Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

endel
18. srp 2008

Holky díky za rady, už mám objednaný Lunette tak se těším ( asi poprvé v životě) na MS 😀 snad stihne dojít (ten kalich).

melory
18. srp 2008

baby som novacik ale zaujima ma to....otazka: je dobre si kupit aj dva menstruacne kalisky s tym, ze ten vacsi 30ml na prve dni a ten 15ml na posledne? alebo v baleni je ich viac?

whizzy
18. srp 2008

Melory, podla mna ti bude uplne stacit len jeden. Nevysusuje ako vacsi tampon pri slabsej MS, takze je to jedno. V tradicnom balenie je len jeden, ale da sa kupit aj maly s velkym.

melory
18. srp 2008

idem dnes do lekarne, neham si poradit, snad to tam maju?

elitera
18. srp 2008

mel, tak to dost pochybuju, to by byla hodně pokroková lékárna 🙂

melory
18. srp 2008

waw, takze to len cez net??? 😲 🙂

bihan
18. srp 2008

Melori, jeden ti bude určite stačiť 😀 Váhoda kalicha je v tom, že nehrozí žiadny syndróm toxického šoku, takže nepotrebuješ menší.. vyberá sa podľa veku a spôsobu pôrodu a nie podľa intenzity MS 😉

Možno by si Lady Cup niekde v lekárni zohnala, ale asi by si tých lekární musela obísť viac 😒

melory
18. srp 2008

keby ste robili prieskum, ktory sa predava najlepsie?

bihan
18. srp 2008

Ja myslím, že momentále Lady cup.. ja by som brala ten ružový 😀
http://menstruacny-kalisok.ladycup.eu/

kili
18. srp 2008

jéééj, ružový, škoda, že nebol, keď som kupovala ja, by sa mi hodil ku kabelke 😀

melory
18. srp 2008

bihan dakujem ti za ochotu, neham si od teba poradit.

lekno
18. srp 2008

Kili 😀

emjee
18. srp 2008

mel vyhoda kalicha je prave v tom, ze ho mozes pouzit aj ked krvacas velmi malo, resp. len cakas kedy ms dorazi (ked si si napr. nie celkom ist, kedy dorazi, lebo sa neriadi kalendarom ani hodinkami) 😉 pre teba ten vacsi 😉

melory
18. srp 2008

ani to ma nenapadlo, no nemam uz chytru hlavicku, ale rada si precitam.....super, to ja cakam aj tyzden 😵

mna posunul k tomuto kroku moj posledny menzes, kedy som na ulici pretiekla...to ma dorazilo... 😨

zuzkafuny
18. srp 2008

Hoďte prosím niektorá link... To je akože pohárik do....??? 😕 😕 😕

mumumu
18. srp 2008

Á sakra! Ladycup pro růžovky 😉.
Jo, od tý doby, co mám LC se taky těším na MS 😀, zatím je to 3., tak uvidím, kdy to přejde...
Dnes mě teda trochu překvapila, LC jsem sice měla na cestách s sebou, leč nevyvařený, tak jsem si ho u tchýně při ohřívání oběda vyvařila...ani si netroufla se optat, co to je, to jsem zvědavá, co si myslela🙂

mumumu
18. srp 2008

...pipky🙂

kili
18. srp 2008

zuzkafuny, áno, je to do p... 😀
bihan dala o 13.22 link na jednu značku, si môžeš prečítať. Alebo dobrý popis je aj na www.slunecnizena.cz

melory
18. srp 2008

mne sa to po objaveni tejto temy pacilo zo dna na den viac a viac

kili
18. srp 2008

a aj ja sa na MS teším 😀 , ktovie ako dlho mi to vydrží. Len teraz už som nemala asi 2m 🙄

zuzkafuny
18. srp 2008

Už som si kukla... 😀 😀 😀
Na prvej strane som niečo našla a kukla 🙂
No... pekne vyskúšajte... a potom uvidím 😉 🙂

kili
18. srp 2008

zuzka, my to už máme všetky odskúšané, ja používam mooncup skoro rok a ako tu už niekto nedávno spomýnal a aj ja som to tu už písala, neviem, ako som bez neho mohla žiť, počas MS to nebol život, to bolo živorenie 😀
odporúčam každému, je to niečo úžasné, človek ani nevie, že má MS, ak teda nemá bolesti, na to kalištek ešte nevymysleli 😀

elitera
19. srp 2008

zuzka, jak píše kili, většina z nás tu má zkušeností habakuk. A přesně, nechápu, jak jsem bez něj kdy mohla existovat 😀 Takže jdi do toho, myslím, že všechny ti to vřele doporučíme 😉

bora.b
19. srp 2008

kili, ja jsem zjistila, ze me bolesti behem ms byly zpusobene tim, ze jsem se snazila zadrzovat, ze mi prislo takove nepripustne pustit a krvacet
a co mam MC, tak bolesti nemam. Jen mozna ten prvni den, nez si mc vyvarim, a jsem odkazana na latkovku.
Opravdu jsem to zkoumala a pokousela se uvolnit svalstvo i s latkovkou, ale porad tam byl takovy vnitrni strach, ze neco prece jenom protece atd, ale s MC jsem uplne v poho. Akorat mi deti po ranu nemuzou skakat v posteli po brichu 😠

haluskacz
19. srp 2008

boro, to je zajimavy s tou bolesti. Ja to teda neznam, bolesti jsem nemela nikdy. Ale mam hafo kamosek, co maj bolesti jak porodni, ne-li horsi, tak by me zajimalo, jestli to muze byt taky tim.

melory
19. srp 2008

bora ja som tiez zdrzovala a az na zachode som uvolnila krv, preto sa na kalisok tesim.

emjee
19. srp 2008

no ja mam s kalichom vyse 2 rocne skusenosti a tiez netusim, ako som predtym mohla fungovat 😀 a ku kalichu som sa dostala cez temu, ktora ficala na beremese 😀
ale asi vas sklamem, mne bolesti ani s kalichom neodisli 😔 ja som nikdy nic nezadrziavala 😀 ani nezadrziavam

kamiska
19. srp 2008

taky mi prijde ze se mi bolesti zmensily. celkove nevolno uz me vicemene nebyva a nejaka ta krec prvni dva dny se da vydrzet.

jinak ja mam prvni negativni zazitek, ale byla to moje chyba - ne kalisku 😉. nejak jsem vecer predpokladala, ze menstruace uz skoncila, pac rano uz to tak vypadalo a kalisek jsem mela pro jistotu, pac jsem byla na cestach. no a hodne neopatrne ho vytahla s tim, ze uz tam nic neni... bylo ... a nasledne bylo i na obleceni a kachlickach 😀

kili
19. srp 2008

bora, tak u mňa to tak nefunguje, príšerné bolesti, že som ani chodiť nemohla som mávala až pri antikoncepcii, keď som prestala, prešla aj bolesť.

mimakro
20. srp 2008

Ahoj dievčata. Po zvážení som si objednala Lady Cup. Došiel mi v posledný deň menzes a hneď som ho aj vyskúšala. Prvé zavedenie nič moc a pre istotu som použila aj lubrikant, ak by sa mu tam náhodou nechcelo 😀 . Na druhýkrát to už bolo oveľa lepšie. Mala som pocit, že si tam za deň vytvoril akési miestečko, do ktorého sa po nasledovnom vložení automaticky rozvinul. Samozrejme som skrátila stopku a asi ešte budem musieť, lebo to dosť zo mňa trčí a zavadzia mi. Zručnosť pri vyberaní ešte nemám, ale keď sa s tým pohrám, tak to ide. A bola som prekvapená, koľko tam toho natieklo, na vložke to tak nevyzerá. Uvidím, čo budúci mesiac. Zatiaľ som spokojná a dúfam, že budem môcť povedať "Zbohom vložka". 😉