Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

adris69
19. únor 2009

roasha-tak že bych vzala přece jen ten puntíkatej 😀 ,tady koukám jen na obyčejný pytlíky 😝

kili
19. únor 2009

ja neviem, ja pytlik vidím tak 2x za tie 1-2m

roasha
19. únor 2009

adris,ber!pekny je. 😵

s.arik
19. únor 2009

jaké oplachování kalichu vodou z petky? proč?

v terénu kalich vytáhnu, krev vyliju, kalich jen zvenku otřu toaleťákem a znovu zavedu dovnitř.
opachuju jen doma a to tak 2x denně.

elitera
19. únor 2009

ono v tý vodě je patrně menší šance na přežití různých breber, než na toleťáku 😅 Příklad z příbuzné oblasti - když mam průjem, taky si po stolici zadek radši umyju, než jen utřu 🙂

simply.vero
19. únor 2009

roasha, to chce cvik 😉 navíc třeba potom zjistíš, že máš slabší ms jako johanda a vylévat v terénu vůbec nemusíš. každopádně i kdybys musela, po troše zácviku je to v pohodě.

s.ariku, a nemáš ten kalich docela nový? když jsem ho měla nový, tak ta krev z něho krásně sklouzla a byl hned skoro čistý, ale teď po dvou letech provozu už to na něm celkem ulpívá, je takový "oblemcaný", a opláchnout troškou vody je rychlejší než šudlat toaleťákem, navíc od některých toaleťáků mi na něm zůstávají papírová vlákýnka, která se mi teda zrovna nechce zavádět dovnitř. já jsem rozhodně radši pro vodu, ale komu to vyhovuje jinak, proč ne.

roasha
19. únor 2009

simply,ja mam MS slabu,tak aspon to sa uspokojujem,ze to nebudem musiet casto vylievat.

bihan
19. únor 2009

Ja nosím so sebou utierky na int. hygienu.. menej starostí ako s vodou, nič na kalichu neostáva ;)

simply.vero
19. únor 2009

bihan, já mám k těm intimním ubrouskům trošku blok, přece jen je to chemie, tak se mi trošku příčí otřít tím kalich a hned si to bez opláchnutí strčit víš kam 🙂 vodu mám neustále u sebe na pití, tak to používám rovnou i na to oplachování.

roasha
19. únor 2009

simply,ale vlhcene utierky pouzivas aj pri babatkach,tak u seba by som sa nebala vobec.tiez ich stale mam. 😉

simply.vero
19. únor 2009

roasha, ale i když už je používáš na miminko, tak přece jenom ne vnitřně 😅 koneckonců i u miminek se tomu dá vyhnout. já vlhčené ubrousky taky pro jistotu nosím, ale jen kdyby to bylo potřeba na očištění zvenku, kalich bych tím nečistila. možná je to hloupost, ale je to takový můj blok.

s.arik
19. únor 2009

no tak dítě bych ubrouskem neutřela 😀 a neutírám.

natož utírat chemií kalich....

s tím toaleťákem jsem to myslela třeba v terénu nebo na veřejném WC kde jsou umyvadla jenom jako společná venku....chápete, ty fronty žen tam 🙂 třeba v Tescu a tak...

já totiž s sebou vodu nenosím nikdy 🙂 takže kalich vyleju a zavedu zpět, tím utíráním myslím fakt jen z nejhoršího abych neměla krvavé ruce, ne že bych se pokoušela o to, kalich úplně očistit...to až doma.

roasha
19. únor 2009

baby,zbytocne polemizovat nad obruskom ako chemiou,lebo v tom pripade aj toaletny papier je chemia. 🙂

simply.vero
19. únor 2009

roasha, no to je jasné, všechno kolem nás je chemie, třeba takový kyslík, voda nebo chlorofyl 😀 ale jedna věc je relativně "čistá" chlórem nebělená celulóza (bez barviček a parfémů a podobných kravin, které se obvykle na společných záchodech naštěstí nevyskytují) a něco jiného je vlhčený ubrousek. když mám na výběr, čím očistím kalich, který si pak strkám přímo do vaginy, upřednostním vodu, která mi udělá stejnou službu, a když ji nemám, tak ten toaleťák. no ale každá máme svoji volbu, nechtěla bych, aby se tady kvůli tomu vedly flamewary.

s.ariku, no jasně, pochopily jsme se. taky si myslím, že miminko se bez vlhčených ubrousků docela obejde.

sylviiik
19. únor 2009

Jen pro zpestření: vlhčenými ubrousky se mi podařilo utřít i to, co nešlo lihem 😲 Lubík popsal fixou knihovnu, ničím to nešlo dolů, až ubrouskama. Ani nechci vědět, co do toho perou ☹

sylviiik
19. únor 2009

A na veřejných toaletách jsem kalich taky ještě nikdy neměnila. Myslím, že ten čas jde pohlídat a vyhnout se tomu.

bihan
19. únor 2009

ja hovorím o obrúskoch na int. hygienu.. kyslé ph, žiadne parfumy, rozložiteľné.. keby som to brala do extrému (a to ja k extrémistkám mám rozhodne ďaleko), tak by som nemohla používať ani prezervatívy, lubrikanty, nehovoriac o iných géloch a "zariadeniach" do pipky a kalichu samotnom, lebo je to silikón... detské vlhčené obrúsky sú plné chémia parfumov, s tými v poslednej dobe leda tak čistíme auto 😅

sylviiik
19. únor 2009

Bihan, taky už jsme je přesunuli do auta 😀

cecil
20. únor 2009

Johando, dík, že je Jelen takovej sígr, jsem nevěděla...jé teď jsem zjistila, že mi nejdou vkládat smajlíci, škoda.

pikkumyy
20. únor 2009

tak uz mi prisel fialovej lady cup - nazivo vypada lip, nez jsem si ho predstavovala🙂 a uz jsem ho i nanecisto vyzkousela 🙂, jen se mi zda, ze budu muset usmiknout kus te tycky, ale nechci se ukvapit, tak pockam, az jak to bude vypadat za provozu 🙂

martina46
20. únor 2009

Ako je to s tou stopkou, ak by som ju úplne odstrihla, nebude problém vybrať potom kalich? Lebo tuším mi tá stopka vadí. Alebo ho nemám dosť hlboko. Viac ale nešiel a aj v návode píšu, že nie hlboko, ak som to dobre pochopila...? 🤐

kili
20. únor 2009

marti, kľudne môžeš odstrihnúť celú, väčšina to tak spravila. potom kalich len svalamy vytlačíš, nech sa posunie nižšie a už ho chytíš za spodok

simply.vero
20. únor 2009

martina46, kalich se dá snadno vytáhnout přímo za spodní část. pokud stopku při vytahování používáš (mně osobně tam přišla úplně zbytečná), můžeš zkoušet stříhat po kouskách nebo nechat malinký kousek pro jistotu.

nebo si můžeš zkusit nacvičit vytahování za dno kalichu ještě před odstřihnutím, a když si budeš jistá, že už to umíš s jistotou a stopku nepotřebuješ, můžeš to šmiknout úplně.

kalich nemá být hluboko, jen tak, aby byl schovaný, ale některé holky (podle diskuze) si ho dávají hlouběji a vyhovuje jim to asi líp. důležité je, aby ho držely poševní stěny, pak by neměl protékat.

pikkumyy, jé, taky jsem přemýšlela o barevném ladycupu místo mého starého mooncupu, kterýžto už je trošku jetej 😅 mám zálusk na růžový, ale uvidíme, zatím odolávám 😀 ale jestli ho začnou vyrábět v mojí oblíbené vínové, tak asi podlehnu 😀

kili
20. únor 2009

simply, jaká blbosť, že kalich vydrží 10r, že? 😀

simply.vero
20. únor 2009

kili, no možná by vydržel delší dobu, ale já jsem měla letos v létě takové období, kdy jsem asi 6 týdnů v kuse špinila a používala jsem na to kalich, takže se tím asi opotřeboval rychleji, když byl tak dlouho prakticky nepřetržitě v tom kyselém vaginálním prostředí 😖 takže ho mám sice teprve dva roky, ale už by docela snesl výměnu. no, uvidíme, funkční ještě je, tak zatím počkám. jsem zvědavá, jestli se tady za 10 let (😀) najde některá z nás, která bude mít pořád ten původní kalich 😀

každopádně i tak to je skvělá investice 🙂

kili
20. únor 2009

simply, no ja som to práveže myslela tak, že budú všeliaké novinky, ktoré človek bude chcieť, tak 10r u žiadnej nevydrží :D
a za 5r bude cena možno 3-4€ a na to sa človek potom už úplne vykašle a bude striedať po roku
aj keď teda, to potom už nebude až tak ekologické, čo?

simply.vero
20. únor 2009

kili, aha 🙂 že bychom třeba nakonec kupovaly kalichy, aby nám ladily s botama a kabelkama? 😀 a na záchodě poličku s výstavkou kalichů v různých barvách a vzorech 😀 no ale snad ne, ono už na tom asi nic moc nového nejde vymyslet, tak doufejme, že skládky plné kalichů nebudou 😅

no stejně by to byly dobré titulky ve zprávách - "ekologické hygienické pomůcky jsou zodpovědné za katastrofická množství odpadu", anebo "nebezpečný kontaminovaný odpad se volně válí mezi smetím" 😀

kili
20. únor 2009

😀

a čo to máš za fotku?

simply.vero
20. únor 2009

no, ta fotka je tak trochu upravená 😀 normálně nechodím po ulici v kostýmu staré panny 😀 ale pořád jsem to já, základem je moje "aktuální reálné foto", tak doufám, že mi ji admini nesmažou 🙂

kili
20. únor 2009

jaj, vidím, máš tvár nalepenú. aspoň okuliare sú tvoje?