Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

bettyna84
5. pro 2008

Kili: jo, v obchodě...taky myslím, že se tam bakterie tak nemnoží, hlavně, kdy ho má člověk vyvařit, když ho TAM potřebuje mít 😀 .
V Praze je docela dost obchodů, kde je prodávají, právě že mi tam ukázala Ladycup a Mooncup, takže jsem je viděla na vlastní oči, mohla jsem je porovnat...ale to petrusk asi moc nepomůže 😠 , dají se objednat na těch stránkách, ne? (např. menstruacnikalisek.cz), ale chce to omrknout, někde jsou teď i předvánoční akce...

kili
5. pro 2008

predvánoční akce na kalich 😀 dobré, škoda, že ho už moja mama nepotrebuje, bol by to typ na darček
ale počkať, svokra ho chcela, ale furt sa nemá na to to naozaj vyskúšať, ale to by bolo dosť blbé 😝 😀

petrusk
5. pro 2008

volala som s jednou znamou lekarnickou a ze uz o tom pocula, ze by to chcela objednat, tak mi da vediet ci to uz ponukaju. bodaj by.

bettyna84
5. pro 2008

No, chtěla bych být u toho, kdyby ho na Štědrý den u stromečku přede všemi rozbalila a přemýšlela, k čemu to je 😀 ...ale asi už ví, jak vypadá, když ho chce, ne? Takže žádná legrace 😠

babi30
5. pro 2008

petruska, skus stranku
kalisok

vanusak
5. pro 2008

Náhodou to není špatnej dárek - partnerce, kamarádce, dceři... Když o tom dopředu víme, že o tom uvažují.
Já mám MC, jsem spokojená, ale láká mě zkusit ještě i jinou značku (a barvu 😉 ). Mně právě vyhovuje to, že MC má kolem dokola drážku, za kterou ho vtlačeným prstem (nehtem) jakoby povytáhnu ven k okraji. A to tamty nemají, ostatní jsou hladké, tak nevím...

lukin
5. pro 2008

No a jak je to s tím vrácením použitého kalíšku? Jedna z vás to tu psala, že ho vyzkouší a pak popřípadě vrátí. Myslíte, že pak používají dál ty použité kalíšky? 🤐

petrusk
5. pro 2008

babi30 to som pozerala davnejsie, ale ladycup som nenasla, len mooncup. chcem si ho objednat z www.primisima.sk, len ked pozeram na dodanie, tak stale hovoria o CR, nic SR, ale to vymyslim nejako. Tam pisu, ze je na to polrocna zaruka vratenia, ale asi tazko pouziteho si myslim.

kili
5. pro 2008

lukin, neviem presne ako to je, ale jedna písala, že sa má vrátiť roztrihnutý, takže ho nemôžu znova použiť, ale roztavia a vyrobia nový, výroba nie je drahá a toľko ho asi nevracajú.

druid
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elitera
7. pro 2008

To by mě, druide, zajímalo, kdo Vám dal odkaz na tyhle stránky 🙂

maykita
7. pro 2008

baby na diva.sk sa rozputala dalsia diskusia ohladom kaliskov a tie komentare no parada ze a co ked budes robit stojku ....a podobne no zasmiala som sa na takych pridavkoch a najlepsie ze do toho kecaju chlapi ako no koment oni sa do toho tak rozumeju 😀 co kde jak ach no ja som si zadovazila LC a celkom fajn to ide aj bez drazok vyberat u MC by mi asi vazne robila problemy ta stopka, objednavala som cez mojalekaren.sk myslim ale o vrátení peniažkov tam nebolo nič písane, popravde kalíšok by som si vziať nedala 😉 no nie?

quika
7. pro 2008

petrusk, ja som odtial objednavala ladycup (vtedy to este nebolo premenovane na primisima, ale je to ten isty obchod) a postovne som mala zadarmo, LC bol o 3 dni tu 🙂
o tom vrateni som pisala ja, ale vztahuje sa to LEN na mooncup kupeny cez merien, pozrite si tam "100% zaruka spokojnosti" - vyslovene pisu ze mozete vratit aj pouzity MC, len ho treba zneskodnit.

druid
7. pro 2008

Budete se divit, ale jsou i chlapi co se snaží ženám pomáhat co jim síly stačí. Ať už je to vyrovnáváním jejich nesmírně složitého hormonálního systému JinJang terapií, nebo rozesíláním užitečného pomocníka - Ladycup. Myslím, že o kalíšcích, jejich výrobě, materiálech bych vám mohl vyprávět. Není důvod. Pro používání jsou potřebné spíše praktické rady.

petrusk
8. pro 2008

ahoj, ked uz som si ho chcela konecne objednat, tak ma manzel aj mama zacali bombardovat, ze by som sa mala poradit s mojou lekarkou. Vy ste sa vsetky radili s lekarom? Mala som problemy s krckom ale uz to bolo ok, tak myslim, ze by to nemalo vadit.
quika, 3 dni to je fakt rychlost...

bihan
8. pro 2008

Neradila som sa s lekárom, lebo ako je to tu už miliónkrát spomínané, drvivá väčšina lekárov kalich nikdy nevidela ani na obrázku a keďže o nich nič nevedia, tak ho pre istotu radšej neodporučia... Rozkladajúca sa krv na vložke im príde hygienickejšia 😉

quika
8. pro 2008

neradila som sa ani s rodinou, ani s lekarom. co koho do toho. manzelovi som to zatajila, bol by mu to pridrahy spas 😵 zatial o nicom nevie 😝
a btw. teraz som videla na ebay LC v roznych farbach, su aukcie a ak sa tomu povenujes, mas ho za lacny peniaz. vyvolavacia cena 15 dolarov a postovne v cene.

petrusk
8. pro 2008

rozmyslam, ze si ho kupim a nebudem sa s nikym radit, manzelovi to nevadi a to je podstatne. a ked uz to tolke pouzivate a problemy nemate, skor sa vam polepsilo, tak tam moc nevidim problem. kupim si ho normalne, nemam kedy pozerat aukcie.

kili
8. pro 2008

petrusk, správe, nebudeš ľutovať 😉

druid, a čo môžeš o kališku rozprávať? som fakt zvedavá 😕

simply.vero
8. pro 2008

kili, přidávám se do publika. i mě by zajímalo, co nám druid o kalíšku poví.

petrusk
9. pro 2008

ahojte, prave som si objednala ladycup, tak som zvedava kedy pride. Druid mohol by si sa podelit o tvoje vedomosti o kalisku? Docela nas to tu zaujima. Teraz rozmyslam, ze to bude sranda pri prvom pouziti 😀 😀

babi30
11. pro 2008

druid, to nie je od teba pekné že nejakú tému nadhodíš a nedokončíš. Mňa by celkom zaujímalo niečo o výrobe a materiáloch kalíšku - tak sem s tým 😉

kamiska
11. pro 2008

ja teda taky chodim koukat, co nam druid sdeli ...

simply.vero
11. pro 2008

mě by to taky už konečně zajímalo. praktické rady si předáme mezi sebou nebo si na ně přijdeme samy, nemyslím, že by některé z nás bylo extra příjemné probírat to s chlapama, my holky to zvládáme celkem dobře. až budeme natolik nesvéprávné, že budeme odkázané výlučně na chlapskou pomoc, přijdeme a poprosíme, děkuji pěkně.

ale něco zajímavého o technické stránce výroby a o materiálech bychom jistě slyšely rády, a možná to (i přes ten náš nesmírně složitý nevyrovnaný hormonální systém) dokonce i pochopíme.

zejm
11. pro 2008

Holky, je to hloupé, ale bavíme se tu o takových..no...věcech, že se to tady snad skousne 😕
Kalíšek používám už rok - a nemůžu si vynachválit - pohodlí, finance, ekologie, jsem bez mykóz... atd. atd. však to znáte. Píšu kvůli něčemu jinému - lehce to souvisí lokalizací 😉
Jak se tak obecně řeší "to", co ve člověku zbyde po milování? Jsem vdaná už nějaký pátek a stále s tím zápolím. Je to sice milá vzpomínka na hezkou noc, ale připomíná-li se mi celodenními mokrými kalhotkami, zas až tak fajn to není. Jak to děláte? Dík. A promiňte 😔

vanusak
12. pro 2008

Zejm - myslím, že my už jsme tady na to docela zvyklé a doufám, že nikoho tady (alespoň v této diskuzi) nic takového nepohoršuje... A pár těch už pohoršených odsud zase rychle vystřelilo...
Kdysi, když jsem brala ještě HA, jsem podobné "problémy" měla taky, ale jestli je to k nějakému řešení, to netuším. Já to tehdá řešila intimkou anebo po delší době, kdy se tušilo více materiálu 😎 , tak i kondomem.

len
12. pro 2008

Zejm, sprcha, sprcha, sprcha, a co zbyde, pobere intimka... I když je teda pravda, že když se někdo snaží otěhotnět, tak se toho spermatu v sobě radši moc nezbavuje 😉 Nejhorší to bylo, když jsme se chránili Pharmatexem krémem, to teprve bylo množství 😝

len
12. pro 2008

Popř. zavádět do sebe kuličku Utrogestanu - taky chuťovka, při dávce 6 kuliček denně, člověk to moc odstraňovat nesmí, je to lék, ale i při intimce je jeden zalepenej až za ušima, zlatý sperma 🙄

bihan
12. pro 2008

jj, keď som bral HAK, tak tiež sprcha a s tým Pharmatexom to bol tiež záhul.. to sa sprchovať nesmie 😝
Teraz aj z tohto dôvodu používame prezervatívy - žiadne "vylievanie" a "čvachtanie" a hlavne žiadne zbytočné hormóny pre mňa.

len
12. pro 2008

No, ona sprcha po Pharmatexu šla, ale bez mýdla, a kupodivu teplá voda stačila, ale nějaký dlouhý polehávání po milování nepřipadalo v úvahu, protože bych rovnou odepsala prostěradlo 😒 S kondomama nás to nějak nebere, ale teď jsem vděčná, že budu smět aspoň to 😝 Doma mi straší celej balík těch softcupů, jak já se na ně těším! MS má dorazit přesně na vánoce, jenomže to ještě nebudu smět, takže si ji vychutnám zase pěkně s vložkama, nemůžu se dočkat, jak u tchýně budu lítat co hodinu na záchod 🙄