Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

vanusak
5. říj 2007

Eva333 - moje šťopka už je dávno pryč... Nejdřív jsem ji stříhala tak na půlku, no a později už úplně. Kalíšek teď můžu mít co nejníže a je to lepší.

herminka
5. říj 2007

Taky mám už pryč cca 2/3 stopky a uvažuji o jejím kopletním odstřižení 😉

novako
6. říj 2007

Šťopku jsem ustřihla hned první den. Takže jestli Ti nevyhovuje, pryč s ní. 😉

skuli
6. říj 2007

Ahoj holky.O kalíšku vím asi 2 měsíce a mám v plánu si ho obědnat.Jsem ale právě těhotná,takže to ještě nějakou dobu počká.Zrovna dneska jsem ukázala odkaz kamarádce a taky byla nadšená,takže si ho obědnáme společně a ušetříme 20 Kč na poštovným 😀

kamiska
6. říj 2007

jinak ja uz taky nalakala kamaradku, co de po takovyhle "prirodich" vecech. u jine si zatim netroufam. nechala si povypravet a rikala, ze pockam, az to vyzkousim este ze dva mesice a budu porad chvalit, tak objedna taky - i kdyz cena ju trochu zaskocila 😉 .

jinak ja stopku odstrihla hned. myslim, ze kdybych ju tam mela, tak to ani spravne nezavedu.

evaje
7. říj 2007

Já už kalíšek používám cca půl roku a teď už na něm začnu vydělávat 😉 Budu dávat bokem peníze za vložky a tampony a za rok si koupím něco pěkného na sebe. Nebo půjdu někam zapařit a nebo pojedu na dovolenoua tam se rozšoupnu 😀

kirscha
12. říj 2007

Ahoj,
agituji za kalíšek skoro všude, kde na to přijde řeč, zlanařila jsem polovinu pracoviště. Jsem, myslím, docela slušný dealer 😀 ...Jen škoda, že tahle zázračná věcička nemá víc reklamy. Jako všechny tady, vřele doporučuji.

evaje
12. říj 2007

elitera, děkuji. Přečetla jsem si diskuzi na beremese a pořídila jsem si ty jednorázovky. Jen z pouhé zvědavosti a abych mohla vyzkoušet něco nového. Mám je doma, čekám na menzes a koukám na ty kalichy. Jestli se zdá někomu kalíšek veký, přála bych mu vidět tohle.Je to takový "kroužek s prezervativem" omluvám se ale nevím jak to blíž popsat.Ten kroužek má průměr jako moje dlaň. Tak nevím jak to tam dostanu.Koupila jsem to na dovolenou. Jedeme poprvé bez syna a jen na týden. A jako na schvál mám zrovna menstruovat. Tak jsem si říkala, že by byla škoda to nevyskoušet. Uvidím. Jsem zase napružená na první zavedení, jako porvé s mooncupem 😀 Pak dám vědět, jak jsme dopadli. Nikdy by mě nenapadlo, že je menstruace taková zábava a takové vzrůšo 😀 😀 😀 😀

miksa
16. říj 2007

ahoj holky tak už mám kalíšek druhou menstruaci a musím říct že je perfektní a lituju toho že jsem půl roku zvažovala jeho koupi už jsem ho mohla mít doma dávno. jen mám někdy problém s tím že když ho vytahuju že si ušpiňím ruce, ale to chce asi cvik.

evina22
18. říj 2007

Kalíšek?

evaje
20. říj 2007

evina22 pravda, je to spíš kalich, ale máme ho rádi, tak mu říkáme kalíšek 😀

hana
23. říj 2007

Ahoj holky,
ja kalisek puzivam uz pul roku a jsem nadsena! Zadne vlozky ani tampony, nepreteka, lehce se zavadi a vyvadi, a kdyz musim vyplachnout na verejnych WC, beru si s sebou malou lahev s vodou - a je to! Pouzivam Mooncup UK, po precteni stovek ohlasu (i mezinarodnich) na netu jse zjistila, ze s nim maji holky nejlepsi zkusenost. A davam jim za pravdu🙂
Doporucuju, je to ekologicke, prakticke a stokrat prijemnejsi nez vse ostatni. Jsem strasne rada, ze ho mam!!! H.

skuli
24. říj 2007

Tak mám 6 týdnů do porodu.Myslíte,že bych mohla kalíšek používat hned po porodu?To mám nejvyšší čas si ho obědnat.

len
24. říj 2007

Skuli, já teda po porodu nemám, ale obávám se, že hned po porodu bys do sebe nic takového zavádět neměla, spíš počkat, až se to uvnitř všecko srovná... Ale určitě líp poradí holky, co už rodily, jak to vlastně vypadá 😉

kamiska
24. říj 2007

skuli: v "pribalovem letacku" je napsano, ze kalisek neni vhodny primo po porodu, kvuli infekci. co jsem cetla, tak ocistky by pry mely odchazet a nejvhodnejsi jsou porodnicke prodysne vlozky (vlastni zkusenost nemam 😀 ). nicmene jakmile se ti pote znovu objevi menstruaci, muzes zacit s pouzivanim kalisku s vetsim prumerem.

jinak mam ted druhou ms s kaliskem a trochu me stve, ze ho pokazdy nezavedu spravne a protika. chce to najit nejakou fintu. obcas se me to povede, obcas ne a kdyz clovek odchazi z domu, tak to neni zrovna prakticke (onehdy jsem sla kontrolovat do zkouseci kabinky v ochode 🙂 )

lusinta
24. říj 2007

holky, jdu vás všechny pozvat do nově oteřeného obchodu pro maminky a miminka
www.branakdetem.cz

Možná se ještě vloudí nějaká chybička, ale pracuje se na zlepšení...Snad budete spokojené!
Látkové vložky a mooncupy také v prodeji🙂

ivulinka
25. říj 2007

skuli: já osobně jsem mooncup pužívala před druhým otěhotněním (a byla z něj nadšená!),ale nedovedu si dost dobře představit, že si ho zavedu hned po porodu. Podle mě to nebude pohodlné ani bezpečné, tělo se musí srovnat a právě svalstvo v pochvě není asi dost pevné a připravené na kalíšek. Já osobně to riskovat nebudu, po porodu přežiju vložky, není to zas tak dlouho, dají se použít bavlněné. Ale při první pravidelné ms určitě sáhnu po mooncupu a už ho neodložím 😀

skuli
25. říj 2007

Holky díky za rad.Že si ho tam nestrčím hned po porodu je mi jasné,to budu ráda,že si sednu 😀 No uvidím,jak dlouho budu menstruaci mít.Ale když píšete,že je to tam napsáno,že se to nemá,tak počkám,až zase dostanu po dlouhé době měsíčky.Tak to mám ještě dost času si ho obědnat.

kamiska : to asi trvá déle,než se naučíš si to zavádět.Já taky nepočítám s tím,že to budu hned umět.To chce cvik.

sonana
25. říj 2007

skuli: během očistek kalíšek určitě ne - pochva se ti musí dát zpátky do pořádku, takže by na její stěny nemělo nic tlačit a k celkovýmu hojení po porodu je potřeba, aby to větralo 😉 Takže hodně štěstí u porodu a opravdu pozdější spokojený užívání.

kamiska:chce to cvik - asi si jej zavádíš dost hluboko (taky jsem to zezačátku tak dělala, byla jsem zvyklá z tamponů). Odstřihni skoro celou tu šťopku a bude ti to příjemný i když to bude na kraji - no a neproteče nic.

listicka77
25. říj 2007

Skuli, kamiska, já to uměla za dva dny... Ale to první bylo fakt perné - jsem už myslela, že ho nevyndám... 😲

kamiska
28. říj 2007

no, ja si pripadam nejaka atypicka nebo co 😀. kdyz nezavedu kalisek hloubej, tak me kouka dolni tretina ven a kdyz ho dam tak jak ho nosim, tak mi obepina cipek 🙂 ale uz jsem zjistila proc protika - vetsinou se mi povede dat nasikmo - tzn. ze cipek nesmeruje do nej. no, ke konci zase fungoval, tak uvidime, jaka bude treti menstruace. kazdopadne se nejak nebojim - mela sem strach, ze to nejak nepude vytahnout, podle toho, co jsem cetla, ale prsty se vlezou vzdycky 🙂.

sonana: stopka letela do kose hned, az sem si pak rikala, ze jsem to mela vyzkouset i s ni (jak tady nekdo psal, ze ho pri pohybu i vzrusovala 😀 )

mmmk
28. říj 2007

Me teda stopka vzrusovala, ale k vzteku, ne k orgasmu. Tlacila, skrabala, omezovala... uz je taky v kosi 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
novako
29. říj 2007

Trošku od věci, ale hezká fotka Gedren. 🙂

beniakovam
2. lis 2007

ahojky kalíšnice jsem pevně rozhodnutá koupit tu skvělou věcičku,mám silnou menstruaci a je děs dva dny nikam nevyjdu .ale chtěla bych poradit jestli je tu někdo kdo má tělísko a má kalíšek bojím se abych si ho nevytáhla i s kalíškem... děkuji

mandul
3. lis 2007

zdravím : ) vážně uvažuji o pořízení kalíšku. jen mě trochu mate rozdíl mezi značkou Mooncup a Lunette - ta druhá se chlubí, že má větší objem kalíšku. já ovšem mívám spíše střední až slabou menstruaci, ale mám za sebou porod prvního miminka. Jakou máte děvčata zkušenost, kterou s těch značek by jste spíš doporučily ? díkec

madeleine
3. lis 2007

Ahojte, necitala som celu vasu siahodlhu diskusiu, ale mate niektora skusenosti s tymito soft tampomni? http://www.menstruacnikalisek.cz/Portals/0/soft...

ro.le
22. lis 2007

Ahoj holky, s kamarádkou zvažujeme koupi, poraďte kde kalíšek nakoupit nejlevněji. Díky.

listicka77
22. lis 2007

Ahoj, já nakupovala na menstruacnikalisek.cz. Tam byl tehdy nejlevnější (a nejspíš je dosud). Platila jsem převodem předem, pak bylo i zadarmo poštovné. Přišel celkem rychle, bez problémů.
Kalíšek můžu jen doporučit, mám mooncup (je nejlevnější; nezkoušela jsem ty dražší, tak nevím, jestli jsou lepší, ale já byla spokojená).

janca01
23. lis 2007

Ahoj, dobrou cenu mají tady: www.nejenprodeti.cz