Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

dasulag
9. lis 2010

já používám slipky ale není nan ich ani známka protečení 🙂

pifina
9. lis 2010

@milada47 ja pouzivam intimky, na tu trosku spinenia postacuju ... podla mna nie je problem s tesnenim prve dni, ale skor s tym, ze je krvacanie silnejsie a kym si ho vyberies, umyjes a zavedies naspat, tak sa dostane krv do dolnej casti a po zavedeni kaliska je ako keby z jeho vonkajsej strany a postupne pocas dna vyjde von 😅 niekto to tu riesil tak, ze pred zavedenim kaliska zaviedol tampon len na kusok a potom zasa von, aby tu cestu ocistil 😵

mamutka
9. lis 2010

@milada47 ja som si kupila latkove intimky, tak si ich davam a prve dni sa stane ze si zaspinene. mam dost silnu mrchu. ale tym ze su to latkove, tak pokozka dycha, citim sa super, akoby som nic na sebe nemala. a este su aj pekne farebne 😀

pifina
9. lis 2010

@mamutka tak o tom som este nepocula 😕 to sa aj nejak prilepi na spodne pradlo? a su na viacnasobne pouzitie ako aj latkove plienky? kde take maju? 😅

emjee
9. lis 2010

@pifina latkove intimky (aj vlozky) maju v kazdom eshope kde maju aj latkove plienky 😉 su na viacnasobne pouzitie ako latkove plienky, neprilepuju sa ako bezne vlozky, ale na kridielkach maju patentky a obopnu sa nimi nohavicky 😉 prima vec, tiez ich pouzivam

mamutka
9. lis 2010

@pifina ja mam tieto
http://www.branakdetem.cz/damska-latkova-vlozka...
ale su rozne, napr.
http://www.ekoplienky.sk/product/mam-ecofit-hyg...
ono to vyzera draho, ale mam ich vyse roka, pouzijem, operiem a su super. maju take patenty na kridelkach, pripne sa to pod nohavickami. ale su viacere typy.
niekedy pouzivam klasicke intimky z obchodu, co mi este ostali, ale necitim sa dobre. potim sa a tak, s latkovou som ako "dole bez" 😀
a tesim sa ze nedavam zarobit tym vyrobcom jedorazovych hovadin co tak klamu v reklamach ako pokozka dycha, haha, viem ja svoje. keby neklamali, nevadia mi, ale tako im ja zarobit nedam 😠

pifina
9. lis 2010

@mamutka no teda 🙂 uz som si to dala do googla a som unesena 😅 balik vloziek, co mi ostal este predtym, ako som si kupila kalisok, som planovala dat segre (zatial nie je presvedcena o tom, ze chce kalisok vyskusat) ... tak to vidim tak, ze jej aj intimky pribalim 😀

mamutka
9. lis 2010

@pifina ja som pobalila tampony svagrinej, nevedela moc co si mysliet, ked sa pytala, ci ja len vlozky pouzivam a ja ze ani tie nie.... o pohariku este ocividne nepocula a nebol cas jej to vysvetlit, tak momentalne si asi mysli, ze som v prechode alebo z inej planety 😀

milada47
9. lis 2010

@pifina ...a čo je to troška špinenie??? myslím, necítiš sa pri tom špinení mokrá a neistá?? ja s tamponmi ked mi pretekali tak som to riadne cítila a hned som hladala wc.....a obavy sa vždy naplnili.... 😠

milada47
9. lis 2010

@mamutka ...čo reklama to klamstvo, môj otec hovorieva: dobrý výrobok nepotrebuje reklamu....a je to tak....možno aj preto sa kalíšok nereklamuje....bo spokojní používatelia robia reklamu automaticky svojím vychvaľovaním....koľko látkových vložiek máš??? môže sa používať jedna na celý deň? ešte sa ti nestalo, že by ti tieto vložky pretiekli? neviem, aké sú hrubé .... tak sa pýtam ... viem ako dementná, že??? ale zaujíma ma to....dakovala... 🙂

sussanah
9. lis 2010

@mamutka ahoj, prosim te, asi hloupy dotaz, ale jak a hlavne s cim ty latkove vlozky peres? Taky nad nima uvazuju, kalisek se sice bezva, ale mam taky hodne silnou ms, musim vylevat co 2h ze zacatku a to je uplne plny 😔 Ted jsem musela mit vlozku i na noc a rano jsem byla zase cela odrena 😅 Prave ze totiz nevim, jak by se praly a s cim.

milada47
9. lis 2010

babulky, včera som používala celý deň tampony a dnes mám tretí deň a po mrche ani stopa, len kvapka na vložke....ešte sa mi toto nestalo, prerábame byt, preto som bola celý deň na tamponoch, normálne si dávam tampony len ked idem mimo domov tak na dve tri hodinky.....a niekde som čítala, že spôsobujú infekcie, bojím toho, bo ma to tam strašne bolí a páli.... ☹

pifina
9. lis 2010

@milada47 nie, to vobec nie 😵 je to take ako trochu hnedy vytok, ze keby som nemala intimku, tak ani nohavicky nepresiaknu, len ostane flak ... a to len cez najsilnejsie krvacanie, inak neprejde ani kvapka 😵

mamutka
9. lis 2010

@sussanah pranie nie je problem, ono sa to trochu zaspini, presne na zaklade principu aky opisuje @pifina takze tu trochu krvi potriem mydlom na pranie. krv aj tak len v studenej vode pusti, tak pre istotu kym to supnem do pracky, tak stud.voda, mydlo a hotovo. su farebne, tak normalne s trickami a spodarmi, inak ked vidim tie prepotene muzove spodare po 70 km na bicykli, az mi je luto tam tie moje intimky dat 😅

sussanah
9. lis 2010

@mamutka a mas teda odzkousene jen ty HDnebo i jine? Ty HD se mi zdaji hrozne tvrde 😅

mamutka
9. lis 2010

@milada47 mozem mat jednu cely den, ale kedze pri silnej mrche mi pri cisteni poharika tak krv ide dole a po zavedeni troska na vlozku, tak sa mi stane ze dam dve denne, ale vacsinou netreba. ja casto periem, tak mi tie 3 stacia, na prve dva dni, prip.prvu noc.
no ake su hrube - je viac typov, co mam ja, tak tazko povedat, je to prijemna latka, neviem kolko vrstiet, hrubka ako ked poskladas latkovy kapesnik? co ti ja viem? zaludna otazka 😅 tusim ich pomeram, akurat sa oprali 😵
ved uvidis, davaj si k pohariku intimky a budes vidiet, ak mas silnu menstr., tak to spinenie tam mozno bude viac dni, netusim...

mamutka
9. lis 2010

@sussanah ja mam HD, ale nezdaju sa mi tvrde, ale nemam s cim porovnat....nemate tvrdu vodu? 😨 ja ked sa mi nieco po oprati zda tvrde, posucham to v rukach a ake to je makucke....princip - rifle po oprati ako beton, po 2 dnoch nosenia su makkucke, tak sucham 😅
jo, a nepouzivam avivaz, ak by som mala v intimke avivaz, asi sa necitim moc dobre, ale to uz kazdeho asi napadne...

sussanah
9. lis 2010

@mamutka no ja je jen osahavala v obchode, zatim jsem se jeste nepresvedcila si je koupit 😅 Ale asi se teda uz konecne rozhodnu no. Diky

mamutka
9. lis 2010

@sussanah joj to su vyhody toto....taketo veci v kamennom obchode, no mozem ja snivat......

ale baby, to sa lahko da usit, kto len trochu vie - kus strasne prijemnej latky - rozmaznajte sa - a patent na zapnutie.....ja nemam masinu, rucne to obsit som leniva, ale snad raz.....

sussanah
9. lis 2010

@mamutka jj v Brne je brana k detem a tam maji snad vsechno 😀 No kdybych umela sit, tak si je fakt i usiju, ale jsem docela leva na tyhle manualni prace 😅

mamutka
9. lis 2010

@sussanah aj ja ich mam z brany, objednane cez net, ale rada by som sa tam vysantila osobne, a popozerat si tie krasne makkucke plienocky farebne, joj, este jedno babatko potreujem, potom mozem zase nakupovat 😀

sussanah
9. lis 2010

@mamutka no bez miminka nakupovat plinky, to by bylo uz fakt podezrele 😉 😀

milada47
9. lis 2010

@mamutka ...pozerala som sa na tie intimky z linku, ktory si nám uviedla a tušim ten patent na zapínanie, to sú cvoky, nie??? aspon mi to z toho obrazku tak pripadá....necítiť to ked sedíš??? netlačí to??

mamutka
9. lis 2010

@milada47 to su take male cvocky a ani ma nikdy nenapadlo, ze tam su 😀 oni su zvonka, ked das intimku, tak tie kridelka idu popod nohavicky a tam zapnes a tym padom to nejak nemas ako citit. 😎

milada47
9. lis 2010

@mamutka ...a predavaju sa aj v lekarnach?? teraz som chcela vyguglit dake latkove intimky a všetko mi to vyhadzuje české adresy....preto sa pýtam....

mamutka
9. lis 2010

@milada47 ja ich mam z ciech, ale nasla som napr. toto....len netusi co su to zac.....ale je tu aj diskusia o latkovych vlozkach, tam by ti iste aj o intimkach napisali, ake maju skusenosti....
http://www.bionatural.sk/latkove-vlozky-2vrstvo...
http://www.latkovky.sk/obchod/kategoria-pre-mam...

emjee
9. lis 2010
milada47
9. lis 2010

@emjee ...dakovala, precitala som si a som o nieco mudrejsia....mozem sa spytat o spokojnosti s kalichom? ako dlho ho uz mas? ....viem, ze tu by som nemala...ale ked sa uz tu pytam a suvisi to s pouzivanim kalichu....tie latkovky, co pouzivas, daju sa kupit normalne v lekarni???

lalus
9. lis 2010

ja popri kalíšku nepoužívam už nič...asi prvé dva dni prvej ms s kalichom som mala ešte vložku a keď som videla, že nie je treba,tak už som to nikdy nezopakovala 😉 Ale zas je pravda, že ja mám ms relatívne slabú... prvé dva-tri dni vylievam ráno-popoludní-večer a potom mi už stačí len ráno a večer

@mamutka latkovky už majú aj kamenný obchod v BA - môžeš sa tam ísť naošahávať koľko chceš 😀

emjee
10. lis 2010

@milada47 kalich mam od r. 2006, som velmi spokojna, najviac sa mi na nom paci to, ze si ho mozes zaviest ked ms len cakas (co s tamponom nie je mozne), takze ak nemas ms presnu ako svajciarske hodinky, nemusis stale chodit kontrolovat na wecko, ci "uz" dorazila 😀 a tiez kalich nevysusuje sliznicu ako tampony (predtym som ficala 11rokov na tamponoch)
latkove vlozky som v lekarni nevidela, ja ich mam z netu (branakdetem) a pouzivam nielen ku kalichu ale aj bezne namiesto intimky