Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

kili
1. zář 2009

no keď už chceš mať o zábavu postarané, tak som natrafila na toto

https://www.youtube.com/watch?v=bElxn6fGgSI

😀 😀 😀

vanusak
1. zář 2009

Jula, a co jsem tady říkala o kalichu a těhotenství????????????????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
vanusak • 2d • 11. srpen 2009 v 17:01
Jula - ono to tady bylo docela jednu dobu aktuální, že holky, co si kalich pořídily, tak na jednu stranu posmutněly, že ho ani nevyzkouší, protože otěhotněly... Na druhou stranu je jasný, že mimís předčil radost z kalichu.

ojika
1. zář 2009

kili 😀 😀 😀 To jsem se vážně pobavila. Skoro pohádka pro děti 😅

Jinak už je vše OK. Problém byl, že jsem kalíšek vkládala příliš hluboko (jako tampon) a pak, zkusila jsem jiný sklad a šlo to úplně samo. Takže super! Děkuji všem za rady a porady 🙂

vanusak
1. zář 2009

Ojika, hledala jsem a našla, věděla jsem, že ten odkaz už tady byl - typy na skládání:
http://community.livejournal.com/menstrual_cups...
Mně osobně vyhovuje Punch-down 😉

A přitom hledání v historii jsem našla i tato srovnání:
http://afriska-engl.de.tl/Different-brands-and-...
Jako ty fialový dole jsou božííí 😵

jula81
2. zář 2009

Vanusak trefila jsi to, kdybych věděla dřív, že to takhle účinkuje, pořídila bych ho hned jak jsme se na miminu domluvili, a nemuseli jsme čekat půl roku 😀

saska.t
2. zář 2009

kocky mam problem, vzdy po MS kalisok umyjem a vysterilizujem, ale bohuzial sa mi nedari z neho odstranit pach, cim ho cistite aby tak nepachol???? 😖

aneta94
6. zář 2009

tak zkusila jsem zase kalíšek a udělala jsem malý pokrok už jsem tam dala aspon půlku kalíšku 😀 Jak tam dam tu pulku tak naražím o stěnu a nevím jak dal ☹ to potřebuje asi ješte cvik,Jestli to zvladnu tak tu určitě napíšu jaký je kalíšek ale myslím si ,že bude skvělý. 😎

johanda
6. zář 2009

saska, jak ti páchne? 😕 Můj je cítit jen tím silikonem a to není nějak nepříjemný pach.

ikke
6. zář 2009

na pach - u mna pomohlo umyvat lactacydom a potom viackrat za sebou vyvarit (bez pouzitia medzitym)

vanusak
6. zář 2009

Saska - Já po ukončení MS ani nevyvářím, jen pořádně umyju intimním mýdlem a uložím... 😉 A nějak mě ani nenapadlo k němu čuchat 😅

vanusak
6. zář 2009

Jula81 - já zapomněla pogratulovat! 😵 Měla jsi sem kvůli kalíšku zavítat dřív a za chvíli už byste mohli rodit 😀

sue
7. zář 2009

Mno,tak mám prvú MS s kalíškom a som moooooooooooooooc spokojná... vyberanie je síce zatiaľ dosť masaker, trúfam,si len nad WC alebo vo vani 😝 ale chcem sa spýtať,či homôžem mať nonstop celú MS v sebe...teda,či nemusí byť pauza ako pri tampónoch 😕

emjee
7. zář 2009

sue aka pauza? moze byt nonstop celu ms, dokonca moze byt aj na "sucho" ked len cakas ms (a bojis sa pripadnej nehody alebo si niekde, kde nemozes kontrolovat kazdu hodinku ci uz ms dorazila alebo nie)

aku pauzu myslis pri tamponoch?

sue
7. zář 2009

Emjee, mne gyndoš povedal,že keď už tak trvám na používaní tampónov,tak že vždy raz za 24hodín nech mám aspo§ 4-5 hodín pauzu, nech sa telo akoby "nadýchne" či ako to vysvetliť...že nech si proste oddýchne od upchatia tamónom... nevim či je to len nejaká hlúpa povedačka,preto sa na to pýtym....

bambusko
7. zář 2009

sue, no chlap, ako si s vlozkou oddychnes, no nie? 😅

sue
7. zář 2009

Bambu,tak nejak 😅 on je inak dosť pokrokový...rozmýšľala som,či to nemyslel aj kvôli tomu,že vlastne tampóon vo vnútri začne hniť,tak či to neni to...nviem...

emjee
7. zář 2009

sue - kurnik akeho smajla nahodit - uffffff 😝 to naozaj len chlap mohol vypotit

kili
7. zář 2009

sue, mne príde tampon ako štupel, že zabraňuje krvy vytekať a preto má byť oddych, aby to čo sa nahromadí mohlo von. ale ževraj si to len nejak vsugeruvávam 😅

emjee
7. zář 2009

sue ano tampon zacne hnit - ked si tam nechas ten nasiaknuty dlhsie ako sa odporuca, ale preboha preco by mal byt rpoblem s tamponom, ktory si normalne vymienas, nechapem

kalich je este o to lepsi, ze ho naozaj mozes pouzit aj nasucho 😉 a ziadne pauzy ti netreba, vlozky si nechaj na zaciatok, kym zistis ako casto ti treba kalich vymienat, a potom ich zahod 😀

emjee
7. zář 2009

kili tampon ked uz nasiakne, tak prepusta 😉 takze to nie je stupel 😀
aj kalich ked sa naplni prepusta cez tie dierky na okrajoch

kili
7. zář 2009

no jo, asi je to len moja predstava.
ale teda nezdá sa mi, že by nasiaknutý tampon prepúšťal. že by som ho nikdy nemala vnútri tak dlho? 😕

emjee
7. zář 2009

kili ver, ze prepusta 😉 ked neveris, predstav si skolsku hubku - ked ju namocis do kybla s vodou - riadne nasiakne, no ked ju zdvihnes, tak z nej tecie prudom - rovnako je to aj s tamponom

saska.t
8. zář 2009

johanda - no pachne po krvi, dokonca som ho vyvarila v octovej vode no pachne rovnako 😠

ikke- no to ma nenapadlo ho umyt intim gelom, no skusim uz ma napadlo aj strcit ho s pradlom do pracky 😀

sue
8. zář 2009

Emjee, no túto MS som zatiaľ vložky nepoužila...fičím len na kalichu a zatiaľ v pohode... stačí mi ráno a večer vyliať...

...a s tým tampónom - vás nikoho nebolela hlava pri používaní tampónov? Ja som mala vždy taký pocit, ako keď celý deň pijem málo vody, tak som večer ako mechom buchnutá 😅 a teraz to pri kalichu nemám... aj keď neviem aký to má súvis...

Dnes sa akurát chystám kúpiť hrnček na vyváranie kalíška 😅

vanusak
8. zář 2009

Saska.t - to je divný s tím zápachem... 😒 Tak ho prostě umyj pořádně a nečuchej k němu... 😝 😀 Do pračky bych ho ale nedávala... 😅

Sue - s tampony jsem nikdy bolest hlavy nepociťovala a to jsem je používala leta, než jsem spásně našla tuto dikuzi a začala používat kalíšek! 😉

saska.t
8. zář 2009

vanusak- uz nedokazem k nemu necuchat ked viem ze smrdi, ak nepomoze ostatne tak ho vyhodim a kupim novy, taky smradlavy do seba nedam 😝

ikke
8. zář 2009

saska, do pracky nieeeeeee! nemyslim, ze kalich je stavany na pracie prasky (alebo gely) 😉 rozhodne nie na macanie sa v prasku nejaku tu hodinku

frisbee
8. zář 2009

saska...to je divné,ale moj nesmrdí 😕

roasha
8. zář 2009

saska aj ja som prekvapena,a mas ho ako dlho? 😕

sonica
8. zář 2009

saska a co tak pouzit ty dezinfekci tablety? skouselas? 😕
ja teda kdyz ho vyvarim tak je v pohode... 😅