Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

emjee
31. říj 2008

mirusch bohuzial neporadim, ale pre zaciatok by som ho aj tak vyvarila

elitera
31. říj 2008

mirush, některá holka psala ohledně těch tablet holkám, co MK dotáhly do ČR a jedna z nich jí odepsala, že po těch sterilizačních tabletách doporučujou kalíšek ještě vyvařit, že to není nic moc dobrýho. Nevím ale, jestli je to na beremku nebo tady.

mirusch
31. říj 2008

Emjee, Elitera, aj tak dakujem, zrejme vyvarim najprv a ak mi niekto este poradi, tak aspon pouzijem tie 2 tabletky a nove neobjednam, vyzera to, ze vyvarit je najucinnejsie a aj najlacnejsie 😀

simply.vero
31. říj 2008

mirusch, ty tabletky se rozpouští v hrozně velkém množství vody, nevím přesně kolik, ale je to v řádu litrů, pokud vím. Pokud je chceš použít na kalíšek, tak já bych je rozlámala zhruba na čtvrtinky a vždycky ten kousek hodila do nějaké vhodné nádobky, vodu bych přidala od oka (tak jsem to vždycky dělala s Milton tekutou dezinfekcí, s odměřováním jsem se nezdržovala 😀). Pak tam ten kalíšek necháš namočený kolem 10 minut.

Být tebou, tak kašlu na tablety, stejně je to dost drsná chemie, pár stránek dopředu jsme to s holkama už řešily. Normálně vyvařuj a tablety si nech pro případ, že vyvářet nebude možné.

simply.vero
31. říj 2008

Jo, jinak ty tabletky mají, pokud vím, ve Schlecker drogerii, takže pokud tam budeš mít cestu, omrkni přesný návod na krabičce. Možná by poradil i Google.

simply.vero
31. říj 2008

mirusch, už jsem to našla, bavily jsme se o tom v tomhle tématu na str. 42

mirusch
31. říj 2008

Dakujem Vero, si zlata. 😵 Je to fakt, ze vyvaranie to isti. A tabletky si necham na pripad nudze 😉
No, myslim, ze s tym Cupom budem chvilu bojovat, ale verim, ze sa skamaratime 😅 😀

bihan
31. říj 2008

Jedna Milton tableta je na 5 litrov vody! Ja som v tom malej sterilizovala fľašu a odsávačku, takže ďalšie vyváranie mi príde naozaj zbytočné... (teda osobne vyváranie nemám rada už z princípu 😅). Po 15min je to vysterilizované. Necháš usušiť a používaš.

mirusch
31. říj 2008

Jj Bihan dakujem, uz som si precitala dozadu, ze 5 l 😕 No, bud vyvaranie alebo tablety, to som pochopila. Tablety, ked nebudem doma a nebudem chciet vyvarat v cudzich hrncoch, to by som fakt nechcela 😀

mariska1980
31. říj 2008

Ahojky muzete mi nekdo napsat na ip kolik to stoji a podrobnejsi info,dik

simply.vero
31. říj 2008

mirusch, to si piš, s kalíškem budete kamarádi na život a na smrt 😉

bihan, a proč nemáš ráda vyvařování?

simply.vero
31. říj 2008

marisko, kalíšků je víc druhů a ceny se liší, pohybuje se to od zhruba šesti set korun nahoru, podrobné info nemá cenu psát do IP, omrkni prvních několik stránek z diskuze anebo třeba na menstruacnikalisek.cz nebo kalisek.cz, případně zkus googlovat. každopádně je to skvělá věc 🙂

bihan
1. lis 2008

Vero, pretože mi to prišlo ako hrozná otrava už pre malú - vždy ostal na povrchu povlak, na kalich síce netreba také veľké hrnce ako na odsávačku, ale to by som zase musela mať "svoj" hrnček (malé plecháčiky vo Fr nepredávajú) a ja mám hrozne deravú hlavu, tak je dosť možné, že by som zabudla na to, že niečo vyváram. Hovorím, Miltony som používala už pre malú a teraz ich používam pre seba. Mali sme celú krabicu, tak to budem mať snáď doživotne 😀

lukin
5. lis 2008

Ahoj, tak jsem už i v této diskuzi 😀 Byla jsem nahlodaná a uvažuju o kalíšku, ale dívala jsem se na internet a je jich více druhů. Který je dobrý, nebo bych si měla pořídit ten nejlevnější? Teď si nemůžu vzpomenout, jak se jmenuje.

tannawe
5. lis 2008

Ahoj...konecne dorazi menstruacni kalisek po umornem mesici a pul cekani...ufff...ceska posta se opet vyznamenala a kdybych se neozvala pani do internetoveho obchodu, kde jsem ho kupovala /cekani se mi zdalo opravdu uz dost dlouhe..../, tak nevim zda bych taky necekala marne 😀
Nakonec jsem vybrala LadyCup velikost L, tak jsme zvedava kdy ho vyzkousim, vzhledem k tomu, ze menstruace zatim v nedohlednu...
Chci se jeste zeptat kdy jste zacaly pouzivat kalisek po porodu /asi vzhledem k douhodobejsimu kojeni si menzes muze dat nacas takze se vsechno stihne v klidecku zahojit ne?/
Abych byla uprimna tak kdyz jsem ho vybalila z pytlicku a slozila do te "formace" jak se ma zavadet, tak jsem se trosku zdesila, ze "to" si "tam" proboha nemuzu v zivote "narvat"... 😅
Tak uvidime...
A jeste jedna otazka na ty bio lubrikacni gely....mate nejaka zkusenost s temi BIOglide?? 🙂

lukin
5. lis 2008

tannawe: Ty už ji nemáš přes dva roky? Je to vůbec normální? Taky jsem se dívala na LadyCup. Na kolik tě vyšel?

dadulik
5. lis 2008

ahojte, tak mne moj mooncup vcera dosiel 😀
ale teda fakt neviem, ako to tam narvem 😅

elitera
5. lis 2008

dadu, porovnej ho s velikostí penisu - on tam půjde 😉
lukin, asi tu stále není nikdo, kdo by vyzkoušel všechny druhy. Každopádně lunette je PRÝ měkčí, takže ten si chci koupit po porodu. Mám Mooncup teď a měkčí by mi asi nevadil, ale jsem tady trochu extrém, holky s rozbolavěním problémy nemají.

bihan
5. lis 2008

To je len prvý pocit 😀

tannawe
5. lis 2008

lukin: ja jsem si koupila nejaky luxury set a vysel me i s postovnym a balnym na 698 korun ceskych, coz jsem neprozivala jako nejakou velkou castku 😉 Porad jsem nad tim spekulovala, co bych si tak koupila, ale nakonec zvitezil vyrobek LadyCup, proste mi tak nejak padl do oka a reference na ruznych forech na nej byly pozitivni.
A neboj, menstruovala jsem normalne, jen jsem si ho mela asi koupit driv nez pred tretim tehu... 😀

dadulik:no jak jsem na to koukala tak jsem z toho mela rozporuplne pocity, jeste ze u toho bylo na vyzkouseni trocha toho gelu,takze to pujdu zkusit a uvidime... 😕

tannawe
5. lis 2008

elitera:to s tim penisem je dobre /tedy je to rozhodne mene "vyvinute" nez muj manzel/,ale preci jen penis se tak nejak podda nakonec je to vlastne mekke, i kdyz je to tvrde ze?
Zkousely jste si kalich tedy pred menses? Jen tak nasucho? 😕

elitera
5. lis 2008

tannawe, ale kalíšek se taky poddá, dyť jsi ho přece zmáčkla, ne? 😉 o penisu teda vím víc, než o kalíšku! 😀

tannawe
5. lis 2008

eli:jo jo vsechno jde kdyz se chce, uz je tam... 😉

elitera
5. lis 2008

a jaký to je? 😀

mysinka
5. lis 2008

Holky, nezdá se vám, že máte s kalichem kratší menstruaci, než normálně? 😕 Já mám pocit, jako by ten podtlak ze mě tu krev vysával a 3. den MS, který mám normálně nejsilnější, už jen tak "pokapkávám" 😅

tannawe
5. lis 2008

eli:abych pravdu rekla tak vlastne ani nevim jak to popsat...zatim to jde,jen jak dlouho si to tam "zkusebne" mam nechat???
Poradte kaliskove panne... 😉

sisstin
5. lis 2008

mysi: nevim, jestli jsi předtím používala tampony nebo vložky..ale prý s tamponem(předpokládám, že s kalichem je to to samé) je MS kratší, protože krev se absorbuje rychleji..narozdíl od vložek, kdy krev vytéká ven..a déle to trvá...co je na tom pravdy nevim 😅

elitera
5. lis 2008

mysi, tak to neumím posoudit. Donedávna jsem brala HAK, která to zeslabuje a zkracuje a za cca 10 dní mě čeká teprve 2. MS bez HAK.

lukin
5. lis 2008

A to se dá koupit jen na netu nebo i v lékárně?

sisstin
5. lis 2008

lukin: já bych radši z netu, přece jen v narvaný lékárně: Dobrý den, prosila bych jeden menstruační kalíšek...a půlka řady padne do mdlob 😅