Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

jizi
24. říj 2009

Fris: Takže tam mám anténku o poprvé nechat celou? 🙂

frisbee
24. říj 2009

jizi..já ji na doporučení holek z beremka...z témy o kalíšku....zkrátila hnedka na půlku,a nechala ji potom už tak,líp se mi to vyndává,některé holky to ušmykly celé hnedka..to bych si netroufla.Fakt je to o tréninku,napoprvé jsem byla vzteklá jak pes 😀 😀 😀 ,teď jsem ho měla potřetí a už su frajerka 😉 😉 😉

jizi
24. říj 2009

Fri: Díky moc - tak ušmiknu půlku a uvidíme - snad nezůstanu ucpaná nadoživotí a podaří se mi to vyndat 😀

frisbee
24. říj 2009

dojedu na pomoc 😀 😀 😀 😀

jizi
24. říj 2009

Fris: Tak teď jsem se zachlámala - ta představa nemá chybu 😀 😀

frisbee
24. říj 2009

😀 😀 😀 😀 tož su tady z Moravy aj s nářadím 😀 😀 😀 😀

erika2
25. říj 2009

A co MK značky Yuuki? Česká výroba. Má někdo ozkoušené?

vanusak
25. říj 2009

Jizi - neboj, tím si asi musí projít každá uživatelka, hlavně na začátku, že K někdy nejde ven 😀 Já ho takhle jednou dolovala na několikrát snad dvě hodiny, já na něj totiž ani nedosáhla, jak vjel hluboko. 😅 A navíc se přicucnul podtlakem, takže zatínání svalů vůbec nepomáhalo, byla jsem úplně vykulená a už se viděla u doktora 😀
Erika2 - myslím, že půjde jenom o značku a rozdílnost v pevnosti materiálu, jinak účel splní asi stejně 😉 Ale někdo tady, tuším, tuhle značku už kupoval...

nevestinka2010
28. říj 2009

Holky, poradte, sla bych do kalisku, ale uz za mene nez rok chceme otehotnet a tak nevim jestli mam kupovat ten mensi, nebo rovnou ten pro holky po porodu? je tu nekdo kdo poradi? dik

sue
28. říj 2009

A to vy chytáte pri výbere tú tyčinku či ako to pomenovať?
Lebo ja prst strčím za okraj kalíška,tak uvoľním podtlak a vytiahnem...inak ma to desne bolelo... 😕

vanusak
28. říj 2009

Sue, já taky na šťopku ani nesahám. Teda, teď už tam vůbec ani není, ale na začátku, kdy jsem ještě kousek nechala a zkoušela to za ní vytahovat, to prostě nešlo a bolelo... 😒 Holt každá si musíme nacvičit tu svou techniku, to je jen o praxi. 😉

Nevestinka - já bych šla rovnou do většího 😉

bettyna84
29. říj 2009

nevestinka: z vlastních zkušeností radím menší🙂. Prý se zas po těhotenství ty svaly tak neuvolní, takže by měl držet. No, když jsem ho kupovala, myslela jsem taky, že budu co nejdřív těhotná, ale nějak to nevychází 😒 , takže jsem ráda, že mám menší. I když samozřejmě přeju, abys takový starosti neměla 😉 .

mi_mi
11. lis 2009

Holky chcu se ece zeptat: Muzu pouzit k zavadeni LC silikonovy lubrikacni gel? V navodu psali jen na bazi vody a tak me zajima, jestli ho lubrikant na bazi oleje neposkodi..
Dik moc za odpoved😉

mi_mi
25. lis 2009

dik za odpoved ☹

bubba
26. lis 2009

mi-mi sorry neviem to si treba zistit niekde u lekara oni budu najlepsie vediet...

idem poradit tym co kalich preteka.ja ho mam uz skoro rok a preteka,preteka...vzdy musim pouzit aj slipku a ked idem von tak tampon,ale tento cyklus som si povedala,ze si ho skusim zaviest hlboko asi takym sposobom ako tampon a poviem vam,ze nie je to uplne stopercentne ale minula som pocas MS len 4 slipky .. takze co som citala vysise ze kalich sa ma zavadzat iba na okraj,tak asi u tych co maju uvolnene panvove dno (co ja si myslim ze nemam ale ked preteka ta asi no cojaviem) je lepsie ho zavadzat hlbsie

tatata
26. lis 2009

no mne sa nepaci ze mi preteka, nie vzdy ale za tych pat dni sa mi niekedy stane ze pretecie..nemyslim ze je to technikou ani velkostou...no a toto sa mi nepaci takze hlasim navrat k tamponom 😖

bihan
26. lis 2009

mne pretečie len keď je zle založený, keď mám malý podtlak alebo tak.. inak drží ako "priklincovaný" 😝

Mi-mi, s tým zrejme nikto nemá skúsenosti, ale ak zdôrazňujú lubrikant na vodnej báze, tak to má asi nejaký dôvod.

tatata
26. lis 2009

hmmm...a ako casto sa ti to teda stane?Jeden krat za cyklus, kazdy treti cyklus, raz do roka? Ide mi o to ze mne sa to stane tak raz za cyklus a vadi mi to aj ked je to len trosku lebo nemam tu bezstarostnost ako s tamponom...

bihan
26. lis 2009

0x, lebo to cítim tak do dvoch minút, že niečo nie je v poriadku 😉

bihan
26. lis 2009

Teda dobre.. občas nejaká kvapka ukvapne.. povedzeme 1x za cyklus? 😅 😀 A v noci spávam v pohode bez spodného prádla a úplne bez nehody.

emjee
26. lis 2009

ja mavam (mavala som, teraz nemavam, lebo este nemam 😀 ) taku silnu ms, ze obcas (kazdy 3-4 cyklus) mi pretecie aj kalich - ale to clovek citi, ze to je nejake silnejsie a da si vacsi pozor
zato tampony mi pretekavali pri kazdej ms a to som pouzivala supervelke 😝 a za 2 hodky boli totalne nasiaknute

teodorka
26. lis 2009

no ja cakam kramy kazdu chvilu a mam vyskusat 1 x kalich tak som zvedava 🙂

frisbee
26. lis 2009

teo,ty si všade 😀 😀 😀 😀 baby,mne nejde do hlavy,že vám pretečie,ja to mám silné a nikdy sa mi to nestalo,natrénovala som tú správnu polohu,tam je podstatné,aby sa vám pri zavádzaní nerozvinul skorej,než je na tom správnom mieste 😕

emjee
26. lis 2009

frisbee ale mne pretecie cez tie dierky navrchu 😀 proste mam taku silnu ms, ze sa rychlo naplni a pri vytahovani mam co robit, aby som nebola komplet zamazana 😝

frisbee
26. lis 2009

aha...ty brďo,ja mám silnú,ale prvé dva dni ho musím vyberať asi po 8.mich hodinách a ďaľšie dni už iba 2x za deň...mám ladycup,neviem,akú máte značku,kočky.

bambusko
26. lis 2009

prve 2 dni musim vylievat kazde 2-2,5h, inak pretecie... 😒 aj tak vzdy lepsie ako s vlozkou, to som sa ani nemohla vzdialit z domu

emjee
26. lis 2009

ja mam mooncup, prve dni musim menit tak po 4-5 hodinach, niekedy aj skor

frisbee
26. lis 2009

no fakt je možné,že to je začkou,ladycup drží ako sviňa,myslela som si,že mi ho budú vyberať operačne 😀 😀 😀 😀 ,ani kvapka nazmar 😀

frisbee
26. lis 2009

začka je značka 😀

bambusko
26. lis 2009

frisbee, ja mam ladycup, dalsie dni cyklu ani kvapka, cize v technike ani v znacke to asi nie je