Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

sussanah
21. lis 2010

@4zelka4 ten mooncu je fakt z tech mensich, jeste mas i mensi velikost. Kazdopadne dej potom vedet, jestli je ten Fleurcup v pohode. Me uz to podle tech tabulek prijde jedno jestli ladycup nebo fleurcup, ale uvidis.
@evena Zkusenost nemam, ale vupada v pohode, docela se mi libi ta kulicka na konci 🙂

4zelka4
22. lis 2010

@sussanah no tak citala som vela porovnani Fleurcupu a Ladycupu. A viacere odporucaju Fleurcup - ze Fleurcup ma to dno aj okraj viac makke. Na Fleurcupe sa mi paci taktiez aj to, ze to dno je vrubkovane (ciarky) a Ladycup ma len take bodky, cize Fleurcup sa mi bude lahsie vytahovat. A na Ladycupe sa mi nepacia tie dierky, zdaju sa mi akesi velke a sikme 🙂 Poslednym kriteriom je asi cena, Fleurcup ma vyjde lacnejsie o 4eura, pricom mi to pride z FR :-O. Ale na cene mi nejak nezalezi, len aby mi sadol 🙂)
@evena na MeLune sa mi nepaci, ze nie je vyrobeny zo silikonu, predsa len, silikon je silikon 🙂

dasulag
22. lis 2010

🙂 @evena ahoj. já mám yuuki a jsem s ním spokojená - vyšel na 399,- kč a poštovné bylo 0 kč.

evena
22. lis 2010

@dasulag ahoj 😉 nová fotka v pase co 🙂 na tu melunu sem našla pozitivní ohlasy tak sem to riskla, snad dorazí dřív než ms už se těším na vyzkoušení 😀

sussanah
22. lis 2010

@4zelka4 no okraje mekke, to bych asi musela osahat, protoze me se zda uz ladycup pomerne mekky v porovnani s mooncupem. Co se tyce toho vroubkovani, tak to je urcite velke plus. Taky jsem z toho byla nervozni a urco by se hodily, ale jde to v pohode i bez nich. Ty dirky, teda ja nevim, jakmile je to proste plne, tak to protece, at uz jsou dirky jakekoliv 🙂 Ale urcite dej potom vedet reference 😉

whisper20
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dasulag
23. lis 2010

@evena ahoj, jj. trochu jsem musela aktualizovat 🙂 - mě kalíšek došel na konci ms, takže jsem čekala měsíc na první vyzkoušení, ale od té doby na něj nedám dopustit. 🙂

whisper20
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
milada47
28. lis 2010

@mamutka ....ahojky, práve som si objednala tie vložky anavy, na ktoré si mi poslala adresu....dve denné vložky a 3 slipové...myslíš, že mi bude toto množstvo pri kalíšku stačiť???? ty používaš aj tie denné vložky pri kalíšku, ked máš silnú ms???? či sa ti ešte nestalo daké rapídne pretečenie kalíšku??

sussanah
28. lis 2010

@milada47 hodne zalezi na sile MS. Ja treba musim mit vlozku v noci prvni 2-3 noci a slipovky mivam tak 2 denne, hlavne ze zacatku se mi rychle kalisek naplni a pretece. Ale nikdy to neni vic, nez by pobrala normos slipovka (discreet) takze urcite anavy slipovka to stopro jisti. Ono to jde okamzite citit, takze to vetsinou vyresim to 5min.

mamutka
29. lis 2010

@milada47 to naozaj zavisi od MS, ja si trebars prvu noc musim dat slipovku a prve 2-3 dni pre istotu tiez....ale pocas dna ide skor o to, ze kym kalich oplachnem a zavediem, uz nejaka krv sa sunie dole a potom aj ked mam uz kalich, zaspini mi ta trocha slipovku. inak mi kalich nepreteka a MS mavam silnu. uvidis, pripadne doobjednas, aj ja som teraz musela, lebo som mala len tri slipovky, jednu som dakde stratila 😠 tu najkrajsiu ☹ a dve su mi fakt malo, tie prve dni a noc to proste musim mat pre istotu, hlavne ked niekam idem, doma ani nie, tam ak dojde k tomu zaspineniu - co nie je vzdy, tak to hned poriesim.

sussanah
29. lis 2010

@mamutka tak uvazuju, jak se da ztratit slipovka 😕 Ale vzhledem k tomu, ze jsem jednou ztratila sve oblibene kalhotky, tak to docela chapu 😀

mamutka
29. lis 2010

@sussanah ja to nechapem 😠 ale myslim, ze pri nasich cestach po slovensku kazdy vikend cele leto ostala kdesi v nejakom batohu v dajakom tajnom vrecku.....snad ju raz najdem 😅

andika10
6. pro 2010

trocha to obnovím, hlásim sa ako ďalšia spokojná držitelka MK 🙂 🙂 🙂 diky baby, po čítaní vaších príspevkov som sa rozhodla si to objednať, a je to fakt super vec, použivate niektorá aj tabletku namiesto prevarenia?

milada47
6. pro 2010

Ahojte dievčatá, tak práve pred chvíľkou som si skúsila vložiť kalíšok....menštruovať budem až na bud. týždeň, tak reku že si to teraz vyskúšam....nech potom na wc-ku nematurujem nad tým.....

strasne som sa obávala toho, ako si to tam vložiť.....ale šlo to vcelku lahko, som bola normálne prekvapená....na prvýkrát som si ho vložila dobre....aj sa otvoril, som cítila....na druhýkrát, to už ale tak dobré nebolo....asi som si ho nechala trochu viac vonku, ked sa akože otvoril....cítila som tlak na močový mechúr....skoro som sa docikala....a navyše....ked som si prtom prebehla vo vnútri, či sa otvoril...nebol otvorený, tak ako mal byť....ale som si povedala, že ked sa mi to podarilo na prvýkrát....tak nebudem mať s tým problémy....ved celý mesiac sa na toto chystám....

horšie to bolo s vyberaním....stopku potrebovať nebudem, pekne som si ho tam nahmatala, chytila špičku kalíšku a snažila som sa podtlak zrušiť...no ked som to stlačila medzi dvoma prstami.....nič som necítila takže neviem, či ten podtlak sa vôbec zrušil alebo či tam vôbec nejaký podtlak bol.....a šlo to dosť "bolestivo" von.....aj ked som si ho nahla....kým vyšla von jedna strana kalíšku, dosť to bolo citlivé...neviem, možno som niečo robila zle....ale budem ho už nosit, bo ja mávam týždeň bolesti a pocit, že mrcha má každú chvíľu prísť a potom príde až na další týždeň, takže kalíškom ušetrím mrte penazí na vložkách.....kedže som bola na vložkách až dva týždne v kuse.....a tampony idú do koša...po poslednej skúsenosti s nimi, už nikdy si ich nevsunem do seba.....asi som mala TSS, neviem, ale bolo mi strašne zle....nikdy viac tampony nechcem vidieť...

tak mi prosím napíšte, ako si ho vyberať tak, aby to nebolo až tak strašne citlivé....dakujem za každú radu.... 🙂 a ako hlboko si ho tam dávate....tak že cítite špičku kalíšku že ste tam "otvorená" alebo ešte hlbšie....že za kalíškom sa zavrú všetky "brány".....prvýkrát som ho mala dosť hlbokom, som sa musela špárať vo vnútry aby som ho nahmatala....prosím poradte mi.....dakovala....

pifina
6. pro 2010

@milada47 ak ho nevies nahmatat, tak si cupni a potlac, ako keby si isla na velku a vtedy ho chytis ... inak sa nedava vobec hlboko, mala by si ho mat tak, ze ak by si mala celu stopku, tak ti vytrca ... ja mam stopku skoro celkom odstrihnutu a aj tak si ju bez problemov nahmatam spickou prsta ... bolestive to moze byt preto, ze si to skusala 2x po sebe a kedze este nemas ms, tak si asi viac sucha, tusim som niekde citala o nejakom lubrikacnom gele, co ulahcuje manipulaciu ... a co sa tyka toho podtlaku, tak ak bol vytvoreny, tak pocujes pri vyberani zvuk vzduchu, ktory sa tam dostane, ked sa kalisok odlepi od steny 🙂 chce to trochu cviku, ved sama uvidis 🙂

milada47
6. pro 2010

@pifina ...nie, sucha som není mám dosť hlienu....ale pri menštr. tam to môže byť viac prekrvené a vlhšie....a pri rušení podtlaku som nič necítila a ani nič nepočula.....

kalíšok som nahmatala....aj chytila ale bol dosť hlboko, takže asi tak má správne byť, neviem, na druhýkrát som ho tak hlboko nedala, a vo vnútri mi vytrčal spokok kalíška.....nie stopka....takže to bolo dobré??

pifina
6. pro 2010

@milada47 no z Teba nema trcat nic, to by ti pri chodeni urcite vadilo ... ta stopka je tesne za vchodom ... skus pozriet tu: http://www.merien.sk/index.php?option=com_conte...
je tam obrazok 🙂

milada47
6. pro 2010

@pifina ...aha, tak to som mala ešte dosť nízko .... 😉

svoba
7. pro 2010

chci se zeptat. spíte s kalíškem? a vše ok?

bettyna84
7. pro 2010

@svoba Já s ním i spím, akorát první dva dny už ráno mírně protéká, kdybych nebyla líná vylít v noci, bylo by po problému 😉 . Akorát mám nějaký blok - mám pořád ukvělou představu, že krev v kalíšku nedrží, že stéká zpátky, což je hloupost - řeším to tak, že spím na břiše.

svoba
7. pro 2010

@bettyna84 - dík! já chci tentokrát zkusit menses celý od začátku do konce s kalíškem. já to ted trochu šolíchala s vložkama (v noci) a na začátku a na konci špinění se slipovkama. ted chci už jen kalíšek. koupila jsem si i sterilizační tablety. 😉

bettyna84
7. pro 2010

@svoba Určitě zkus, vložky jsou na nic...a na to špinění je kalíšek úplně ideální. Si vzpomínám, jak mi vždycky i při špinění tampón záhadným způsobem prosákl, s kalíškem se mi při špinění nic takového nestalo.

svoba
7. pro 2010

@bettyna84 - ale to se pak během špinění skoro nevylejvá, že? já právě na začátku i konci dlouho špinim, tak jsem si říkala, na to kalíšek neni, ale ted mě už vložky nebaví 😉 jdu dezinfikovat a zavést ... na noc. hurááá!

bettyna84
7. pro 2010

@svoba Ne, poslední dny vylévám ráno a večer...ani nevím, že ještě mrchu mám 😉 .

svoba
7. pro 2010

@bettyna84 - tak to já kvůli bolesti nemůžu zapomenout. tentokrát to tedy zkusim. dík za tip! 🙂

sussanah
7. pro 2010

@svoba pri spineni vyleju/vymyju jen rano, pak jednou v poledne a pak na noc zase a to staci. taky mam vzdycky 3-4dny takove nic, na to je kalisek idelni, protoze vlozky mi vadi a tampony byly priserne suche. Potom, kdyz se to rozjede, tak musim ho jistit vlozkou v noci, jinak mi protece a pres den slipovka. Ted mam koupene i latkove vlozky, jsou super pohodlne, takze tenhle tyden zkousim s latkovkama poprve 🙂

svoba
7. pro 2010

@sussanah - o látkovách jsme už taky přemýšlela. koupilas přes net nebo v obchodě? tak jsem zvědavá, jak to bude při špinění 🙂

sussanah
7. pro 2010

Koupila jsem tyhle http://www.mamaja.cz/pro-maminky/damske-slipove... a tyhle http://www.mamaja.cz/pro-maminky/damske-hygieni... . Ty slipovky jsou uuuzasne, ty uz mam odzkousene, podle toho vzoru jsem si doma usila jeste dalsich 5 v ruce, bylo to za chvilku. Ty hrubsi mam na noc, to ti povim za 2-3 dny, jak se osvedcily 🙂 Jo a jak jsem hodne vahala, jestli je poridit, tak ted si tlucu do hlavy, ze jsem si je nekoupila driv 😉

dasulag
8. pro 2010

@svoba já s kalíškem už půl roku při MS spávám a bez problému. 🙂

dasulag
8. pro 2010

@svoba já s kalíškem už půl roku při MS spávám a bez problému. 🙂