Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

kili
12. srp 2009

sue, tak pred prvým použitím vyvar tak 5min. a potom stačí tie 3min. vždy pred každou MS, v medzičase netreba 😉

jula81
12. srp 2009

Tak všera jsem opět měla příležitost nahlédnout pod povrch jemné a citlivé mužské duše. Nějak mezi řečí jsem manželovi řekla, žë jsem si objednala kalich - a to byl pohled! Zarazil se, pak se zeptal jestli to je to co myslím, skoro začal měnit barvy a jak je to hnusný, ble ble, to není kalíšek to je JÍMKA!!! No nějak to psychicky nezvlád, jsem netušila jakej je citlivka

sue
12. srp 2009

Jula, stretla som sa presne s týmto istým 😝 😀 ale úplne 😀

jula81
12. srp 2009

sue a rozumela jsi tomu? ja ho vubec nepochopila o co jako jde?! "jííímka, jíííímka!!!!", nechápu, byl uplne nestastnej!

sue
12. srp 2009

Juli, že je to nečisté a taký pohár tam mať a ...bla bla bla 😅 smiala som sa strašne 😅 a pri tom, mne kalíšok príde ako najhygienickejšie a najčistejšie riešenie... Vložky som vždy neznášala...ten pocit...aj keby som menila každú hodinu...a zas tampón - upchať takú citlivú časť tela...aj som mávala závraty pri jeho používaní, dúfam, že s kalíškom budem spokojná...

jula81
12. srp 2009

sue tak já vložky nepoužívala vpodstatě nikdy, to mi přišlo fakt hnusný, obzvlášť takový - Libresse to snad byly - s naprosto gumovým povrchem, no páni, to byl zážitek, vyloženě zapařenej pocit, v létě to obzvlášt musí být NĚCO! A ten pocit že mám obří rozkrok a že to je vidět snad i pod dlouhou sukní..ble. Takže odjakživa tampony, navíc mám slaboučkou a krátkou MS, lae zas mi přišly takový suchý a škrábavý, někdy víc, někdy míň, na kalich se těším (pokud ho použiju - ťuk ťuk na dřevo 😉 (snž).

simply.vero
12. srp 2009

Holky, jestli to nebude tím, že chlapi nikdy neviděli zblízka použitou vložku. Chlapi prostě některé věci dost těžko pochopí, protože osobní zkušenost holt nemají a nikdy mít nebudou. 🙄

Docela bych někdy ráda viděla, jak vypadá ta džungle na použité vložce pod mikroskopem, a ukázala bych to i jim - to by mě zajímalo, jak by se pohoršovali, kdyby teprve viděli tohle! 😠 Nechtěli by nám taky při menstruaci zakázat připravovat jídlo a dotýkat se vody? 😠 😠 A co takhle vystěhovat nás do "menstruační chýše", to už tu dlouho nebylo! 🙄

Sakra, to jsem se zase rozčílila, sorry za ty výlevy... 😔 😝

simply.vero
12. srp 2009

Já nemám nic proti tomu, když se chlap o tyhle věci zajímá. Ale když se mu to nelíbí, tak ať do toho nekecá a stará se o sebe. Kdyby radši nechali ženské věci na ženách, když už s tím mají takový nepřekonatelný problém...

sue
12. srp 2009

Juli, tak to držím palce 😵 poznám viacero kočiek čo si objednali kalich a onedlho otehotneli 😅

Simply, mne to pripadá rovnako... musí to byť riadny humus...

bambusko
12. srp 2009

simply, pekne 😉 moj sa do toho nemontuje, vsak je to moje telo, nie jeho. kebyze si davam aj otiepku sena, tak ho to netankuje 😀

vanusak
12. srp 2009

Sue - já už to tady poznamenala, že to tu jednu dobu bylo módní, že holky objednaly K a za chvíli byly těhule 😀

Mýho manžela to tenkrát nijak nevzrušilo, vzal to jako další technickou vymoženost doby a když to vyhovuje mně, tak co 😉 Navíc když na K pěju co měsíc ódy, tak už je i jeho kamarád a připomíná mi ho, abych ho nezapomněla vzít třeba s sebou i na dovo 😅

simply.vero
12. srp 2009

😀 Mně do toho naštěstí taky nikdo nekecá. Naštěstí! 😀 Ale umím se virtuálně rozčílit 😀

Někdy se na kalich stočí řeč s kamarádkama (jednu už jsem nalákala 😉). Když se to některé nezdá, tak to buďto hned uzavřeme, anebo, když cítím zájem, trpělivě vysvětluju a snažím se jít na to diplomaticky (tak radikální jako tady v reálu nejsem 😝 ). Takže závěr debaty bývá většinou ve smyslu "zní to zajímavě, uznávám výhody, ale pro mě to není", anebo vypadají nalomeně a možná o tom budou uvažovat.

Kdyby mi někdo po slušném vysvětlení výhod a nevýhod řekl, že je to "jímka", tak má teda u mě docela vroubek 😠 I znechucení se dá vyjádřit kultivovaně (když se mi nelíbí kamarádčin nový svetr, taky k ní hned nepřijdu a neřeknu "fuj, to je ale hnusná barva, vypadáš v tom jak nahnilá brambora", ne?). Menstruace je holt součástí života ženy a něco s tou krví přece udělat musíme. Kdo považuje za hygieničtější nechat ji hnít na vložce nebo na tampónu, musí mít asi nějaký problém s chápáním, jinak to nevidím. Nebo nějaký iracionální blok na podvědomé úrovni. Jinak asi opravdu zbývají už jen ty menstruační chýše někde daleko v horách 😀

jula81
12. srp 2009

simply - děkuju za super reakci, směju se tu na celý kolo! "nahnilá brambora" udělala svý 😀 😀 😀
jinak mě to manžel taky nevymlouval nebo nekritizoval, žádná zvláštní diskuse se o tom nevedla, prostě jsme mu to řekla, nic jsem mu nevysvětlovala a jeho reakce byla viz výše 🙂 tak jsem ho nechala ať se v tom plácá, stejně by s ním nebyla řeč, on se nad tím nepozastavil tak nějak překvapeně, on z toho měl "traumíčko", tak co s ním? na nic se neptal, ale na pokusy normálně se bavit nijak nereagoval (což mi samo o sobě vadilo dalece víc než jakýkoli názor na kalich), ale organizovat mi to nebude, to vím jistě 🙂

simply.vero
12. srp 2009

Julo 😀 Chuďátko malé, však ono se mu to bebínko srovná. Třeba mu to bude trošku vrtat hlavou a něco si o tom zjistí sám. Chlapi jsou chlapi 🙂

akvi
13. srp 2009

Baby, dobre som sa pobavila..hlvne na nazoroch chlapov 😀
Ten moj je potom z uplne ineho sudka.. On sa napr. cudoval, ze naco si preboha na kalich kupujem osobitny hrncek na vyvaranie.. Ja som sa zarazila, ze predsa nebudem miesat s nadobami na varenie jedla nieco take.. a on na to, ze po prve - moja krv sa mu hnusi podstane menej, ako krv z masa, ktore bezne varime a po druhe, ze ved to tam nedavam vyvarat krvave, ale oplachnute, tak kde mam problem!..Tak vidite..aj toto je nazor.. Hrncek som si ale osobitny predsa len kupila 😉 Je to urcite hygienickejsie... A mam ho vo farbe lila, ako aj kalich..Zenska marnivost 😀

evikulinek
14. srp 2009

Ahoj holky, teda jsem tu poprve, tak doufám,že to píšu správně. ☹ Mám otázku. Právě jsem si pořídila menstruační kalíšek a chtěla bych ho teda vyzkoušet. Jen, že se má vyvařit a já vůbec nevím, na kolik stupňů, nebo jak přesně.... 😅 Budu vděčná za odpověď.

frisbee
14. srp 2009

evi...asi 15 minut,stačí vodu uvést do varu,odstavit a nechat to v ní 😉

evikulinek
14. srp 2009

Jééé, tak to byla rychlovka 😀 Tak to půjdu hned testnout, i když mám z toho vcelku strach... A jak to bude v tom varu a odstavím to, tak to tam můžu hned dát, nebo nechat chvilku odstáté??? 😅

frisbee
14. srp 2009

hnedka to tam dej...neboj,já ho mám 2 měsíce...mně radily holky v menstruačním kalíšku na beremese 😀 ,to jsem jim vyhrožovala,že jestli mi to nepůjde vyndat,budou spolupracovat 😀 ...je úplně perfektní,já si trhám vlasy,že ho nemám už dávno,vůbec nevím,že to mám 🙂 ...zasuneš ho lehce,najdeš správné místo,není tak hluboko jako tampon,ale vyndávám ho zatím jenom doma ve vaně,na začátku to vyskočilo jko svině klouzavá 😀 😀 😀 ,teďka už vím,jak na to,ale je to super,že ho nemusíš vyndávat u každého čůrání 🙂 🙂 🙂

dudri
14. srp 2009

chcem sa opytat pouzivat kalisek aj v noci? aj treba latkove vlozky?
prepacte tie kalich nepoznam...nechce sa mi citat celu temu.ako casto vymenit?ako casto vyvarit?
prosim napiste strucne.

bambusko
14. srp 2009

dudri, jasne, aj v noci sa pouziva 😉 vlozky podla toho, ako silno krvacas, ja musim mat prve 2 dni poistne 😒 vyvaram v hrnceku, po zovreti vhodim kalich a necham varit 3min. vyvara sa pred prvym pouzitim a po kazdej ms. vylievas podla potreby, prve dni castejsie, neskor staci raz za 12h, zase zalezi od sily krvacania

vranka4
14. srp 2009

Ahojte 🙂 ,vééľmi zaujímavá téma,vedeli by ste mi prosím poradiť,aký kalich je najvhodnejší,aká cena,kde objednať alebo dať nejaký nick,vééľa je tu toho popísaného,nechce sa mi všetko čítať,aj keď by som sa určite veľa dozvedela 🙂 ,ďakujem pekne 🙂

aneta94
15. srp 2009

ahojky,můžete prosím poradit,mám kalíšek a vubec ho neumím zavést ☹ .Dělám to podle návodu,možná musím najít správnou polohu,ale nevím jakou 😢 .prosím poradte co dělám špatně, jsem zoufalá ☹ ☹

bambusko
15. srp 2009

aneta, skus v sprche, v podrepe s rozkrocenymi nohami, kalisok navlhci vodou. hlavne sa uvolni 😉

matilko
19. srp 2009

ahojte, tak už aj ja kalíškujem 🙂 zatiaľ len dva dni a je to super, používam Ladycup ružový 😉
ale k veci... zavedenie nie je problém, ten začína, akonáhle sa mi kalich otvorí, narazí do strany pošvy a dosť ma to zabolí, no a ten podtlak mi vytvorí bolesť v celom podbrušku, ktorá ale za chvíľku prejde, máte nejaký typ, ako sa tohto zbaviť?
inak najhoršie bolo spočiatku vyberanie, to mi vážne nešlo, no učím sa a ide to stále lepšie a lepšie 🙂

lesnamacicka
20. srp 2009

No teeeda musim povedať že ked som počula o kalíšku tak som sa ho dosť bála, ale ked to tu čítam, asi si ho zadovážim 😉 Len si najprv prečítam túto diskusiu, ja totiž potrebujem byť informovaná pred tým ako niečo vyskúšam 😀

artuse
22. srp 2009

Ahoj holky,

tak jsem dneska poprvé vyzkoušela LadyCup 🙂 zavádění a vybírání celkem v pohodě, mám však pár otázek 😅
za prvé, je mi zatím nějak proti srsti s kalichem spát, asi nějaký blok, takže na noc určitě dám vložku, a chci se zeptat - mám kalich vyvařit večer a ráno před nasazením zase vyvařit?? 😕 na příbalovém letáku výrobce uvádí vyvařovat po zkončení menstruace a před opětovném použití, proto se ptám...
za další by mě zajímalo cestování s kalichem 😅 za měsíc bych si jej ráda vzala na dovolenou k moři, ale přiznávám, že si netroufnu zatím s ním manipulovat na letištních záchodcích či v letadle 😝 jak převážíte kalich na dovolenou? vyvaříte doma po zkončení ms a v pytlíku převážíte a pak jen nasadíte? nebo je nutné před nasazením zase vyvařit? budeme v apartmánu s kuchyňkou, takže vyvařit jej tak kdyžtak můžu...díky za zodpovězení dotazů 🙂

kili
22. srp 2009

artuse, kedysi boli kalichy, ktoré sa nevyvárali, a aj teraz niekto nevyvára, čiže by som s tým tak nestresovala, medzi ms nevyvárala vôbec a vždy len pred nastávajúcou ms.
na letisku možno vôbec nebudeš musieť vylievať, však ak ti bude stačiť vylievať len ráno a večer (zistíš podľa toho, akú silnú MS máš), tak ak nejdete do Dominikánskej republiky, tak by si sa mala zmestiť do 12h od odchodu z domu do príchodu do hotela.

artuse
22. srp 2009

kili, díky za reakci 🙂
já právě dnes zkouším kalich prvně a jsem 3.den ms, ms dorazila dřív než kalich...a první dva dny mívám ms právě dost silnou, takže nemám ani zatím odzkoušeno, jak často vylívat ty první dny, ale myslím, že budu muset určitě častěji než po 12h...a cestovat letadlem právě budu 1. nebo 2. den ms a jak to nemám zatím odzkoušeno, tak jsem z toho právě trochu nervní, takže bych na cestu dala raději vložku 😝 a kalich až na místě..

bambusko
22. srp 2009

artuse, ja mam prve 2 dni slinu ms a kebyze mam cestovat s vlozkou, tak hladam wcko kazdu hodinu 😒 s kalichom staci po 3-4 h, mozes si dat vlozku ako poistku. a co sa tyka spania, tak neviem, preco mas blok, ale ja som vzdy rano muselo s vlozkou oprat vsetko, s kalichom nie 😅