Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

lubka131
20. led 2009

a lepsi kalich je bez tych drazok ze?lepsie sa cisti.

zejm
20. led 2009

Určitě, Lubka. Hodně holek doporučuje LadyCup, právě proto, že je bez "ozdob" a navíc měkký. Taky jsem s ním spokojená. Jen mě mrzí, že nemám barevný ☹
Krom toho je Ladycup tak měkký, že je ochotný se smáčknout ke straně, když se se mnou chce MM milovat. Kdo nevěří, ať vyzkouší. Na konci MS je to k nezaplacení 😉 Nekecám!

kamiska
20. led 2009

tak jsem si rikala, ze je jen otazkou casu, kdy budou kalisky nahrazeny levnymi napodobeninami. puvodne jsem si myslela, ze uz je to tady, ale pry je vyraben v cesku 😕 . i kdyz ten nazev mi asociuje neco jinyho 😅

http://www.yuuki.cz/

ale ta cena je pozitivni, pro toho, kdo si neni jistej a chce vyzkouset. otazkou je, jestli je stejne kvalitni a spis neodradi nekoho, kdo by byl spokojen s jinymi kalichy. ale treba je to jen dalsi firma, co vyrabi kvalitni kalichy - netusim.

bihan
21. led 2009

zdá sa mi to, alebo na tej stránke naozaj nie je ani jediná fotka toho kalichu? 😕

valka
21. led 2009

dievcata, ako to robite, aby vas nic nebolelo pri vyberani kalichu? pekne ho stlacim, pustim vzduch, ale ked ide uz uplne von ta siroka cast, tak to boli...alebo to nejak speci stlacite aby ste nevytlacili krv z kaliska spat?
a este druha otazka: dari sa vam naozaj vybrat kalich bez toho, aby ste mali prsty od krvi?

ikke
21. led 2009

bihan, fotka je tu
http://www.yuuki.cz/bez-problemu/kalisky1212485...

inak tento obrazok je naozaj dost dobry... 😅
http://www.yuuki.cz/navod/
podla neho by sa do zeny mohlo dostat aj 5 kaliskov naraz... 😕

ikke
21. led 2009

valka, prsty od krvi su normalne, predsalen trochu krvi moze ostat aj na stenach posvy, alebo aj stlacenim, ak je kalich velmi plny. vyberanie mna osobne neboli (maximalne tak uplne na konci ms) a ani ho nejako specialne nestlacam.

bihan
21. led 2009

Valka, mne nie 😅 ale bolieť ma to nebolí.

simply.vero
21. led 2009

No, nechci být za rejpavku, ale pokud se v textu webu objevují perly typu "biokompaktibilní" a "struktůra" - jako například zde: http://www.yuuki.cz/bez-problemu/ - tak to ve mně mnoho důvěry ve výrobce nevzbuzuje.

Ikke, přesně ten obrázek mě taky upoutal 😀 Být kalíšková prvnička, to by mě pak skutečná velikost po rozbalení opravdu překvapila 😀

elitera
21. led 2009

Pokud vím, tak se běžně nešpiním. To vyndavání mě taky občas bolí, takže kalíšek opět zmáčknu uvnitř a pak až vyndam. Mam mooncup a ten má ten lem přecejen poměrně tvrdej, takže mi to občas vadí. Pak je ovšem třeba počítat i s těma ušpiněnýma prstama 🙂

kili
21. led 2009

kamiska, myslím, že skôr niekto využil tú predraženú cenu, za ktorú to predávajú a už je kalich aj dosť populárny, teraz to ľudia začínajú asi dosť húfne kupovať, tak zákonite ceny musia ísť dole, lebo tá cena je rozhodne neadekvátna.

kili
21. led 2009

valka, pri vyberaní sa nezašpiním a keď mám slabú MS, tak ani pri nandávaní, ale zo začiatku to teda bez krvy nešlo 😝 .
a vyberanie, ja stlačím aby sa uvolnil podtlak a potom vyvyklám von, čiže jedna strana kúsok, druhá strana kúsok a takto asi na 4x

emjee
21. led 2009

valka nesmies ho tahat naraz (aby cely priemer siel naraz), ale najprv jeden okraj a potom druhy, aby to nebolelo - samoska to vyzaduje aj trochu sikovnosti a ked je kalich moc plny, tak sa aj trosku vyleje, ale ved tak ci tak si umyvas ruky po wecku nie? 😉

cecil
21. led 2009

Ahoj
můžu poprosit o radu? Už delší dobu si chci koupit kalíšek. Pořád jsem čekala až budou levnější, no nevím jestli se dočkám, ale to je vedlejší.
Já se jen chtěla zeptat který je měkčí? Já totiž nesnáším tampony, vždycky mě z nich rozbolelo břicho. Tak si říkám že nějaký měkoučký by byl asi lepší.

Dík

elitera
21. led 2009

Cecil, zrovna o kousek výš je link na český kalíšky za 400 🙂 Jinak nejměkčí jsou prej podle zkušeností Lunette.

cecil
21. led 2009

ten yuuki?
No jo, já právě jdu ale po něčem osvědčeném...taky jsem slyšela o Lunette jen to dobré, asi půjdu do něj. Ten ale stával kolem 700, teď nevím, kouknu na net.

valka
21. led 2009

emjee, no jasne 🙂
ja len kvoli tomu, ze na jednej stranke som nasla, ze sa to da vybrat bez zamazania..tak som sa chcela opytat, ci to fakt ide ...
dik za radu, budem skusat 😉

lenki33
21. led 2009

valka, ja teda este nie som ziadny profik, ale zistila som ze aby ma to nebolelo, tak siho vyberam oboma rukami. Jendou drzim kalisok a druhou si ho stale drzim trochu stlaceny, aby ten tuhy okraj nebol okruhly ale vpredu trochu preliaceny 😉 jasne ze kalich nemoze byt uplne plny vtedy

cecil
21. led 2009

Tak Lunette stojí 799 nejlevnější...ach jo.

a vyskakovaly mi Lady cup...jsou české a už od 400....máte ho některá?

lenki33
21. led 2009

cecil ja mam LC ale neviem porovnat a okrem toho som ho mala len jeden cyklus a dost som sa trapila zo zaciatku ako som par stran dozadu popisovala 😀 ale to nebolo kaliskom ale mnou

bihan
21. led 2009

Lenki, to musí byť na teba v takej pozícii srandovný pohľad 😀 😝

lenki33
21. led 2009

bihan a to ako na teba nie je srandovny pohlad??? ci uz zavadzas alebo vyberas jednoruc alebo obojruc 😀
mozno to raz zvladnem aj jednoruc 😉

emjee
21. led 2009

najlepsi pohlad je, ked lovis kalich vo wecku 😀 stava sa 😀

kamiska
21. led 2009

no proste ve me ten yuuki nevzbuzuje duveru. tezko rict proc. ale samo, ze je to predrazeny, i presto je to jedna z mych nejlepsich koupi v zivote 🙂.

a ta velikost je teda ... ja kalich nedostanu ani o centrimetr vys nebo niz, proste sedne presne. takhle ho tam opravdu nemam 😀

kili
21. led 2009

cecil, tak potom rozhodne choď do toho ladycupu, popisovali, že je mäkší, aj keď lunette je najmäkší, ale za tie prachy to určite nestojí. Ono sa neboj, lebo kalich je úplne niekde inde ako tampón, takže keď máš problémy s tampónom neznamená, že budeš mať s kalichom 🙂 a Ladycup je tu už odskúšaný, tak sa neboj 😉

betelgeuzz
21. led 2009

Cecil, tady dole najdeš srovnání http://www.menstruacnikalisek.cz/Jakouvelikost/... podle toho je ladycup ještě pružnější než lunette.

Abych se přiznala, ve mně taky nevzbuzuje yuuki důveru. Přemýšlela jsem proč, vždyť ladycup byl nedávno taky novinka a jak se chytl. Podle mě je problém v tom, že ho prodává jen ten výrobce, ladycup nabízelo více prodejců, kteří ho i vyzkoušeli a srovnali s ostatními kalíšky.

kebusa
21. led 2009

Cecil, podívej se sem:
http://www.primisima.eu/menstruacni-kalisky.html
Tam je i Lunette docela levnej, chystám se ho tam objednat.

cecil
21. led 2009

Kili ,tak jo, když říkáte že je Ladycup měkký...zkusím asi ten.
A máš pěknou fotku 🙂

betelgeuzz
21. led 2009

Kdybych si kupovala kalíšek dnes, brala bych ladycup, akorát bych měla problém s výběrem barvy 😀

Při vyndávání mě ten okraj taky trochu bolí. Mám mooncup, ten okraj je dost tvrdý. 😒

cecil
21. led 2009

Jste mě tady předběhly, betel,díky za odkaz srovnání...překvapilo mě jak je ladycup dobře hodnocen. I když ten Lunette má taky pěknou cenu...ladycup je zase celý hladký..asi fakt půjdu do něj...a s ohledem na finanční krizi 😅 vyhrává.... Lady cup.

Díky moc. Pak sem určitě budu psát o rady jak to ze sebe proboha dostat 😀 , takže mě nevidíte naposled 🙂