Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

emjee
20. črc 2010

@labutka 😅 neviem ktory som ti ukazovala, ja skladam Ccko alebo najnovsie nieco medzi sedmickou a trojuholnikom 😀 kuk ten odkaz od bambusko

jankabry
21. črc 2010

@labutka no mi teda krev smrdí stejně v jakémkoliv případě 😉 takže fakt nevím .. já to cítím taky, jsem na to háklivá, ale mi to nevadí, tak to nějak neřeším 😉

vanusak
21. črc 2010

@labutka Typem skládání to určitě nebude a vzduch tam jde tak jako tak stejně, na tom principu vlastně kalíšek funguje ;o) A ty dírky je potřeba ale pročisťovat, i když tam viditelně nic není. 😉
Já skládám Punch-Down Fold 😎

maciik
26. črc 2010

ahoj všem, taky začínám přemýšlet o kalíšku a tak se chci zeptat - dá se objednat jen přes net, nebo jsou k dostání už i v lékárnách?

zlatouch
26. črc 2010

@maciik v nekterych dobre zasobenych lekarnach asi jo, ale nechtela bych je obchazet a vyptavat se 😀 Na netu je casto cena vcetne posty, tak to tak nevypada 😉 za me treba: http://www.yuuki.cz/cz/menstruacni-kalisek/

jmisa
26. črc 2010

Já už teď taky z kalichu cosik cítím, ale už ho mám delší dobu, tak to asi bude volat po novém kousku. Asi si koupím ten barevný 😀

Maciik, v lékárně nevím, ale já ho kupovala v krámě, kde prodávaj látkové plenky, šátky na nošení dětí atd.

maciik
28. črc 2010

tak jsem kalíšek sehnala v lékárně a pilně zkouším 🙂 a mám na vás zkušenější ještě otázečky: jak dlouho se může kalíšek používat? Vím, že není na jedno použití, ale do přechodu mi předpokládám nevydrží 😀 A zkoušely jste ho někdo používat i mimo menstruaci např. jako "ochranu" před chlorovanou a špinavou vodu v bazénech? Já jsem asi před pěti lety byla naposled plavat, protože jsem dostala okamžitě kvasinky a podobné nepříjemnosti, tak se upínám k naději, že by to kalíšek teoreticky mohl zlomit?

saska.t
28. črc 2010

kocky, tie ktore mate pocit ze kalisok pachne, strcte ho normalne do pracky s pradlom vyprat, nic sa mu nestane a krasne voni, uz sme to tu par krat preberali 🙂

dasulag
29. črc 2010

maciik- někde jsem právě četla, tuším to bylo v rutmu života nebo v pestrém světě, že se kalíšky můžou použít jako ochrana při koupání v bazénech. Já ho měla při končící ms a byla jsem spokojená.

bettyna84
29. črc 2010

maciik: mě naopak vůbec před neuchrání před vodou - jednou jsem ho měla a nic, mykózu jsem stejně chytla 😠 , asi je to individuální.

maciik
29. črc 2010

no já mám po včerejším vytáhnutí (cca po 3 hodinách) obavy, že mě to taky neuchrání... Dala jsem ho moc hluboko, nebo se kalíšek sám ještě jakoby zasune? Já jsem měla pomalu problém ho najít 😅 Ten "provázek" jsem musela ustřihnout, protože mi vadil při sezení, takže z něj mám jen kousíček a trošku jsem se lekla teda 😀 Ale asi to je o cviku že?

bettyna84
29. črc 2010

maciik: rozhodně nic nezkazíš, když ho zasuneš co nejníž, ale já mám zkušenost, že se většinou sám posune ještě níž, jakoby "zapadne" na správný místo. Vyndavání je o cviku - když to vůbec nejde (jakože já s tím mám problémy hlavně ráno, když jsem ho před tím nevyndavala celou noc), tak ho vyndavám ve sprše - na bobku, co nejvíc se uvolním a zatlačím, jako když jsem na velký. V tom okamžiku se kalíšek jakoby povysune a mám šanci ho zachytit za dno. Ale stejně tak i jen na záchodě, prostě uvolnit se, zatlačit a chytnout 😉 , jo, a hlavně trochu zmáčknout, aby se uvolnil ten podtlak.

pifina
29. črc 2010

baby, vcera som tu prvy krat postrehla tuto diskusiu a musim priznat, ze ma pohltila 🙂 uz som sice o "kalisku" pocula, ale prislo mi to ako divna nehygienicka vec a viac som sa tym nezapodievala, ale po precitani par stran tejto diskusie zacinam uvazovat, ze si ho zaobstaram 🙂

bettyna84
29. črc 2010

@pifina Nebudeš litovat 😉 !

pifina
30. črc 2010

@bettyna84 to dufam 🙂

dancicka
30. črc 2010

@bettyna84 jen si dovolím podotknout, že kalíšek Tě před mykózou rozhodně chránit nemá 😉 stejně jako tampón nebo cokoli jiného... 😎

Jinak kalíšek používám už dlouhá léta a musím říct, že je to nejlepší "vychytávka" v oblasti dámské hygieny vůbec. Kolikrát se mi i podaří zapomenout, že "to" mám - jak už jsme k sobě přirostli. Hlavně se v klidu vyspím a nebudím se, abych někde něco neušpinila 😵

@maciik kalíšek se požívá úplně jinak než tampón. Tampón necítíš jen když je hluboko zaveden, kdežto kalíšek funguje správně, když je zaveden jen malinko (typuji tak 4-5cm hluboko). A opravdu si "sedne" Jediné, na co dávám pozor je, aby nebyl někde zmáčknutý - takže když ho zavedu, tak ho ještě prstem objedu, aby měl tu správnou formu 🙂
Držím palce 😵

vanusak
30. črc 2010

@maciik Tak asi tak dlouho, jaká se uvádí životnost K (tj. asi 10 let), ho tu žádná z nás nemá 😉 Já s ním kamarádím 3 roky a v žádném případě nelituju! 😵
Jinak mně se K taky posouvá sám od sebe hlouběji, ale to je asi normál, když si hledá nejlepší polohu pro uvelebení se 😎 Stejně jako @bettyna84 ho pak vyndavám nejlépe v pozici na bobku a zapojuju vnitřní svaly. To je někdy boj a chvíli to třeba trvá, občas si přijdu pak jako blázen, když jen tak několik minut funím a opakovaně tlačím a přitom na záchod nepotřebuju 😀 😀 😀
Jo a ještě k těm mykozám - K taky vlastně těma svýma dírkama dýchá, tzn. že se i nějaká ta voda může uvnitř objevit, hodně záleží na tvaru pochvy, jestli seš spíš uzavřená nebo ne. Mně se tam teda voda nedostane, kamarádce jo. A je fakt, že jsme tvarově zcela odlišné 😅

bettyna84
30. črc 2010

@dancicka Ale hlavně že plní tu svoji funkci, no ne? 😉

@vanusak Jsem se pobavila tvým popisem funění 😀 .

molka
31. črc 2010

Tak sa vám chcem poďakovať. Kalíšok mám už asi pol roka, ale nepoužívala som ho. Skúsila som ho raz a bola to katastrofa. Zaviedla som ho asi na piaty krát a to vyťahovanie - otras. Povedala som si, že nikdy viac!
Ale nedalo mi to, chodila som sem "šmírovať" vaše skúsenosti a postupne som si prečítala rôzne zlepšováky. A dnes konečne môžem povedať - hurá!!! Ono to naozaj funguje, len treba byť trpezlivý a nájsť si svoj systém.

pifina
2. srp 2010

je tu nejaka Kosicanka, co by chcela objednat mooncup z merien.sk? by sme mohli spolu vyuzit zlavu 😎

majklice
2. srp 2010

tak jsem tu znova...bohuzel u me to s kaliskem nevypada nejlip...svou funkci sice u me plni dokonale a dokonce jsem se s nim koupala v mori a nebyla v nem ani kapka vody,myslim..
a ikdyz porad tvrdim, ze je to jeden z nejlepsich vynalezu vubec, pro me asi nebude ☹ , mam totiz pocit, ze mi zpusobuje kvasinkovy zanet ☹ ....pouzivala jsem ho ted 4.cyklus a trikrat jsem mela okamzite po skonceni Ms. zanet, coz se mi nikdy predtim nestalo....
jsem z toho opravdu nestastna,protoze jsem z kalisku byla nadsena.
Myslite, ze je mozne, ze mam ty zanety z kalisku?? Hygienu dodrzuju,takze tim to byt asi nemuze...
Moc dekuju za vase nazory, pripadne rady...

mireckanz
3. srp 2010

Mám radosť z toho ako sa vytešujete že to je jednoduché.... lebo stále verím že aj mňa to raz čaká. Teraz však potrebujem poradiť. Už som si ho dala 5 krát a pri vyberaní sa cítim ako na bitúnku. Nechala som stopku, pri vyberaní jej koniec dočiahnem (je asi 0,5-1 cm vo vnútri), stláčam koniec kalíška (čo je už dosť ďaleko), podtlak asi neprichádza lebo to nejde von a keď to ťahám za stopku tak cítim že tam je podtlak. Tak som čítala ďalšiu metódu, prstom uvoľniť podtlak tak, že sa dostať na horný okraj kalíška a uvoľniť ho. Tak sa mi to viacmenej 5 x podarilo, ale naposledy mi ledva stačila dĺžka mojich prstov. Aj som tlačila svaly ... hm, nejde to. Nepáči sa mi tento spôsob, nerada by som si tam zaviedla infekciu, alebo nechtom poranila okolie. Nemám proste z toho dobrý pocit. Niečo robím zle. Ale čo?

bambusko
3. srp 2010

@mireckanz stlacit spodok kaliska a kyvavym pohybom z jednej strany na druhu"vyvyklat" vonku, snad je to zrozumitelne. zatlacenim by sa mal kalisok urcite dostat do vzdialenosti jednoducho dociahnutelnej prstami

molka
3. srp 2010

@mireckanz ja ho ťahám za stopku až skoro celkom von a vtedy sa mi sám pekne "odsaje". Pekne je počuť, ako sa nasaje vzduch a to už viem, že jedna časť je vonku. Tiež mi nie je príjemné dávať prsty až celkom dnu.

mireckanz
3. srp 2010

@molka Tiež som to skúšala, ale bála som sa pokračovať aby som si dáko nepoškodila. No dobre, ťaháš to von aj keď cítiš silný protitlak? nasilu?

mireckanz
3. srp 2010

@bambusko No to som zvedavá ako to dnes večer dopadne. Vyskúšam to. Dík.

molka
3. srp 2010

@mireckanz ja necítim protitlak, mne to ide celkom dobre. Ale ťahám to akoby do šikma, možno vďaka tomu, neviem.

sussanah
3. srp 2010

tak jsem si kalisek poridila a mela jsem akorat moznost ho vyzkouset (druha ms po porodu). No a jedine, co mohu rict je WOW!!! 😵 No proste tampony, at se jdou zahrabat, tohle je proste luxus 😎
jen mam jeden dotaz, prvni den jsem ho chodila vylivat co 2h a byl plny. Nevite jaky je objem kalisku? Mozna, ze to je ted po porodu, snad se to spravi, protoze nechat si ho cely den, jak jsem tady cetla, tak to teda ani omylem 😒

mireckanz
4. srp 2010

Ďakujem vám bambusko aj molka. Skombinovala som obe vase metódy a už to bolo úplne o niečom inom. 🙂

bambusko
4. srp 2010

mirecka 😉 😎