Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

zlatouch
23. bře 2010

Ahoj, tak už i mě nadchnul kalíšek 😀 Nejdřív mě nahlodala látkovací diskuse, kde ho někdo chválil a nakonec mě, starého škrta, přesvědčila cena 😀 Mám tenhle : http://www.yuuki.cz/cz/uvod/ za 399 s postou. platit se da pres Paypal, za dva dny byl doma, bezva!
Bála jsem se, že aplikace bude horor, ale dobrý, nakonec se oba směry povedly docela v pohodě 😉 A funguje, zatím žádná krize (uvidím co silnější MS). Jen je to pro mě takový trochu divný, člověk je zvyklý tak ňák s těma vložkama tampónama, ale tady to je takové naturální, jak tak krev ještě teče 😒 Ale to je můj osobní "problém", věřím, že si brzo zvyknu 😉
Celkově super, jsem nakonec ráda, že jsem se k tomu odhodlala, jenom řešim, co s nasyslenými tampóny (byli v akci 😀)

janeyzelvicka
23. bře 2010

zlatouch, s těmi tampony mám podobný problém 😅 😅 měla jsem dvě krabičky doma, dvě na privátě (když jsem byla ve škole). Pak jsem otěhotněla, pak kojila a pak přišla ms a já si hned koupila kalíšek. Jak tak počítám, už mi ty krabičky leží doma dva a půl roku 😅 😅 😅 a prodávat na bazaru se mi je fakt nechce 😀 😀

zlatouch
24. bře 2010

janey-napadlo me je rozdělit mezi příbuzné, ale to by zas obnášelo vysvětlovat, co že jsem si to pořídila 😀 A to se mi fakt nechce, min u švagrových už vidím ten výraz 😀

janeyzelvicka
24. bře 2010

No, já jsem ohledně takových věcí spíš stydlivější, doma jsme takové věci neprobíraly, ptala jsem se akorát jedné kamarádky, té ale nevyhovuje velikost... No a jiných se nějak neptám, radši...
No ale fakt by mě zajímalo, co s nima. Teďka mě napadlo, leda na nějakou humanitární akci, kdysi jsem přispívala něco na adru kamsi, a tam chtěli i hygienické potřeby.. I když to je asi utopie.
Zadej si do vyhledávače výkup tamponů, třeba nám něco vyjede 😀 😀

evaje
28. bře 2010

Holky, chci radu,jsem už celkem stará kalíšnice, používala jsem ho už před druhým těhu, ale taď jsem si nechala zavést nitroděložní tělísko a po kojení začínám zase mírně menstruovat. Mám strach kalíšek zavést. Nemáte s tím někdo zkušenost? Se mě nechce tam rvát zase ty vložky 😝 Jinak zatím používám ty jednorázové kalíšky, oni se nepřicucávají 😕 , ale 1. jsou neekologické a 2. drahé, když už mám doma klasicky, že jo.

bambusko
28. bře 2010

evaje, nemam osobnu skusenost, ale vyrobca pise, ze sa da pouzivat pri vnutromaternicovom teliesku

LadyCup je vhodný pre všetky vekové skupiny žien. Môžu ho používať dievčatá, ktoré doposiaľ nemali pohlavný styk alebo ženy s antikoncepciou (vnútromaternicové teliesko apod.).

http://menstruacny-kalisok.ladycup.eu/Default.a...

dasulag
30. bře 2010

Ahoj. Tak po půlročním rozmýšlení jsem se i já rozhodla pro objednání kalíšku. Použila jsem odkaz od Zlatoucha - děkuji a hned včera zaplatila. Počítm s tím, že mi dojde tento týden. Příští týden mám mít MS tak potom napíšu své zkušenosti.

zlatouch
30. bře 2010

dasulaq, měl by to stihnout, ja platila v neděli večer a ve st dopo jsem ho měla doma 😉 Už se těším na první dojmy 🙂

dasulag
30. bře 2010

Jj. taky jsem zvědavá, co jsem četla na růných diskuích na netu tak byly vesměs kladné ohlasy. Tak doufám, že se k nim přidám. 🙂

mobina
30. bře 2010

Holky chtěla bych se optat. Kalíšek používám už pár let s pauzami v těhu a po porodu. Další mimčo už neplánujeme a chtěla bych si nechat zavést Mirenu. Můžu při ní používat kalíšek?

zuzanocka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
brundi
30. bře 2010

Ahoj holky, tak jsem dala kalisku sanci v dalsim cyklu a snad uz dobre. 🙂
Stopku ustrihla nejdriv napul, nakonec uplne. Jdu vyzkouset prvni noc s kaliskem, tak snad nebudu rano prevlikat. Dik za podporu!

brundi
31. bře 2010

Jeste jedna uvaha - doufam, ze se mi nevysmejete, ale trosku mi to porad lezi v hlave a vlastne i castecne kvuli tomu jsem tak dlouho vahala, nez jsem si kalisek poridila.
Nenapadlo vas nekdy, ze se pouzivanim kalisku vase pochva "vytaha" a vase (a partnerovy) sexualni pozitky budou mensi? Ja vim, pochva je prizpusobiva, elasticka, ale prece... Po porodu a ruznych extremnejsich sexualnich praktikach (vetsi sexualni pomucky, fisting...) k temto zmenam dochazi a to tam ten tlak nepusobi cele dny. Prece jen ma kalisek celkem uctyhodny prumer a to i ten nejmensi a pri rozvinuti vlastne pusobi tlakem na posevni steny okolo, aby dobre prilnul...
Dik za odpovedi.

bambusko
31. bře 2010

brundi, nic sa nevytaha, lebo kalisok sa umiestni do tej pozicie, kde zapasuje akurat jeho priemer. takze nic sa neroztahuje, neposobi tlak, kalisok "drzi" podtlakom. kazdopadne panvove dno treba denne posilovat, po porodoch obzvlast 😉

evaje
31. bře 2010

bambusko díky za info, ale pokud máte někdo zkušenost vlasní, tak sem s ní. Je to přeci jen jistější a jak se tak koukám, tak nás s tělískem a toužících po kalíšku bude přibívat. Díky
mobina, taky mám Mirenu a po roce jsem začala špinit, tak by se kalíšek hodil. I když teď používám softcup, tak mě příjde dost drahý.
http://www.primisima.eu/menstruacni-kalisky/sof...
tady je, má jednu výhodu oproti klasickému a to je použití při sexu 😵 A to mám vyzkoušený 😉

mobina
31. bře 2010

No v brožurce k Mireně píšou, že se můžou používat tampony, ale opatrně, tak právě nevím, protože u toho kalíšku vzniká přece jen docela podtlak, tak se právě obávám, aby to s tělískem nějak nehýbalo 😅 Z druhé strany, nějak se chránit chci a zobat pilule mě tedy fakt nebaví, takže asi stejně vyhraje tělísko a svůj krásnej fialovej LC si můžu leda tak vystavit do vytríny ☹ 😅

emjee
31. bře 2010

baby osobnu skusenost nbemam, ale teliesko sa predsa zavadza do maternice, nie? kalisek sa zavadza pri vchode posvy, neviem si celkom predstavit, preco by jedno druhemu malo vadit (btw. ten podtlak nie je taky silny, aby ti "vycucol" teliesko 😉 ) a mam dojem, ze v navode ku kalichu sa pise, ze vnutromaternicove teliesko nie je prekazkou

evaje
1. dub 2010

emjee myslím, že máš pravdu, píšou, že to není problém a taky si myslím, že když přežije tělísko radovánky s manželem, tak snad by mohlo zvládnout i ten kalíšek 😅 . Jen jsem chtěla mít jistotu. Jinak já už mám kalíšek dost dlouho a tenkrát jsem tělísko neřešila, tak jsem si ani nevšimla, že to tam píšou.
mobina zkus ten softcup, je taky bezva a nedělá ten podtlak. je jen rozevřený do šířky, takže při slabé menzes, která je fakt jen v podobě špinění, když máš Mirenu, tak stačí. On vlastně stačil i při normální menstruaci.

dasulag
2. dub 2010

tak včera kalíšek ještě nedorazil, doufám, že dojde dnes, v pondělí má dorazit MS a to jsem ho chtěla mít doma ☹

dasulag
5. dub 2010

Nedorazil ani v pátek, v sobotu jsem dostala MS, takže i když dorazí zítra, tak ho využiju jen na poslední dny ☹

zlatouch
6. dub 2010

hm, tak to je skoda ☹ Tak snad aspon dneska, aby sis ho vyzkousela 😉 (Ale je mi to divny, jak jsi platila? Ja pres Paypal, tak treba to je rychlejsi?)

dasulag
6. dub 2010

Já jsem platila v pondělí převodem z české spořitelny, oni mají taky českou spořitelnu. ve čtvtek mi došlo na mail že je expedováno, ale zatím nic. kolem čtvrté se stavím na poštu jestli to nedošlo. tak jsem se na něj těšila.

dasulag
9. dub 2010

Kalíšek došel v úterý, ale já už měla konec MS, takže asi z příštím cyklem, což už je zase za chvilku - cca za 3 týdny tak uvidím. Příjde mi strašně velký, mám strach, jestli ho zvládnu zavést. Ale asi to chce cvik.

wali
9. dub 2010

dasulaq - ahoj, neboj, zvladnes to, nie je to nic hrozne. ani ta velkost nech ta neodstrasi, toho sa urcite neboj! ja si kalisek neviem vynachvalit 😉

dasulag
9. dub 2010

jé wali jak jsi mě našla?
🙂

wali
10. dub 2010

kalisek uz nejaku tu chvilu mam a sem chodievam vzdy citat, co nove 🙂 dozvedela som sa o nom tiez odtialto. a som nim prosto nadsena 😵

petrunka01
10. dub 2010

ahoj holky..teď mě okolnosti donutily po několikamesíčním používání kalichu na den použít zase vložky a ten rozdíl je neskutečnej.Už nevím,jak jsem mohla být bez kalichu takovou dobu 😀 .

vanusak
10. dub 2010

Petrunka01 - viď, to je neskutečný, když šlověk se musí vrátit o několik "kroků" zpátky... Já už slavím 3 roky s kalichem 😵

kohynka
22. dub 2010

Ahoj ženy, obracím se na Vás s dotazem. Omlouvám se, jestli už tu odpověď někde padla, ale zvládla jsem pročíst nějakých 15 stránek a víc asi nestíhám ☹ Tedy ne tak rychle, abych se dozvěděla odpověď na můj dotaz, který mě docela tlačí - kalíšek mám 2.cyklus - při 1.jsem bojovala s nandaváním a vyndaváním, ale to už je teď docela ok. Ještě snad můžu dodat, že jsem menstruaci neměla cca 2,5 roku (těhotenství + kojení) a dřív jsem ji mívala zcela normální a bezbolestnou. I ta minulá byla podobná - klasicky 1.den silná, ale to jsem musela kalíšek měnit cca po 4h. No a dnes mě právě zarazilo, až vyděsilo, že jsem ho musela měnit co hodinu, protože protekl. Teď už se pomalu interval prodloužil ke 2h, ale stejně mi to přijde nějak moc! Máte s tím někdo zkušenost? Je to normální? Prostě hodně silná MS??? Nebo je to už dotaz na gyndu? Nechci plašit, ale prostě mi to přijde příliš - jsem hubená nudle a ještě stále kojím a když vidím, kolik krve už jsem za jeden jediný den vylila, tak blednu v obavách 😒 No, tak díky za trpělivost, pokud jste můj příspěvek přelouskaly 🙂

bambusko
22. dub 2010

kohynka, po tretom porode som na tom podobne, prve 1-2 dni krvacam velmi silno, s vlozkami som sa nemohla vzdialit z domu, kalich mi preteka po 2-3h. na gyn prehliadke vsetko ok, dr. sa vyjadril, ze po roku by sa to malo znormalizovat, mavala som aj strasne zavrate zo zaciatku, teraz zostalo to silne krvacanie a to som cez 2r po porode a ms mam 1,5r. urcite absolvuj preventivku, ale aj take sa stava 😉 pijem alchemilku a hlcem tbl z rias 😅