Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

len
28. lis 2008

Lotosek, ty už se dají normálně koupit i u nás na primisima.eu 😉
Taky si tam můžeš vybrat nový náhradní pytlíček s pestrým vzorem 😀

kili
28. lis 2008

len, tak sa teším, budeš prvá čo ho vyskúša. som fakt zvedavá

len
28. lis 2008

No počkej, počkej, já ještě stále sbírám odvahu 😉 Manžel tvrdí, že co jsem na PN, utratím víc, než když jsem pracovala v centru Prahy 😉 A jde mu to, chudákovi, všecko do práce, no, jestli mu tam dorazí shewee, bude doma veselo 🤐 😀

skuli
28. lis 2008

Holky koukám jako blázen,co všechno se díky netu nedozvím 😀 Kalich jsem si pořídila díky Vám a téhle diskusi.Taky nechápu jak jsem mohla bez něj 37 let žít.To na to čůrání je dobrá ptákovina. 😝

lotosek
28. lis 2008

Ó, tak asi zase objevuju Ameriku. 😀 Že bych vyměnila své dosavadní nádobíčko za barevného krasavce? Když mi se zdá ten můj mooncup takový zažloutlý a docela nepoddajný. A blbě se čistí. 😖

len
28. lis 2008

Tak to je ideální příležitost pořídit si růžovej Ladycup 😉
Manžel má kreditku u sebe, takže musím vyčkat a pak ho zvolna zkusit nahlodat, coby na tu shewee 😕 😀

herminka
28. lis 2008

Len, jestli si Shewee pořídíš, tak klobouk dolů 😉 Jo, a na fotkách vypadá, že Ladycup má strašně velké ty dírky - jsou opravdu takové?

Ty barevné kalichy mě dostaly 😨 Růžový Ladycup mě nebral, ale jednou si možná zelený, modrý nebo fialový kalíšek pořídím 😀 Ale ty jejich pytlíčky mi připadají zbytečně předražené, něco takového si spíchnu za pár korun.

len
28. lis 2008

No, jsou větší než u mooncupu, ale nic dramatickýho... Ty pytlíčky jsou totálně ujetý, asi jako když si někdo koupí přívěsek, aby si ozdobil svýho mobila 😀

herminka
28. lis 2008

Len, díky za odpověď, tak z nich strach mít nebudu 🙂 On i ten barevný kalíšk je podobný úlet 😀 , ale vypadají fakt pěkně. Jo, a i ten ušitý pytlíček jsem měla na mysli, třeba kdybych ten původní ztratila nebo se nějak blbě roztrhal, jinak stačí bohatě na nebělená bavlna, že bych je chtěla střídat, to ne 😀

len
28. lis 2008

Ozdob si svůj kalíšek! 😀 Jsem teď zvládla spíchnout pirátskej kostým, co bych si neporadila s pytlíčkem 😎 Jinak jsem se včera odhodlala a když jsem tu měla na návštěvě sestřenici, normálně veřejně jsem jí o tom zázraku pověděla - sice jsem ji asi (zatím 😉 ) nepřesvědčila, je tampónová, ale minimálně se (aspoň před mnou) netvářila nijak vyděšeně 😉

kili
28. lis 2008

ja som o kališku povedala kamarátke, ona o ňom vedela, videla to v telke aj s jej manželom, ale ten ako som začala rozprávať sa zľakol a vybehol von, že aký máme výhľad 😀

len
28. lis 2008

Nojo, no, chlapi jsou trochu útlocitní občas 😉 Ženská je tak nějak zvyklá, že z ní teče krev a pořád so ní někdo něco strká... Ale co jsem fakt nepochopila (nevím, jestli to bylo tady nebo na beremku), když holky argumentovaly - to by mi chlap nedovolil! 😲

herminka
28. lis 2008

Len, to jsi řekla sestřenici o kalíšku teprve teď, když už ho takovou dobu používáš? 😀 Nevím tedy, jaké máte vztahy, je fakt, že já jsem o něm za ten cca rok a čtvrt neřekla ani vlastní sestře (myslím, že by nadšená nebyla, tak se o něm nešířím 🙂), ale blízkým kamarádkám hned po prvním cyklu 😀
Cooo "chlap nedovolil"? 😲 Pokud jsou ve finanční tísni a chlap drží kasu, asi by to bylo pochopitelné, ale jinak - co je chlapům do toho, co za MS pomůcku používáme? 😠

len
28. lis 2008

Vztahy výborné, ale jsem srab 😀
Já bych taky chlapa, co by se mi odvážil kecat do toho, jak řeším svou MS, poslala do háje 😝

simply.vero
28. lis 2008

"Ženská je tak nějak zvyklá, že z ní teče krev a pořád so ní někdo něco strká" - len, tak to je myšlenka dne, se tady lámu smíchy 😀 a do toho shewee jdi, mě by nějaké praktické zkušenosti fakt zajímaly. manžel to nemusí v práci přímo rozbalovat 🙂

s kalicho-osvětou mám konečně úspěch, jednu nadšenou rekrutovanou kamarádku a jednu nalomenou 🙂 a minimálně jednu totálně znechucenou 😒 no co, každému se to líbit nemusí, že jo...

hnutí krásných kalichů je pro mě jako dělaný, já jsem na ty estetický věci jako drak, ten růžový zázrak už mě delší dobu láká 😀 na mobilu nosím darované ozdobičky (pokud se nerozpadají)

kili
28. lis 2008

ja si teda ten shewee nikedy kúpim, sa tomu zas nebránim, sa teším ako budeme s malími súťažiť, kto dočúra najďalej, aspoň nebudem mimo 😀

len
28. lis 2008

Vero, takže tys mě pasovala na pokusnýho králíka, jo? To je teda hezký 😀

tictac
28. lis 2008

muzete sem, prosim, nekdo hodit odkaz na softcup? je to Instead? Ja sama zkusenosti s kalisky nemam, ale dlouho nad tim premyslim, vzdycky me ale neco odradi....

len
28. lis 2008

http://www.primisima.eu/menstruacni-kalisky/sof...
Ale zatím s ním taky zkušenost nemám, teprve jsem ho objednala... Mám zkušenost s mooncupem a ladycupem, ty jsou si podobné, softcup je prý hodně odlišný...

tictac
28. lis 2008

dik len, je to teda ten samy, co jsem nasla. Taky me prave prekvapilo, ze funguje jinak, nez ty ostatni....ja se prave bojim, ze to ze sebe nevytahnu ven 😀

len
28. lis 2008

No, zatím vytáhla každá, neboj 😀 Pravda, některé měly větší obtíže, ale naučily se to všechny 😉

tictac
28. lis 2008

jenze ja si nedokazu sama ani zkontrolovat cipek 😀 a nejak si nedokazu predstavit, jak prosim MM o pomoc, aby mi to vytahnul 😀 😀

len
28. lis 2008

Ten kalich by měl být úplně na kraji, mnohem mělčeji než čípek 🙂 I když teda představa, jak ho chlap doluje, to už bych se pak nedivila, kdyby proti němu měl námitky 😀

simply.vero
28. lis 2008

len, ve většině ostatních případů bývám ve svém okolí ten první pokusný králík vždycky já (nevím proč 😕 😀), tak by to občas taky mohl vzít někdo za mě 😀 navíc ty už jsi tak hezky polorozhodnutá, tak si říkám, že do toho stejně půjdeš 🙂

no, kdybych měla perspektivu, že mi to v nejbližší době bude užitečné k vyzkoušení, tak si to objednám hned, ale nemám žádné podobné akce v plánu, tak si říkám, že takticky vyčkám 😀

tictac
28. lis 2008

procitala jsem si stranky s Instead soft cup a docela me prekvapilo, ze to zenske pouzivaji i jako prostredek K tehu 😀 ze si to po styku nasadi a tim padem nic nevytece ven...teda na tohle bych ani ja neprisla 😀 😀

len
28. lis 2008

Ach jó, Tictac, to jsou teda asi stejně praštěný úvahy jako stavění se na hlavu nebo prstíčková metoda 😀 Ale když to někomu udělá dobře 😉

Vero, my máme jenom jednu kreditku v rodině (já si prozatím vždycky vystačila s embosovanou debetkou), takže čekám, až ji její "majitel" přinese domů a přemýšlím, jestli si ji mám jenom půjčit (budeš překvapen, drahý! 😉 ) nebo ho zkusit zlehýnka informovat a poučit ho o trampotách ženský na sněhu, obzvlášť, když mě dneska dr. důrazně varoval, že fakt nesmím nastydnout "odspodu" 😉

tictac
28. lis 2008

len, ty tvoje uvahy jsem procitala 😀 ja bych si ji "vypujcila', nebudu prece vysvetlovat uplne vsechno 😀 pripadne bych si vysvetlivky nechala az na potom, kdyby mu to hlava nebrala 😀 😀 😀

prastene to je, jenze kdyz je clovek v nouzi nejvyssi..... 😕 😀

simply.vero
28. lis 2008

len, tak to je závažný medicínský důvod, to už bych neváhala vůbec 😉 já bych ho taky "překvapila", o důvod víc, abyste se pak společně zasmáli, obzvlášť kdyby ho opravdu napadlo balíček otvírat v práci 🙂

tictac
28. lis 2008

v praci a pred kolegy 😀 😀 😀

len
28. lis 2008

No, tak to jsem asi nebyla ještě v nouzi nejvyšší 😀 Teď jsem tak nějak sesumírovala svou historii snahy otěhotnět a dostala jsem se na 35 stránek wordovýho textu, holky, já jsem vážně asi naprosto beznadějnej případ 😀