Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

vavka33
13. únor 2008

Stopku nemyslim,myslim tie kraje toho kalisku,co su tam pri vrchu.Ale mozno to bol len prvy pocit,uvidime ked si ho dam pri menzese a budem ho mat dlho a nie 5 sekund.Len som citila ked som ho vyberala,ze som tam mala podtlak.Je to tak spravne?

klbikes
13. únor 2008

Asi ano.....a to asi preto, ze to bola skuska na sucho...... 😒
Ja si ho dam o chvilu von, tak uvidim....drzte palce 😉

klbikes
13. únor 2008

Uspesne zvladnute vybratie 🙂
Vsetko ok 😉 Aj ja som citila podtlak, ale taky slaby 😅

vavka33
13. únor 2008

O.k. 😉

klbikes
13. únor 2008

Vavka33 potom daj vediet, ako si spokojna ty 😉
Na prvy den to u mna nebolo zle 😀......usetrila som zatial 3tampony 😀 😀 😀

kili
13. únor 2008

podtlak tam má byť, zruší sa tak, že pri vyberaní stlačíte spodnú časť a postupným mykaním vyberáte von.

vavka, keď si ho tam mala len tak krátko, tak môže byť, že si ho cítila, ono chvíľku trvá, než si sadne. Chvíľku myslím pár sekúnd, možno minútu.

klbikes
13. únor 2008

Kili, ako dlho to pouzivas?
Si spokojna? 😉

kili
13. únor 2008

mám ho 3 MS. Už by som bez neho nevedela žiť. Je to zväzok na celý život, teda skôr do menopauzi 😀

klbikes
13. únor 2008

😀 😀 😀 partner v dobrom aj v zlom 😀 😀 😀
A cez noc ako fungujes???
Ja si dam na noc radsej tampon......pouzivam ob extra plus....nemam s tym problem...vydrzi celu noc 😉

kili
13. únor 2008

tiež kalištek, načo tampóny, však to je niečo horšie 😝

klbikes
13. únor 2008

neviem, bojim bojim, aby sa nestala nehoda....neviem....
Dnes som skusila 1krat kalistek 😅 ......
Cez den som stale na nohach, alebo sedim....ale v noci? SKUSIM???? 😕

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
klbikes
13. únor 2008

Vlozku som nemala nikdy v zivote, pouzivam tampony....az na dnesny den 😅 1.krat kalistek......
Skusim teda na noc.....
A v prvy den mrchy v noci cistis, alebo si celu noc v klude....spis?

anjelinka
13. únor 2008

my sme na to so sestrou pozerali, ale nemame akosi odvahu to objednat. ale zaujimalo by ma, ked skonci MS, tak sa musi vyvarit, odlozit, aspon tak som pochopila podla tej stranky. ale potom ked zacne dalsi cyklus, teda dalsia MS, tak opat ho treba vyvarit? aj napriek tomu, ze bol vyvareny na konci?

anjelinka
13. únor 2008

sa mi to zda zdlhavy proces, tak preto to filozofovanie 😉

vavka33
13. únor 2008

Na noc tampony je najhorsia vec aka moze byt.ja pouzivam len tampony,ale na noc nikdy nie,mam strach s infekcie a toho syndromu.
Ale mam kalistek 😀 Manzo ma bude upodozrievat s podvadzania ked zbada taky velky pohar 😀
Kili,snad si zvyknem a budeme partnermi az do prechodu 🙂

anjelinka
13. únor 2008

vavka ja tamponujem v kuse 🤐 🤐 🤐 , ale cez noc mam dost slabu mrchu stale...

klbikes
13. únor 2008

anjelinka, aj ja som to tak pochopila.
Na zaciatok prevaris...pouzivas....koniec prevaris, zacne mrcha, opat prevaris....z hygienyckeho hladiska 😉
vavka, nechapem.....pouzivas tampony cez den...ok a na noc mas strach z infekcie? Preco? Nie je to prast ako uhod den a noc?
😅

vavka33
13. únor 2008

Nie je,lebo v noci ked sa nezobudim,tak by som ho tam mala 10 hodin?Cez den ich menim kazde cca dve tri hodiny 😉

klbikes
13. únor 2008

Jasne, takto to beries.....ja spavam velmi malo, preto mi to nedoslo 😉
Neskoro idem spat a skoro vstavam....aj v noci som hore.....
Skoro som zabudla, ze ludia spia aj normalne 😅 😅 😅
sorry, chapem

vavka33
13. únor 2008

V pohode.ja niekedy lahnem o pol 8 s babami a ak lea spi celu noc,tak vstanem az o siestej,ako babatko 😉

klbikes
13. únor 2008

sa ti zije 🙂
ja idem hocikedy o OO:30 a vstavam 6:30....medzitym som hore minimalne 2krat.....uz 8rokov tak ficim 😠

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
sisstin
13. únor 2008

gedren: já z tebe umřu 😅 😅 😅 😅 😅

klbikes
13. únor 2008

😀 😀 😀 gedren....dobry napad vyvarat chlapov...... 😉

vavka33
13. únor 2008

Gedren 😀
Ja som ho tiez nevyvarila,ked som ho dnes skusala,len som ho vydrhla vo vode s intim gelom 😀 snad prezijem 😅 😀

ikke
13. únor 2008

mna obdobne, co napisala gerden, napadlo pri tych velkostiach... 😅

klbikes
13. únor 2008

ahojte baby...idem ja het....pekny vecer 😉

kili
13. únor 2008

ja vyvarujem vždy pred MS, príde mi zbytočné to vyvárať, keď to ukladám to šuplíka a keď sa potom zabijú všetky baktérie, tak mi je jedno, či sa tam predtým množili.

gedren, ne chlap si ho nevyvára, ale je pravda, že som mala infekciu a porodila predčasne.