 2010

@milada47 tak teraz neviem ktore obrusky myslis, sorry 😨 😉
so statistikou dajte pokoj, mam poharik skoro 1.5 roka a tehu ani neplanujeme este pekne dlho

milada47
11. lis 2010

@mamutka ...myslela som tie lactacydove obrusky, ktore spominala @emjee ....sorry, trochu som sa preklikala....
tie slipove Anavy si kúpim aj ja....celkom sa mi pozdavaju... 🙂

milada47
11. lis 2010

babulky, a ešte sa vam nestalo, že pri vyberani kalisku sa vam vysmykol a spadol do záchodu a vy ste zostali bez vložky, tamponu ?? ci to pre istotu nevyberate nad zachodom?

mamutka
11. lis 2010

@milada47 jaj, v pohode, inac ja to s nimi skusim poutierat doma, ak to ma stipat, tak to hned poriesim, nech to neskusam prvy krat v robote 🤐
mne este nevypadol, ani nestras 😀

petrinka
11. lis 2010

@milada47 ja som babo neplanovala, ale evidentne moj muz ano🙂 keby aspon jemu bolo zle a nie mne😀

@sussanah mas cas, ved mas este male babo! len si este pockaj, aj ja by som pockala, keby som mohla🙂

sussanah
11. lis 2010

@milada47 me se to stalo jednou, ale pri nandavani. Jak jsem ho slozila, tak se mi nejak rozlozil a uz tam byl. Nastesti jsem byla doma, takze jsem vyvarila a pohoda. Ale stalo se mi to prvni cyklus, jeste jsem poradne nevedela co a jak, od te doby uz si davam pozor a v pohode 😉 Jo a ja jsem dost silena v tomhle, takze stejne s sebou vsude nosim minimalne jeden nahradni tampon a slipovku, kdyby nahodou.

sussanah
11. lis 2010

@petrinka vsak mame skoro stejne stare 😉 My prave ze uz cekat nechcee, chteli bychom s mm dohromady 3 deti a docela rozumne rychle za sebou 😅 No proste jsme asi cvoci v dnesni dobe 😀

milada47
11. lis 2010

@mamutka ...aj ja to vyskúsam s tými útierkami....kym som na materskej budem pouzivat len jeden, a ked pojdem do prace pre istotu si kupim este jeden do zalohy....pri mojej nesikovnosti.... 🙂

milada47
11. lis 2010

už mi to prišlo....idem to otvoriť....

milada47
11. lis 2010

babulky, tam na okrajoch su take male dierky....to tak ma byt???