Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

kohynka
22. dub 2010

Bambusko, děkuji za odpověď. Tos mě tedy moc nepotěšila ☹ (že se to někdy po roce může znormalizovat!) I když zase raději slyším, že je to normální, než že mi hrozí do zítřejšího rána vykrvácení 😀 Chjo, kalíšek je super, ale chci zpátky svoji předmiminkovskou menstruaci!!!

emjee
22. dub 2010

kohynka ja mavam teda dost silnu ms ale toto sa mi zda uz mooooc silna, ja by som radsej skocila za gynekologom

bambusko
22. dub 2010

kohynka, no normalne to nie je, ale nemusi to byt nic vazne, kazdopadne konzultovat s dr. treba 😉 ja potom dalsie dni uz len tak znackujem, cize krvne straty celkovo su zrejme v norme, aj krvny obraz mam v poriadku

kohynka
23. dub 2010

Moc vám holky děkuji za odpovědi. Mně to právě taky přišlo dost silný. Tak nějak jsme měla pocit, že i při silný ms se kalíšek vyměňuje po cca 3h, což mi přišlo oproti tamponům, který mi protekly tak po 2h, super! No a teď toto ☹ Takže jdu volat dr a raději to zkonzultuji ještě s ní...

kohynka
23. dub 2010

Tak tedy odpověď - dr mi řekla, že pokud je to jen jeden den, nic to nemusí znamenat. Až kdyby to bylo tak týden, byl by to problém... no a mě i dost bolelo břicho vždycky, když jsem kalíšek zavedla ☹ Až jsem si říkala, jestli se raději nevrátit k vložkám - jenže to bych asi pak seděla nonstop na wc 😠 No a dnes večer se to celé rozluštilo - potratila jsem ☹ Ale díky kalíšku jsem to aspoň zjistila a vím tedy, že není normální mít takhle silný krvácení. Tak to jen pro info pro případ, že by to některá žena řešila... Díky Vám za reakce! A kalíškům zdar. Já se těším, že tedy od teď bych zase mohla mýt svoji normální ms 🙂

bambusko
23. dub 2010

kohynka ☹ snad sa da vsetko zase do poriadku, drzim palce 🙂

kohynka
25. dub 2010

Bambusko děkuji. Můj druhý cyklus s kalíškem a já tu řeším takovéto nemilé věci ☹ No ale co, říkám si, že příroda ví nejlíp, co a proč dělá... a pozitivní na tom celém je, že horší zážitky s kalíškem už by mě tedy nemusely čekat 😉

labutka
25. dub 2010

ahojte, chcem poprosit o radu.
od svagrovky som si dnes doniesla jej kalich, ona ho nepouziva, tak mi ho rada odovzdala. 🙂
je to velkost A, a mne sa zda hrooozne velky... doteraz som pouzivala tampony OB normal. este stale kojim, takze MS mam taku slabsiu a kratsiu (aj ked by som prijala, keby to tak ostalo 🙂).
a nemam k tomu ziadny navod. zajtra ho chcem vyvarit, a co potom? pocas MS staci vyliat obsah a oplachnut vodou, a po skonceni zase vyvarit? aalebo len umyvat vodou? alebo vyvarat pred zaciatkoom MS?

emjee
25. dub 2010

labutka
odporuca sa pred ms vyvarit, potom staci vdy len vyliat a vyplachnut (resp. ak nemas moznost vyplachnut staci utriet vlhcenymi obruskami, napr. lactacyd)
ale pokial viem, vacsina z nas kalichujucich ho vyvari po ms a pred dalsou ms uz ho nevyvara 😀

co sa tyka velkosti - tazko povedat, malo by to byt ok, kedze si uz rodila, ze mas slabsiu ms nevadi, skor naopak, staci ti ho vyliat len rano a vecer a nemusis sa zapodievat "otazkou verejnych zachodov" 😀 a ak ti nahodou chodi ms nepravidelne, tak kalich mozes pouzit aj ked ms este len cakas (cize nasucho) 😀

bambusko
25. dub 2010

emjee, ani v navode nepisu, ze sa ma vyvarat pred ms, len po, ani to nema logiku, lebo sterilne sa s tym nepracuje, ide len o prevenciu podla mna. a utieranie vlhcenymi obruskami nedoporucujem, raz som to urobila a skoro som vyskocila z koze po zavedeni toho sajrajtu dovnutra 😖 ak sa neda umyt, len utieram cistym papierovym obruskom alebo toaletakom 🙂

emjee
25. dub 2010

😔 ja mam lactacyd a v pohode 😔

bambusko
25. dub 2010

toz, som asi citlivka 😲

stepankaxxx
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
somjezibaba
26. dub 2010

ahoj,este kojim a kalisok zatial nepotrebujem ,ale kalisok ma zaujal,len mam obavy ci by som si zvykla a vedela to zaviest tak ako treba.ako vlastne zacat,rozmyslal som najprv o jednorazovom aby som si vyskusala ci mi to bude vyhovovat a az potom investovat do normalneho.ak by sa mi to pacilo,tak urcite skusim aj dceru nahovorit...dodate mi odvahu???poradite???

labutka
26. dub 2010

este mi neni uplne jasne, ako sa kalich vytahuje?

bettyna84
26. dub 2010

somjezibaba: ten jednorázový kalíšek je podle mě na úplně jiném principu, než ten klasický. Když tak si kup zatím ten yukki, je nejlevnější. Chce to trochu cviku a nenechat se odradit prvním neúspěchem. Já už bych se za nic na světě nechtěla vrátit k tampónům.

labutka: zmáčkneš ho, tím porušíš podtlak a pak za tu šťopku opatrně vytáhni. Chce to hodně se uvolnit, protože to jde zezačátku docela ztuha (chce to cvik). Pokud by ti to vůbec nešlo, tak dobře se vyndavá v podřepu ve sprše 😉 .

evaje
26. dub 2010

somjezibaba: já mám zkušenosti s oběma. Fungují úplně jinak, klasický se "přicucne" k děložnímu hrdlu, je celkově mohutnější a ten jednorázový je takový široký pružný kroužek mezi kterým je natažený jakoby silikon.Ten se roztáhne v pochvě. Já mám větší jistotu s klasickým, ale když už mám druhý a třetí dem MS, tak pohoda

emjee
26. dub 2010

labutka vacsina bab si tu stopku aj tak odfakli 😀 takze ano zmacknes ho, aby si zrusila podtlak a "vyvyklas" ho (neodporucam tahat rovno smerom nadol, hlavne ak sa ti hned nepodari zrusit podtlak)

blumka
9. kvě 2010

ahojte mam otazku..aku ma ten kalisok zivotnost?

bambusko
9. kvě 2010

blumka, podla znack y, udavaju zivotnost 10-15 rokov 🙂

blumka
10. kvě 2010

fiha...takze sa to fakt oplati 😉 som viacmenej rozhodnuta si ho kupit, lebo nenavidim vlozky a tampony..fuj 😝 😅

labutka
18. kvě 2010

skusam kalich. som zatial celkom prijemne prekvapena.
mam otazku - stalo sa niekomu, ze kalich nesiel vybrat?

blumka
18. kvě 2010

ja ho uz mam doma..teraz cakam na mrchu 😅
som si to predstavovala trosku inak..mam ho vyskusat pred mrchou alebo az ked bude mrcha?

emjee
18. kvě 2010

labutka je to len o cviku, keby neslo, treba cupnut, zatlacit ako na velku, on sa zosunie nizsie

blumka mozes skusit aj pred, aspon si nacvicis vyberanie nasucho a potom pri ms uz budes bez problemov

blumka
18. kvě 2010

emjee, vdaka za odpoved..vecer budem nacvicovat 😀 😀

jonki
18. kvě 2010

labutka...mne nie, ze to neslo ale prvy krat som ho tahala von zle...dnu to slo uplne v pohode ale ked som ho chcela dostat vonku tak som nedostatocne zrusila ten podtlak a tahala chvliku nasilu 😝...hlavne treba zrusit ten podtlak

inak na kalich nostalgicky spominam a je odlozeny 😵 takze sa hlasim tiez k tym co su po chvilke pouzivania tehu 😀

labutka
18. kvě 2010

nooo, fakt je to asi o cviku, prvykrat to islo tazsie, som isla radsej do sprchy, keby sa nieco vylialo, ale druhykrat uz celkom pohoda. 🙂 stopku odcvakavat nebudem, asi si ju len zahladim.
ten podtlak to je aj nejako pocut? alebo ako to zistim? zatial ho budem pouzivat len doma, neviem si este predstavit, ze byysom ho vyprazdnovala niekde mimo domu. ked si to nacvicim, tak sa posuniem zase dalej.

emjee
18. kvě 2010

pocut nie, ale citit 😉 ked nezrusis podtlak, "tahas" cele vnutro a sakra to boli 😝

mneme
20. kvě 2010

dnes som prvykrat otestovala kalich, instalacia aj demontaz bezbolestna 😎 ale ako sa uistim, ze sa kalich vo vnutri skutocne rozvinul?

emjee
20. kvě 2010

@mneme mozes skusit prebehnut dokolecka prstom, to ucitis, ci je rovnomerne alebo nie
ak si pri demontazi 😀 mala podtlak, tak bol urcite instalovany spravne