Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

vanusak
31. črc 2008

Des - byl uvnitř kolikrát i 24 hod. a v poho. S kalíškem se opravdu občas na MS i zapomene... Fakt.

des
31. črc 2008

Holky diky za odpovedi, asi budu nadale praktikovat rano a vecer - je to fakt pohodicka 😀

herminka
31. črc 2008

Luci, tak už i Ty, Brute? 😀 Přesně, jak píšou holky, 12 hodin není na překážku, naopak buď ráda, že nemusíš častěji - ale dýl bych ho už asi nenechávala.

lentilka
9. srp 2008

a čo kalíšok a slaná voda - more? je to ok? nepoškodí to kalíšok? mám si kúpanie s kalíškom vyskúšať najprv na nečisto? zatiaľ som ho používala len počas 1 ms, a nejaká zručná ešte nie som 😀

emjee
9. srp 2008

kalisok a more je ok

vanusak
9. srp 2008

I u mě vyzkoušeno a když je správně zaveden, je to v poho 😉

liliandax
9. srp 2008

ahojte 🙂

tak ja dnes testujem 1x mooncup... je to celkom v pohode, len pri vyberani mam problemy.. chytit sa da /odstrihla som len trosku z tej stonky/, ale ked ho vytahujem, tak citim bolest ☹ .. len neviem preco? 😔

emjee
9. srp 2008

lebo tam mas podtlak - ten treba najskor zrusit - skus pri vyberani ten kalisok ked ho drzis za stonku len akoby vykyvat von, ked je blizsie k vchodu tak ho uchop na spodok prstami a stac a uvolni podtlak, potom uz to pojde

kili
9. srp 2008

lilia, keď ho vyťahuješ, tak na spodu ho trochu stlač, potom ho vyťahuj takým spôsobom, že najprv jednu stranu potom druhú, proste tak vyvyklávaj von. Aj mňa to prvýkrát bolelo, až keď som to nezačala robiť takto.

liliandax
9. srp 2008

emjee, kili - diky za radu 😉 skusala som.. nooooo... musim este trenovat 😒 ale uz je to lepsie..
... ked ho chytim za ten koniec a stlacim a zacnem kyvat smerom von - tak to je este v pohode.. ale ked sa ma "vycucnut" von, tak citim bolest pri tom hrubom okraji poharika 😝

emjee
10. srp 2008

tak ho skus este tesne pred tym (cize ked uz je takmer cely vonku, len ten okraj nie) zrolovat resp. prelozit pozdlzne na polovicku (ako ked ho skladas pred vkladanim)

anyme
12. srp 2008

Ahoj,dnes jsem si poprvé zavedla kalíšek..nebolelo to,neproteka,ale mam docela hrůzu z vytahovaní..na ten stonek došáhnu,ale když ji chci chytit tak šíleně klouže..tudíž to je celkem nemožné..nemáte nějaký "fígl" na vytahování,aby to bylo nejsnadnější?

elitera
12. srp 2008

anyme, chytat za spodek a ten lehce stisknout 🙂

kili
12. srp 2008

anyme, čupni si a zatlač svaly, aby sa posunul nižšie, potom ho rovno môžeš chytiť za spodok poháriku a mierne stlačiť a vyvyklávaním vytiahnuť von.

lentilka
12. srp 2008

Dievčatá, a vyplachovanie kalíšku na dovolenke nepitnou vodou? Neznie to veľmi dobre... 😒 . Alebo ho potom radšej vypláchnuť nejakou minerálkou alebo tak.

simply.vero
12. srp 2008

Anyme, přesně jak píše Elitera a Kili. Stopka je na houby, ta moje letěla do koše hned. Prolítni si pár prvních stránek z téhle diskuze, někde se to tam řešilo. Lentilko, nepitnou vodu bych asi radši neriskovala, ta balená bude lepší. Já když nemám po ruce dostatek vody na důkladné vypláchnutí, otřu kalich ubrouskem/toaleťákem z toho "nejhoršího" a pak stačí na zběžné "doopláchnutí" jen pár kapek (případně v nouzové situaci ani to ne).

emjee
12. srp 2008

lentilka alebo vlhcene obrusky na intimnu hygienu 😉 ja pouzivam tie, ked nie je voda

simply.vero
12. srp 2008

Emjee, koukám, že ty kalich nějakou dobu nebudeš potřebovat - gratuluju! 🙂 Vlhčené ubrousky jsem taky zvažovala, ale nakonec se mi nějak nelíbilo otírat jimi kalíšek, který potom jde "dovnitř", přece jen jsou určené na vnější použití. Ale kdo tohle neřeší, pro toho to jistě varianta je.

emjee
12. srp 2008

diky 🙂 po dvoch rokoch kalichovania je cas na pauzu 😀

lenkalenka1
13. srp 2008

ahoj, prosim vedeli by ste mi poradit ktory poharik je lepsi? chcem si ho kupit len sa neviem rozhodnut ci mooncup alebo lunette? ja skor zvazujem lunette. ma ho niekto?dik 😉

haluskacz
13. srp 2008

emjee gratuluju!

kili
13. srp 2008

emjee, jéééé gratulujem 😵 , to je super. To ste sa zo zuz dohodli? To na stránke za ten pol rok tu bude riaden bordel 😀

milwa
13. srp 2008

lenkalenka, ja jsem precetla nejaky srovnani a poridila ladycup. Dnes ho testuju treti den a rekla bych ze dobry. Vkladani i vytahovani v pohode - cekala jsem po cteni tehle diskuse potize, ale zadny nenastaly. Akorat mi trochu protekl. Jednou bych rekla, ze uz byl moc plnej, dneska to proteceni moc nechapu, mozna nebyl dobre zavedenej, ale nevim, jak to poznat...
Jak to mate vy ostatni s protikanim? Pouzivate k tomu jeste nejaky jisteni? To by mi pripadalo jako opruz. Zatim mam samozrejme vlozku, ale rada bych to pozdeji zvaldala bez ni...

milwa
13. srp 2008

Jo a narozdil od tamponu fakt pohodlnej. To me moc prijemne prekvapilo. Jakmile jsem ufikla tu stopku, tak super, vubec ho necitim...

simply.vero
13. srp 2008

Milwo, tak mně protékal dřív celkem fest, ale bylo to tím (teda myslím), že jsem měla hodně silnou ms. Teď, co beru zase HA, absolutně v pohodě, bez jištění (žádný lana ani karabiny 😀). Předtím jsem nosila kalich plus vložku, vopruz to teda byl (ale tuhle kombinaci jsem byla nucená praktikovat i předtím s tampónama, takže na "život ve vatě" jsem byla celkem zvyklá). Tím víc si to užívám teď. 🙂

emjee
13. srp 2008

baby diky, ale neodbocujme od temy 😉

milwa ja nosievam intimku aj cez bezne dni, takze pocas ms mi nejak nevadi, ja som mavala pomerne silnu ms, takze obcas bolo treba poistit aj normalnou vlozkou; pri normalnej ms si myslim, ze ked prides na to ako vkladat a poriadne sa potom utries, musi to byt ok aj bez istenia 😉

haluskacz
13. srp 2008

ja bych to bez jisteni nedala, mam velmi silnou ms. Prvni den staci intimka, druhy a treti musim mit regulerni vlozku, zvlaste na noc a na cesty, doma taky staci tenci, ale obcas zapomenu vcas vylit (2. den bych musela po pul hodine, aby se vlozka vubec neuspinila). Od 4. dne uz je to lepsi, 5. a 6. den uz nic.

milwa
13. srp 2008

ty jo, ja jsem mela ms dost v pohode, po te co jsem vysadila HA. Jenze ted po porodu jsou to celkem jatka :/ Tak doufam, ze takova je jen ta prvni a pak bude zas v norme.

sjuzocka
15. srp 2008

Ahojte, chcem si zaobstarat kalisok, ale neviem sa rozhodnut medzi Lunette a Ladycup - ani mi tak nejde o cenu ako o co najpohodlnejsie pouzivanie 🙂 tak viete poradit, ktory je lepsi, pripadne mali ste s niektorym z nich nejaky specificky problem??? zatial velmi neviem aky je v nich rozdiel okrem ceny

haluskacz
15. srp 2008

milwo, nechci strasit, ale ja jsem HA nikdy nebrala a pred detma to takovy jatka nebyly.