Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

lentilka11
15. dub 2009

a kolik ti je let, krpatucka? (ačkoliv nezávisle na odpovědi si myslím, že větší velikost se ti v budoucnu neztratí, zatímco menší by mohla být zbytečnou investicí...)

je teda otázka, jestli nepoužívaný kalíšek jen tak ve skříni nezpuchří, případně za jak dlouho? i když tohle hrozí asi spíš latexu než silikonu 😕

saska.t
15. dub 2009

krpatucka - ten väcsi kalisek je nie len pre zeny co rodili ale aj pre zeny po 25 -tke (roky 😀 ) takze ak mas cez 25 tak urcite ten väcsi ...

krpatucka
15. dub 2009

Dakujem babeny

mam cez 25 😝

bambusko
15. dub 2009

tu sa da kupit lc za dobru cenu 🙂

http://stores.ebay.co.uk/LadyCup-PinkCup-menstr...

giza
15. dub 2009

diky bambusko 😉 ...to je ozaj lacne s porovnanim s jednou nemenovanou firmou u nas co to ponuka ....

Inak necitala som to tu vsetko, ale som s nim veeelmi spokojna....a vrelo ho odporucam...

saska.t
15. dub 2009

tu su ponuky aj z nemeckeho ebay, je to ceska takze sa jej da pisat bez problemov a posle vam to rovno z ciech 😉 zadarmo na vasu adresu 😉

http://stores.ebay.de/LADYCUP-Menstruationstasse

bambusko
15. dub 2009

aj ten obchod, co som dala je, je ceska 🙂 a postovne v cene 😉 mozno je to ta ista

saska.t
15. dub 2009

som zabudla, ked pojdete na stranke dole daju sa kupit fakt za 14-15 euro co si myslim nie je vela 😉

mondaisy
15. dub 2009

elana: ono to mozna bylo o tom, ze jsi to mela prave plne sliznice a krve, takze se to vlastne "odbylo" vsechno, a tim padem MS skoncila (aspon ja to tak sleduju, nejdriv takove nesmele spineni, pak silne krvaceni se slznici, jeden den je mi s odpustenim na zdechnuti, a pak slus, z razu na raz)...

fidorka: zalezi odkud jsi, ale na www.kalisek.cz je i seznam adres a obchodu, kde se da kalisek zakoupit. Treba i country life a jine podobne ekologicky orientovane obchody...

martina46
15. dub 2009

ach jaj, ja len tak, aby som nevysla z cviku, sa musim postazovat.... stale trochu preteka ☹ ☹ ☹ ☹ 😔
hoci to nie je ziadna tragedia - v noci v pohode -......ale teda tych aj malinkych vloziek by som sa uz rada zbavila 😖
cvicim, cvicim, cvicim.....ale aj casto zabudam 🤐

petka80
15. dub 2009

martino, a fakt myslíš, že ti opravdu protéká? Mně přijde, že tam vždycky bude troška krve od toho, jak se kalíšek vytahuje a zase zandává, tak tam na poševní stěně prostě trocha krve zůstane, která pak steče...

Jinak já nyní jedu 2. cyklus s kalíškem, první jsem nakonec vzdala, ale teď už mnohem lepší, jsem pořád ještě v údivu, jaký je to geniální vynález..... A přitom tak jednoduchý.
Smířila jsem se s tím, že je úplně dole, občas se mi jakoby povysune, když jdu třeba na malou, to bude ochablými svaly, o tom vím, tak taky cvičím a cvičím....... Ale neprotéká, aspoň myslím, teda intimku ale pořád potřebuju.......
Ale ten báječný pocit čistoty, když si ho ráno zavedu ve sprše a jsem úplně čistá a žádné hnusné vložky a tak ..... 😀 😉

mamlas06
15. dub 2009

Se asi prvně v životě začínám těšit na svoji menstruaci, a to jsem tu načetla jen všehovšudy 3 náhodné stránky 😀 😀 Teď už jen nějaký kalíšek koupit a čekat, jestli to bude opravdu takový zázrak, jak píšete 🙂

giza
16. dub 2009

martina46 - je to o sile krvacania aj sile zvyku - mne to tiez trvalo najst tu spravnu mieru...ale uz mam 2. uspesnu menzes za sebou kedy by mi nebolo treba ani tych tenkych vloziek....tie su uz ozaj len pre istotu...keby som nestihla alebo sa zabudla...

martina46
16. dub 2009

mamlas,
ja sa tiez vzdy strasne tesim na menzes 😀
petka80,
tiez som rozmyslla, ci to nie je len takto - zvyskova krv.... no ale nie som si ista.
kazdopadne, deje sa to vacsinou len tak 1 a 1/2 dna, ked mam silnejsimenzes a tu kratucku dobu s intimkou prezijem, stale lepsie, ako behat 6 dbni s vlozkami 😝
giza,
no ja silno nekrvacam, to ma prave zaraza.

ale vcera som opat objavila sposob, ako ziskat lepsi podtlak. kedze sa mi stale zvykne kalich rychlo otvorit, napriek zmene sposobu skladanie, spravit to tak, ze po zavedeni kalicha, ked ho este drzim v prstoch, stiahnem silno svaly, on sa potom neotvori vobec, no a postupne uvolnujem a takto sa krasne pomalicky otvori. dnes som bez vlozky 😵

martina46
16. dub 2009

hm, este nieco som sa chcela opytat, aj vy mate taky pocit, ako keby ste "bublinkovali"? 😀 😀 🤐
take smiesne to je, ako keby som neustale vypustala vzduch.... ale kde ho naberam? 😕

anza
16. dub 2009

Ahoj. Jenom přidám zkušenost s LadyCup (ten pro nás po porodu 🙂 - používám a spokojenost, kombinuju teda s popoliny bavlněnejma vložkama, protože mám uvolněný pánevní dno 😠 Zakoupil mi ho manžel v Melantrichově v Country Lifu... Chtěla bych vidět, jak se u toho tvářil... Nebo radši ne 😝

mamlas06
16. dub 2009

anza - oni jsou (nekteří) chlapi na tohle docela fajn. Pamatuju když mi bylo nějakých 15-16 let jak můj táta vyběhnul z drogerie celej nadšenej, v každým podpaží 4 balíky olvejsek - že prej byly v akci tak nám je s mámou koupil 😀 😀 Já rudá až na zadku, ale on měl dobrej pocit, že nakoupil výhodně 😀
A nedávno jsem v obchodě viděla takovýho dědu vybírat tampony 😎

bubba
16. dub 2009

caues dievky..
takze ja mam skusenost s oboma velkostami kedze prvy krat mi omylom poslali zlu velkost a kalisko pretekal...neverila som ze tych par milimetrov urobi taky rozdiel a nepreteka nic!!!no nie je to skvele?konecne sa mozem pridat k obrovkym nadsencom/kiniam kalisku 😀 😀 😀 jupiiiiiiiiiiiiii...a zacala som cvicit podla vasich rad...aj ked neprreteka,ale len tak...pre buducnost... 😉

leishmania
16. dub 2009

bubba 😎 tak si v klube hehe, ja uz od nadsenia ponukam kalisek vsetkym kamaratkam, samozrejme nie ten moj 😀

bubba
16. dub 2009

idem aj ja odporucat kade budem chodit.dnes som to zatial odporucila mojej svokre 😀 😀 😀 no,ta ho uz nepotrebuje ale zirala co uz v dnesnej dobe nevymyslia 😀

martina46
16. dub 2009

ja sa chystam tiez spomenut mojej kolegyni, viem, ze pouziva tampony, takze ked bude prilezitost, spomeniem 🙂

ladus77
16. dub 2009

Ahoj holky, mam mozna trochu neobvykly dotaz. Nezkousel tu nekdo jezdit na koni s menstruacnim kaliskem??? Myslite ze ten tlak nepovoli? Trochu se bojim aby narazy do sedla ho nejak neposunuly a vsechno se nevylilo. Diky moc za odpovedi. 🙂

dasap
16. dub 2009

ahoj, já ho zrovna včera prvně testla na koni, bála jsem se jestli mě nebude tlačit ta stopka, protože jsem jí zatím neufikla, ale úplně v pohodě, nic neproteklo a do sedla snad nějak moc neboucháš proboha 😕 🙂

martina46
16. dub 2009

bubba, tak super!!!!
tiez som bola zvedava na tych par milimetrov, zdalo sa mi to akoby nic.....
no a mohli by vyrobit nejaky este vacsi pre nas zeny so slabym svalstvom, to by mohlo pomoct, kym ho znovu nespevnime, nie? 😀 😝 🤐

jmakovka
17. dub 2009

tak jsem zkusila kalisek yuuki - cena 399,- Kc vc. postovneho (CR vyroba). Cena dobra 🙂 . Bohuzel, ale zatim nemam s kaliskama zkusenosti, tak to asi nejak blbe pouzivam, zatim mi protika bokem ☹ . No snad to nejak vyladim 🙂 . Jinak se mi nezda spatny, netlaci ani jsem nijak zvlast necitila ze ho mam. Pokud byste nekdo chteli popis vzhledu je na str. 95. Taky by me zajimalo kdyby nekdo srovnal kalisky - yuuki a LC (ten je pry nejlepsi), ale nechtelo se mi davat temer 2x tolik za neco - co nevim jestli budu 100% vyuzivat. Umyvat jde celkem dobre - i dirky silnym proudem vody a promnutim sly. A pri vyndavani ani moc neklouzal - stopku jsem ustrihla zatim na pulku. Tak nevim jestli ho davam moc nahoru nebo moc dolu ...?...

saska.t
17. dub 2009

tiez som s nim je jazdila a uplne v poho, stopku som ufikla na polovicu lebo mi vadila ale uz je vsetko ok 😀

mondaisy
20. dub 2009

martina46: ano, bublinkuju, i kydz jen chvili, nez si ten kalisek "sedne" Rekla bych, ze to je z toho, ze do sebe strcis trosku vzduchu v tom kalisku, a pri zavadeni se tam asi taky nejaky dostane 🙂

jmakovka: jestli jsi k tomu dostala nakres, tak podle toho je dobre videt, ze kalisek se dava niz nez tampon. V drepu mam kalisek opravdu skoro uplne na kraji. Vlastne tesne za tou citlivou casti, kde by bolelo noseni 🙂 Ze zacatku jsem to delala spatne, a krome potizi s vyndavanim (oh jej), tak jsem i protekala. Ted se mi obcas stane, ze protecu pri silnejsi menstruaci, takze musim nosit dva dny slipku, ale co to je oproti pobihani s tamponem co dve hodiny 🙂)

quika
20. dub 2009

ahojte, uz cca 8 mesiacov pouzivam LC uplne bez problemov a teraz mi zacal pretekat, ale nie presakovat, tecie tak ze sa pri nom uzivi aj normalna vlozka! mam pocit ze tak polka krvi vytece niekde okolo. pochybujem ze by mi odrazu za 3 tyzdne tak strasne zoslabli svaly (navyse sportujem takze to ani nehrozi), a kedze uz mam dostatocnu prax tak to urcite nebude ani zlym zavedenim. musim ho stale vylievat, asi kazde 2h, nie je v nom casto takmer nic ale vlozka nasiaknuta. preteka stale, cely menzes aj ked uz uplne konci a je slabucky 😠 kedze z vloziek mam mykozu tak som musela zatial prejst na tampony. poradte, co s tym? velkost mam urcite dobru, mam ten vacsi lebo som po porode.

simply.vero
20. dub 2009

quika, to je teda oříšek. nemůže to být třeba právě nějakým "zuřivějším" cvičením? nebo sis našla nějakou nevhodnou polohu vsedě či vleže a kalich se ti třeba trošku pohybuje? pokud ti skoro nic nezůstává uvnitř, tak je jasné, že to musí protékat úplně, ale upřímně, žádný rozumný důvod mě nenapadá.. 😅

simply.vero
20. dub 2009

anebo - není to třeba tím, že už používáš kalíšek dlouho, tak už ho tam jen strčíš tak nějak "halabala" a moc už jako zkušená uživatelka nekontroluješ rozvinutí apod? ale to je asi blbost, co? tak fakt už nevím...