Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

ikke
19. říj 2008

...no...v mojom navode pisu vyvarat 7 minut 😅 esteze mam pipaci sporak 😵

kili
19. říj 2008

píšu 7min. 😕 , ja som si tuším návod ani nečítala 😅 . ale však keď to zabije baktérie, tak podľa mňa hneď, nie? však pre deti je len 3min., že to zabije, tak potom načo to predlžovať. 😕

leishmania
19. říj 2008

niekotre mikroorganizmy sa neznicia ani po pol hodine varu, ale vagina je zvyknuta ze tam nechodia len sterilne predmety 😉 😀

elitera
20. říj 2008

Kili, mám pocit, že to psali takhle v návodu. Ale OK, pro příště na to dlabu, necham ho dojít k varu a vypnu ho a necham ho v tý vodě vychladnout. 🙂

quika
29. říj 2008

ahojte ja mam taky dost trapny problem 😕 mam ladycup len druhu MS, je skvely, sice prve asi 3 dni trvalo nez sme si zacali rozumiet 😀 ale teraz som fakt spokojna. akurat ze dnes rano pri vymienani mi udrel do nosa strasny zapach, a zistila som ze to smrdi LC, nie jeho obsah, ale priamo ten silikon. pachlo to jak camembert rok po zaruke 😠 zakazdym ho pri vymene umyjem horucou vodou a intimnym mydlom, pred MS som ho vyvarila, smrad som si predtym nikdy nevsimla. teraz som ho zase vyumyvala pre zmenu antibakterialnym mydlom a smrad zostal 😠 pre istotu som ho este vyvarila ale smrdi aj potom 😲 ja neviem, to tak ma smrdiet? mna to hned vydesilo ci sa tam nejake plesne nemnozia 😖 nijake zdravotne problemy som pred MS nemala.

kili
29. říj 2008

quika, myslím, že skús dať otázku na predajcu. možno by ho bolo dobré reklamovať. fakt neviem, čo to môže byť, taký problém tu ešte nikto nespomýnal

vanusak
29. říj 2008

Quika - ani já jsem se za rok a půl s tímto nesetkala... Ten můj Mooncup je "cítit" tak prostě... silikonově... 😉

dadulik
29. říj 2008

baby, teda o tomto som pocula asi pred tyzdnom od kamosky, kukam jak tela na nove vrata 😀
samozrejme, idem do toho, lebo kramy mavam dost silne od bolesti
len vas chcem poprosit o dve rady: aku znacku si mam vybrat ? a aku velkost? Vek 27, 1 porod
velka vdaka

dadulik
29. říj 2008

silne od porodu (som chcela napisat) 😀

dadulik
29. říj 2008

este ma napadla jedna otazka, mozem kalistek pouzivat, ked si planujem zaviest vnutromaternicove teliesko?

maykita
29. říj 2008

ahojte dnes mi dosiel kalisok a tak skusam a chcem sa spýtat či tiež u vás po prvý krat sposobil kusa take pnutie alebo jak to nazvat pri chodzi ani niajk ho necitim len mam ako keby napnute svaly ...brucho ...tak nejak

kili
29. říj 2008

dadulik, niekde sa tu písalo, že z jednorázový kalištek sa nesmie používať pri vn.teliesku. no ale ten sa zavádza o dosť hlbšie, tak že by to u klasického nemuselo vadiť. ale je určite lepšie sa to najprv naučiť, lebo pri vyberaní začiatočníčky robia častokrát chyby, no a až keď budeš profíčka, čo chce pár ms, tak potom si dať zavisť vn.teliesko. ale toto je len čo tu písali, doktora sa prakticky spýtať ani nedá, keďže veľa doktorov na kalištek pozerá, že je to blbosť, no proste chlapy. našej dr. som sa nepýtala, tak neviem, či má o tom nejaké info.

ikke
29. říj 2008

quika, moj mooncup smrdi ak ho aspon raz denne neumyjem lactacydom a teplej vode 😝 ak nepomoze toto, tak potom este dvojnasobne vyvarenie (vyvarit, vysusit a znovu vyvarit, medzitym nepouzivat).
a je to tak odvtedy, co som ho raz pouzila mimo MS.

alebo mozno este tie chlorove tabletky by na to mohli pomoct

emjee
29. říj 2008

ved vnutromaternicove teliesko sa zavadza predsa az do maternice a nie do posvy, takze akoby tomu mohol kalisok vadit?

dadulik
29. říj 2008

emjee, zrejme mas pravdu 😉

emjee
29. říj 2008

akurat nuvaring sa dava do posvy, ale ten sa dava az ku krcku, takze viem si predstavit aj kombinaciu nuvaring + kalich celkom v pohode
s vnutromaternicovym nevidim ziadny problem

elfa
29. říj 2008

caute. ja mam kalisok, je to fajn, len mam jeden problem. na zaciatku mam silnejsiu ms, a ako to opisat... idu zo mna aj take hlieny krvave a ked vyberam kalisok, tak sa casto uspinim, lebo nie vsetko je stecene v kalisku. takze musim mat aj nejaku intimku alebo tenucku vlozku. s kaliskom je ms v pohode, len toto mi vadi. len asi s tzm nejde nic urobit, vsak? 😖

emjee
29. říj 2008

elfa skus si nasadit kalich este predtym nez ms vypukne - tympadom budes mat "steny ciste" a pri vylievani a opatovnom okamzitom nasadeni sa ti uz nezaspinia, takze vsetko bude len v kalichu 😉 a neboj sa pouzitia kalicha "nasucho" prave v tom je vyhoda oproti tamponom, ze sa to da 😉 a predides aj pripadnej nehode ak nemas ms ako hodinky 😉

elitera
29. říj 2008

dadulik, značka je na tobě, LadyCup se zdá být měkčí, ale ruku do ohně za to nedám. Velikost si vem větší, jeslti jsi rodila vaginálně.
maykita, to si nepamatuju, ale spíš ne. Spíš bych řekla, že na to myslíš, tak jsi trošku ve stresu a stahuješ ty svaly podvědomě 🙂

elfa
29. říj 2008

emjee.... no asi som to zle vysvetlila. kalich ma vonkajsie steny ciste, len ked ho vytahujem, tak sa natahuje ten hlien, lebo este nie je uplne steceny dovnutra... /teda natahuje sa medzi mojim telom a obsahom kalicha a teda dostane sa von z tela/ 😅 len s tym asi nic neurobim a tie prve dni to bidem musiet asi vydrzat.

dadulik
30. říj 2008

baby, ja idem dnes objednat mooncup, maju akciu do 31.10. davaju k nemu zdarma 14 ks jednorazovych kalichov 😀

quika
30. říj 2008

elfa, to robi aj mne, ked sa da vymienam v sprche tam mi to nevadi, ale inac mi staci riadne vyutierat toaletakom. a trosicku zaspinene nohavicky mavam skoro vzdy.

ikke, dik, skusim lactacyd, ja pouzivam chilli intima. vyrobca mi napisal ze sa s tym este nestretli a je to urcite nespravnym pouzitim, reklamovat sa neda, a ze to mam urcite zdravotne problemy... tak kaslat na nich, namocila som ho na noc do octu a rano znovu vyvarila, uz nesmrdi, len dufam ze sa to nebude opakovat, lebo vyvarat a odmacat v octe kazdy den sa mi to teda nechce 😠

dadulik, verim ze sa ti zapaci. urcite po porode objednavaj vacsi, aj ked ja mam vacsi a teda prve pokusy boli dost hrozive, som uz rozmyslala ze ho vymenim za mensi, aj ked mam len pol roka po porode 😀

dadulik
30. říj 2008

objednala som velkost A, po porode, zena do 30, aspon tak odporucali

maykita
30. říj 2008

ten tlak zmizol asi to bolo tým že som o kalisku vedela...
kusa mam problem s vyberanim a tým tlakom , ked si ho vkladam tak vklzne jak na svoje miesto ja by som si asi bez tej stopky neporadila 🙂
a nad vanou som to zatial iba skusala asi to che par MS a cvik

simply.vero
30. říj 2008

dadulik, kde k němu dávají ty jednorázové? to je slovenská stránka?

co se týká toho nitroděložního tělíska, tak osobně bych se asi trochu bála, že si tam s tím "pohnu", protože při manipulaci s kalichem nikdy úplně nezruším podtlak. ale to asi záleží na každé, jak bude opatrná.

elfa, to samé se stává mně a nepřišla jsem ještě na žádný zlepšovák...

kili
30. říj 2008

maykita, teraz už o ňom nevieš? 😨 😀

dadulik
30. říj 2008

simply,je to stranka merien

marcela.m
30. říj 2008

Dnes som si objednala ten kalisek na merien.Do zajtra je akcia bez postovneho a zadarmo balenie /14ks/ jednorazovych kaliskov.Moznost vyskusat na 3 mesiace.Pri nespokojnosti vraj vratia peniaze. Tak kto chce vyuzite este akciu.Nevie,ci take robia castejsie.A naozaj vratia peniaze,ked nebudem spokojna?

maykita
30. říj 2008

😀 😀 😀
kili upravujem necitim ho v sebe horsie je to pri vyberani 😖
len skoda že som ho nestihla pocas prvých dni vyskusat musim pockat na dalsiu MS 😀

mirusch
31. říj 2008

Ahojte, znova sa hlasim, dnes mi dosiel Ladycup a som strasne nedockava, kym ho budem moct vyskusat. Ale mam otazocku. Mam tam pribalene 2 sterilizacne tabletky Milton, ale kedze som ich este nepouzivala, tak neviem a navod k tomu tam nie je. Vysvetlite mi to niektora? Dakujem 😉