Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

pifina
3. zář 2010

@kacenka1977 aha, takze stara skola 😒 tak potom skus napisat do poradne www.klingacik.sk, par prispevkov vyssie je odpoved na iny problem a zda sa mi, ze je bez predsudkov a celkom rozumne napisana 😵

pifina
3. zář 2010

@kacenka1977 ja ho vyberam tak, ze dvoma prstami trochu stlacim tu uzsiu cast kaliska a potom ho "vykyvam", kym sa neodlepi ... pisali to tu dievcata, co mi velmi pomohlo, aby som ani na prvy krat s nim nemusela bojovat 😅 skusala si pri nasadeni prstom skontrolovat, ci je prichyteny vsade?

kacenka1977
3. zář 2010

@pifina no spíš jsem to zkoušela z té dolní strany kalíšku, z horní ne, tam se prstem nemůžu vůbec dostat, nějak si ani nedovedu představit tam dostat ke kalíšku ještě 2 prsty, musím to zkusit, moc díky za rady 😉

pifina
3. zář 2010

@kacenka1977 mne sa tiez najprv zdalo, ze tam ten druhy prst nevopcham 🙂 ale ide to, len treba najst spravne miesto 😵

vanusak
3. zář 2010

@kacenka1977 Možná je protékání tím, že i při správném zavedení a přicucnutí kalíšku, máš jinak tvarovanou pochvu a kalíšek nesedí přímo dnem dolů a v tom větším úhlu sedí kalíšek prostě nakřivo a jak se zaplňuje, tak vlastně krev nemá k dispozici celý prostor uvnitř a už jak stéká po stěně, tak dírkama se dostane bublinkováním hned ven. Občas se mi to také stává, mám kalíšek hodně zakloněný a třeba vsedě je to nejhorší, to bublinkuje o stošest 😉 Ale intimka to jistí. Zlepšilo se mi to, když jsem začala nandávat tak, že kalíšek nechám roztáhnout a přicucnout už hned na kraji otvoru, kdy půlka kalíšku ještě kouká ven a teprve potom pouze postrčením za dno zespoda posunu kalíšek výš (a při tom zůstává stále přicucnutý ke stěně a tak vlastně i jakoby očistí celou plochu pochvy a nezůstává žádná steklá krev na stěnách). 😉

luvie
3. zář 2010

@kacenka1977 já s něčím podobným taky bojuju, hlavně první dva dny... když nevyleju do hodiny a půl, proteče, i když není ještě ani z půlky plný. Další dny, kdy už mám slabší menstruaci je to mnohem lepší. Nevím, co máš za kalíšek, já mooncup, psala jsem o problému přímo na jejich stránky, poslali mi celkem podrobně rozepsané body, co všechno vyzkoušet, někdy se mi podaří díky nim neportéct 🙂 Je to anglicky, pokud bys měla zájem, napiš do IP mail, přepošlu.

janinka22
11. zář 2010

Ahoj holky,

taky jsem si pořídila kalíšek. Kvůli kojení mám antikoncepci injekčně,nevím jestli mi to nesedlo,ale po první injekci jsem po týdnu začla špinit a trvalo to dlouhých 37 dní! Gynekoložka řekla,že to tak bývá a když pak ženský špiní i po druhé dávce,tak další jim nedává. Je to asi 3 dny co jsem začla zas špinit. Předtím jsem byla tu dlouhou dobu na tamponech,ale teď už mám kalíšek,tak jsem ho zkusila..zavádění docela ujde,šťopku jsem ustříhla,ta mi tam vadila. Chci se ale zeptat-nosím radši i slipovku a špiní se mi jako když mám výtok..tzn.,že kalíšek protéká nebo co to je? Pak by mě zajímalo,když mám třeba po 12 hod. tak 1 cm od dna plný kalíšek,tak to je špinění asi jenom že? Joo a mě teda taky ten kalíšek smrdí,jsem k němu čichla.. 🤐 no už abych brala normální antikoncepci a normálně mentruovala.. 😒

ypsinkova
11. zář 2010

ja som tento kalíšok nikdy nepoužívala,ja len tampony..ste s ním spokojné ?

svoba
12. zář 2010

@ypsinkova - ano. ale mám ho krátce. podívej se na dřívější diskuzi. 90% holek je nadšena, zbytek spíš mile potěšen 😉

ypsinkova
13. zář 2010

@svoba ja som už o tom čo ti čítala,ale neviem,nejako ma to moc nenadchlo,asi ostanem pri tom istom

svoba
13. zář 2010

ahoj, musim napsat co se mi dnes stalo. trapas 😀 kalíšek mi spadl do záchoda. který byl samozřejmě plný krve, protože jsem ho minutku před tím vylila. přilítla jsem domů, spěchala k doktorovi, břicho bolelo .. . no, prostě jsem šikula. tak jsem vzala vložku a večer vyvařim.

svoba
13. zář 2010

@ypsinkova - to je škoda. když nezkusíš něco novýho. ale nechci přesvědčovat. ještě to zvaž 🙂

ypsinkova
13. zář 2010

@svoba no veď práve ta manipulácia s ním ma odrzádza,lebo si to nejako neviem predstaviť,že som niekde a proste si ho musím vymeniť a tak príde mi to strašne nepraktické

svoba
13. zář 2010

@ypsinkova - neříkej ale, že občas taky nebojuješ s vložkou nebo tamponem. když má člověk základní pravidla hygieny, tak neni snad problém. já jsem čistotná, vždy si před i po umyju ruce mýdlem. na začátku a na konci menses vyvařim. nevidim v tom problém. dnes jsem spěchala, proto se mi to stalo ... a asi taky jsem nešika 😝

ypsinkova
13. zář 2010

@svoba tak neviem,tampony mi prídu praktickejšie ako toto a hlavne šikovnejšie v rámci zavádzania a tak ... no jasné,že aj ja si ruky umývam aj pred "úkonom" a aj po,nebudem rpedsa riskovať infekciu a podobné komplikácie 🙂 a ako dlho ho používaš ?

svoba
13. zář 2010

tampony ale musíš měnit častěji, vevnitř hnijí. jako vložky. a u těch se ještě oprudíš. já jsem nováček s kalíškem. psala jsem to. ale zatim spokojenost 🙂 😎

bettyna84
13. zář 2010

@svoba Tak kalíšek v záchodu taky znám 😀 , to je hned...jak je pružný...
@ypsinkova Co se týká rozdílu mezi zaváděním tamponů nebo kalíšku - rozdíl nevidím, obojí je stejně pohodlné. Při zavádění obojího se ušpiním (- i když některé holky tady umí vyndavat a zandavat kalíšek, aniž by se ušpinily). Ruce si člověk taky myje před a po zavádění obojího.
V kalíšku vidím proti tamponům hroznou výhodu v tom, že nemusím pořád myslet na to, jestli mám dostatečné množství v kabelce. Na záchod nemusím tahat s sebou (ve společnosti) žádnou tašku (nebo kabelku), kde by byl tampon. Na tamponech mi taky vadilo, že když nebyl někde koš, musela jsem pak s sebou v kapse tahat ten plastový obal a taky mi občas někde zůstal kousíček té vaty, nebo z čeho ty tampony jsou.
No, a neposlední výhoda kalíšku je ta ekonomická stránka 😉 . Už se k tamponům nejspíš nevrátím.

ypsinkova
13. zář 2010

@bettyna84 čo ti môžem dať za pravdu asi bude ta akonomická stránka,ale inak mi to príde zbytočné

svoba
13. zář 2010

@bettyna84 - to jsem ráda, že nejsem za nešiku 😉 celá akce nebyla nijak hrozná. holt stane se 😝

mimkao
14. zář 2010

Ahojte, práve sa chystám objednať kalíšok, ale som zistila, že je viacero značiek. Doteraz som si myslela, že je len ten mooncup. Má niekto skúsenosť aj s inou značkou? napr. ladycup, alebo divacup, alebo lunette? Ktorý odporúčate? Alebo je to jedno?

marianka79
14. zář 2010

baby už dlhšie uvažujem že si to kúpim ale neviem mám v tom pochyby.... ono to nevypadne? a može sa to používat aj v prvý den? a ked ležím sa to tam nevyleje?som samá otázka 😀 😀 😀

jonki
14. zář 2010

@mimkao mam ladycup a pokial som ho pouzivala bola som spokojna 😉 ...niekde dozadu na fore su tu myslim hodene linky na porovnanie jednotlivych kaliskov 😉

monr
14. zář 2010

@marianka79
nevypadne, nevyleje, aj prvý deň 😀
skúsenejšie skôr poradia.
ja som spokojná.

marianka79
14. zář 2010

@monr hej prečítala som si začiatok témy ono zrejme je treba vyskúšat a presvedčit sa 😉 ale díki

monr
14. zář 2010

@marianka79 jasné, za skúšku nič nedáš. treba vychytať všety muchy, a je to paráda.

marianka79
14. zář 2010

@monr a ty máš akú značku?

monr
14. zář 2010

mooncup

mimkao
14. zář 2010

@jonki, sorry, možno blbá otázka, ale nepoužívaš ho už preto, lebo si našla lepší kalíšok,alebo preto, že ti tento systém vôbec nevyhovoval?

monr
14. zář 2010

@mimkao myslím si, že ho nepoužíva preto, lebo je tehotná. 😉

jonki
14. zář 2010

@mimkao ani jedno z toho 🙂 cakame nase vytuzene mimi 😵