Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

adikasb
21. čer 2008

Ahojte, tak som si precitala par stran tejto diskusie a som rozhodnuta kupit si ho 😀 Teraz uz len ktory... Takze vaham medzi Lunette a Ladycup - skor asi ten Ladycup, ten vacsi. Objednavali ste si ho niekto zo Slovenska? Ak mate nejaky tip, kde sa da kupit najlacnejsie, tak sem s linkami 😉 Ja som nasla jednu stranku, len tam neviem najst objednavaci formular 😅 Cena je tu super myslim:
http://www.menstruacnikalisek.sk/Menštruačnýkal...
Objednavali ste niekto odtial? Inak super diskusia 😵 Uz ho len objednat 😀

zejm
22. čer 2008

Stopku samozřejmě nemám vůbec a koneček je dohladka ostříhaný. Nejde to moc hluboko, ale je to milé... Ale jak psala lyongirl o stránku zpátky, existuje snad nějaký nový Instead (12ks za 360Sk), se kterým se dá milovat kdykoli v měsíci - je k tomuto účelu přímo dělaný. A je na jedno použití. Lyongirl tam má i odkaz na stránky, kde je k tomu víc. Hodí se to např. na dovolenou a tak. Vypadá to zajímavě - jestli s tím někdo máte zkušenost, tak napište, docela by mě to zajímalo

vanusak
22. čer 2008

Zejm - tak to u nás by to nešlo ani na kousek, hned tak po 0,5-1 cm je kalíšek nahmatatelný. Tak to nevím, jestli by MM ten cenťák k užití si stačil... 😉

simply.vero
22. čer 2008

vanusak, nápodobně 🙂 ale ty jednorázové kalíšky, to by mě taky zajímalo. Už o tom uvažuju delší dobu, že asi do toho půjdu a vyzkouším.

adikasb, koukala jsem a už to tam na těch stránkách aktualizovali, přidali na horní lištu objednávací odkaz, ale budeš si muset počkat (anebo objednat jinde), píšou, že budou prodávat až od července... Jinak já jsem objednávala před rokem a půl od té samé firmy, jenom u nás v ČR (Jaguara - menstruacnikalisek.cz) a v pohodě, platila jsem přímým vkladem v bance na jejich účet a hned další den to přišlo.

adikasb
22. čer 2008

Tiez som si dnes vsimla, ze uz tam ten objednavaci formular uz je 🙂 A vdaka za info, ze si si objednavala tiez odtial 😉 Lebo trosku som rozmyslala, ci to nebude risk poslat peniaze na ucet firma, co este len teraz zacina 😅 Ale ked funguju v Cechach uz dlhsie, tak by to malo byt O.K. Lebo cenovy rozdiel je znacny... No este porozmyslam, ci dovtedy vydrzim 😀 Ako som pozerala, tak Lunette sa da objednat cez ebay za nejakych 850-900,-- Sk, co je tiez celkom prijatelna suma, len este nemam pay pal...

simply.vero
22. čer 2008

adikasb, já bych počkala, to už máš jenom něco přes týden, tak to není tak dlouho. Navíc to vypadá, že se to na těch stránkách hýbe, když to dneska aktualizovali, takže i ten termín začátku prodeje 1. 7. by mohli dodržet 🙂 A ta cena je tam fakt dost dobrá. Přes eBay bys zase musela čekat, než to dorazí. Tak anebo tak, gratuluju ke skvělému rozhodnutí, kalíšek je převratný vynález 🙂

Mimochodem, mně se hrooozně líbí ten růžový, je děsně roztomilý 🙂 Až si budu kupovat větší velikost, asi mu neodolám 🙂

adikasb
22. čer 2008

no musela by som cakat, aj keby som to kupila cez ebay, ale neviem preco, no Lunette mi padol viac do oka 😅 Proste akosi mi je sympatickejsi... No podla udajov tak technicky su obe takmer rovnake, Lunette ma o trosku vacsi objem... vero, Ty mas ladycup? A ruzovy je fakt mily 😉 Ale zas drahsi a na to ze to budem vidiet len ja, tak mi to pride zbytocne...

adikasb
22. čer 2008

A ten tyzden nie je dlho, len uz by som ho chcela vyskusat pri najblizsej MS a to je prave buduci vikend 😀 No ale snad to este raz vydrzim aj bez kalisteka 😅

simply.vero
22. čer 2008

ne ne, já mám mooncup a jsem maximálně spokojená. Když jsem ho tenkrát objednávala, tak ještě takový výběr nebyl, tuším byly dva, mooncup a divacup (jo a ještě keeper, ale ten je z přírodní gumy a to může být problém při případné alergii). Ty prolisy, co jsou na povrchu (je tam mimo jiné vylisovaná webová adresa mooncupu 😀 ), se čistí úplně v pohodě, stačí opláchnout a nic tam není, takže pohoda. Kdybych se rozhodovala teď, asi bych taky uvažovala o lunette nebo ladycupu (asi spíš ladycup, podpořila bych domácího výrobce), ale celkově vzato v tom fakt velký rozdíl nevidím.

Je pravda, že dávat stovku navíc jenom za barvičku mi taky přijde trochu zbytečné, ale podle mě ty ceny půjdou časem ještě víc dolů, takže až si jednou budu kupovat ten větší (a to budu až před plánováním miminka), asi si ho pro radost pořídím 🙂

Do příštího víkendu bys to asi stejně nestihla tak ani tak. Já bych do toho Ladycupu šla, být tebou, ta cena je super. Jak máš silnou menstruaci? Pokud ji nemáš extra silnou (jako třeba já 😠 ) , tak pro tebe ten objem vůbec nemusí hrát roli, stejně ho nenaplníš 🙂

adikasb
22. čer 2008

no este porozmyslam, ja nemam nejak moc silnu MS, takze objem by problemom byt nemal. Inak pekne porovnanie je tu:
http://afriska-engl.de.tl/Different-brands-and-...
Mozno tu uz niekto daval link. Proste ten lunett mi na obrazku pride taky makksi, ladycup na mna posobi tvrdo, ale je to asi len obrazkom, nakolko tieto dva typy kalistekov by mali byt podla udajov najpruznejsie.
Dam potom vediet ktory som objednala 😉

simply.vero
22. čer 2008

Taky si myslím, že to bude hlavně tím obrázkem. Materiál je ve všech případech (kromě toho keeperu) stejný, ta pružnost je podle mě daná hlavně tloušťkou materiálu (obzvlášť horní okraj, ten je klíčový). Proto je prý taky Mooncup trošku víc tuhý, má silnější ten lem. Dej pak vědět, cos nakonec pořídila a jak jsi spokojená 🙂

To srovnání je pěkné, zaujaly mě ty dírky na tom Ladycupu a Lunette, zdají se mi dost velké. Já je mám na Mooncupu jen takové jakoby jehličkou propíchnuté. A na tom Ladycupu by mě zajímalo, jaký má účel to šikmé propíchnutí. Že by tam ten vzduch přes ty šikmé dírky líp pronikal? Nevíte někdo?

simply.vero
22. čer 2008

Mimochodem, adika, jukla jsem ti do alba a máš úplně zlatou dcerušku 🙂 Ta fotka s kafem je super 🙂

lentilka
23. čer 2008

adikasb,
ja som si ho minulý týždeň objednala tu: mametotu.sk/kategoria.php , keďže si ho zoberiem osobne v BA, tak aj bez poštovného 🙂... akurát dnes si poň idem. Teším 😀

lentilka
23. čer 2008

adikasb,
akurát som si kukla tvoj link, máš lepšiu cenu 😀 ale aj tak sa teším a o týždeň môžem skúšať 😉

matima100
23. čer 2008

adikasb,uz sa ti podarilo objednat ten Lady cup? ja ten objedn.formular tiez neviem najst.....a chcela by som si objednat ten ruzovy 😀

lentilka
23. čer 2008

otázka z iného súdka...

vedia o kalíšku vaši manželia/partneri? ako reagovali?

matima100
23. čer 2008

moj vie,prave on ma nan upozornil,ze o nom pocul v telke 😀 😀

jmisa
23. čer 2008

Manža to ví, že prej ušetříme za tampony 😀 😀
A když jsem si ho vyzvedla, tak na to koukal (já tedy taky) a jen se nedůvěřivě ptal, jak to do sebe chci narvat 😀 😀 Tak jsem to složila podle obrázku a pochopil 😀

Akorát mě jednou přistihl při prostocvicích, když jsem měla kalíšek první cyklus a neuměla jsem ho pořádně a rchyle vyndat (bo jsem hned ustřihla tyčku, protože mi vadila) a smál se ještě půl hodiny. Prý ho do koupelny přivedlo nadávání a různé zvuky 😀

dendisa
23. čer 2008

můj manžel se na to šklebí, a že prej jak mě zná, jaké jsem prase, bude se to všude válet zmazané od krve a on to bude muset uklízet 😀.
Ještě jsem to zatím nezkoušela.
V globálu je na něm ale vidět, že myšlenka mu nevadí.

matima100
23. čer 2008

kto si uz objednaval Lady cup? mozte mi prosim poradit,kde sa to da na Slovensku objednat?

adikasb
23. čer 2008

matima, este som neobjednala, ale na tej stranke sa da uz da kliknut na hornej liste na OBJEDNAT, ale zaciatok predaja maju od 1. 7., takze treba este tyzden pockat. Tu je link:
http://www.menstruacnikalisek.sk/Objednat/tabid...
Da sa aj inde, ale cena je inak okolo 800,-- Sk - aj lentilka tu davala link par prispevkov spat 🙂

lentilka
23. čer 2008

Už ho mám v ruke 🙂 Po všetkom, čo som si prečítala, sa mi nezdá až taký veľký... akurát ho idem vyvariť a vyskúšať na sucho 😉 som zvedavá

simply.vero
23. čer 2008

lentilko, gratuluju 🙂 dej vědět 🙂

jinak už jsem zjistila, na co jsou na tom ladycupu ty šikmé dírky, včera jsem to hledala ještě po půlnoci (furt mi to vrtalo hlavou 🙂 ) Tak prý aby se to líp vytahovalo (asi to bude mít nějaký vliv na snadnější zrušení toho podtlaku, určitou logiku by to mělo)

lentilka
23. čer 2008

no, vyskúšala som ho na sucho dvakrát... myslím, že dnu to išlo v pohode, von to bolo horšie, keď som si ho dala nižšie, dalo sa... ale najhoršie sa mi pri vyberaní zdal horný okraj... tj už keď bol takmer vonku... hádam som si zobrala dobrú veľkosť 😀 a už viac sa mi skúšať nechce 😀 😀 😀

jmisa
23. čer 2008

Lentilko, nesmíš ho táhnout ven rovně, hezky na šikmo, pak Ti jeho velikost nebude vadit a taky jde prstem zdeformovat tak, že je trochu jako ve tvrau v kterým ho dáváš dovnitř, ikdyž ne tak úplně složenej.

lentilka
23. čer 2008

jmisa,
ono na sucho sa s tým dá manipulovať, len sa bojím, že pri menzese budem celá od krvi pri vyťahovaní

jmisa
23. čer 2008

Lentilko, já prvně vyndávala ve vaně 😀 😀 😀 Ale bylo to v pohodě 🙂

simply.vero
23. čer 2008

lentilko, no tak se umyješ 😀 Ale radši první vylévání nezkoušej v práci jako já, je lepší mít trénink 😀 Jinak "na mokro" to půjde trochu líp, a při tom vytahování zapoj svaly pánevního dna, nemusí všechnu práci udělat ruce 🙂 Na konci vytahování potom ten okraj můžeš jakoby "vyviklat", neboj, nevyleje se to, stejně ta krev nikdy není až po okraj (ani při hodně silné MS, to už spíš kalíšek proteče, nebo teda spíš "obteče" 😀 a když se to stane, tak stejně proteče dřív než krev dosáhne nahoru, možná v tom hrají roli ty dírky, a to jsou potom teprv krvavé lázně při tahání ven 😀 pardon, pokud vás to pohoršuje 😀 )

lentilka
23. čer 2008

Jmisa, vero,
no tak to som naozaj zvedavá 😉

vero, tak to radšej budem vyprázdňovať častejšie... aspoň, kým si zvyknem na správnu frekvenciu 😀

inak nepáli vás to, keď si kalíšok zavádzate či vyberáte?

ikke
23. čer 2008

mna trosku pali, ale iba ked este/uz nemam ms 😉