Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

lalus
14. zář 2010

@mimkao ja mám ladycup a som spokojná. Pri výbere rozhodla len a len cena 😎 - našla som ladycup v akcii, myslím, že sú všetky značky kalichov takmer rovnaké, s minimálnymi rozdielmi. ja som objednávala odtiaľto (už nemajú takú dobrú akciu 😅 ) http://www.primisima.sk/menstruacni-kalisky.html

mauska
14. zář 2010

já mám lunette a při koupi jsem si řídila taky tímto:
Divacup (Kanada)
* nejužší kalíšek - snadné zavedení
* vhodné pro mladé dívky
* materiál: lékařský silikon
* velikost: 2x
* obsah: 30ml
* měřící značky: 7ml/15ml na vnější straně
* doporučené čistění: sterilizační roztok/teplá mýdlová voda/převaření
Mooncup (Anglie)
* hladký povrch, jemně žluté zbarvení
* menší délka kalíšku
* materiál: lékařský silikon
* velikost: 2x
* obsah: 20-30ml
* měřící značky: 7ml/15ml na vnitřní straně
* doporučené čistění: sterilizační roztok/teplá mýdlová voda/převaření
Lunette (Finsko)
* užší rozměr - vhodný pro mladé dívky
* zcela hladký povrch - snadnější údržba
* materiál: lékařský silikon
* velikost: 2x
* obsah: 25-33ml
* měřící značky: 7ml/15ml na vnější straně
* doporučené čistění: sterilizační roztok/teplá mýdlová voda/převaření
* ostatní: pružnější než ostatní typy, zcela hladký povrch na vnější straně, snadná údržba
LadyCup (Česká republika)
* zcela hladký povrch i v ně - snadnější údržba
* materiál: lékařský silikon s biologickým certifikátem
* velikost: 2x
* obsah: 20 - 30ml
* měřící značky: žádné pro bezproblémovou údržbu
* doporučené čistění: sterilizační roztok/teplá mýdlová voda/převaření
* LadyCup je schválen Státním zdravotním ústavem ČR
PinkCup (Česká republika)
* zcela hladký povrch i v ně - snadnější údržba
* materiál: lékařský silikon s biologickým certifikátem
* velikost: 2x
* obsah: 20 - 30ml
* měřící značky: žádné pro bezproblémovou údržbu
* doporučené čistění: sterilizační roztok/teplá mýdlová voda/převaření
* PinkCup je schválen Státním zdravotním ústavem ČR

svoba
14. zář 2010

já mám taky ladycup. moc jsem to neřešila, objednávala jsem něco z netu a přihodila ho k nákupu, abych měla poštovný zdarma 😝 jsem moc spokojená. doporučuju! osobně si myslim, že moc velký rozdíly mezi značkama nejsou. pak chce jen vychytat velikost, pokud chce někdo barvu, atd ... 🙂

mimkao
14. zář 2010

aha, sorry @jonki, akosi som to nepostrehla. A blahoželám.Samozrejme. 🙂

mimkao
14. zář 2010

ďakujem za odpovede. Tak asi objednám ten ladycup, je lacný a ešte sa dá zvoliť aj farba.

sussanah
20. zář 2010

tak musim pridat svou zkusenost. AKorat jsme byli na dovolene u more a jak to tak byva, hned druhy den po priletu prisla MS a zustala celych svych obvyklych 7dni. Ale teda nebyt kalisku, tak sedim jen s rucnikem kolem pasu na plazi. Proste mm uz se me ptal, kdy uz konecne prestanu opevovat kalisek a zacnu to brat jako fakt, ze je to uzasna vec 😀 Taky rikal, ze jsem jako v reklame, kdyz mam MS, tak zasadne nosim bile kalhoty a chodim plavat 😀 A to bych jeste podotkla, ze prvni dny musim chodit vylevat kalisek max po 2h, mam silene silnou MS, proste tohle by zadny tampon nezvladl ani omylem. Takze kdo jeste vaha, tak nevahejte a jdete do nej 😉

bettyna84
20. zář 2010

@sussanah na dovolené se mi stalo přesně to samé, co tobě 😉 , úplně stejný scénář - si to ta mrcha umí vždycky vybrat....každopádně stejně jako ty bych bez kalíšku byla úplně vyřízená. Tohle bylo fajn, jsem se mohla i koupat, nemusela jsem po každém koupání běžet na wc, abych vyměnila tampon nasáklý vodou...paráda!

srdcko81
20. zář 2010

@bettyna84
@sussanah -to iste co Vy 😉 boli sme na 2 dovolenkách a obe som prezila aj s cervenou kamoskou a teraz uz aj s novým kamarátom kalískom 🙂 🙂 a je to super uzasná vec a dovolenky som si uzila bez obmedzení-proste bomba 😉
kazda ktorá vaha-odporúcam 😉

svoba
22. zář 2010

takže ono to funguje tak, že do kalíšku neproteče žádná voda? to je výborný. to taky zkusim 😉

sussanah
22. zář 2010

@svoba presne tak 🙂 Ted mela jsem pocit, ze tam mozna malinko bylo te vody, ale s nacucanym tamponem z bazenu nebo podobne se to vuuuubec neda srrovnat. Rozhodne jsem hned po plavani v mori nemusela rychle utikat na zachod.

svoba
22. zář 2010

@sussanah - super! tak to zkusim příští léto 🙂

trixi
23. zář 2010

Ahojte, pridavam sa do klubu majiteliek a pouzivateliek menstruacneho poharika. Do porodu som pouzivala stupliky, neznasam kridelka, po porode mi stupliky vadili, byvalo mi zle, tlacili. Sledovala som tuto temu a stale vahala, ci si poharik kupim. Nakoniec som si povedala, ze ked to nebude pre mna, tak sa nic nedeje, ved miniem peniaze na ine "hovadiny", tak mozem investovat do poharika. Musim dat za pravdu spokojnym pouzivatelkam, predcilo to moje ocakavania. Som spokojna a mozem to len a len odporucit. Nic ma netlaci, brucho neboli. Som sice "zaciatocnicka" este potrebujem trochu praxe, ale nelutujem, ze som si ten poharik kupila. Este si neviem predstavit, ako ho budem pouzivat pri cestovani (predsa verejne zachody casto su v strasnom stave) ale v praci, doma je to uplne v pohode, vsade mame zachod aj umyvadielko s teplou vodou v jednej miestnosti, takze odpada problem s umytim poharika.
@sussanah u mna je to podobne, prve dni som musela mat aj stuplik a aj kridelka, pretoze mam velmi silne "skvele" dni. Teraz to poharik zvlada a ja tiez bez nervov.

jaruskas
2. říj 2010

Chcela by som si kupit menstruacny poharik, ale mam mensi problem. Mam 25 o par mesiacov 26 rokov, som po porode, ale sekciou. Neviem sa rozhodnut, ktoru velkost kupit, kedze som prave v takom rozhrani 25r. coskoro 26. 😅

Uvazujem, ci by ten vacsi bol v pohode, ak by bol vacsi, alebo by to bol problem ?

Dakujem za akukolvek radu 🙂

jonki
2. říj 2010

@jaruskas ja by som to nejako velmi neriesila a kupila rovno vacsiu velkost pokial nemas pocit ze si nejaka specialne uzka...ono ked si ich porovnas tak medzi nimi az taky velky rozdiel nie je...a je to dost prisposobivy material 😉

luvie
2. říj 2010

@jaruskas taky bych šla do většího. když by ti moc nevyhovoval, můžeš pořídit menší a větší mít na později 😀

mi_mi
9. říj 2010

SOUVISÍ POUŽÍVÁNÍ KALÍŠKU SE ZÁNĚTĚM MOČOVÉHO MĚCHÝŘE??
Holky 😒pomozte!!!
Jak dlouho používáte kalíšek? Jestli se smím optat??
Já ho mám už asi rok, nejdříve jsem z něj byla velice nadšená, i když docela mi protékal a u vytahování jsem se opravdu musela hodně zapotit ... 😖 ale pak se čím dál tím častěji po cyklu vyskytovaly záněty močového měchýře..taxem se rozhodla jej používat jen v létě... Nevím čím to je, dějě se to taky i někomu kdo používá kalíšek a trpí na močák??nikdy ve fórech jsem nenašla nic negativního na kalíšky...a určitě za to nemůže údržba protože kalíšek po cyklu vždy řádně vyvařím...
Předem děkuji za odpověď.
Michaela

svoba
9. říj 2010

@mi_mi - zánět močáku je častý i po sexu. teda u mě.(po prvnim sexu běžně-mám od doktorky) ... po divočejšim sexu. jak se to tam dráždí. je to hned vedle. já mám tedy kalíšek čtvrt roku a na záněty strašně trpim a ok. ale je ještě brzo ...

mi_mi
10. říj 2010

Děkuji za odpověď
Po sexu ani ne, ale už počtvrté se stalo, že hned po cyklu ( s kalíškem) byl zánět močového měchýře... 😖
když jsem jej nachvíli zaměnila s vložkama, zánět nebyl...když ho používám v létě, taxe to nestává...je docela možné, že při vytahování kalíšku ( trvá mi to trochu déle) dřepím s holou dupou a je mi chladno... O tomto problému jsem ještě s ženským dokterem nemluvila, jen kdysi jsem se ho ptala na ty cviky, co by měli zpevnit svaly (pokud kalíšek protéká) ten se mi vysmál, že žádné takové cviky by mi nepomohly a že mi to prý protékat bude stále... byl k tomu docela skeptický... ale je to jeho názor..já mám svůj...
Asi to bude tím, že musím kalich zavést na několik pokusu, než se úplně rozvine, aby neprotékal , někdo ho tam nacpu bokem rovnou rozvinutý, ale není to příjemné teda..mám i silnou MS, takže hned za cca 2 hod. výměna, zas několik pokusů, když je chladno, mohou za to i studené ruce...a vítej záněte!!! teď už se ochladilo, takže jsem se kalíšku zas musela vzdát, je to strašne nepříjemné...protože už ze strachu radši sáhnu po vložce, ale kalíšek je super věc a moc bych ho chtěla používat pořááád!!! kéž by se ukázalo, že za to kalíšek fakt nemůže!!!

svoba
10. říj 2010

@mi_mi - to bude asi opravdu tím, že prochladneš během vytahování. hele, kup si knížku se cviky Ludmily Mojžíšové (stojí kolem stovky) - ta se zaměřuje na pánevní dno. Je to důležité. Já ten kalíšek vždy jakoby "vytlačim". Prostě si ho posunu až ho lehce uchopim (utřihla jsme totiž ten cancourek) a jde to dobře. jinak já zavádím jen stočený. nijak to neřešim. ani moc nekontroluju a nikdy mi neprotekl. nebo mě ještě napadlo zkusit zandavat ve sprše v relativnim teple. když se dobře zandá, tak vydrží dlouho. já krvácim silně a mám ho půl dne.
je to opravdu škoda. snad se to brzy vysvětlí.

svoba
10. říj 2010

@mi_mi - p.s. ještě mě napadlo. posiluješ moč.cesty brusinkama? já na ty hnusný záněty taky trpim. bohužel ☹ ale vždy to hned na začátku rozeženu urologickym čajem, brusinky beru od září do dubna permanentně a popř přiberu urinal, aj., dobrá bylinka je taky vřes. mám kapky za 60korun a vydží mi 14dní - během největších obtíží.

luvie
10. říj 2010

@mi_mi zánět bych taky nepřisuzovala jen samotnému kalíšku. POkud máš možnost, zkoušej co nejčastěji dávat kalíšek ve vaně - voda pmůže, taky tam bude tepleji. navíc se tím naučíš lépe manipulovat s kalíškem - trocha cviku a půjde to rychleji, aťnemusíš být v zimě dlouho.
Jinak cviky - doporučuju juknout sem
http://www.tenacz.cz/Zeny/cviceni/ taky si tam můžeš objednat zdarma DVD. (odkaz Program pro ženy)
A pokud tvůj gynekolog neumí poradit, zkus najít aspoň nějakého online, mám pocit, že o pár stránek dál tady někdo někoho takového uváděl, ale nejsem si jistá... držím pěsti

luvie
10. říj 2010

@mi_mi už jsem to našla, na str. 129 jsou asi 2 odkazy na nějaké poradny online.

svoba
11. říj 2010

to dvd zdarma jsem si objednala a je to dobré. doporučuju. 🙂

pifina
11. říj 2010

@svoba na slovensko to asi neposielaju 😒 alebo ano? 😅

svoba
11. říj 2010

@pifina - nevim. zkus to. nic za to nedáš. prostě zadej adresu a počkej 🙂 mně to přišlo do Prahy za týden. zadarmo. dvd se cvičením plus dva vzorky slipových vložek. dvd jsem nepouštěla ještě celé, ale cvičení je fajn.

svoba
11. říj 2010

@pifina - kdyby si to chtěla hodně, můžu to objednat třebas na babičku a poslat ti to za poštovný 😉

dana3262
11. říj 2010

Probuuuh! Dostala jsem menstruaci! Malemu je 'teprve' 8.mesicu a vyhradne kojim! Proc?!! Jsem u rodicu a kalisek mam samozrejme doma! Po 1.dnu s vlozkou mam bolave rozedrene slice v trislech a mirne svedeni! Jeste, ze mi jedna hodna pani sousedka dala par papirovych vlozek z porodnice. Ale kaliskuuu! Proc jsem si te nevzala s sebou?! 😀 😖 ☹ 😀 😝

scai
12. říj 2010

@dana3262 to náhodou ještě jde, dostat v 8 měsících. Já to dostala hned po skončení šestinedělí a to jsem plně kojila 😒

dana3262
12. říj 2010

@scai to jsou nespravedlnosti!!! 😠 😉

dana3262
12. říj 2010

@jaruskas ja si take nejprve (asi ve 22) koupila vetsi, ale protekal mi, tak jsem si koupila i mensi a ten byl ok. Ted (jsem uz po porodu) zkusim zas nejprve mensi. ale jsou to tak milimetrove rozdily, ze to nemuze mit zasadni vliv.